Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi hatalmas karácsonyok. Szenteste jött hozzánk a nagyi.... fórum

Régi hatalmas karácsonyok. Szenteste jött hozzánk a nagyi.... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
40. lolita2112 (válaszként erre: 37. - Tumbo2)
jan. 1. 03:50
szia erzsike!mindenki elete maskepp alakul.nekem szep emlekeim voltak a karacsonyokrol.egyik nap en szuleimhez mentunk,masik nap meg ferjemehez.nagyon szep idok voltak!
39. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
dec. 29. 09:49
ezen mindig elcsodálkozom.szerintem a nő negyven körül van,férjnél is volt,de főzni,azt nem tud.nem azt mondom,hogy szakácsnő legyen,de vannak egyszerű ételek.bár tegnap néztem az Ács Fruzsinát,mondja,sokan vannak,akik szerint a sütés-főzés nyugtat.ő,ha ideges,iszik.engem sem nyugtat meg,mikor már sütéskor minden kiesik a kezemből,még idegesebb leszek.azt hiszem,nem sikerül,de végül minden jó lesz.
dec. 29. 09:37

Ez a hsz már aktualitását vesztette.

Amire reagáltam, az a hozzászólás törölve lett. Gondolom, az enyém véletlenül maradt bent. Csak így se füle, se farka.

Szerintem már csak én tudom, hogy mire is válaszoltam Egy lánynak...

Na, nem is lényeges.


A mi karácsonyunk hasonló volt, mint az eddigiek.

37. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Lolita2112)
dec. 29. 09:33
nekem ugyan nem hiányzik,egyetlen normális karácsony nem volt.most négyen voltunk,hát ettünk,beszélgettünk,aztán aki tudott húzott haza.
dec. 29. 08:29
minden ami regen volt teljesen mas volt es nagyon jo volt,mostanaban...........
nov. 30. 13:21
Itt járt a Radírpók. De legalább a lányka is lekopp. Hurrá.
34. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Smaragdzöld 🐉)
nov. 29. 14:35
a bocskorban volt reggel,az Anett Miamiben karácsonyozik,ő a kukta.
33. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Egy lány 789900)
nov. 29. 14:33
most sem,szerencsés,akinek van,mint a lányomék.hát csak egy gyerek hiányozna.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Bree25)
nov. 29. 14:22
Köszi. Pontosan erről van szó.
nov. 29. 14:20
Te. Ez itt egy vallomás. Az enyém. A véleményed az meg pont nem érdekel.😀
nov. 29. 12:41

Nálunk szinte ugyanolyanok a karácsonyok évek óta.

Nem ártana egy kis változatosság, mondjuk külföldön karácsonyozni. De nem panaszkodom.

nov. 29. 12:39

Hű, azt a fűzfán fütyülő rézangyalát! Te aztán igazi tiszteletet mutatsz.

Nem érzed az ellentmondást abban a két sorban, amit idefirkantottál?

Elvetetted a sulykot.

28. tumbo2
nov. 29. 12:01
na aztán sosem volt.de a nagyszüleim sokkal jobban szerettek minket,mint az anyánk,apánk.
27. globus (válaszként erre: 11. - Krisztikrisz)
nov. 29. 12:00
Én szeretek mindenkivel találkozni, de nem egyszerre. 9 főre nehéz úgy készülni, hogy legyen 6 féle diéta, meglepi és férőhely. Csak szépen sorjában, év végére mindenki sorra kerül, nyugodt lehet 🙂
26. Egy lány 789900 (válaszként erre: 25. - Tumbo2)
nov. 29. 11:56
így van és megértem teljesen. Sajnos ilyen világ volt, mindenkinek adatott meg a fsza családi idill, és sok esetben volt mikor nem is tudott róla a család többi tagja.
25. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Egy lány 789900)
nov. 29. 11:38
a nagyanyám házasságon kívül szülte az anyámat.hát a falu mindennek elmondta,csak tisztességes nőnek nem.aztán Pestre ment szolgálni,mikor összeházasodtak,az anyám egy éves volt.de végül is szerették egymást.
24. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Channa*)
nov. 29. 11:30
jáj,a lányom meghívta a húgomat is,meg a fiát is karácsonyra.remélem nemet mondanak,bár nem tudom a kislány mikor jön.négyesben szeretnék maradni,mert az egész kaját megint át kell gondolni. halászlét is szerettem volna rendelni,csak hogy aki csinálta meghalt pár napja.
23. Bree25 (válaszként erre: 22. - Egy lány 789900)
nov. 29. 10:34

Te melyik csatornát nézed egyébként?

Ez a hozzászólásod is akárcsak az előző teljesen off topic.


Senki nem a "történelmi könyvek" múltjáról beszélt, fogd már fel.


Egyébként még sértegetni sem tudsz, hiszen csak a fejedben képzelted el, hogy:

a; a fórum nyitó százas éves és kb. a XX.század eleji karácsonyokat hiányolja, (holott csak a saját életében elmúlt karácsonyi légkört hiányolja)

b; én olyan öreg vagyok, hogy akciós csirkefarhátért siránkozom 🤣🤣🤣


Butuska lányka vagy te, menj ki a világba, tapasztalj többet, olvass többet, hátha az értelmezés is jobban fog menni és megérted majd az iróniát is.


Részemről téma lezárva, ne küzdj tovább, nem érdekelnek az újabb nem releváns hozzászólásaid.

22. Egy lány 789900 (válaszként erre: 18. - Bree25)
nov. 29. 09:42
Mi lenne siralom? Tanultál történelmet? Esetleg azt is siralomnak veszed? Vagy csak a nem leakciózott húson kezdesz el pityeregni? Azért az megvan remélem hogy a kettő téma nem ugyanaz..
nov. 29. 09:41
Én pontosan tudom melyik évjárat vagy, és látom hisztibe csapott át a dolog, igenis ez volt régen és abban valahol egyet értünk hogy nem volt fenékig tejfel. De hidd el felhőtlen boldogság sem. Max a gyerekeknél bár ott is voltak szigorú szabályok. Azért nem kell nagyképűnek lenni, mert kiforgatod a szavaim és nem értel egyet. :)
nov. 29. 07:30

Sosem értettem, hogy miért kellene belerokkanni abba, hogy a családdal ünnepeljen az ember.

Amúgy is kell főzni, max. ha jön valaki kicsit többet.


Engem sosem zavar, ha meglátogatnak minket pedig, mostanában elég sűrűn megtörténik, még egy sima hétvégén is.

19. Bree25 (válaszként erre: 16. - Egy lány 789900)
nov. 29. 07:05

Az értelmes kommentedre volt reakció, nem a fórumnyitó vallomására..



És pláne nem azért, hogy írj egy siralmat arra, ami szóba sem került.

18. Bree25 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 29. 07:04

Az értelmes kommentedre volt reakció, nem a fórumnyitó vallomására..


És pláne nem azért, hogy írj egy siralmat arra, ami szóba sem került.

nov. 29. 06:37
Hát szerintem anyad korú vagyok. Huszon évekrol beszélek, nem 40, 60 100 évvel ezelőttrol. Képzeld mikor én voltam annyi idős mint te a nők már tanultak, maguk választották a ferjuket. Felelős beosztásban dolgoztak, volt választójog. Jegyezd meg a mostani karacsonyaid. Akik ma vannak pár év múlva nincsenek. És ők hiányoznak.
16. Egy lány 789900 (válaszként erre: 4. - Bree25)
nov. 28. 21:10
Figyelj ha már régről van szó, vegyünk más szempontokat is. Régen akkor is együtt kellett élni ha szr vlt a házasságod, és ha panaszkodni mertél lenéztek, elitéltek sőt ha megtudta a párod olyan maflást kaptál hogy a fal adta a másikat. Abba az időbe se volt olyan nagy boldogság, hiába látszik a képeken. Nem volt szerelem, sőt ha volt is igen kevésnek. Mert amúgy a pénz és a hatalom uralkodott. Abba az időben az asszonynak is megvolt a feladata, és a férfinak is. Nem ám egyenrangúság és mosogatás besegítés és stb. Ez lenne a dicsőség? Ez az élet? Mert akkor én nem kérek belőle, köszi.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Bree25)
nov. 28. 19:16
Köszi. Valóban erre gondoltam.A napokig tartó sütés főzés elmarad.Olyan jó lenne unoka. Vagy unokák. De ez már a gyerekeim dolga. Lesz e mikor lesz..
14. 6924d8a23f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 28. 18:29

Bár csak ez lenne életem legnagyobb problémája!

Válsz: Nekünk sincs már Nagymama-Nagypapa,de azért feldíszítjük a fát,és ha "jelképes" ajándékkal is de megtiszteljük egymást :)

13. Myra
nov. 28. 18:28
Igen, nekem is hiányzanak a régi családi karácsonyok, a nagyszülőknél összejött az egész 60 tagú család, rokonok stb. Nagyapám István volt és templomi énekes, Karácsonykor jöttek énekszóval felköszönteni a kórus tagjai, nem voltak drága ajándékok, könyveket kaptunk mindig, csokit, gyümölcsöt és borzasztóan boldogok voltunk. Akkor a szeretetről szólt valóban.
12. bnedora (válaszként erre: 10. - Tumbo2)
nov. 28. 18:24
Rokont látogatni máskor is lehet, persze más a hangulata karácsonykor. Olyan gyorsan eltelik az ünnep, mintha nem is lett volna, csak a készülődési idő hosszú. Engem már nem érdekel, ugyanolyan napnak veszem, mint a sima hétköznapokat. Imádok wellnessezni, nem is tudom, hogy lehet ott unatkozni, bár karácsonykor én sem mennék.
11. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 28. 18:23
Nem szeretem a nagy családi összejöveteleket, ahogy tapasztaltam nyűg az mindenkinek, maradt a telefonos köszöntés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook