Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni puhafalú medencével kapcsolatban. fórum

Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni puhafalú medencével kapcsolatban. (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 18. 12:06

Ahhoz hogy a puhafalú medence vize kibírja a szezont, a következőkre kell odafigyelni:


1. A klórtartalmat 0,1 - 0,3 mg/liter értéken tartani,

2. A pH értéket ~7,2 értéken tartani,


Ehhez a következők kellenek:


1. Klór granulátum, egyszeri fertőtlenítéshez, feltöltéskor és eső után,

2. Lassan oldódó klórtabletta, a folyamatos klórtartalom biztosításához,

3. pH csökkentő,

4. klórtartalom, és pH érték mérő szett

31. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Timo25)
2011. jún. 15. 14:34
A kórokozók lényegesen nagyobb veszélyt jelentenek a gyerekre, mint az ellenük védő szerek.
30. benvik
2011. jún. 15. 12:24
Én azért amikor a kicsi belement, akkor kivettem az úszót a tablettával. Amikor kimentünk, visszatettem.
29. d972032f0a (válaszként erre: 28. - Mariann7533)
2011. jún. 15. 12:19
Én mindig benne hagyom..van az úszon is adagoló csík..azt mindig bezárom és ami az alján befolyik az egy darabig elegendő hogy áztassa a tablettát...tavaly volt egyszer,hogy a ph kicsivel több volt..akkor vettem hozzá csökkentőt és jó is lett..ha meg már nagyon meleg volt a viz..kicsit kivettünk belőle és öntöttünk hozzá hideget..
28. Mariann7533 (válaszként erre: 26. - D972032f0a)
2011. jún. 15. 12:13

Sziasztok.

Egyetértek veled.Mi is ezt,és ugyanígy használjuk:)

Három gyerkőcünk van,és amikor kicsik voltak,akkor is símán belevittük őket.

Mi éjszakára rakjuk bele a vegyszert a vízbe.

2011. jún. 15. 12:05
Ebben az Aqvamultiban van algaölő is..
26. d972032f0a (válaszként erre: 25. - Timo25)
2011. jún. 15. 12:04
Szia...évek óta van medencénk...ha betartod,hogy milyen tablettát tegyél bele akkor nem lesz gond a gyermekednek hiszen a strandon is van klór a medencében...én már tapasztalatból irom,hogy vegyél olyat,hogy Aqvamulti..ebben van klór és ph csökkentöigy egybe...van az úszó..ezt is lehet venni..ebbe kell belerakni a kör alaku tablettát...de a dobozon minden le van irva...és vegyél ellenörző folyadékot...ezzel megtudod nézni az értéket..hogy sok vagy kevés benne a klór vagy a ph...ha bemész egy ilyen boltba..akkor segitenek,hogy melyik az ellenőrzö folyadék és azon rajta van a használati utasítás...Tehát ha ésszel és ellenőrzés alatt csinálod akkor nem kell sosem cserélned a vizet és nyugodtan fürödhettek benne.
25. Timo25
2011. jún. 15. 11:29

Hivatalosan akkor a klórtabletta és az algaölő kellene a vízbe, hogy tuti tiszta maradjon ?


Milyen gyakran ?

24. Timo25 (válaszként erre: 21. - 8a9f750ff1)
2011. jún. 15. 11:25

Nagyon köszönöm :)


Ígéretesnek tűnik :)

23. Timo25 (válaszként erre: 19. - Benvik)
2011. jún. 15. 11:23

Szia ! :)


Köszönöm a segítséget :)

22. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - Timo25)
2011. jún. 15. 11:22

Akkor két lehetőséged van.

Hetente kb leeresztitek és újra töltitek,vagy veszel hozzá szereket.

21. 8a9f750ff1 (válaszként erre: 20. - Timo25)
2011. jún. 15. 11:22

Nézd, mit találtam:


[link]


Nem olvastam végig, lehet nem jó, de hátha...

20. Timo25
2011. jún. 15. 11:20

Köszönöm a jó tanácsokat és a segítséget ! :)


Sajnos a lányom nem szereti a kis pancsolót. Van kagyló homokozó-pancsoló is itthon, de nem marad meg benne.

19. benvik
2011. jún. 15. 11:20
Nyugodtan tehetsz bele vegyszert, csak tényleg nehogy túladagold. Különben nem kell hozzá pár nap, és eresztheted le a vizet:-( Nekem sem lett semmi baja tavaly a fiamnak tőle, pedig még 1 éves sem volt. Nincsenek úgysem sokat benne. Csak azt szigorúan tartsd be, hogy pl este rakod bele a vegyszert, hogy közvetlen utána ne menjen bele a gyerek. Mi is így csináltuk.
18. Salomon Rozen (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2011. jún. 15. 11:17

De klórozzák bocs, nem ittam meg a reggeli kávém. XD

De visszatérve ide, oda is visznek kisbabákat mégis klórozva van a víz, vegyszer-vegyszer. Bár nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, nincs gyerekem akinek medence kéne nem tudom, hogy megy ez a klórozás-algaölés ha babát kell benne tartani. :)

17. Timo25 (válaszként erre: 10. - Salomon Rozen)
2011. jún. 15. 11:17

Uszoda nem igazán van a környéken, legalábbis nem olyan ahová elvinném és elég költséges lenne az is.


A strand sem az igazi, bár ez csak az én véleményem.


Tavaly nyáron még a gyerek pancsolóba sem engedték be a lányomat, mert nem volt még egy éves. A gyerek medencébe pedig csak 3 éves kortól engedték volna be.

2011. jún. 15. 11:15

Ekkora medence vizének tisztaságát nem lehet fenntartani vegyszer nélkül.

Majdnem egyévesemet mi is csak rövid időre visszük a nagymedencébe (ugyanakkora, mint a Tiéd), neki van egy külön kicsi pancsolója, amiből kiöntjük nap végén a vizet.

A nagyot nyár elején felengedjük, nyár végén leengedjük, hiszen abban közel 4 m3 víz van! Megy a vízforgató (naponta 3-4 X 1 órát), mellette mi kombinált tablettás vegyszert használunk (nagy tabletta adagolóba rakva). Amire még vigyázni kell: lehetőség szerint ne essen bele az eső (takarófólia), mert attól is algásodik.

15. Timo25 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2011. jún. 15. 11:12

Szia !


Természetesen nem tenném bele a lányomat a zöld,gusztustalan vízbe.Ezért is keresek megoldást a problémára :)


Az sem gazdaságos, ha pár naponta cseréljük a vizet.


Félek attól, hogy valami baja lesz a vegyszertől.

2011. jún. 15. 11:11
Egyébként nem kell szarakodni. Hypot kell bele önteni. Pár óra múlva lehet is fürdeni. Ennyi. Olcsó és jó megoldás.
13. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Timo25)
2011. jún. 15. 11:11

Ha nem akarod folyton cserélni a vizet,és hetente kipucolni(puha falut nem is egyszerű,mert összeroggyan),akkor vegyél hozzá szereket.

Mi klór tablettát használtunk,ami folyamatosan adagolta "magát " a vízen lebegve,és minden héten algaölőt öntöttünk hozzá,a meghatározott mennyiségben.Uszodai minőségű víz volt ,és egész nyáron kitartott.

Ha nem akarsz vegyszereket,akkor célszerűbb egy kicsi kis pancsolót venni a másfél éves kislánynak.

12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Salomon Rozen)
2011. jún. 15. 11:10

Uszodában nem klórozzák a vizet?

Egyébként gondolom nyáron pancsolni szeretne a szabadban, nem uszodában senyvedni.

2011. jún. 15. 11:09

Teleengeded, de hamarabb "bedurran", mielőtt rendesen felmelegedne. Cserélheted is le.

Kell bele a klór, hidd el. Tapasztalat.

2011. jún. 15. 11:08

Uszodába nem lehet elvinni?

Lehet hülyeséget mondok, de ez csak egy feltevés volt. Filmekbe is látni, hogy a csecsemőket úsztatják. :D

2011. jún. 15. 11:08
van olyan oxidálós oxigénes granulátum is, ami mellett ha jól olvastam nem kell algaölő...na de meg nem mondom, ha járok még erre kikeresem és bemásolom...nekünk van benne algaölő, de nem egész nap ázik a másféléves, inni meg már nem iszik bele, szóval nem félek...asszem... :D
2011. jún. 15. 11:07

Ha nem teszel bele, 2 nap alatt cserélheted le a vizet, olyan zöld lesz, meg tele lesz bogarakkal, állatokkal. Retkes zöld zavaros vízbe se fogod berakni a gyereket, gondolom.

Nem lesz semmi baja a gyereknek. 1000 féle cucc van, tisztán kell tartani a vizet.

2011. jún. 15. 11:05
Köszönöm a segítséget :)
2011. jún. 15. 11:05

Szia

Mi használunk mert a vízforgató csodát nem tesz és túl nagy ahhoz a medence,hogy hetente cseréljük a vizet.Viszont van gyerek medence amibe egész nap pancsolhat nem úgy mint a nagyba szóval 2-3 naponta az a pár liter víz,hogy cseréljük nem olyan gáz mintha tele nyomnánk vegyszerrel.

2011. jún. 15. 11:05

Félek is beletenni, viszont az sem gazdaságos, hogy minden héten ujra töltjük. Nem kicsi a mérete, 366x91 cm.


Éppen most töltjük újra, de kb 2-3 nap mire megtelik és még fel is kell melegednie :(


Van valami más megoldás, hogy elkerüljük az algásodást ? Valami vegyszer mentes.

2011. jún. 15. 11:03
A pici miatt aggályosnak tartom, egyébként meg muszáj lenne bele, mert nagyon hamar nyálkásodik az alja különben. Mi a Dezalgát szoktuk használni.
2011. jún. 15. 10:59
Ekkora gyerek mellett én se tennék bele. Igaz, mi tavaly óta használunk, de nálunk a legkisebb is 10 éves lesz. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook