Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pusztulnak a halak az akváriumban - mivel, hogyan takarítsak? fórum

Pusztulnak a halak az akváriumban - mivel, hogyan takarítsak? (tudásbázis kérdés)


8. bajusz9 (válaszként erre: 6. - Dcde70a4a0)
2008. nov. 9. 14:05

Sokat gondolkoztam, írjak-e, vagy sem erre a hsz.-ra választ.

Végülis csak tennék hozzá egy-két megjegyzést.

Ha Nálatok ez jól működik, akkor tedd így.

DE, ez a módszer a mai akvarisztika alapelveinek az ellentéte.

Ha utánaolvasol, akkor lálhatod, hogy minden azt a célt szolgálja, hogy akváriumunkban megtelepdjenek a hasznos baktériumok, amik a halak által termelt káros anyagokat lebontják ártalmatlanakra. Ezek a bacik a szűrőben, az aljzatban, és a vízben vannak.

Ezért nem szabad teljes nagytakarítást csinálni.

A szűrő szivacsát az akváriumból kivett vízben kell óvatosan átmosni, így marad benne hasznos baci. Ha hideg csapvíz alatt mosod, akkor a klór, és a hőmérsékletkülönbség kiírtja őket.

Jól karbantartott akváriumot nem is kell nagytakarítani, az enyém pl 3 éve megy hetente végzett 20 %-os vízcserével. Természeresen én is volt hogy kicsit kipakoltam, de vigyáztam rá, hogy a szűrőt akkor nem pucoltam, és a vízből is amennyit csak tudtam visszatettem.

Nem szeretném ha magadra vennéd, de az egyik akvarista fórumon írta egy általam nagyratartott halas, hogy a halak sok mindent kibírnak, de ez az ő érdemük.

2008. nov. 9. 13:36

www.forum.akvarisztika.info

Itt választ kapsz sok kérdésedre.

[link]

Ez amit leírtál nagyon kevés. Mekkora az akvárium, mikor indult, hány hal, milyenek, milyen gyakran cserélsz vizet, mennyit, mivel etetsz, hogy pusztulnak el....

Teljes nagytakarítást ne csinálj, szerintem regisztrálj az ajánlott oldalra, ha van időd olvasgass, ha nincs írjál bővebben a gondodról, és biztos választ kapsz a kérdésedre.

6. dcde70a4a0 (válaszként erre: 2. - 3a0842d373)
2008. nov. 9. 13:30

Szia Csacskamacska

Nekünk is van akváriumunk,már évek óta ,igaz nálunk is előfordul,hogy némelyik hal jobb létre szenderül,de azért nem árt,ha megfogadod a következő jótanácsokat.Évente egyszer ki kell szedni a halakat és a növényeket,a sódert kifőzni,az akváriumba még véletlenül se tegyél semmiféle tisztítószert,ha az akváriumon belül vízkő van azt spaklival vagy festékboltokba kapható festékkaparóval tudod tisztítani,ha élőnövény van az akváriumban,azt hideg vízzel kell lemosni,az akvárium hőfoka is nagyon fontos,pár forintért lehet kapni az állatkereskedésben az akvárium oldalára ragasztható hőmérőt,ha mindent lemostál és a sódert kifőzted,és az akvárium is tiszta,akkor vissza lehet mindent tenni,a legfontosabb,a halkereskedésekben kapható víztisztítós lélegeztető,nagyon fontos,hogy az akvárium mindig tiszta legyen,a szűrőt szét lehet szedni,érdemes a szivacsot 2-3 hetente,tiszta hideg vízzel kimosni,ha feltöltötted az akváriumot és a halakat is visszatetted,okvetlen kell beletenni a vízbe algaölő folyadékot,akkor szép az akvárium,ha olyan tiszta a víz,mint az ivóvíz,és akkor egészségesek a halak,ha vitamindús,jó minőségű eledelt kapnak,bármilyen kérdésed van,szivesen válaszolunk,nekünk nagy akváriumunk van(2oo literes)és nagyon szép

2008. nov. 9. 13:26
ugye raktál bele vizet? :)
2008. nov. 9. 13:14
nincs
2008. nov. 9. 13:13
van benne kagylo?
2008. nov. 9. 13:13

illetve mi a pontos teendő? át kell mosni az összes kavicsot? (mivel, mennyire) Maradjon a régi vízből valamennyi? van valami csepp, fertőtlenítő vagy valami varázsszer, ami ilyenkor szükséges? Jó a tiszta csapvíz a megmaradt halaknak?

Ha könyvet tudnátok ajánlani azt is szívesen veszem. Kezdő halbarát vagyok :)

Eddig két algaevő és egy sügér adta meg magát. Pedig állítólag a sügér nagyon jól bírja a kezdő akvaristákat.

Köszi előre is.

2008. nov. 9. 13:08
Pusztulnak a halak az akváriumban - mivel, hogyam takarítsak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook