Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


11961. tücsökb
2016. nov. 7. 10:50

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy házassági anyakönyvi kivonatot is kell vinni? Mi az esküvőkor egy emléklapot kaptunk, az is jó, vagy kell kérnem az okmányirodában?

11960. marcipanzsu82 (válaszként erre: 11958. - Sziporka79)
2016. nov. 7. 09:25
Szia sziporka79! Nagyon köszönöm aranyos vagy!! Remélem én is hogy minden rendben lesz!!! Kitartás hidd el sikerülni fog csak pozitivan kell hozzá állni, és kivánom hogy minnél hamarabb átélhesd mindazt amire vágysz! A fagyasztásért beültetés napján kell fizetni és nem darabonként hanem amennyit lehet lefagyasztanak ennek az ára 30 ezer körül van egy évre de ez hosszabitható!! Sok sikert és kitartást! Ha bármi kérdés felmerülne nyugodtan irj!! :)
11959. nike80
2016. nov. 7. 09:09

Sziasztok Lányok! :-)

Ezer éve nem voltam itt, de látom továbbra is szépen működik a fórum, anno sok infót kaptam itt és ismertem meg egy lányt, akivel együtt voltunk leszíváson, beültetésen, ultrahangokon!

Én már itthon babázok, 3 hónapos a kisfiam!

Látom sokan most vágtok bele, és van aki bizonytalan, fél!

Nekem sem volt egyszerű belevágni a lombikba, de mivel tudtam, hogy ez az egyetlen egy esélyünk babára, én nagyon belelkesültem! (Még jó, hogy a mai orvostudomány itt tart :-) )

És ha a kistesóért százszor kell végigcsinálni, hát százszor végigcsinálom!

Ismerősöktől is sokat hallom, hogy félnek belevágni, és ezerféle rémtörténetet hallanak!

De!!! Itt vagyok én példának és én még 4 olyan mamit ismerek, akiknek elsőre sikerült a lombik, szóval csak próbálkozni kell!

Kívánom, hogy mindenkinek hamar teljesüljön az álma, sok erőt Nektek! :-)

Ui.: üzenem azoknak, akik a fájdalomtól félnek, a szülés egymilliószor keményebb! :-D

Peace & love

11958. sziporka79
2016. nov. 7. 07:32

Mindenkinek köszönöm a választ. Akkor várom a nagy találkozást :-) marcipanzsu82 legyen ahogy szeretnéd, kívánom hogy ikrek legyenek :-)

Kérdezhetek még? Ha marad plusz babó, akkor a fagyasztásért fizetni kell, de mennyit és hogyan? Darabonként kell fizetni? Ezt a beültikor kell fizetni?

Marcipanzsu82 veled örülök, de irigyellek is :-) Már nagyon várom, hogy tervezhessek....babaszoba, babakocsi, kiságy :-) Jaj és a kismamaság. Minden percét ki fogom élvezni. Teljesen rá vagyok fókuszálva a kismama rucikra, de félek hogy szerencsétlenséget hoz, ezért nem veszek előre, csak ábrándozok a boltok közepén! Hjjjajajjj de várom!!!!!!!!!!!!!!!!!

11957. Kacsika21 (válaszként erre: 11956. - Nina038)
2016. nov. 6. 21:07
Nekem octeniseptet ajànlott a gyògyszertàros, azt hasznalom! 3.napon vagyok, remelem nekem is elmùlik lassan! Köszönöm a vàlaszod! :)
11956. Nina038 (válaszként erre: 11955. - Kacsika21)
2016. nov. 6. 20:55

Szia!

Igen, az első 3-4 napon én is így voltam, de aztán elmaradt. Ha gondolod azért a dokidnak említsd meg.

Milyen fertőtlenítőd van? 70%-os alcoholt vettem.

11955. Kacsika21
2016. nov. 6. 20:46
Sziasztok! Tapasztalt valaki olyat a Suprafact injekcio beadàsa utàn, hogy helyi bőrirritàciòt okozott? Hòlyagok lesznek a szuri utàn, ami viszket majd egy kis idő elteltèvel szèpen magàtòl elmùlik! Tapasztalt valaki ilyet? Köszönöm!
11954. Nina038 (válaszként erre: 11952. - Tücsökb)
2016. nov. 6. 20:45
Az első utiköltség papírt nekünk a háziorvos adta, kérdezz rá nála, szerintem fog adni. Az első stimus szuri beadásáig jár az utiköltség térítés fizetősnél, tehát aznap mikor kezded a szurit már nem jár. Újra csak a teszt után.
11953. c347ca16a5 (válaszként erre: 11952. - Tücsökb)
2016. nov. 6. 20:08
A fizetősnél nem valószínű hogy kapsz utiköltség térítést.21. Napi vérvételt mindenképp csinálnak ők (arra a napra hívnak) és a saját amh-jukhoz és spermavizsgálatukhoz is ragaszkodnak.Ekg-t labort ne csináltass, mert az altatás előtt 1 hónapnál nem régebbi kell, ők adnak beutalót.Többit vidd átnézik, kérik is.Fénymásolj a fontosabbakból, mensi első napján telózz
11952. tücsökb
2016. nov. 6. 10:49

Pár kérdésem lenne, most kezdünk bele az egészbe, endometriózis műtéten vagyok túl.

Minden vizsgálatot vinni szeretnék, mert az endo miatt nem húzhatom az időt. Csináltatok 3., 21.napi hormonokat, AMH-t, bakteriológiát mindkettőnknek, LSK, rákszűrés, andrológia, spermavizsgálat, mi kell még? EKG, teljes labor vagy ezek nem kellenek? Van amit még kihagytam?

Illetve a másik kérdés, hogy útiköltségtérítéshez kitől kell kérni papírt? Köszi, a segítséget!

11951. tücsökb (válaszként erre: 11941. - Marcipanzsu82)
2016. nov. 6. 10:14
Hú, nagyon örülök, hogy pozitív lett a teszted :D Erőt adsz belevágni az egészbe :D Nekem bélérintettségű endom volt, bélszakasz eltávolításom volt. Kaptunk fél évet spontánra, sajna nem sikerült, és emiatt akarunk menni lombikra. Mi is fizetnénk, mert az endo miatt nem akarom húzni az időt, mert az csak ellenünk dolgozik. Szorítok neked nagyon!
11950. marcipanzsu82 (válaszként erre: 11948. - Sziporka79)
2016. nov. 6. 06:44
Igen igy van ahogy előttem irták! Behivnak egy szobába ott monitoron megnézheted öket,nekünk elmondták hogy ök fejlődtek szépen és hogy hány sejtesek! Mi kettő embriót kértünk vissza és igazából én örülnék ha mindkettő sikerülne!!😊😊
11949. c347ca16a5 (válaszként erre: 11948. - Sziporka79)
2016. nov. 5. 21:34
Behívnak benneteket és megmutatják monitoron, és még ki is nyomtatják odaadták mind a 2x.Kettőt javasolnak, vagyis nektek kell dönteni, de ha nem túl jó a minőség, akkor 3-at is visszaültetnek
11948. sziporka79 (válaszként erre: 11947. - Marcipanzsu82)
2016. nov. 5. 21:20
Nagyon szépen köszönöm! Szuper vagy! Beültetés előtt láttad őket? Olvastam egy lombikos blogot, ahol megnézhették őket beültetés elött. Fura lehet 😁 Hogy vagy az iker témával? Örülnél neki?
11947. marcipanzsu82 (válaszként erre: 11946. - Sziporka79)
2016. nov. 5. 19:16
Szia! Igyekszem mindenre válaszolni ha valami kimaradna kérdezz rá újra😊 Szóval: Leszivás előtt 5 nappal nem lehet együtt lenni addig igen legalábbis mi együtt voltunk! A leszivás előtt nem ehetsz ihatsz 12 órának el kell telnie tehát teljesen éhgyomorral kell menni! Behivnak a műtős részhez először egy szobába ahol hálóingre kell vetkőzni! Az altatás egyáltalán n vészes és max 20 percet vesz igénybe már a szobába az ágyban ébretsz fel ahova akkorra a párod is bemehet és elmondják hogy mennyi petesejtet sikerült nyerni! Ennivalót vigyél mert utána kell enni és kb 3 órát feküdni utána jöhetsz haza! Én kettő babód kaptam vissza és igen ez volt az első lombikom!
11946. sziporka79 (válaszként erre: 11945. - Marcipanzsu82)
2016. nov. 5. 18:27
Gratulálok neked! önbizalmat, hitet ad a sikered! Kérdésem az rengeteg van. Pl: lehet most együttlenni? Hogy kell megoldani hogy a párom öt napos legyen a leszíváskor? Hogy zajlik a leszívás? Meddig kell ott lenni? Kell ételt, italt vinni? Utána mire kell számítani? Az altatás mennyire mély? Én a tavalyi évet kórházban töltöttem egy kórházi fertőzés miatt, sok műtétem volt, és egyszer felébredtem közben, és ettől rettegek :( igaz minden egészségügyi beavatkozástól rettegek, egy évvel ezelőtt az életemért küzdöttem. A baba miatt a lelkemet is le kell győznöm. Bocsánat hogy ezzel fárasztalak téged és itt mindenkit... ebből adódik néhány kérdés. ***** hány babót kaptál vissza? Ez volt az első lombikod?
11945. marcipanzsu82 (válaszként erre: 11944. - Sziporka79)
2016. nov. 5. 14:38
Igy van pozitivan kell hozzá állni sikerülni fog 😊Ha bármilyen kérdésed van nyugodtan irj ha tudok segitek
11944. sziporka79 (válaszként erre: 11942. - Marcipanzsu82)
2016. nov. 5. 13:47
Köszönöm :) egyfolytában számolgatok! Már annyira de annyira várom! Ha elhúzodik még akkor is....... Télapó hozhat két csíkos tesztet nekünk :)
11943. 19790710
2016. nov. 5. 13:15
sziasztok.Hétfőn megyek vissza Gőgöshöz, már 2 hete szurom a Suprafactot.Ma kicsi barna folyásom van.Szerintetek ez normális?
11942. marcipanzsu82 (válaszként erre: 11939. - Sziporka79)
2016. nov. 5. 10:29
Szia! Én 9 napig adtam a Gonalt és igen 2 ampullát kell egyszerre! Az utolsót egy pénteki napon adtam be, szombaton nem kellett semmit majd vasárnap 2 adag Ovitrell-t, és kedden volt a leszivás!
11941. marcipanzsu82 (válaszként erre: 11938. - Tücsökb)
2016. nov. 5. 09:32
Szia! Nekem májusban volt műtétem endometriózis miatt! Jelenleg túl vagyunk az első beültetésen ( mi fizetős lombikon voltunk mert mi sem akartuk kivárni a várólistát) ET után vagyok 15 nappal,eddig nagyon úgy néz ki hogy sikerült pozitiv tesztjeim vannak, de UH-on még nem látszott semmi ezért jövő héten újra megyek! Remélem minden rendben lesz😊😊
11940. sziporka79 (válaszként erre: 11938. - Tücsökb)
2016. nov. 4. 20:57
Szia!Szerintem nincs különbség a dokik közt. Az én orvosom a Csongrády, de mindegyiknél voltam már. Ciklus függő, úgyhogy jó eséllyel kerülsz néha máshoz is. Szerintem az alap meddőségi problémákhoz már csak a korúk miatt is értenek. Ha pedig valami extra esett lennél, azt úgy is megbeszélik egymás közt. A múlt évet kórházban töltöttem és mindenhol így volt. Én a fórumon csak hosszú protokollokat olvastam. Az ár pedig most jelenleg 195 ezer+ gyógyszerek + extra költségek pl fagyasztás. A pénzt arányossan kell fizetni. Először a leszíváskor, ha van ET akkor a többit. Kaptunk egy tájékoztatót erről, ha szeretnéd akkor hétfőn el tudom küldeni emailen. Endometriózishoz nem tudok hozzá szólni....
11939. sziporka79
2016. nov. 4. 20:48
Sziasztok! Nos a mai nappal én is elkezdtem duplázni, Gonal is becsatlakozott a csökkentett 0,25 Suprefact mellé. Gonálból két port egy oldószerrel kell beadni, ugye??? Ez a mennyiség marad a leszívásig? Kb mennyi idő várható? Tudom hogy mindenkinél más de valami támpontot szeretnék, hogy még is mint mondjak a munkahelyemen? Köszönöm
11938. tücsökb
2016. nov. 4. 14:10

Sziasztok!

Kit ajánlatok Tapolcán? Melyik orvost? Most akarunk bejelentkezni,és minden tanácsot, ötletet, javaslatot szívesen fogadok. Endometriózis műtét után állok, nem tudom, hogy ebben van-e valakinek ott tapasztalata. Köszönöm előre a segítséget!

Ill. még az érdekelne, hogy mennyibe kerül, ha nem akarjuk kivárni a várólistát? És abban az esetben mennyi idő, míg bele lehet kezdeni, nekem az endo miatt sürgetős a dolog. Hosszú vagy rövid protokollt alkalmaznak? Mitől függ? Köszi :)

11937. Babett82 (válaszként erre: 11935. - Heni)
2016. nov. 4. 06:15

Én csak Trimesztert szedek. Nekem utána tapadt csak meg az embrió.

Nekem nem okoz mellékhatásokat, semmi bajom tőle.

11936. dmangel (válaszként erre: 11935. - Heni)
2016. nov. 3. 21:30
Van egy vitaminokat összehasonlító oldal, ott ár-érték arányban, összetételben a Ladeevit terhesvitamint hozra ki a legjobbnak. A Trimestert fórumokon inkább nem ajánlották.
11935. heni
2016. nov. 3. 21:21
A Trimeszter vitaminról mit hallotattom? Melyik a legjobb terhesség előtti vitamin??
11934. c347ca16a5 (válaszként erre: 11933. - E....)
2016. nov. 3. 20:28
Pedig azt hittem esélyes egy spontán terhesség :)
11933. E.... (válaszként erre: 11932. - C347ca16a5)
2016. nov. 3. 19:43
Szia. Nekem is késett 5hetet ez normális a hormonok fölborítanak mindent.😕 Majd megjön.
11932. c347ca16a5
2016. nov. 3. 19:30
09.29-én fejeződött be a lombik, aznap meg is jött.Azóta viszont nem.Volt vki akinek utána késett.Nekem órát lehetett állítani a mensimhez...eddig

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook