Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rákmegelőzésképen levetette melleit Angelina Jolie. Mi a véleményed erről? fórum

Rákmegelőzésképen levetette melleit Angelina Jolie. Mi a véleményed erről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
114. vica66 (válaszként erre: 112. - Vikó 26)
2013. máj. 15. 13:17

Ha muszáj, akkor muszáj, de amikor még nem muszáj?


Sajnálom, ami anyukáddal történt. Az enyém tüdőrákban halt meg, a testvére májrákban...

113. f1ed0b587a (válaszként erre: 110. - Kszb)
2013. máj. 15. 12:56

Vannak felesleges szervek, amik csak bajt okoznak. Ilyen a mandula, vakbél, bölcsességfog...miután elvégezték feladatukat, a méh, petefészek, emlő, férfiaknál prosztata.

Jobb az értékrendet igazítani a praktikumhoz, és nem fordítva.

2013. máj. 15. 12:53

Az én anyukám is rákban halt meg 37 évesen!

Egy nap még teljes értékű nőnek érezhette magát a következőben meg közölték,hogy az egyik mellét amputálni kell ( pár hónapra rá a másikat is kellett)!

Szóval ha már muszály,legyen ez az én jól át gondolt,megalapozott döntésem,mint hogy egyik napról a másikra sokkoljanak egy ilyen hírrel!

A testvéreimmel gyerekekként voltunk tanui minden szenvedésének és fájdalmának az utolsó èveiben (sírok most is ahogy ezt írom) borzasztó volt!

Ezt soha,de soha nem kívánnám a saját gyerekeimnek!

Ha megtehetném én megcsináltatnám ezt a műtétet!

A prevenciórol meg annyit,hogy anyukámnál a szűrès után 4 hónappal találtak először rákos sejteket!

111. Cilumiluci (válaszként erre: 108. - Kszb)
2013. máj. 15. 12:42
Erre már én is gondoltam.
110. kszb (válaszként erre: 100. - F1ed0b587a)
2013. máj. 15. 12:39

ugyan már..... a részben az annyira részben, h miután vmelyik "utolér", akkor majd megkapod.... És nem perventíven osztogatják a heparint sem, meg a Fraxit se.... Preventíven ezeket csak abban az esetben kapja vki, ha pld tartós mozdulatlanság, ágyban fekvés, vagy tartós gipsz, műtét utáni állapota van.....

Akár hogy csűröd, csavarod, egyik sem azonos értékrendileg sem a preventív öncsonkítással.

109. kszb (válaszként erre: 96. - 00301065a7)
2013. máj. 15. 12:33
nekem van. Mint írtam, a felmenőim jó része abban halt meg...
108. kszb (válaszként erre: 92. - Emagdi)
2013. máj. 15. 12:32
no igen. Ez nekem is eszembe jutott, h lehet volt ott már vmi, csak azt nem vallja be.
107. f1ed0b587a (válaszként erre: 106. - 00301065a7)
2013. máj. 15. 10:56
Biztos hogy nincsenek? Én nem ismerek ilyet, de ettől még lehetnek. Mondjuk maga az eljárás is mindössze 90 éves.
106. 00301065a7 (válaszként erre: 102. - F1ed0b587a)
2013. máj. 15. 10:50

Nem olvastad el, amit írtam, vagy nem értetted...

Latabárt nem gyerekkora óta inzulinozták, és Erős Antónia is 20 évesen lett csak cukorbeteg.

Nincsenek olyan 70 évesek ma, akiket mondjuk 6 éves koruk óta inzulinoztak. Capice?

105. f1ed0b587a (válaszként erre: 103. - Vica66)
2013. máj. 15. 10:46

A kiborgosodás folyamata zajlik, de észrevétlenül. Az agyunk egy részét máris lecseréltük.

Ki tart fejben ma már egy telefonszámot, vagy szoroz össze két kétjegyű számot?

104. 35486a5042 (válaszként erre: 103. - Vica66)
2013. máj. 15. 10:42

:))


Nem tudom,hogy mit csinálnék, ha infarktus megelőzésképp ki lehetne venni szervet, hogy megelőzzem. Nyilván nem pakoltatnám ki magam teljesen :)) Az azért durva :) De új ciciket lehet kapni,szóval sztem ezzel nincs gond...

Az meg tény,hogy rákkal szemben sokat sajna még mindig nem tudnak tenni,de hál'Istennek Apukámat meggyógyították!! :')

103. vica66 (válaszként erre: 99. - 35486a5042)
2013. máj. 15. 10:32

Egyfelől megértelek, másfelől, ha netán azt mutatnák ki, hogy nagy esélyed van az infarktusra, akkor...?

Nem ítélek el senkit, aki így dönt, mint Angelina, nagyon nehéz döntés lehet. Az meg már régen rossz, ha valaki az egészsége helyett mások véleményét helyezi előtérbe.

De ez lenne a jövő, hogy megszabadulunk a kockázatos testrészeinktől? Némi túlzással jön a kiborgok, kora?

Ez nem igazi gyógyítás, orvoslás már szerintem. Ezzel beismeri az orvostudomány, hogy nem igazán tud mit kezdeni a rákkal, és hogy a szűrővizsgálatok se sokat érnek.

102. f1ed0b587a (válaszként erre: 96. - 00301065a7)
2013. máj. 15. 10:28
Élnek és virulnak. Az inzulin teljes mértékben pótolható kívülről. Ismert cukorbeteg pl. Erős Antónia, vagy Latabár Kálmán, aki 68 évet élt.
101. f1ed0b587a (válaszként erre: 92. - Emagdi)
2013. máj. 15. 10:22
Én arra tippelek, hogy amúgy is aktuális volt a szépészeti beavatkozás, itt az nyomott többet a latban. A kockázat meg adott volt, akkor legyen meg egy kosszal!
100. f1ed0b587a (válaszként erre: 89. - Kszb)
2013. máj. 15. 10:20
Ezek a megoldások már részben ma is működnek. És a tudás, a technika fejlődésével egyre jobban.
2013. máj. 15. 10:12
ha nekem is kimutatnák,hogy nagy esélyem van arra,hogy mellrákos legyek, én is ugyanezt tettem volna. Nem tudnék úgy élni tovább,hogy most mikor alakul ki, meghalok-e majd, vagy nem. Inkább megelőzném én is,hogy tovább élhessek a férjemmel, meg majd a leendő gyerekeimmel. Persze ,hogy ezután is kialakulhat, de úgy nagyobb volt az esélye. Biztos ő is jól átgondolta, egyébként marha nagy példát mutatott, kitudja, hány nő jön velünk szemben az utcán, aki tisztában van vele, hogy ilyen betegsége van, de nem meri levetetni a cicjét, mert mit szólnak majd az emberek.
98. vica66 (válaszként erre: 83. - F1ed0b587a)
2013. máj. 15. 10:00

Szomorú vagyok, hogy ennyi idő, kutatás után ennyire jutott az orvostudomány. Hogy esetleg ez lesz a rákgyógyítás/megelezés jövője, hogy fiatal, egészséges emberek inkább eltávolíttatják majd különböző "nélkülözhető" szerveiket, hogy meg ne betegedjenek. Esetleg lesznek nők, akik inkább gyereket se vállalnak, hanem még idejekorán megszabadulnak a méhüktől, petefészküktől, emlőiktől?

Ez a szememben kudarc. Sajnos a köztudatban a rák még mindig a halálos ítélettel egyenlő. Vannak, akik meggyógyulnak ugyan, de még mindig túl sok a halálozás, és akkora a rettegés, hogy akár a csonkítást is bevállalják az emberek. Amivel ráadásul csak a rák néhány fajtáját tudják kivédeni, mert sajnos vannak nélkülözhetetlen "alkatrészeink".

Egy barátnőm anyukája is megbetegedett emlőrákban, eltávolították a mellét, elvileg meggyógyult. Kb. 10 év múlva csontrákot diagnosztizáltak nála, amelyeben el is hunyt szegény...

97. Bagira 2011 (válaszként erre: 89. - Kszb)
2013. máj. 15. 09:56

A szívrohamra, agyvérzésre meg az a megoldásod, h vetessük ki a szívünket/ agyunkat, vagy az érrendszerünket, esetleg állandó vérhígító? (mert ezek is a vezető halálokok közé tartoznak, és belőlük több van, mint daganatban meghaltakból...)


Szívemből szóltál :)


Megyek is kivetetem gyorsan az agyamat,és a szívemet,mert szeretném egészségben felnevelni a gyerekeimet


De mi van ,ha autóbaleset ér?

2013. máj. 15. 09:36

Ez a rák amúgy érdekes dolog, meg a gyógyulási statisztikák is... Nektek van olyan ismerősötök, akiknek rosszindulatú és ÁTTÉTES daganata volt mondjuk 20-30 éve? Mert nekem egy sincs ilyen. 4-5-6 év semmi, akkor szokott újra felbukkanni, vagy épp más szervben. (Az más, ha mondjuk vesedaganat, és kivettél, nem volt áttét és él.)


A cukorbetegség is érdekes. Egy doki ismerősöm mondta, hogy mennyire más a PR-ja a gyerekkortól inzulinozott gyerekeknek, mint a valóság. Merthogy ezzel kordában tudják tartani nekik, az oké, de még nincsenek olyan tapasztalataik a szakembereknek még, hogy mi van azokkal, akik gyerekkoruk óta, mondjuk 50 éve inzulinozzák magukat...

95. 00301065a7 (válaszként erre: 73. - Cilumiluci)
2013. máj. 15. 09:19
Hát igen, nézzétek meg pl. a nagyobbik vér szerinti lányukat. Fiúnak öltöztetik, még a haját is úgy vágják, állandóan nadrág, meg sem lehet róla mondani első blikkre, hogy egy kislány.
2013. máj. 15. 08:02
Most beszélnek róla a tvben.
93. 712a5d68c1 (válaszként erre: 84. - Bandzsamaci)
2013. máj. 14. 23:42
Engem is hasonlóképpen szabadítottak meg a mandulámtól. A Tesómnak ki kellett venni és egy füst alatt kivették az enyémet is. Ráadásul 3 éves kor alatt csak nagyon indokolt esetben nyúlnak hozzá. Én még nem voltam 3, de Anyámnak volt egy híres gégészprofesszor barátja akivel elintéztette a "korengedményt".
92. emagdi
2013. máj. 14. 22:41

egyébként meg tulajdonképpen azt sem tudhatjuk, hogy valójában nem volt-e már valamiféle problémája A.J-nak. mert ugye egy dolog az, hogy mit nyilatkoznak le a médiának, aztán közben meg az is lehetséges, hogy valamit már találtak nála, és ezért kellett a műtét.

persze ez csak egy lehetőség, és inkább arra hívná fel a figyelmet, hogy kb semmit nem tudunk a konkrét ügyről, és hát elég nehéz más sorsa felett bíráskodni, vagy más döntéseit megítélni, mert teljesen sosem érthetjük meg, mi motiválta.

91. de Luca (válaszként erre: 88. - Bandzsamaci)
2013. máj. 14. 21:50
Szomorú. Pláne így, amikor az ember már bizakodik a célegyenesben.
90. kszb (válaszként erre: 87. - Bandzsamaci)
2013. máj. 14. 21:48
a '70-es éve végén Szegeden is preventíven szabadították meg az embereket a mandulájuktól :) Vagyis a gyerekeket. Én már nem estem a szikéjük alá, de a 3 évvel idősebb unokatesóm még igen :)
89. kszb (válaszként erre: 83. - F1ed0b587a)
2013. máj. 14. 21:45

és kinek van szüksége arra, h 100 évig éljen? Pláne ha a rákból ugyan meggyógyulsz, de már magadat sem ismered meg a tükörben a dementiától.... Ugyan már.... Senki nem álmodik daganatról, de arról sem, h úgy élje le élete x évét, h azt se tudja arccal merre áll (öntudatlanul, önellátásra teljesen képtelenül)....

Mindarról meg már ne is beszéljünk, h a Föld túlnépesedésének sem tenne jót, ha matuzsálemi korokat élnénk...


A szívrohamra, agyvérzésre meg az a megoldásod, h vetessük ki a szívünket/ agyunkat, vagy az érrendszerünket, esetleg állandó vérhígító? (mert ezek is a vezető halálokok közé tartoznak, és belőlük több van, mint daganatban meghaltakból...)

88. bandzsamaci (válaszként erre: 48. - De Luca)
2013. máj. 14. 21:45
Nem akarom a saját dolgaimmal elárasztani a topikot. Érezte a csomót, mammográfián nem látszott, három hónap múlva kellett újra menni (14 évvel ezelőtt), akkor már megtalálták, rosszindulatú volt... éppen, mielőtt lejárt volna az öt év, újra... aztán megint újra...
87. bandzsamaci (válaszként erre: 85. - De Luca)
2013. máj. 14. 21:43
Zalaegerszegen a nyolcvanas évek első felében elég sok ilyen volt :S
86. bandzsamaci (válaszként erre: 52. - 00301065a7)
2013. máj. 14. 21:42
Nézettem, én mutáns vagyok vagy örökbe fogadtak. Lányomnak is megnézettem.
85. de Luca (válaszként erre: 84. - Bandzsamaci)
2013. máj. 14. 21:42
Te vagy életem első preventív mandulaműtétes ismerőse :-)
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook