Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pumanyuszi sikerdiétája, receptek, tippek fórum

Pumanyuszi sikerdiétája, receptek, tippek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2008. márc. 28. 13:22

Sziasztok! Köszi Noémi, hogy benéztél, semmi gond, remélem tisztáztuk a félreértést. :)


Ma eddig azaz 13:15ig nem ettem semmit, de drága anyukám hozott parit mozzarellával meg ubival, úgyhogy máris gyártom az ebédet. :)

27. Nono84
2008. márc. 28. 10:29

Sziasztok :)


Most már, hogy lekonkretizáltuk a dolgokat, látom át én is a lényeget. Hogy lefogytál ezzel a módszerrle, amjd vissza jött ( műtét). Én azt hittem tanácsokat adsz nekünk, mert már szépen elfogytál és bevált. Azért nem értettem h ha visszahíztál miér tnem ezzel kezdted, tudod? És ez zavart össze.


Szval ne haragudj, én tényleg nem kutakodásnak szántam. És minden tiszteletem a tiéd azért amit végig csinalsz. És remélem még ellátogatsz a másik fórumra is......


Mindnekinek kitartást:) Ja és ha valaki fogyni akar: ÉPÍTKEZZEN!!!!! ninc sidőd enni :))))))


Noémi

2008. márc. 28. 07:45
Köszönet mindenkinek! Én szerintem megvárom a hétfőt mire lesz időm bevásárolni mert éhen pusztulok, nincs a megszokottakból itthon semmi :(.
25. erika0313 (válaszként erre: 12. - PumaNyuszi)
2008. márc. 28. 07:27
Persze én is segítek :) Nem sok diéta van amit ki ne próbáltam volna :(
2008. márc. 28. 07:09

Szép,jó reggelt4

Szerintem is jó ez a módszer.Bár,én nagyon meglepődtem,hogy a kínai zacsis beilleszthető.Erre nem gondoltam volna.

23. timi,,
2008. márc. 28. 07:00

Sziasztok!!

Jó és követhetö a diéta,,végülis életmódválltásra van mindenkinek szüksége!!!Már én is fogytam egyszer 12 kilót,most még egy 4-5-6 ot akarok és akkor mondom azt,hogy oks!!!!!

2008. márc. 27. 21:33

Sziasztok!

Csatlakozom én is.

21. PumaNyuszi (válaszként erre: 20. - 4916977221)
2008. márc. 27. 21:09
Szerintem ezzel sokan vagyunk így, én legalábbis... :)
20. 4916977221 (válaszként erre: 18. - PumaNyuszi)
2008. márc. 27. 20:44

Köszi! :-)


Tavaly januárban 12 kg-val több voltam. Szeretnék még 5 kg-t lefogyni, de úgy látom, hogy ez egyre nehezebb. Nekem a súlyom megtartásához is vissza kell fogjam magam.

19. PumaNyuszi (válaszként erre: 17. - F7cbe21b45)
2008. márc. 27. 20:37
Hajrá, sok sikert! :)
18. PumaNyuszi (válaszként erre: 16. - 4916977221)
2008. márc. 27. 20:36
Szia! Egyáltalán nem haragszom, tényleg sok a leírtak egy oldalában a műkaja, de írtam is, hogy neki lehet bátran állni leveseket rittyenteni, meg én azért nem eszek semmit pl. mézzel vagy juharsziruppal, mert nem tudom eldönteni, hogy melyiket utálom jobban. :) Tehát én maradok a "porból lettünk, port is eszünk" módszernél amíg nem lesz több időm. :) Grat. a 46 naphoz :)
2008. márc. 27. 20:15
Szia! Gratulálok, tökjó, életszerü a fogyid, és főleg az tetszik, hogy a pénztárcát nem fogyasztja. Lehet hogyy összeszedem magam, még egyszer utoljára :)
16. 4916977221 (válaszként erre: 15. - PumaNyuszi)
2008. márc. 27. 20:10

Na szóval itt vagyok!


Úgy látom volt egy kis összezörrenés a "másik" fórumon.

Elolvastam a javasolt diétádat is. Teljesen tarthatónak találom. Az édesítőszeres kóla, kimondottan remek "pocaktöltő".

Nem rosszindulatból de annyit hozzáfűznék, hogy túl sok az édesítőszer, ill. az ún. műkaja.

Ne hari, nemrég 46 napig tisztítókúrát csináltam, és ez még nagyon kihat a jelenlegi gondolkodásomra.

15. PumaNyuszi (válaszként erre: 13. - 9415115efd)
2008. márc. 27. 19:26

Szia! Nagyon változó.. Van hogy megcsinálok egy zacsis levest vagy kínaist vagy valami lazább másikat, és ezt mind bevágom, vagy ezekből eszek valamennyit és ezt ehetem mellé pl.:

- sütök 2 nagyobb halfilét fóliában minden zsiradék nélkül 15 percig reszelt répával, fűszerekkel és leöntöm kefirrel vagy light tejföllel, vagy eszek mellé salit vagy zöldséget

- sütök fél csirkemellett- mármint véleményem szerint egy csirkének is két melle van és ebből az egyiket, tehát nem a boltban filézve kapható felét, annál torkosabb vagyok :)- és ehhez eszem fejessalis,paradicsomos ubis salit olaj nélküli dresszingel- de csirke helyett jó a pulyka is

- megfőzök 2-3 virslit és ezt eszem zöldséggel

- én szeretem a rakott karfiolt is- az én elkészítésem diétás- lehet hogy szakácsversenyt nem nyernék vele, de nekem bejön :)

- párolok nagyon kevés light margarinnal egy nagy nagy adag gombát és eszek melé 2-3 szelet gépsonkát.

Ezek persze csak példák + ehhez nyugodtan meg lehet enni 1-1 gyümit is. :)

Remélem segítettem :)

2008. márc. 27. 19:17
Egyébként a mai napom szörnyű volt...Indítottam a napom 1 almával meg egy bögre szénsavas szőlővel, mert nem volt itthon zabpehely, ez el is telített kb. 2 órát és jött is volna a jól megérdemelt tízórai, amit otthonhagytam az itókámmal együtt. Hazaértem, csináltam egy zacsis májgombóclevest meg ettem hozzá egy almát szénsavas szőlővel, de uzsizni sem tudtam mert segítenem kellett menni most meg rágom a falat mert annyi szőlőt ittam, hogy a szénsavas üccsim is elfogyott :D.
13. 9415115efd (válaszként erre: 2. - PumaNyuszi)
2008. márc. 27. 19:17

Szia!

nekem az ebéddel kicsit gond van.Pontosan leírnád mit szoktál ebédelni?

12. PumaNyuszi (válaszként erre: 7. - Erika0313)
2008. márc. 27. 19:14
Szívesen segítek amiben csak tudok, habár nem tartom magam életmódgurunak :). Remélem beszámolsz majd az eredményeidről+ te is osztasz meg trükköket velünk! :)
11. PumaNyuszi (válaszként erre: 9. - Dorcesz)
2008. márc. 27. 19:12

Szia!

Persze szívesen látlak! Gondolom a többiek nevében is beszélek :).

10. PumaNyuszi (válaszként erre: 8. - D88030a7e1)
2008. márc. 27. 19:12

Szia!

Persze, sikerült, csak még a műtétek előtt ezzel a módszerrel. Aztán felhízlaltam magam nem kicsit, és minden hülyeségbe, önsanyargatásba belevetettem magam, ami napi 1,5 kg minuszt ígért, nem 40-50 dkg-ot mint ez, de nagy árat fizettem érte, ezért ismét ezzel veszem fel a harcot :).

2008. márc. 27. 19:09
sziasztok!! bekapcsolódhatok??
8. d88030a7e1 (válaszként erre: 6. - PumaNyuszi)
2008. márc. 27. 19:08

De ha jól értettem már neked is sikerült lefogyni.

Bár régebben nekem is, de a betegségem óta csak hízok...hízok...és hízok:-(

7. erika0313 (válaszként erre: 5. - PumaNyuszi)
2008. márc. 27. 18:57

igen


Vasárnaptól lehet, hogy elkezdem a 90 napos diétát, de jövök hozzád is tanácsokért :)

6. PumaNyuszi (válaszként erre: 3. - D88030a7e1)
2008. márc. 27. 18:54

Szia!

Köszönöm hogy benéztél és a segítséged is. Még nem tartozhatok a példaképeid közé, ugyanis most kezdek majd talpraállni, szerintem ez okozta a félreértést is a másik fórumon, lehet hogy én fújtam túl magam, de ezúton is elnézést. :)

5. PumaNyuszi (válaszként erre: 4. - Erika0313)
2008. márc. 27. 18:50
Szia! Üdv a klubban! :) Ugye te kértél recepteket? :)
2008. márc. 27. 18:45
szia Pumanyuszi :)
2008. márc. 27. 18:43

Szia Pumanyuszi!

Nem egészen láttam át a vita lényegét, de azt hiszem mindegy is.

Nem akarok vájkálni az életedben, hogy milyen műtéted volt. De bármi is minden tiszteletem a tiéd, hogy így talpra álltál. Sok példaképet találtam már magamnak ezen az oldalon Te is közéjük fogsz tartozni ez után:-)

Nekem gerinc műtétem volt 2006 októberében. Úgy február környékén kilátástalanná vált a helyzetem, teljes depresszió, értelemszerűen mozgásszegény életmód. Az eredmény pedig 25 kiló plussz két hónap alatt. Elég hamar magamhoz tértem, de sajnos azóta is küzdök. 5 hónapja 3 kilót fogytam összesen. Ebből 2 hónapig mindennap tornáztam. Nekiálltam futni is, aminek a vége az lett, hogy most ismét mozdultlanságra vagyok ítélve. De a diétát nem hagyom. Június 21-én államvizsgázok+ azon a napon lesz a húgom esküvője. Szeretném addigra legalább a régi formámat visszakapni, vagy megközelíteni.

Én az ud-t csinálom kicsit a saját számíze szerint. Mivel 3 évet fórumoztam Norbi oldalán elég sokminden ragadt rám. Ha gondolod szívesen segítek, ha olyan kérdés van, amire tudok válaszolni.

2008. márc. 27. 17:33

Üdv!

Kezdem a mozgással, mert az a leggyorsabb. Hosszú évek tapasztalatai által kijelenthetem, hogy szerintem aki rögtön beleveti magát napi többórás kínzásokba,nagyon hamar belefárad, nem is egészséges így kezdeni, és sok kibúvót talál magának az ember. Én azt szoktam javasolni minden kezdőnek és újrakezdőnek is, hogy térjen rá a fokozatosságra-én is ezt fogom tenni mától: egy hétig napi 15 perc szobabicaj majd 25 és így tovább, egészen a 60. percig és ez a végén kb annyira lesz megerőltető, mint az elején a 15 perc. Ennél több időt egy gyakorlattal nem érdemes eltölteni, mivel hozzászokik a szervezet, meg ugyebár mire én a 60 perchez értem volna, már el is értem a kívánt súlyom, mivel eddigre kb. 13-18 kgtól meg lehet szabadulni.

Aztán most az étkezés:

Az egyetlen dolog, amitől megvontam magam az a kenyér és a tészta, de ettől is csak az elején, jah meg persze a cukor de ahelyett édesítőszert használok már évek óta.

Reggeli: Én a plusban szoktam venni fél kgs zabpelyhet-teljesen mindegy melyik fajtából, és ezt kb. tíz részre osztom, nem szó szerint, tehát én egy műzlistálkánál nagyobb tányért szoktam félig szórni, tehát mondhatjuk egy vagy háromnegyed műzlistálkányinak az egy adagot. Ebbe beleszórok 10-20 szem mazsit és nyakon öntöm tejjel- általában csak 2,8as van itthon a párom miatt, de bármilyen hihetetlen, tökéletesen működik. Emellé meg lehet inni még fél bögre tejeskávét, vagy bármennyi teát, + enni hozzá egy almát. Jah a tejbe mehet édesítőszer dögivel- aki szereti a mézet- én mondjuk rühellem, az heti kétszer ha ezt eszik megengedhet magának ezt is :). Mi lehet még a reggeli? 2 főtt tojás zöldséggel, 2 virsli zöldséggel, aki nem igazán éhes reggelente kipróbálhatja a 2 banánt is és mindezekhez nyugodtan megengedhetünk magunknak 1 almát is.

Aztán tízórai: igen ez is van: 1 narancs,alma vagy bármilyen gyümi, habár én ekkor már a banánt és szőlőt mellőzöm-egyébként bármilyen gyümitál is lehet a reggelink 300 kcalig kb. Tízóraira lehet ezek mellett a nagyobb doboz diétás joghurt, vagy 2 dl kefír-szerintem az elején érdemesebb még a szilárdabb, rágható ételt éreztetnünk a gyomrunkkal.

Ebéd: Hát itt van a legnagyobb Kánaán, bármily meglepő :). Nekem főleg pár nap után tökéletesen bevált az, hogy vettem egy kínai tésztás zacsis levest vagy bármilyen tasakosat és igen, mindet meg lehet enni-igaz javasolt a kínai üvegtésztát leszámítva a gyöngébb dolgokat választani: májgombóc,paradicsom, erőleves,tavaszi, daragaluska- vagy csinálhatunk is egy nagyobb adag parilevest-fél liter lefolyhat minden gond nélkül- én imádom pl. zöldfűszerekkel és édesítszerrel. Azt is megtehetjük, hogy a levesek felét vagy még kevesebbet esszük meg, és eszünk hozzá olaj nélküli dresszinges salátát grillezett hússal vagy fóliázott hallal, vagy itt is szóbajöhet 2 db BAROMFI virsli. Saliba én a konkrét salátához uborkát és paradicsomot javaslok-ecetes borsos édesítőszeres öntettel, ez ízlés szerint-igaz most ez így elég drága, de lehet sdima fejessali is, de a paradicsom tényleg nagyon jót tesz az anyagcserének. Aki nem akar húst enni mellé, nyugodtan tehet bele fél csomag mozzarellát, vagy negyed csomag fetát, egy nagyobb marék párolt kukoricával-a konzervek általában cukrosak. Ebéd után is ajánlatos egy kisebb alma is.

Uzsonna: itt már azért vigyázni kell, én ezeket ajánlom: 1 kefír, vagy 1 natur johurt, 2 alma, 2 paradicsom-ezekből lehet nagyot :), 2 kivi vagy 2 narancs.

Vacsi: hát igen, a diétám fekete bugyra, de nem annyira. Én vacsorára csak gyümit vagy zöldséget szoktam enni. Ez lehet 2 alma, 2 narancs, 2 kiwi vagy az ebédről visszamaradt-persze sajt és kukoricamentes saláta, ilyesmi. Én imádom a káposztasalátát is, ami a káposztalevessel ellentétben tényleg finom, a káposzta nyersen még inkább kifejti a hatását, vagy egy ubisalit fél ubiból édesítőszerrel, ecettel, kevés vízzel ki ne szeretne :).

Én hetente kétszer mindezek mellett betekercselem magam sima folpackba tehát abba az átlátszó olcsó tapadós valamibe, remélem ez a neve, isteni a hatása!! Aki bírja edzés közben is hasra tekerheti, úgy is nagyszerű. Ugyebár ezt célszerű este végezni aztán gyorsan megfürödni- én ekkor a fürdővízbe teszek 3 nagy evőkanál tengeri sót, összetörök én kloffolóval, de akinek van mozsárral 7-8 szem egészborsot, és fél citrom levét. Az elején én is nevettem, de ámulni fogsz a 3. negyedik alkalom után.

Bűnözés: Minden héten egyszer lehet a reggeli minden edzésben pótolandó ellenszolgáltatás nélkül egy péksüti mondjuk egy joghurttal és egy almával + hetente kétszer a délelőtt folyamán 1-1 gombóc gyümifagyi, vagy 1 párizsi kocka is elfogyasztható- azért nem szoktam egész csokit venni csak kis kockákat, mert ugyebár az ott van, látom, és hát hogy ne vesszen kárba...szerintem érted :). Így meg nincs otthon nem stresszelek rajta, ezért nem vagyok híve a fél szelet barna kenyér című reggelinek is, mert kinek van kedve, főleg a diéta elején otthagyni a másik felét, azzal meg semmi baj nincs, hogy ha ránktör a farkaséhség eszünk még 1 almát, paradicsomot, vagy narancsot.

Aztán egy trükk: én nem vagyok híve a csak szénsavmentes ásványvíz sztorinak, sőt... NAPONTA JAVASLOK 2 LITER szénsavas, persze energiamentes üdítőt, vagy ugyanezt rostos energiamentesben. Főleg vacsorakor szoktam inni a legtöbbet-én kólapárti vagyok friss csavart citrommal, nagyon gyorsan eltelít és a citrom munkálkodik is, és nem tömény mennyiségben kell kimaratni vele a gyomrot. Emellett lehet inni vizet, zöld- gyógynövény- vagy gyümiteát édesítőszerrel, a lényeg hogy napi 2 liter meglegyen :).

Hirtelen ennyi jutott eszembe, el lehet ítélni a módszerem, de nekem bevált, az orvosi leleteim akkor voltak a legjobbak mikor ezzel lefogytam 81 kgról 53ra annak ellenére is hogy 175 cm magas vagyok és így ugye egy kicsit túlzásba is vittem, ja és hogy meggyőzzek mindenkit arról, hogy nem egészségtelen: tropára van esve a gyomrom a korábbi almaecet és citrom- meg dilibogyókúrától, de ettől a diétától nem hogy romlott volna, HANEM erősödött a gyomrom fala.

Aki bele szeretne vágni szívesen adok recepteket, útmutatót ha visszaír, ha szeretnétek beszámolok mindig, hogy hol tartok, vagy újabb tapasztalatokról :). Köszönöm szépen ezt a sok érdeklődést remélem segíthettem és Norbi nem lép a gigámra a módszeremtől. Egyébként az ő módszerével sincs bajom, csak aki nem engedheti meg magának, nézzen meg egy Update-joghurtot vagy tésztát egy éppolyan összeállítottságú másik termékkel, nézze meg az árukat, majd a kcaltartalmukat, és szerintem mosolyogni fog egy jót. Tehát nem elítélője vagyok annak a módszernek sem, csak szerintem lehet "Updatezni Update-jelzések nélkül is " :)

Minden jót ! Sok sikert!

2008. márc. 27. 17:32
Sziasztok! Azért nyitottam ezt a fórumot, hogy tényleg ne egy másik személy fórumjába egyem bele magam, mert tényleg nem szeretnék senkivel sem haragban lenni, de mivel sok levél jött (70-80) sok kérdéssel, aminek nagyon nagyon örülök, gondoltam szükségünk lesz erre a "térre". Persze minden új érdeklődőt is szívesen látok, ezért újra belinkelem a csodásnak tűnő, de aki elolvassa, annak a számára szerintem érthető okokból sikeres fogyókúrám alapjait!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook