Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichológushoz menni fórum

Pszichológushoz menni (beszélgetős fórum)


23. krisztikrisz (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 27. 23:05
Ha leírnád hogy mi a probléma, talán itt is tudnánk segíteni, hisz anonim vagy. Ne feledd hogy pont annyit fogsz visszakapni, amennyit beleteszel egy dologba. Ha nem vagy képes megnyílni, ne is várd hogy értelmes válaszok fognak érkezni.
22. krisztikrisz (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 27. 23:02
A közhelyek sok esetben igaznak bizonyulnak, attól közhelyek. Ha nem tudsz bizalmat szavazni egy szakembernek, helyette összeveszel vele, ott lehet hogy neked vannak indulatkezelési problémáid.
21. krisztikrisz (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 27. 23:00
Nincs egy bizalmasod se, ez így elég furcsa. Nem alakítottál ki kapcsolatokat vagy mindenkit elmartál magad mellől?
20. krisztikrisz (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 27. 22:58
Nem lesz jobb, csak rosszabb lesz. Fel fog zabálni az ideg és belebetegszel.
19. horakulum (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 27. 22:21

Nem írsz rám privatban?

Hátha tudunk egymásnak segíteni... Megőrzöm az inkognitódat.

Több részlet privatban.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Birebora)
2023. szept. 27. 08:44
Sajnos annyira kényes a téma, hogy lehet inkább pszichiáter kellene. Csak nem akarom, hogy egy életre megbélyegezzenek miatta. Gyógyszer szedésekor is el kell mondani bármilyen orvosi vizsgálaton, hogy mit szedsz. Az orvos pedig tudni fogja mire szeded 😞
17. michelle.r (válaszként erre: 15. - Regin_a)
2023. szept. 26. 21:30

"Csak ülnek szótlanul egyámssal szemben és a delikvens gyógyul"


Aha, pont erről szól. 🫣

16. Regin_a (válaszként erre: 12. - Birebora)
2023. szept. 26. 20:42
Igaz!
15. Regin_a (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2023. szept. 26. 20:40

Távoperálni is tud mint némely távolkeleti, vagy a magyar Gyurcsók/RIP/


Csak ülnek szótlanul egyámssal szemben és a delikvens gyógyul

Hagyjuk ezt a marhaságot!

2023. szept. 26. 17:32
Hozzáteszem, ő maga javasolta, hogy emailezzünk is, ha könnyebben megnyílok írásban (ami egyébként igaz)
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Sirga)
2023. szept. 26. 17:31
Keresnék, csak nem könnyű megtalálni. Emaileztünk is az ülések között, ott sikerült vele végérvényesen összevesznem mert felidegesített a közömbössége és a közhely-puffogtatása... :/
2023. szept. 26. 17:03

Idegennek nem akarod, családnak, barátoknak, ismerősöknek nem akarod.

Van a kettő között átmenet?

Szerintem ird itt ki magadból, anonim vagy.

11. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 16:12
Sajnos volt "szerencsém" hasonló szakbarbárhoz. Nem Veled van a baj. Aki a páciens problémáját elbagatellizálja, az nem való pszichológusnak. Ha meg még veszekedésbe is torkollt az ülés, ... jobb, ha nem mondok semmit. Keress egy jó szakembert! :)
10. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 14:32
Úgy, hogy ezekkel a módszerekkel nem kell kibeszélni, mégis oldja a traumát.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2023. szept. 26. 13:05
De ha nem beszélem ki magamból, hogy lesz jobb bármi?
8. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 09:36
Pont ezért ajánlottam, amit ajánlottam. Senkivel nem kell semmit megbeszélned.
7. michelle.r (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 09:36
Nem. Ezek mindenkinek segítenek. Csak van akinek tovább tart.
2023. szept. 25. 23:55
De a fő ok amiért nem merek pszichológushoz menni, az a téma kényes természete amit egy vadidegennel megbeszélni... hát elég gáz. Sajnos családra, barátokra se számíthatok.
2023. szept. 25. 23:52
Csak a pénzemre ment, semmi használható tanácsot nem adott. Arra magamtól is rájöttem, pláne 4 hónap alatt, hogy meditáció, jóga meg egyebek segíthetnek - MÁSNAK.
2023. szept. 25. 22:50
Lehet hogy csak a szembesítést nem bírtad, amit a pszichológus nyújtott. Ebből is lehet veszekedés, a szakemberek előtt ez nem ismeretlen. A betegek megsértődnek, távoznak, holott csak fáj nekik az igazság. Ahhoz hogy terapeutához járj, kell némi önismeret. Persze nem tudhatom hogy milyen szakember volt.
2023. szept. 25. 19:41
Azt hiszem, egy másik lélekgyógyászhoz fordulnék. Köztük is van ilyen is, olyan is, mint mindenhol.
2023. szept. 25. 19:04
Kineziológushoz mennék, vagy Bars kezelésre. Esetleg EFT terapeutához. Egyikhez sem kell a sztoridat újra átélned, a pszichológus nem nyomja bele az arcodat a trutymákba. A trauma úgy oldódik, hogy észre sem veszed, hogy éppen melyik, milyen mennyiségben, csak azt veszed észre, hogy másképp reagálsz helyzetekben. Ezek a módszerek szerintem ugyanolyan hatékonyak, de gyorsabbak.
2023. szept. 25. 18:57
Sziasztok. Sajnos olyan szintű problémáim vannak mostanában, amiket már nem tudok egyedül kezelni, elakadtam... Szeretnék pszichológushoz fordulni, talán egy szakember segítségével megtanulom, hogy viseljem el ezt az egészet, ami elviselhetetlen. Jártam már pszichológushoz, hosszú hónapokig, de csúnya veszekedés lett a vége... majdnem beledöglöttem abba a helyzetbe, amiben a segítségét kértem volna, ő kvázi elbagatellizálta... én meg csöbörből vödörbe esve ugyanabban a borzalmas helyzetben vagyok újra. Segítség kellene de így már félek megnyílni egy vadidegen előtt, és nem tudom hogy győzzem le ezt a félelmet... Ráadásul egy iszonyatosan kényes témáról van szó... Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook