Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Puhafalú medence fórum

Puhafalú medence (beszélgetős fórum)


2011. jún. 21. 21:18

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásotokat. Lenne még egy kérdésem a szűrőt mennyi idő után kell kicserélni?

2011. jún. 21. 18:42
Mi kútvízzel töltjük és tiszta a víz, nem szineződik el szerencsére! :)
2011. jún. 21. 07:33

Itt sok mindent megtalálsz!



[link]

7. geridina (válaszként erre: 6. - Bar_byka)
2011. jún. 20. 20:27
Én is ezt írtam:)
6. bar_byka (válaszként erre: 4. - Anatita81)
2011. jún. 20. 17:41
Mi tavaly kúti vízzel töltöttük fel és másnapra olyan barna lett, hogy a medi alját nem lehetett látni. Úgyhogy ki kellett önteni, kimosni a medit, és újra feltölteni, de akkor már rendes csapi vízzel. Mi a vízforgatóba dobunk mindig 1-1 klórtabit, ha elfogy újat. A vízforgatót néhány naponta szoktuk bekapcsolni 1-2 órára.
2011. jún. 20. 17:40

Sziasztok! Szerintem klórtabletta és algaölő rendszeresen kell bele,mi hetente egyszer teszünk.

Így kibírja a nyarat a víz.

4. Anatita81 (válaszként erre: 3. - Geridina)
2011. jún. 20. 17:27

Ezt jó tudni, mert mi is kútvízzel akartuk megtölteni...a szomszédban tökéletesen működik, lehet, hogy itt is beválna, de ne ezen múljon!

Nem lenne kedvem 2 hét múlva elölről kezdeni. :S

2011. jún. 20. 17:24

Vannak jó fórumok ezzel kapcsolatban, szerintem össze fogják vonni vele ezt a fórumot. De azért leírom, nekünk mi vált be. Van kutunk, először elkövettük azt a hibát, hogy azzal töltöttük meg. 2 hét múlva barnás zöldes fekete volt a víz. Aztán leengedés, kimosás, újra töltés. Ezzel ment el az első nyár. Második évben kipróbáltuk fele kútvíz fele csapvízzel. Az eredmény ugyanaz. Valószínűleg a kútvízben valami összetevő összeveszett a klórtablettával. Aztán kiszámoltuk, hogy kb 2000 ft megtölteni csapvízzel a medencét. Egy strandbelépő többe kerül. Úgyhogy azóta csapvízzel töltjük, és egész nyáron nem kell cserélni. A 7 éves gyerekem órákat tölt minden nap a vízben.


Ahogy mi csináljuk: vízforgató szűrőjébe 1 pici klórtabletta, ami kb 1 hétig kitart. Minden nap kb 1 órát forgatjuk, de szigorúan csak akkor, ha nincs benne senki. Nem költünk mindenféle ph semlegesítőre, meg lúgosítóra, meg ilyenekre. Mielőtt megengeditek vízzel, a felfújt tetejének a tövébe egy kis algaölőt spricceljetek körbe, aztán mehet a víz.

2. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Panda123)
2011. jún. 20. 17:20
Én is kíváncsi vagyok a válaszokra, mert a miénk is új, annyira, hogy még össze sem állítottuk. :)
2011. jún. 20. 17:17

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Most vettünk egy puhafalú medencét és össze is állítottuk. Sok kérdésem lenne, mivel nem nagyon van hozzá gyakorlati útmutató.

Mi jobb, a klórgranulátum vagy a tabletta? A klór és az algaölőn kívül kell e még valamit használni(nem medenceporszívóra gondoltam)? Feltétlen szükséges az úszó vegyszeradagoló? Hány naponta kell adagolni, és mit? Mennyi ideig használjuk a vízforgatót? Hogy melegszik fel hamarabb a víz, ponyvával vagy nélküle?

Ezen kívül, ha bárkinek van valami gyakorlati jól bevált tanácsa szívesen fogadom.

A mi medencén ugyan csak 244cm átmérőjű puhafalú medence, de nekünk két 5 éves gyermek részére szerintünk ez a legideálisabb.

Köszönök minden hozzászólást!

SZÉP NAPOT!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook