Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor kezd tüzelni a nőstény macska tavasszal? fórum

Mikor kezd tüzelni a nőstény macska tavasszal? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 23. 07:02

Sziasztok!

Az én kis Cilikém most 9 hónapos, és most tüzelt először, bár kicsit másként, mint az előző cicám, ő pl.nem tolta a hátsóját a magasba, és nem hallatott különös nyekergő hangokat, viszont, többet kakilt, és állandóan az alomtálba járt, ez viszont jó, mert semmit nem piszkított össze a váladékával :) Ami nem volt jó, hogy eléggé megviselte a dolog, és ingerült volt, azaz nem lehetett a hasikájához hozzá érni, és meg is mart egyszer nagyon.


Amúgy nagyon kedves, és szép cica, szeretném ha egyszer lennének kiscicái, aztán jöhet az ivartalanítás.


Szerintem az jó ha legalább egyszer tud fialni a cica.:)

18. emagdi (válaszként erre: 2. - Beowulf)
2009. febr. 2. 18:46

8 hónaposan már bőven tüzelhet, valószínűleg nemsokára el is kezdi.

az enyém 7 hónaposan tüzelt először (meg utoljára is:))


vidd el a cicát ivartalaníttatni az állatorvoshoz, és akkor tuti nem lesznek kiscicák. (de ha már esetleg vemhes, akkor előbb hadd szülje meg őket, és csak utána ivartalaníttasd)

tavasszal amúgy szokott országos ivartalanítási akció lenni, amikor sok kisállatklinika féláron végzi az ivartalanítást. (szokták hirdetni)

2009. febr. 2. 17:27
Persze,valóban más az ár mindenütt,viszont a gazdiknak jó támpont ha tudják a hozzávetőleges árakat,így tisztában lesznek,hogy kb mennyit fordítsanak kedvenceik heréltetésére ill. miskáróltatására.Természetesen a miskáróltatás(nőstény ivartalanítás) drágább,de hosszú távon megéri a befektetés szerintem.Nincs gond a kiscicákkal és az udvarlós időszakkal.
2009. febr. 2. 17:09
Mi anno a kutyának oltást adattunk az állatdokival, talán évente egyszer kellett vinni, viszont kellett tartani szünetet is a hormonok miatt...
15. Beowulf (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2009. febr. 2. 17:06
Ez nőstény macska úgy hogy többe fog kerülni, kb 9 ezret mondtak..de megéri, mert nem akarunk cicákat..
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - K.tünde78)
2009. febr. 2. 16:58
Minden orvosnál és városban más az ár. Az én kandurkámat 6 ezer forintért ivartalanították.
13. Beowulf (válaszként erre: 9. - K.tünde78)
2009. febr. 2. 16:43
hát akkor lehet beszerzek. Köszi
12. k.tünde78 (válaszként erre: 8. - 867f9adc74)
2009. febr. 2. 16:43
Én pont ezért heréltettem a kanmacskáinkat,hogy senkinek se menjenek az idegeire-s így nem is csavarognak.(1 kan herélése 3000ft)
11. Beowulf (válaszként erre: 7. - K.tünde78)
2009. febr. 2. 16:42
köszi, ezek hasznos információk! Figyelem, de eddig szerencsére még minden normális vagyis a megszokott.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Beowulf)
2009. febr. 2. 16:41
Bőven megeshet a baleset. :(
9. k.tünde78 (válaszként erre: 6. - Beowulf)
2009. febr. 2. 16:41
Különben van cica fogamzásgátló,az állatpatikában kérheted.
2009. febr. 2. 16:40
Nálunk már javában nyomják a macsekok..egész éjjel énekelnek, reggelre körbepisilik az egész házat:-(
2009. febr. 2. 16:40
Egyébként ha tüzel észre veszed,mert olyankor kicsit büdösebb,és enyhén váladékozik.illetve olyankor nem eszik és hempereg a földön.Ha a gerince felől a farkatövét dörzsölgeted felemeli a hátsóját és a farkincáját és "toporzékol" a hátsó lábaival.Meg persze sokat nyávog így jelezvén a fiúcicáknak,hogy készen áll,hívja őket.
6. Beowulf (válaszként erre: 5. - K.tünde78)
2009. febr. 2. 16:39
huh, köszi. Én is nagyon szeretném ha kihúznánk még ezt a kis időt!
2009. febr. 2. 16:37
Hát nálunk már a 3 éves cica lakodalmazott.Szóval kezdődik lassan a párzási időszak.Tekintettel a korára szerintem február végéig még nem lesz gond.
2009. febr. 2. 16:35
hát akkor már késő lesz sztem...
2009. febr. 2. 16:30
:D Majd meglátod. Meg ha hallod az utcán. :))
2009. febr. 2. 16:30

Udvari macskánkat szeretnénk ivartalanítani, de erre csak február végén lesz lehetőségünk. Lehetséges, hogy addig felpározzák?

Eddig nem kóborolt el a macska és "jól viselkedik"...Most olyan 8 hónapos lehet...

2009. febr. 2. 16:28
Mikor kezd tüzelni a nöstény macska tavasszal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook