Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pusztulnak a halak az akváriumban - mivel, hogyan takarítsak? fórum

Pusztulnak a halak az akváriumban - mivel, hogyan takarítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
188. bajusz9 (válaszként erre: 186. - 3a0842d373)
2008. nov. 27. 18:17

Semmit.

Valamikor egy egyszerű műanyag csővel szívtam le a vizet, és jött az aljáról a mulm is. Meg a kavics, ami mindig eldugította a csövemet. Aztán meguntam. Azóta kiskancsóval merem ki a vizet. Csak a nagyobb szennyeződéseket szedem ki. Nincs több trutymó az alján mint régen. Valószínű, hogy ha jól beállt egy akvárium, rendszeresen van 20-30%-os vízcsere, akkor a nitrfikáló baktériumok elintézik a dolgot, és lebontják a salakanyagok nagy részét.

A kis páncélos harcsákra nagy szükséged lenne, mert azok a talajról eszik meg a lehullott maradékot. Ha teszel be valami bújkálót, kerámia faágat, vagy cserepet, oda hátha el tudnak bújni a sügik elől, és ők úgyis éjjel aktívak, megennék a maradékot. És úgy esetleg az anciknak is lenne esélyük.

Mondjuk én nem vagyok benne biztos hogy a sügik voltak a tettesek. Akkor a rókicáidat mért nem bánják? Azt tudod, hogy ők is nagyon jó algaevők? Még talán jobbak mint az ancik. Persze csak amíg rá nem jönnek, hogy mennyivel egyszerűbb a halkaját megenni.:-)

2008. nov. 27. 18:02

Tetemek már nincsenek benne, csak voltak. Némelyiket sikerült kivenni, de pl. a két ancit már nem tudtuk kiszedni. Olyan kicsi volt a maradék belőlük, na meg pikk-pakk felfalták.

Azóta volt már két vízcsere, illetve kétszer volt 10%-os meg egy kétharmados csere.

186. 3a0842d373 (válaszként erre: 185. - Bajusz9)
2008. nov. 27. 17:59

Ancikat a sügik, ez szinte biztos. Először eladta a halas egymás mellé őket, majd amikor elmentem hozzá, hogy becwserélném elevenszülőre a sügiket, mert macerásak, akkor mondta el, hogy nem elhullottak, hanem felfalódtak anciék.

Vaksi halas a sügik, mert nem veszik észre a tápot. Akkorák a granulátumok, mint pl. a kávéganulátum. Lebeg a vízfelszínen, majd lassan a vízárammal ellebeg valamerre. Sügiék meg osztályharcot vívnak egy-egy falatért, de a másik öt aláhullik és sorsára marad. A lendületükből nem azt gondolnám, hogy nem éhesek.

Ha ma még nem, akkor holnap, ha meglesz a családegyesítés, kissé túltelepített lesz.

Szerintem ez a fejőgépféle aljzattakarító nem elég hatékony. Te mit használsz erre a célra?

185. bajusz9
2008. nov. 27. 17:31

Jó lenne valami talaj lakó hal Pl. páncélos harcsa. Biztos hogy az ancikat a sügérek nyírták ki? Mert azok is nagyon kellenének. Kaját csak annyit kell adni, amennyit megesznek 2-3 percen belül.

Kik is azok a vaksi halak? A sügik?

Jól értettem, hogy benne vannak a haltetemek? Ezeket is, és a növénydarabokat is ki kell szedni. A kimúlt halakat azonnal, a növénydarabkákat elég a heti vízcserekor.

A belső szűrőt, ami a bubit is fújja, addig lehet lerakni, amíg nyomja a bubikat. Sőt lejjeb is, legfeljebb nem lesznek bubik. Az úgy sem annyira fontos, legfeljebb nyári nagy melegben, illetve ha túl van telepítve az akvárium.

184. 3a0842d373 (válaszként erre: 183. - Bajusz9)
2008. nov. 27. 17:02

Mind a 100 litert el tudnám helyezni, ha szükséges.

Amióta megvan az akvárium, ez kb két hónap, azóta gyűlik az alján a szutty, a kimúlt halak és csigák földi maradványai, rothadó növényfoszlányok stb. Nekem soknak tűnik és nem szeretném, ha a halak is besokallnának tőle.

A vaksi halacskákról meg nem is beszélve. Lehet, hogy ők is fényevők, mert ritkán esznek. Ha beszórom a tápot, megijednek, belibbennek a szűrő alá és gyanakodva figyelnek. A táp meg lassan és biztosan hullik szét a leveleken és az aljzaton. Ami aztán az enyészeté lesz.

Szinte állandóal lebeg némi szutty a vízben. Az egyik szűrő, csak szűr, azt együtt adták a CAPRI akváriummal. Ez be van jelölve, meddig érhet a víz. A másik pedig, állítólag 80 litereshez való, legalább 7 centire a víz alatt köpi a bubit, és innen ugye lefelé van még a szűrőrész. Ezt mennyire lehet lesüllyeszteni? A szűrő alja és az aljzat közti távolságra gondoltam.

Hát, nem tudom.

183. bajusz9 (válaszként erre: 181. - 3a0842d373)
2008. nov. 27. 15:12

Hány vödröd van?

Valahogy próbáld meg a szűrőt járni hagyni. 1-2 óra alatt már igencsak beledöglenek a hasznos bacik.

Szerintem először vegyél ki egy vödör vizet. Ebbe tedd bele a szűrőt járni, minden szűrőnek lehet csökkenteni a tejesítményét. Utána ments meg annyi vizet amennyit csak tudsz, és csináld, ahogy írtad. Ha mindenképpen azt akarod tenni.

De mindig lesz az akvárium alján mulm. Lehet hogy csak egyszerűen csökkenteni kéne a szűrő teljesítményét? Vagy növelni, hogy minél hamarabb beszívja a mumlmot. Én még szeretem is ha felkavarják, mert úgy biztosan eljut a szűrőig. Egyénként az én szűrőm nem kavarja fel. Pedig egy 700 liter/órás, és egy 800 liter/órás van benne.

Az is lehet, hogy túl magasan van, és nem tudja beszívni a trutymót.

Milyen szűrőd van?

182. 3a0842d373 (válaszként erre: 180. - Pircsi24)
2008. nov. 27. 15:01
Ahogy egyre többet hallok, olvasok a halakról, olyan kis butuskának tűnnek, nem? Hát mi a jó eget keresnek ezekben a lyukakban, ahová ráadásul teljes erőből kell, hogy bepréseljék magukat. Egy ismerősöm hala egy kókuszdióba úszott be, rosszul fordult és a saját uszonya akadályozta meg a kiszabadulásban. Két napig fogságban volt a kis bolond, mire észre vették és kiszabadították.
2008. nov. 27. 14:38

Módszertani segítséget kérek szépen:


vettem egy fantasztikus aljzattisztító pumpás csodát, egy manuális fejőgépet, amivel a trutyit lehetne felszipogni az aljzatról. De úgy tűnik nem elég hatékony. Rókicáék és a levegőztető nagyon felkavarják a vizet, nagyon soknak tűnik az úszó zagy.


Valószínű holnapra jönnek meg az új halak.


Itt a lényeg:

le akarnám cserélni a víz egy részét és így gondoltam: kikapcsolom a levegőztetőt és a szűrőt egy pár órára. Leül a lebegő zagy. Leszívok a víz felső, tiszta rétegéból egy pár vödörnyit, bele a halakat. A maradék vizet a leülepedett zaggyal kiöntöm, aljzatot átmosom.

Utána visszatelepítés.


Szakvélemények?

2008. nov. 27. 14:06

Lyukról jut eszembe a nagy ancink nekünk is beszorult egyszer egybe és kalapáccsal kellet széttörni a követ hogy kiszabadítsuk a kis hülyét pedig elég nagy luknak tűnt. Ez egy lávakő amibe nagy lukak vannak fúrva gondolom hogy növényeket is lehessem beleültetni. Csak hátrafele tudott volna kitolatni, de neki is érdes a bőre meg az uszonya is olyan hegyes a kó is apró lukacsos érdes, nem ment neki :(


de túlélte a kalapácsolást szerencsére

2008. nov. 27. 13:56

azt hiszem homokkő névre hallgat az a jó kis lyukacsos, amit a napokban vettem. Amibe persze rókica rögtön kétszer bele is szorult és halálos sebeket ejtett magán :(

tehát nálunk, ebből okulva a nagy lyukak átjárhatóak, a kisebbek pedig az aljzatba lettek süllyesztve

178. 3a0842d373 (válaszként erre: 176. - Pircsi24)
2008. nov. 27. 13:52

igazad van :) az akvárium nézegeése még a magas vérnyomást is leviszi :)

ellentétben a tévével

2008. nov. 27. 11:26

Köszi Bajusz :)


Természetes köveket szeretnék, giccsektől feláll a hátamon a szőr nekem is :)


ez pl. nagyon jó lenne nekik bújkálni


[link]

176. Pircsi24 (válaszként erre: 171. - 3a0842d373)
2008. nov. 27. 11:01

Van 2m üres helyünk a nappaliban és oda pont egy ilyen hiányzik :) inkább ezt nézem mint a televíziót abban csak a népbutítás megy


a mérete 200 x 70 x 50 lenne kb, és sügeresre tervezem, így iszom szavaitokat sügérékkel való tapasztalataitokról


honnan lehet olyan fehéres árnyalatú köveket beszerezni amin van sok luk hogy eltudjanak bújni?

175. bajusz9
2008. nov. 26. 20:58

Guppit, plattyt, xiphot, és black mollyt. Az utolsó kettő nagyobbra nő, de 70-80 literbe már mehetnek. Keresd ki őket a googleban, a képek közt, és amelyik tetszik. Ekkora vízbe kb 16 db 5 centis halat tehetsz, ebbe fér akár mindből is. Te tudod, hogy több egyformát, vagy sok különbözőt szeretnél.

Hozzájuk nyugodtan lehet tenni kis páncélos harcsát, és ancit is.

A molly, és a xypho 7-8 centire is megnő. Plattyból is van több fajta.

174. 3a0842d373 (válaszként erre: 172. - Bajusz9)
2008. nov. 26. 20:43

Az elevenszülőkkel nekem is beletetted a fülembe a bogarat. Már pedzegettem a férjemnek, hogy melyik komódot lennék képes lepakolni egy elevenszülős akvi kedvéért. Egy kb. 70-80 literes elférne rajta ....

Mit javasolnál bele?

173. 3a0842d373 (válaszként erre: 169. - Sziszikeccs)
2008. nov. 26. 20:41

Nagyon szépek ám a sügik. Na meg többek szerint kevésbé betegszenek meg, mint más fajták.

Nagyon szeretem a színességüket. Bár lehet, hogy elfogult vagyok és simán csak azért tetszik, mert élve maradt ;)


Sügiben is van olyan színű, mint az aranyhal, ha jól tudom, Rot-rot-nak hívják. Nekünk olyan van, egyelőre egy (állítólag) lány.

172. bajusz9 (válaszként erre: 169. - Sziszikeccs)
2008. nov. 26. 20:38

És az elevenszülőkre még nem gondoltál?

Szépek, és én azt szeretem bennük, hogy lehet figyelni a kishalak növekedését.

A neonokkal is jól elvannak. Persze, ha Neked az aranyhal tetszik, az más.

Mi egyszer fogtunk egyet horgászat közben a csatornából.Kívántunk hármat, és visszadobtuk. Kár volt, mert nem teljesítette.;-)

171. 3a0842d373 (válaszként erre: 168. - Pircsi24)
2008. nov. 26. 20:38

átküldenéd priviben a nevét?

Bár 700 literes nekem egy kissé barokkos túlzásnak tűnik, de sosem tudhatom :)

milyen méretű centiben egy ilyen?

170. bajusz9 (válaszként erre: 159. - Pircsi24)
2008. nov. 26. 20:32
14? Az igen. Szépek lehetnek. Az enyémek csak négyen vannak (több tragédia is érte őket), nagyon nyugisok. Nekem -mondhatom- minden hallal nagy szerencsém van. Legalább 4 általam tartott halról mondják hogy agresszív, de nálam egyik sem az. Szerencsére.....
169. sziszikeccs (válaszként erre: 164. - Bajusz9)
2008. nov. 26. 19:46

Én is nézegettem és olyat találtam hogy 160 literben 6-8 halóca tartható. Azért száz literben elvész az a kettő:D Főleg ha arra gondolok, hogy nekem évekig gömbbe voltak...

Sügik... hát igen, nem tudok dönteni. aranyhal párti vagyok nagyon, ez a baj.

Célirányosan nézelődtem a neten és 4-6 db elfér állítólag... Majd még érdeklődöm:S

2008. nov. 26. 19:24
Ha esetleg aksi cseréről gondolkodsz majd, minap néztem szét a vaterán és ott van egy srác aki akváriumokat készít akár hátterezve is, bútorokat is gyárt hozzá annak aki igényli. Árban döbbenet olcsó a boltihoz képest, és nagyon klasszak, szállítást is megoldja. Egy 700 literesen törpölök, tőle fogom megrendelni hátterezve ha nem találok kedvezőbb feltétekek mellett máshol azonos minőségűt.
167. 3a0842d373 (válaszként erre: 166. - Bajusz9)
2008. nov. 26. 19:16

Hát igen, ahhoz képest, hogy az egészet a férjem akarta, épp a napookban beszéltem a halas ismerőssel - akik akváriumot és bútort is gyártanak mellesleg - hogy kéne majd egy térelválasztó akvárium. Ez kb. 150x50x60 cm lenne)Már ha sügiékkel túléljük egymást.

Megtetszettek a betták. De amikor megtudtam, hogy ők a sziámi harcoshalak, elmúlt a lelkesedésem.

A diszkoszoktól az áruk tart vissza.

De holnap hozom a sügipótlást :)))

166. bajusz9 (válaszként erre: 165. - 3a0842d373)
2008. nov. 26. 19:07

Inkább az új 200 literesnek. :-)

Ha egyszer elkezdted, nincs megállás.

Engem is csak Bajusz (a férjem), és a körülmények (a 3 gyerek elveszi a helyet, és a pénzt) fognak vissza.

165. 3a0842d373 (válaszként erre: 162. - Bajusz9)
2008. nov. 26. 18:55

Húúúhaaaa .... akkor kifejlett sügiknél 15 cm-t figyelembe véve 6-8 fős létszám, tehát kb. két család jut a 100 literre .... vagy 6 sügi és 2 rókica .....

Szóval kereshetem a helyet a következő százliteresnek :)

Azért van még addig egy bő fél évem, nem? Addigra érik el a teljes méretüket. Ha rendesen etetem őket :)

164. bajusz9
2008. nov. 26. 18:49

Aranyhaléknál nem vagyok otthon, csak azt írhatom amit olvastam. 1 párnak kb 100 literre van szüksége.

És a sügérek?

2008. nov. 26. 18:30
Szerintetek 90 literes akváriumba hány aranyhalat vehetek? :)
162. bajusz9 (válaszként erre: 161. - 3a0842d373)
2008. nov. 26. 16:08
Körülbelül 1 halcentire szoktak 1 liter vizet számolni. Nagyobb halaknál kettőt. Tehát egy 5 cm-s halnak kb 5 liter vízre van szüksége. De ez nem jelenti azt persze, hogy lehet tartani 5 literes akváriumban, és azt se, hogy 100 literes vízben tarthatsz 100 centis halat. Csak egy viszonyatási szám, és minél nagyobb a hal, annál több liter vizet számolnak centinként. Ilyen számolással már így is sok. Azért gyakori rendszeres vízcserékkel, jó erős szűréssel ez egy kicsit még kitolható.
2008. nov. 26. 15:32

Sziasztok Lányok,

azt hiszem a tornyoscsigára gondoltam, mert őket láttam a halas ismerősömnél, amikor rókicáékat hoztam. De csak akkor hoznék majd, ha véglegesen beáll a létszám és a flóra-fauna. Holnap jönnek sügiék.


Bajusz, mit gondolsz, 100 literbe 4 rókica és a 2+1+1 (szinenként) sügi mellé hány plusz halat hozhatok még? Állítólag 13-15 centire nőnek sügiék és mindenkinek kellene férj illetve feleségek, ami kb. 8 főt jelentene, de azt már én is sokallom. Főleg, ha nem találjuk el a halak nemét és csak a kamaszkor után derül ki, hogy fiút vagy lányt kaptam.


Most viszont hozom az embergyereket a suliból :)

Sziasztok és köszi.

2008. nov. 26. 14:52
Csigás tipped kifogom próbálni, köszi :)
2008. nov. 26. 14:51

14 elvetemült egyed van és nagyon rossz kötekedős banda. Nincs is most más halam rajtuk kívűl csak harcsák. 4 corydoras panda, 3 anci. Vannak akiknek nagy a pocakjuk, megfogom figyelni őket és majd különrakom én is.

Ha kipusztul a populáció többet nem fogok ilyen halakat tartani.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook