Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Puha rántott csirkemellet szeretnék sütni, azt hallottam, fokhagymás tejbe kell áztatni, de meddig? Mennyi ideig kell sütni? Egyéb tippek? fórum

Puha rántott csirkemellet szeretnék sütni, azt hallottam, fokhagymás tejbe kell áztatni, de meddig? Mennyi ideig kell sütni? Egyéb tippek? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 4. 10:42

sós fokhagymás olajos tejben áztasd egy éjszakán át.másnap lecsöoögtetni leitatni,két fólia között kicsit megklopfolni,tepsiben pici vizet alá(fél dc)

alufóllal letakarni sütöd közepes lángon fél órát alut levenni ráreszelsz sajtot nem füstöltet az keményit,köré helyezel vegyes félig főtt zöldséget és félbevágott burgonyát,ujra sütöd pirulásig két e.kanál zsirral locsolod közben. Isteni finom kaja!de csinálhatsz hozzá külön főzött rizst is.

2010. aug. 27. 08:53
Fele margarin,fele olaj.Így is omlós lesz:)
2010. aug. 27. 08:46
A tejben áztatott húsok puhábbak leszek, bármilyen izesitőt rakunk hozzá.
20. syria (válaszként erre: 18. - 874eb11dfd)
2010. márc. 19. 06:52
Nem is az ízét változtatja meg a tejben ázás (ha nincs benne fokhagyma), hanem a puhaságát.
19. 874eb11dfd (válaszként erre: 18. - 874eb11dfd)
2010. márc. 18. 10:45
lemaradt, hogy szerintem :D
2010. márc. 18. 10:44

én se szoktam tejben áztatni, anyósom szokta, de semmi extra ízt nem érzek rajta..

Én vegetával szoktam pácolni, de én mindent vegetázok..sokkal finomabb , mint a só...

17. syria (válaszként erre: 16. - 6208ad5eaa)
2010. márc. 18. 09:04

Ezek szerint csak pár órára áztattad be (gondolom, többre nem volt idő).

Tulajdonképpen felpiszkálta a fantáziám az ötlet, meg egyúttal teszteltem, hogy a 3. hsz.-omban nem írtam-e marhaságot.

De nem, a pácolásnak minimum egy napig kell tartania. Vörös, és vadhúsoknál 2-3 napig is.

16. 6208ad5eaa (válaszként erre: 15. - Syria)
2010. márc. 16. 11:17
Mi is így jártunk.
15. syria (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2010. márc. 16. 09:15

Gusztust kaptam rá, beáztattam. Amit pár órai állás után sütöttem ki, olyan volt, mintha semmit nem csináltam volna vele, csak az íze volt fokhagymás.

A maradékot másnap sütöttem ki, az már omlósabb volt.

Tehát a pácolás lényege a hosszabb idő.

2010. márc. 13. 21:57
Csatlakozom az előttem lévő hozzászólásához. Én is forró olajban, erős lángon, s kis ideig sütöm, mert ha nagyon sokáig sűl, kiszárad.
13. etikat
2010. márc. 13. 17:24
Én minden rántott húst forró olajba, erős lángon sütök . Mindig puha . Egyedül a csirkecombot sütöm lassú tűzön :)
2010. márc. 13. 17:21
Szerintem is csak az íze lesz más.
11. caffi
2010. márc. 13. 16:31
A foghagymás tejtől,nem lesz puhább,csak más ízű....2b 2hete hallottam és próbáltam ki....fini volt,de a fiúk le szavazták,h nekik a rántott pipi cici,foghagyma nélkül finibb:)
2010. márc. 13. 10:57
amikor panírozod tegyél a tojásba kicsi tejet! én igy csinálom amióta eszemet tudom, még a nagymamámtól tanultam!
2010. márc. 13. 10:18
amennyit csak tudod.áztasd, én is így szoktam, 2-3 órát minimum, de ha időben eldöntöm, hogy ez lesz másnap, akkor egy ájszakát is ázik.
2010. márc. 13. 10:09
A gyönge baromfihús különben is omlós. Mi soha nem áztattuk be, csak besóztuk, mégis puha a hús. A világ egyik legfinomabb étke!
2010. márc. 13. 09:30
A fokhagymás tejtől valóban nagyon puha és szinte omlós lesz a husi,én1-2 órát szoktam állni hagyni benne a husit,de minél tovább áll annál finomabb,omlósabb.Sütésnél pedig mindig pár percre rá teszem a serpenyő tetejét,közepes lángon sütöm ettől is nagyon puha lesz.
2010. márc. 13. 09:21

Ha lapjában elfelezed (tehát vékonyabb a hús) akkor világos színűnek kell lenni a panírnak és már jó is!

Szerintem egy szeletnél próbáld ki, kóstold meg és megtapasztalod, hogy mennyi ideig kell sütni!

Én pl. bele sem teszem tejbe, csak szeletelem, sózom 15-20 percig áll (a sót hadd szívja be)utána panírozom és sütöm :)

2010. márc. 13. 09:21
Én a jómúltkor úgy csináltam, hogy sajtot reszeltem a tojásba. Nagyon finom lett és nem száradt ki. :P
2010. márc. 13. 09:19
Nem attól lesz puha, hogy fokhagymás tejbe áztatod, az csak ízhatást változtat. (Ha mégis ezt akarod, szerintem egy éjszaka. Általában a pácolásnak ennyi az ideje.) Bundázd jó vastagon, s forró zsiradékban süssed, amíg aranysárga lesz. Először nagy lángon, aztán takarékon mindkét oldalt.
2010. márc. 13. 09:18
Felszeleteled kiklopfolod besózod és panírozod nem szárad ki a ha ki van verve:_))
2010. márc. 13. 09:14

Elvileg ha elősütöd egy pici olajon, akkor nem szárad ki annyira a sütőben.


Én csak a halat szoktam fokhagymás tejben áztatni.


Marhahúshoz szoktam egy pici szódabikarbónát tenni, hogy könnyebben puhuljon.

2010. márc. 13. 09:12
Puha rántott csirke mellet szeretnék sütni, azt hallottam fokhagymás tejbe kell áztatni, de meddig? mennyi ideig kell sütni? egyéb tippek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook