Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív terhességi teszt után mikor kell/érdemes orvoshoz menni? fórum

Pozitív terhességi teszt után mikor kell/érdemes orvoshoz menni? (tudásbázis kérdés)


50. kingi7
2008. nov. 20. 17:24
Köszke csajok :) A vicc az volt, hogy műlt héten voltam a dokinál, mert kétségbe voltam esve, hogy csináljunk vizsgálatot, mert ugye nem vagyok mai csirke -34 leszek- csinált egy hüvelyit, azt mondta: Gyönyörű mind a 2 petefészkem és a méhemen látszik, hogy szinte bármikor megjöhet :) elég misztikus... szóval az éppen megjövő mensiből baba lesz? :D:D nem értem...
49. pemete
2008. nov. 20. 17:09
Jaj azt én is lefekejtettem a végéről!!!! Gratulálok:)
2008. nov. 20. 17:07
Ja, és gratulálok!
47. a7f41877f6 (válaszként erre: 45. - Kingi7)
2008. nov. 20. 17:06

Szia!


Én az utolsó mensesem után kb. 5 héttel csináltam tesztet, ami pozitív lett. Vettem még egyet, az is pozitív. Utána 4-5 nappal mentem dokihoz. CSak hasi ultrahangot csinált, szépen látszott a petezsák (17,2x9,8 mm). A 10. hétre rendelt vissza. Akkor már hallottuk a szívhangot is. Hüvelyi ultrahangot 13. héten csináltak.

Szerintem pár nap múlva csinálj új tesztet és ha nincs semmi gondod (vérzés, görcs stb), akkor is menj 1-2 héten belül dokihoz. Olyan jó biztosat tudni, meg persze azt is, hogy jó helyen van a pici.

46. pemete (válaszként erre: 45. - Kingi7)
2008. nov. 20. 16:54
Szerintem felesleges mégegy tesztet csinálnod, menj el orvoshoz. Én is úgy voltam anno, hogy egy szombati napon kellettvolna megjönnie, de tudtam, hogy nem fog, nem is jött:) Aznap megcsináltam a tesztet, pozitív lett, és hétfőn már mentem is az orvoshoz. Ő is megállapította a terhességet, és vissza kellett mennem két hét múlva.
45. kingi7
2008. nov. 20. 16:11
Nekem okt 18-án volt meg a mensesem nov 14.-én kellett volna megjönnie, ma csináltam egy tesztet nagyon határozott vastag piros csík...:) mikor menjek dokihoz? Vagy csináljak egy hét műlva még egy tesztet?
44. sodrak
2008. ápr. 16. 10:45
Én a pozitív teszt után rögtön elmentem orvoshoz. Ő utal be úgyis ultrahangra.
43. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 41. - Ágnes1)
2008. ápr. 2. 13:47

Sziasztok!

Két gyerkőcöm van, mindkét terhességemnél előfordult a barnás folyás az elején, talán kétszer-háromszor is. Általában abban az időszakban, amikor egyébként meg kellett volna jönnie. Ha nem tart napokig, nem kíséri görcs, és nem friss a vérzés, akkor nincs probléma.

2008. febr. 29. 10:58

Sziasztok!

Következő lenne a problémám, illetve kédésem. A problémám az, hogy pontosan nem tudom megmondani, hogy mikor volt az előzős menzeszem, talán január 19-én. Február 17-én azt hittem megint megjön, de csak egy nagyon kevés kis barna folyásom volt, ami aztán el is múlt. Azóta talán kétszer volt nagyon minimális. Február 26-án voltam ultrahangon, de azt mondta az orvos, hogy petezsák ne látható sem extra, sem intrauterin. A méhnyálkahártya meg van vasatgdva, ami jeezheti a terhességet, meg a 4 pozitív teszt is erre utal erősen. Jövő hét végén kell visszamennem. Időnként húzódik a hasam alja a bal oldal felé. Azt mondta az orvos, hogy ezek a tünetek nem jelenetenek feltétlen problémát. Olvastam már én is olyat, hogy sokakknak az egész terhesség alatt voltak hasi fájásai, meg kisebb barnás folyásuk is. Mégis nagyon aggaszt egyszer az, hogy miért nem mutatott még semmit az ultrahang és nagyon aggódom, hogy méhen kívüli terhességem van. Egyébként jól érzem magam. Hőemelkedésem volt, lehet, hogy van és a melleim érzékenyek. A hasfájásom és a barnás folyásom minimális. Szerintetek lehet, hogy azért nem mutatott semmit az ultrahang, mert méhen kívül van a baba? A doki azt mondta, mivel nem tudom pontosan, hogy mior volt a menstruációm, 2-3 hetes lehet a baba. A fogantatás valószínű hétfőhőn volt 3 hete. Ugye nincs baj és valóban terhes vagyok?

Köszönöm a segítségeteket!

2008. jan. 22. 22:22

Sziasztok!


Kérdésem lenne: Terveztük a babát a férjemmel és végre nem jött meg: teszt: pozitiv lett:-).

Ma pisiléskor észrevettem egy kis mennyiségű világos barnás "valamit" nem piros vér hanem olyan mintha a mensesz utolsó napjaiba lennék...

De nem jött meg azóta se. Kb. 4.hetes lehetek. Szerintetek ez normális dolog? Úgy terveztem egy kicsit várok az orvossal hogy a teljesen biztosat tudja megállapitani de most elbizonytalanodtam...

Mit csináljak?

Ha valakivel hasonló dolog történt légyszíves írja meg nekem,/privátba is/. Köszi.

Nagyon izgulok!

2008. jan. 22. 17:47

szia!

Először csináltam egy tesztett az negativ lett majd megis jött a mensim de a melleim feszültek továbbra is!Majd barna maszatom volt 2 hétig de ahogy pozitiv lett a teszt rögtön elmenntem az orvoshoz nehogy vetéljek!Az egyik doki nem tálálta a petezsákot a másik megtálálta és már akkor 6 hetes voltam!Gyogyszert és kupot antibiotikumot és sok más gyogyszert kaptam!Majd elmult a barátnőmnél is ez volt!De kezelhető!Mára már egy egészséges 9 hónapos kisfiu anyukája vagyok(első baba)Amugy én is agodok mivel ápolónő vagyok és többet tudok az átlag embernél hisz tanultam!!olykor nem is olyan jó:))De neaggodj biztos nem lesz semmi baj!!:)

2008. jan. 22. 15:05

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem! lett egy pozitív tesztem, elvileg négy hetes vagyok, aminek nagyon örültünk. eddig nem volt semmi problémám, azt leszámítva, hogy kicsit görcsölgettem. de mára volt egy kis barnás folyásom, és fáj a hasam. holnap megyek dokihoz. szerintetek baj van?

2008. jan. 14. 20:40
Általában a hatodik hét után van szívhang, ezért előtte nem nagyon érdemes menni.
37. mtt80
2008. jan. 12. 22:52
Én a 6. héten mentem el először a dokimhoz, de akkor csak simán megvizsgált, nem uh.-ozott (mivel a magánrendelésén nincs uh.) és csak valószínűsítette a terhességet. Berendelt egy hét múlva uh.-ra (a kórházba) és akkor már biztossá vált a babuci.
2007. dec. 2. 13:41
Én valahogy sosem siettem a dokihoz, ha pozitív lett a teszt.:)) Ha jól emlékszem, 6-8 héten találkoztunk a dokival.
2007. szept. 21. 22:20
Köszönöm mindenkinek a tanacsokat.Valószínű két hét múlva elmegyek egy másik dokihoz is.Remélem minden rendben lesz.
34. kobagabi (válaszként erre: 30. - And_rea29)
2007. szept. 20. 23:08
Ezen az egy hónapon én is fenn akadtam. Igaza van dundikának mi van akkor, ha méhen kívüli! A dokiknak erre alapesetben gondolniuk kellene. Bár remélhetőleg nem az, azért én is elmennék a helyedben olyan 7-8 hetesen vizsgálatra. Ártani nem árt. Legfeljebb elmész utána még X dokihoz is.
33. dundy (válaszként erre: 32. - And_rea29)
2007. szept. 20. 10:06
Menj el sima Nőgyógyászati rendelésre, ha megállapítják, hogy méhen belül van és intact- élő, akkor várhatsz.
32. and_rea29 (válaszként erre: 31. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 20. 08:40

Szia!

Az a helyzet,hogy eléggé felkapott ez a doki. Nagyon sokan járnak hozzá, és kb. 1 hónappal a kívánt időpont előtt be kell jelentkezni.Én csak a tegnap kértem időpontot.Valószínű, hogy bejelentkezek máshová is, aztán, majd eldöntöm,melyiknél maradok. Kissé türelmetlen vagyok.De ez szerintem természetes.Kíváncsi voltam más véleményére is.Köszi a hozzászólásodat.

31. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 30. - And_rea29)
2007. szept. 20. 06:47

Szia!


Október 24-re? Hisz az még egy hónap. Én biztosan nem várnék még annyit. Most vagy 6 hetes, akkor leszel 11. Mikor nálam kiderült - 6 hetesen, szinte rögtön mentem a dokihoz.

De miért csak ilyen sokára kaptál időpontot?

2007. szept. 19. 22:29

Sziasztok!

Két hete nem jött meg.Két terhességi tesztet is csináltam, mind a kettő kimutatta,hogy tehes vagyok.A dokim csak oktober 24-re rendelt.amugy augusztus 11.-től nem volt menstruáciom.Nem túl keső? kissé türelmetlen vagyok szeretném tudni,hogy minden rendben! Menjek el más dokihoz is előtte?

2007. aug. 28. 23:39
Nekem 3 gyerkőcöm van. Az első kettővel rögtön a pozitív teszt után dokihoz mentem. Persze, így lett két hét idegesség mindkétszer, mivel még orvosilag nem volt biztos jó helyen van-e..stb. Közben volt egy vetélésem, akivel szintén nagyon hamar mentem, és a doki túlságosan is megvizsgált ahhoz, hogy tudjon valamit mondani, de így sem tudott. Viszont este bevéreztem, a babát pedig elveszítettem rá két hétre. Ezután a 3. gyerkőcöt (4. terhesség), mikor kimutatta a teszt, nem mentem csak kb. 8 hetesen, mert féltem az előzmények miatt. Ha most terhes lennék, akkor viszont azonnal mennék, mivel azóta volt még egy terhességem, de azt a babát is elveszítettem. Tehát szerintem mindenki szíve, esze szerint döntsön.
28. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 25. - B9b65d264a)
2007. aug. 28. 18:27
Most fellapoztam a papírjaimat: először 6 hetesen jelentem meg a dokinál. Akkor 18 mm-es volt a petezsák, benne 7 mm-es élő embrió.
27. Mocori
2007. aug. 28. 13:30
Az ötödik héten mentem el először
2007. aug. 28. 12:48
Az első gyereknél 9 hetesen mentem, de bántam, hogy olyan hamar. A másodiknál 16 hetes voltam, és semmiről sem maradtam le, ha ma kellene, most sem mennék hamarabb.
2007. aug. 28. 10:47

Sziasztok.

5 hetes és 2 napos terhességnél baj e ha csak a petezsákot látja az orvos??De azt biztosan látja 5mm,de az embriot (még)nem,ez aggaszt egy kicsit.Írjon valaki aki tud segiteni.Köszönöm.

24. 7130b15964 (válaszként erre: 22. - Gelli)
2007. jún. 6. 21:21

Kb. 21-22 napos voltam én is, amikor mentem. Már látszott a petezsák, de a doki meg is jegyezte, hogy nagy szerencse, hogy nem mentem egy-két nappal korábban, mert könnyen lehet, hogy semmit se láttunk volna.


Nincs miért aggódnod. A következő héten már látni fogod:))

23. mongi (válaszként erre: 22. - Gelli)
2007. jún. 6. 21:19
Szia!Én úgy emlékszem,hogy nálam ennél később látszódott a petezsák először,úgyhogy ne aggódj.:)
22. gelli
2007. jún. 5. 18:40

hello


én ma csináltam tesztet, és van egy halvány vonal. dokinál is voltam, de petezsákot se látott. a fogantatástól számítva 3 hetes vok, kellene lenni már petezsáknak???

légyszi írjon vki, meg vok ilyedve kicsit

2007. jún. 5. 15:59
Igen, mert a teszt nem biztos elo tanu vagyok en. Kesett a havim megcsinaltam a tesztet kisult nem vagyok terhes csak rosszak a hormon eredmenyeim

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook