Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Refluxosok, gyomorproblémások nektek is előjött jobban minden tavasszal? fórum

Refluxosok, gyomorproblémások nektek is előjött jobban minden tavasszal? (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. Borsika0703 (válaszként erre: 76. - Gyongy110)
2022. ápr. 28. 06:33
Kedves Gyongy110 véletlenül olvastam az irásod. Köszönöm! Sokat segít! Azért lenne még jó pár kérdésem.
2022. ápr. 20. 17:45
Sziasztok! Látom ebben a témában nagyon régen nem írt senki sem. Nekem is refluxom van hosszú évek óta, hol jobban, hol kevésbé jön elő. Pantoprazolt szedek rá, eddig csak este, most már reggel is kell szednem. Viszont egy barátnőm ajánlotta, hogy amikor nagyon ég a torkom, savas íze van a számnak, akkor próbáljak enni néhány szem kesudiót. Bingó! Ezt még nem láttam, hogy bárki itt írta volna. Bevált! Szinte azonnal sima "bársonyos" a nyelés,fokozódik a nyálképződés, szűnik a savas íz. Próbáltátok már?
75. Veronika27 (válaszként erre: 74. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:57
Oké:)
2010. ápr. 11. 16:56
sztem inkább privizzunk mert ez nem idevalo téma:)
73. Veronika27 (válaszként erre: 71. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:53
Nincsen.
72. Veronika27 (válaszként erre: 70. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:52

Megvan!

Pharmatex!

71. lilluska25 (válaszként erre: 69. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:52
én be vagyok oltva a rák ellenivel remélem azért ér vmit...van gyerköcöd ????
70. Veronika27 (válaszként erre: 68. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:49
Gyógyszertárban. Nem ugrik be a neve.
69. Veronika27 (válaszként erre: 67. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:49

Hát fogalmam sincs, de a dokim szerint fürdőben is el lehet kapni. Ott pedig voltam.

Apró kis kinövések "ott" lent. Ezek ha nincsenek kezelve, akkor csak nőnek és nőnek.

Fájni nem fáj.

68. lilluska25 (válaszként erre: 66. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:46
ezeket hol lehet venni?
67. lilluska25 (válaszként erre: 65. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:45
és te kitol?nemtudod ?miért mi a tünete ?fáj?
66. Veronika27 (válaszként erre: 64. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:45
Oh hát van krém, tabletta, gél stb, mindent kitaláltak már.
65. Veronika27 (válaszként erre: 63. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:44
Tőlem kapta el, írtam is, csak lemaradt az "m" betű. Én is fél évet küzdöttem vele, mire meggyógyultam, azaz mire tünetmentes lettem.
2010. ápr. 11. 16:39
zselé
63. lilluska25 (válaszként erre: 62. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:39

tabirol nem is hallottam...és a férjed hogy kapra el??ha te nem vagy hpvs?



van vmi zeslé is de tuti vmi szar az is,



hust énsem szeretem,max csirke,pulyka,

62. Veronika27 (válaszként erre: 59. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:37

Tudom, hogy a szervezetben marad, de csak akkor támad, ha gyenge az immunrendszer.

Azért szedek vitamint:)

Hát óvszert nem fogunk használni, a kidörzsölés miatt, gyógyszert szedtem, de a libidóm lecsökkent, most is szinte nincs...

A hüvelytablettát próbáltam, az sem jött be, a melegség érzetet ki nem állhatom...

Feldugni nem fogok semmit, nem szeretem, tampont sem használok.

Tehát nem tudom, mi jöhetne még szóba.

61. Veronika27 (válaszként erre: 60. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:33

Pontos súlyom nem tudom, úgy 65kg lehetek max.

Többször eszem keveset. Húsokat nem igazán szeretem.

2010. ápr. 11. 16:32
amugy sulyra mennyi vagy???napi mennyit eszel???tobbszor keveset a jo
59. lilluska25 (válaszként erre: 58. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:31

hát jah csak nekem nincs állando barárom ha vkivel vagyok,ovszerrel vagyok de megfigyeltem h kidörzsöl valoban....


a hpv az soha nem mulik el,a lakosság 70 %a fertözött,szoval szerintem ha egyutt akarsz vele lenni,használjatok vmi mást. ez a virus olyan mint a herpesz,.

58. Veronika27 (válaszként erre: 57. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:26

Igen, férjnél vagyok de most hpv-vel küzd a drága, amit tavaly kapott el tőle :S Ezért most nincs szex.


Nincs colim, mivel 1 éve nincs panaszom:))

De legtöbbször az a ludas a hólyaghurutnál.

Amit elfelejtettem írni, megelőzésképp "nagy dolog" után mosakodj meg, vagy ha nincs rá mód, akkor tarts magadnál nedves törlőkendőt (én babapopsi törlőkendőt használok) és használd azt. Így nem adsz esélyt a colinak.

Ja és óvszert ne használjatok, mert kidörzsölheti a húgycső bemenetét és így könnyebben támadnak a bacik.

57. lilluska25 (válaszként erre: 56. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:20

na várj te férjnél vagy nem?....hogyhogy nem vagy együtt vele?



igen vmi szünet tuti kell semmit nem jo egyfolytába szedni,a vesemedence gy, az nekem sosem volt,de ne is legyen,biztos kegyetlen.nincs coli bacid ? az tud ilyet okozni na meg azt h semmire nem mulik.....semmilyen antib.

56. Veronika27 (válaszként erre: 55. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:13

Volt amikor szex után, de volt, amikor magától.

Sajnos régen keveset ittam, talán az volt a gond. Meg a legyengült immunrendszert könnyebben megtámadja minden. Ezért szedek multivitamint.

18 évesen egy vesemedence-gyulladással kezdődött, de akkor szerintem valami mást is "benyaltam", mert bizonyos szagoktól elkapott a hányinger. Akkor lecseszett a doki, hogy későn mentem. Azt hittem, elmúlik.

Aztán volt olyan, mikor már az ügyeletre úgy húzott be tesóm, a fájdalomtól nem tudtam menni szinte, véreset pisiltam...

Utána minden évben előjött.

Tavaly is volt, mikor egy hónapra szünetet tartottam az áfonyával (a hivatalos honlapon írják, hogy kell 1 hónap szünet). Azóta folyamatosan szedtem, 1 éve nem jött elő.

Most nem szedem, mert nincs miért (nincs szex).

Szlovéniában élek.

55. lilluska25 (válaszként erre: 54. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:07

ja értem....de egyébként ez a hugyuti dolog neked nem akkortájt jött ki amikor párod volt?mert morbid az élet de sajna sex után nekem sokszor ég stb,elmulik ,mert irrigálok is,csak fura.vagy volt egy nagy felfázásod ?és akkor aszem könnyebb visszapni...nödoki mit mondott ?de már elmult nem?


amugy merre laksz?

54. Veronika27 (válaszként erre: 53. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 16:04

Hogy mitől jött elő? Passz...

Ha gyomorfájós vagy, szedd a Bio Crant. Probiotikumos, tehát jó a gyomornak.

Gyógyszert sokfélét szedtem rá, 10 éveig szenvedtem vele.

Igyál sok folyadékot (vizet!), ne hordj tangát, szex után rögtön pisilj és modakodj, na és szedd az áfonyát.

Nem diétáztam sosem. Egyszer próbálkoztam méregtelenítő teával, de mindig a wc-n ültem, az meg nem kivitelezhető munka közben.

Csokit ritkán eszek és mértékkel.

De kellene valami diéta...Amit nem nehéz betartani.

Sajnos nem rajongok a zöldségekért, gyümölcsökért.

Ja és multivitamint szedek.

53. lilluska25 (válaszként erre: 52. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 16:00

ja igen asszem mondtad is.áfonyát sajna pont ezért nem ehetek,mert savas pedig nekem is mindig elöjön.neked az mitol jött elo?sok mindent szedtél rá???



és miket eszel?betartassz vmi diétát ? csoki????

52. Veronika27 (válaszként erre: 51. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 15:57

Apum nem refluxos, hanem van a torkában egy bemélyedés és ott időnként megakad neki valami... Azért kell néha mennie, hogy kitisztítsák.

De ez örökölhető...

Más betegségem nincs. Régebben hólyaghurutom volt elég gyakran, de arra szedek áfonyát.

51. lilluska25 (válaszként erre: 50. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 15:52

neked is apud refluxos ? nekem is...szerintem itt a géneknek is nagy szerepe lehet.

ugyanis én mindent tole örököltem.


neked van más betegséged ?

50. Veronika27 (válaszként erre: 49. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 15:47

Én sosem voltam hányós.

Nekem a probiotikumos italtól jobb lett, minden nap volt "nagy dolog", most megint kezd visszaállni 2-3 napra.

Nem tükröztek, de nem is akarom...

Apumnak rendszeresen toltak le csövet... Ahogy mesélte, én inkább nem kérek belőle.

49. lilluska25 (válaszként erre: 48. - Veronika27)
2010. ápr. 11. 15:45

igen ált ban az van volt de mondjuk most nincs ,2 szer átment rajtam a coli elöször hánytam utána volt hasmenés,mostanában inkább meg lazább nemtudom miért.

az jo ha a gyomrod sosem fájt...


tükröztek már ?

48. Veronika27 (válaszként erre: 47. - Lilluska25)
2010. ápr. 11. 15:31

Én tavaly októberben éreztem lőször, hogy gombóc van a torkomban. Volt úgy két hétig, aztán elmúlt, majd megint előjött... Nem tudtam, mi ez. Aztán utánaolvasgattam, akkor került a képbe a reflux.

Akkor elhagytam a kávét, a koffeint, a savasságot okozó dolgok nagy részét, de a probléma nem szünt meg. Aztán elkezdett fájni a torkom, és néha éreztem, hogy a sav a nyelőcsövembe van. Főleg éjjel volt rossz.

A párom vett nekem Rupurutot, azt szedegettem, mikor kellett, de ez csak pár óráig használ.

Decemberben voltam dokinál magánrendelésen. Valóban, sok a savam. Akkor már lepedékes volt a nyelvem is. A doki azt mondta, hogy ez is a savtól van, mert látja, hogy a torkomat felmarta és már a nyelvgyököt kezdte ki. Quamatelt szedtem, előbb a 20mg-ost, majd a 40-est, egyik sem volt jó, egy hétig jól voltam, majd megint visszajött.

Februárban megcsináltam egy probiotikumos kúrát, vártam, hogy elmúljon a dolog, de semmi... Pedig drága volt.

Nekem a gyomrom sosem fájt, mindig csak nyelőcső, torok, nyelv.

Most a Salvus van soron, de nem bírom inni, mert hányingerem lesz tőle.

Kipróbálom még az Mg Donat nevű vizet, azt csak itt lehet kapni, M.o-on nem.

Ennyi a sztori.

Neked is van székrekedésed?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook