Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Prolaktin, TSH, progeszteron - hogy is van ez? fórum

Prolaktin, TSH, progeszteron - hogy is van ez? (beszélgetős fórum)


21. Georgettee (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2017. szept. 25. 20:02

De igen, kizárásos alapon csak őt találtam. :) Ezen kívül csak kórházi tb-s rendelés van, de azzal nem akarok próbálkozni.


Meg sok jót olvastam róla. :)

20. zsanci79 (válaszként erre: 19. - Georgettee)
2017. szept. 25. 19:25

Ezek teljesen jo idoben elkeszult leletek, mondhatni frissek.

Mindenkepp mondd meg, hogy jo ideje babaval probalkoztok.

Nem Naszody ez a doki akihez mesz?

19. Georgettee (válaszként erre: 18. - Zsanci79)
2017. szept. 25. 13:05

Ha minden igaz, akkor szerdán sikerül eljutnom endo dokihoz. :) Valaki lemondhatta a foglalást, így nekem sikerült gyorsan bejutni. :) Nagyon várom, és kíváncsi leszek rá, hogy mit mond. :)


Egy másik kérdés. Mennyire friss leleteket kell neki vinnem? Mert nekem július végi, és augusztus eleji vérvétel eredményeim vannak most. Bár szerdáig már nem tudnék másikat intézni, hogy az meg is legyen. Ezekkel az "idős" leletekkel el fog küldeni az orvos melegebb éghajlatra? Lemondani az időpontot nem szeretném, mert nehezen lehet hozzá bejutni, de ha meg feleslegesen megyek, és fizetek neki, annak sem örülnék. :)

18. zsanci79 (válaszként erre: 17. - Zsanci79)
2017. szept. 25. 08:59

* első 12 hétben.

(12 hónapig szerencsére nem vagyunk terhesek :D :D )

2017. szept. 25. 08:57

A pajzsmirigy értékkel az a baj, hogy teherbeeséshez sokkal szigorúbb "követelmények" vannak. Nyilván ilyen értékkel is teherbe lehet esni, ez nem kérdés, de ez a ritkább.

A TSH-nak ideális esetben 1 körül kellene lennie, de mindenképp 2 alatt.

A T4 és a T3 értékeknek pedig a referencia tartomány felső harmadában kell lennie (minden esetben, nem csak teherbeeséshez). Ez neked igen csak a béka feneke alatt van.

Ha létre is jön a terhesség, az első 12 hónapban a baba a te pm hormonjaidat veszi el, s ha az alacsony, akkor nincs miből, így vetélés valószínű.

Viszont a prolaktin magas szintje miatt szintén csekély az esély a terhesség létrejöttére.

16. Georgettee (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2017. szept. 25. 08:27

Tudom én, csak az a baj, hogy előre nem tudhattam, hogy késni fog. : ) Átlagban 30 napos a ciklusom, ehhez mértem magam. Abban a hónapban antibiotikumot is szednem kellett, így utólag gondolom, hogy az is bekavarhatott, hogy ennyit késett. : ) Nincs rendszeres menstruációm mondjuk, ha megjön, csak akkor tudom, hogy hány napos. :)


De ezek szerint akkor elképzelhető, hogy nem is "jók" az eredményeim, tehát mondjuk egy későbbi időpontban teljesen mást mutatna?


PM értékekkel mi a gond? : ) Láttam már sok helyen, hogy ez nem az igazi, csak háziorvos is nézette már nálam ezt, és soha senki nem mondta, hogy ezzel baj lenne.

15. Georgettee (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2017. szept. 25. 08:24
Igen-igen. : ) Nagyon sokan írják, hogy ő a legjobb, de egyébként meg nincs is más. : ) Vagyis van kórházban tb-s, de azokból az orvosokból már megjöttem, így inkább magánúton rendezném ezt is. : )
14. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Georgettee)
2017. szept. 23. 15:20

Az a helyzet, h valamilyen szinten orulhetsz h fel ev bekerulni ahhoz a dokihoz, mert ez azt jelenti h jo orvos.

Endo dokibol nagyon keves jo orvos van.

Ugyhogy hajra 😉

13. Georgettee (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2017. szept. 23. 14:25

Köszönöm a tanácsod. Eddig is úgy éreztem, hogy nincs nálam minden rendben, tekintve az elmúlt 1,5 évet, csak soha nem stresszeltem rá, nem foglalkoztam vele, úgy voltam vele, hogy csak rossz időpontban próbálkozunk.

Endokrinológushoz szeretnék menni, ajánlottak itt a környéken egy jót, csak sajnos nagyjából fél év időpontot kapni nála.


A nőgyógyászomat pedig nem értem, miért nem mondott semmit. Nekem ez a legnagyobb csalódáa igazából. Ha elhiszem ezeket, akkor nagyon sokáig várhatnám még a csodát.

12. zsanci79 (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2017. szept. 23. 08:12

Bocsanat, kozbe lattam az osszes pm eredmenyed. Az is gáz.

Tovabbra is egy jo endokrinologust ajanlok, a nogyogyasz ezzel nem fog kezdeni semmit, igy pedig egy helyben fogsz topogni.

11. zsanci79 (válaszként erre: 9. - Georgettee)
2017. szept. 23. 08:08

21.napi vv-nek azoknal hivjuk, akik szabalyos, 28.napos ciklust produkalnak.

Tehat neked ki kell szamolnod, pé+7nap kell menj. Ha 36 napos volt a ciklusod, akkor a 29.napon kellett volna erre a vv-re menned.

Prolaktint csak 3.nap szabad nezetni.

600 feletti ertekre nem adni semmit, az gáz. Kepzeld el, h pl lombiknal 200-tol nagyobb erteket nem fogadnak el, pedig hol van még a ref hatar.

Keress egy megbizhato endo dokit!

Ha pm hormonokat nezetsz, ne feledkezz meg a atpo-rol sem! (Ha gáz van, ez mutatja, h autoimmun e a betegseg)

10. Georgettee (válaszként erre: 8. - 61e75fb84c)
2017. szept. 22. 16:08

Nem tudom.

Annyit mondott, hogy nem tűnik rossznak az eredményem. Mondta, hogy a prolaktinom, meg a progeszteronom annyira nem jó, de hogy ezekkel az értékekkel még nyugodtan lehet próbálkozni, nem zavar bele.


Annyit mondott, hogy ha mégsem sikerülne, akkor majd valami vitamint ad.

9. Georgettee (válaszként erre: 7. - Ba7da9cfc0)
2017. szept. 22. 16:07

Azt hiszem, hogy a 22. vagy 23. napon voltam, mert a 21. napom hétvégére esett.


Átlagban 30 napos a ciklusom, de ahogy most visszanéztem a naptárat, abban a hónapban pont 36 napos volt.

2017. szept. 22. 15:54
Prolaktin magas!! Emellett hogy mehetett el a doki??
2017. szept. 22. 14:33

Magas a TSH-d! 1-2 között ideális.

Ha ez 21 napi progi, akkor elég kevés sztem, bár nem tudom milyen hosszú a ciklusod.

2017. szept. 12. 17:43

Sziasztok.

Bocsánat, hogy nem jelentkeztem eddig.

Köszönöm a válaszokat.


A vérvételt a nőgyógyászom kérte, a 3. és 21. napon, ahogy ti is írtátok.


Igazából elég sok fórumot, cikket elolvastam ezzel kapcsolatban (ahogy szerintem mindenki :) ), és azok bizonytalanítottak el.


Alapvetően bízom az orvosomban, vagyis szeretnék, mert többnél is jártam az évek során, és mellette tettem le a voksom.

Ahogy megkaptam az eredményeket, vittem is hozzá, ő mondta, hogy minden rendben van az értêkekkel, de valahogy már akkor sem voltam biztos ebben az elmúlt 1,5 év sikertelensége után.

Csak eddig azt gondoltam, hogy én csinálok valamit rosszul, de ezek szerint nem minden úgy működik, ahogy kellene. :)


1,5 évvel ezelőtt volt egy ciszta műtétem, azt hittem, hogy az is bezavarhat a dolgokba, de a műtét rendben ment, és azóta sem tért vissza a probléma. Viszont aggódtam sokat a rendszertelen menstruáció miatt, tehát valami mégsincs rendben, bár az orvosom szerint csak sok türelem kell mindenhez.


Még egyszer köszönöm a segítségeteket, feltétlen felkeresek egy ehhez jobban értő orvost is, hogy érdemben is haladjunk előre. :)

5. re11 (válaszként erre: 1. - Georgettee)
2017. szept. 6. 13:15
Egyetertek Zsancyval, keress fel egy endokrinologust minel elobb. Nem veszesek az eredmenyeid, de nem is tokeletesek. Nekem hasonlo eredmenyekkel (tsh, prolaktin) sikerult teherbe esnem, es nincs is semmi problema, de sok esetben meggatoljak a teherbeesest. Ugy tudom, ha az LH magasabb az FSH- nal PCOS-ra utalhat, de ezek mind olyan dolgok, amire az endokrinologus tud erdemben valaszolni. A nogyogyaszok sokszor bem ertenek ezekhez a hormonokhoz. Szerintem ne hagyd annyiban es vard a csodat, keress fel egy dokit, aki ert hozza.
4. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Georgettee)
2017. szept. 6. 11:28

A női hormonok nem értelmezhetőek, ha nem a 3. napon van. A progeszteron értéket csak a 21. napon lehet nézni (vagyis pé+7. nap). Csak akkor van értelme ezeknek a hormonoknak a szintjét megnézni, egyébként semmi következtetést nem lehet levonni belőle.

Ha a 3. napon lenne ez a prolaktin érték, akkor az magas, ez is oka a sikertelenségnek.

Ha a 21. napon lenne ez a progeszteron érték, az kissé alacsony.

A TSH a teherbeeséshez már magas, a pm hormonok már alacsonyak (a ref.tart felső tartományában kellene lennie)

Nőgyógyász küldött el ezekre? Mert ha nem ciklus naphoz kötve küldött, akkor adja vissza a diplomáját.

A pm értékek miatt mindenképp felkeresnék egy jó endokrinológust, erre kell pótlás. Akkor lejjebb megy a TSH is.

2017. szept. 5. 21:03
Javítás: nem 12 hónap múlva lett 300 körüli a prolaktinom hanem 2 hónap múlva :D
2017. szept. 5. 21:01
Szia.Én 2 éve járom a hadak útját,túl 2 vetélésen,mindenféle endokrinológiai,meddőségi,immunológiai,nőgyógyászati vizsgálatokon átestem már,még hasi ct-t is csináltak.Hát a prolaktinod az magas.Nekem tavaly év elején 800 körül volt,amire kaptam is bromocriptint és 12 hónap múlva már csak 300 körül volt.terhességhez 200 körüli prolaktin a jó,ugyanis amíg magas,addig a szervezet azt érzékeli hogy terhes vagy vagy szülés után beindult a tejtermelés és így leállítja a peteérést.Amikor 300 körülire lement a prolaktinom akkor lettem másodszor is terhes.Nem tudom,hányadik cilus napon volt ez a vérvétel,általában 3.és 21.napon szokták ezeket nézni.Ha ez a 21.napon volt akkor a progeszteron se rossz,de nem is a legjobb mert 16 alatti értéknél már progeszteron hiányról beszélünk és az kevés is a beágyazódáshoz.Ezen az utrogestan segítene. tesztoszteron sem vészes,bár én úgy tudom,1 alatt az igazi.Tsh normál tartományban van,de terhességhez legjobb ha 1-2 közt van,ezen szelén vitaminnal tudsz javítani.nekem 6os tsh-m le vitte 1 hónap alatt 2.8-ra a sima dmes szelén.Anti tpo jó tehát nincs autoimmun eredetű pajzsmirigy alulműködésed.Cukor és inzulin terhelés is jó,nincs inzulin rezisztenciád sem,ez 2017-ben nagyon jó eredménynek számít :D Ugyanis most márszinte népbetegség lett az IR.Az emelkedett prolaktinon még a barátcserje segíthet,de mihelyst pozitív a teszt azt abba kell hagyni,viszont ha vissza fel megy a prolaktin az vetélést okozhat ezért kell az első pár hétbne szedni a Bromocriptint.
2017. szept. 5. 20:31

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni hormonvizsgálattal kapcsolatban.

Leírom az eredményemet, mert így egyszerűbb.


Prolaktin: 637.30 mU/l (102-496)

Progeszteron: 18.6 nmol/l (ciklusfüggő)

Tesztoszteron: 1.71 nmol/l (0.22-2.9)

TSH: 2.8 mU/l (0.30-4.00)

FT-4: 12.8 pmol/l (10.0-22.0)

FT-3: 5.8 pmol/l (3.5-8.1)

anti-TPO: 28U/ml (kisebb 60)

LH: 10.3 U/l (ciklusfüggő)

FSH: 7.3 U/l (ciklusfüggő)

Glukóz 0: 5.8 mmol/l (3.4-6.1)

Glukóz 120: 6.0 mmol/l (kisebb 7.8)

Inzulin 0: 5.04 uU/ml (2.6-24.9)

Inzulin 120: 16.00 uU/ml


Az orvosom szerint ez rendben van, csak egy kis vitaminpótlásra van szükségem. Ennek hatására a Trimesztert kezdem el szedni majd a következő ciklus kezdetén, ami talán a napokban várható, hátha ennek hatására összejönne a baba. :)


Egyrészt az lenne a kérdésem, hogy szerintetek az értékek valóban jók-e? Járt-e már valaki hasonló cipőben, esetleg megjárta-e a hadak útját ezzel kapcsolatban, és tud valami okosságot megosztani velem? :) Érdemes-e esetleg másik orvost is megkérdeznem erről?


Valóban csak vitaminpótlásra van szüksége a szervezetemnek, és azon kívül minden rendben lehet?


1,5 éve próbálkozunk úgyahogy, bár nem gőzerővel. Ebben a hónapban kezdem el szedni a vitamint, illetve figyelem LH teszttel, hogy mégis mit "ronthatok el". :)


Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook