Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pozitív terhességi teszt után mikor kell/érdemes orvoshoz menni? fórum

Pozitív terhességi teszt után mikor kell/érdemes orvoshoz menni? (tudásbázis kérdés)


80. 57bac4a377 (válaszként erre: 79. - Baba_88)
2009. szept. 30. 17:16

Szia!

Túlságosan is az elején vagyok,kb 5 hetes.De aggódom,mert előzőleg kb ezen a héten már vérezgettem.Én is kaptam akkor Duphastont,mint védelem,de sajnos nem használt.Most még fontolgatom a "régi"orvost,mert akármennyire is nem volt kellemes az első találkozás a helyi dokival,mégiscsak közelebb van.Azt pedig aláírom,h semmit sem lát,és ezért kell később mennem,csak az ott és akkor nem esett vmi jól.

Most pihengetek,és Béres Mg-t szedek B6-tal-így magamtól.Már csak egy hetet kell kibírni ebben a tudatlanságban:S(Gondolom a másik doki is kivárná még ezt az egy hetet..)Egyébként te hogy érzed magad?:)

2009. szept. 30. 13:36

Sziasztok!


Nem tudom mennyire olvastatok vissza, nekem is volt egy vetélésem, a mostani előtt, és mégis kivártam a hat hetet, igaz borzasztó olt, rettegtem mindig h mikor vetélek el, de ha előtte megyek vagy meg se vizsgál vagy nem lát semmit...

így viszont már a kicsi szíve pulzálását is láttam, szóval szerintem megéri várni...

mondjuk nem árt tudni, h az előző vetélés miért volt...

lazzytown: hány hetes vagy most? mert igazából pontosan ezt nem írtad le:D

Én mikor voltam a dokinál és mondtam, h volt egy vetélésem miután megvizsgált egyből írt fel gyógyszit, amiben ilyen hormonos cucc van, meg görcsoldót...

szal szerintem higyj a párodnak és keresd fel az előző dokidat!

2009. szept. 30. 12:34

Sziasztok!


Nekem szombaton kellett volna megjönnie és ma szerda van,szóval vettem tesztet,pozitív lett :)

Igazából már kb másfél hete sejtem,h lehet vmi , mert különböző jelek vannak.

Volt egy vetélésem, az is kb ilyen idős lehetett,(talán 1- 1/2 héttel idősebb)

Tudom,h korai dokihoz menni,de a vetélés miatt félek.Mit tegyek?

2009. szept. 30. 12:13
Én azonnal felhívtam a nőgyógyászomat időpontért.
2009. szept. 30. 11:41
..A nagy regény közben pedig elfelejtettem,hogy mindenki vigyázzon magára,és aki túl van a nehezén,annak..huh.. :))
2009. szept. 30. 11:39

Sziasztok!Remélem beszállhatok!:)

A fórum kérdésre válaszolva,én már másnap szaladtam a dokihoz,miután júniusban volt egy "tökéletlen vetélésem"ezt így nevezik..-7 hetesek voltunk.

Gondoltam ezt megelőzném,sőt,ha lehet ki is hagynám,és a tesztelést követő másnapra már be is jelentkeztem a nőgyógy-ra.(Azért nem ahhoz a dokihoz,akihez pár hónapja voltam,mert ez van a legközelebb,és én kis naív azt gondoltam,h az is egy kicsi esély..)Szóval bejelentkeztem,be is jutottam 3 óra múlva,és a doki közölte,h ő semmit sem csinál most,menjek vissza 2 hét múlva.Hiába tologattam elé az előző leleteimet,stb,kijelentette,h gyógyszert sem ad,mert úgysem használna.És majdnem hülyén éreztem magam,h mit keresek ott.párom pedig nagyon unszol,h menjünk vissza az előző dokihoz,úgyis eltelt majdnem egy hét,hátha ő mondjuk meg is vizsgál,és nem csak beszólogat.

Szóval ez van most.Tudom,h babát várok,és félek,h mi lesz,vajon megismétlődik-e újra?És hasonló dolgok..

Tehát én úgy gondolom,ha probléma volt az előző babavárásnál,akkor minél hamarabb érdemes felkeresni egy normális orvost.

74. Hné80 (válaszként erre: 73. - Baba_88)
2009. szept. 28. 15:26

Nekem is 2 hét:)

Testvérem is terhessége elején meg volt fázva, sőt akkor még azt sem tudta, hogy babája lesz és simán beszedte a gyógyszereket! Szerencsére minden rendben van nála is, most 8 hónapos terhes! Szerintem nálad is rendben lesz minden!!!! Vigyázzatok magatokra:)

73. baba_88 (válaszként erre: 72. - Hné80)
2009. szept. 28. 14:55

Nekem mind2 terhességem 1 év próbálkozás után jött...

nagyon remélem most minden rendben lesz ezzel a terhességgel...:D

Mikor kell visszamenned?

Nekem még 2 hetet kell várnom, akkor fogja megmondani h megtarthatom-e, v abortusz lesz-e... Kicsit félek, mert most még meg is voltam fázva...:(

Gratula a pocilakóhoz!!!

72. Hné80 (válaszként erre: 70. - Adrikakov2)
2009. szept. 28. 13:55
1 évet vártunk rá, de nem csodálkozom, hogy csak most jött össze, mert rengeteg volt a stressz! Megnyugodtam, már minden ok:) Férjemmel nagyon-nagyon várjuk a kis zsebibabát :)
71. Hné80 (válaszként erre: 69. - Baba_88)
2009. szept. 28. 13:54

Szia baba 88!


Gratulálok Neked is:)

Köszönöm a hozzászólásodat! Voltam azóta dokinál és minden 100%-ig rendben! Még nem küldött el sehova, de nem is nagyon siettetem, mert vérvételtől irtózok, nem is kicsit...

2009. szept. 22. 19:53

A pozitív terhességi teszttel kb. a mensi kimaradása után 2 héttel érdemes menni, mert akkor már biztosra lehet látni a babát is:)

Ha viszont rég várt babáról van szó, aki mondjuk több évre jött össze, netalán több vetélés volt előtte, akkor minnél hamarabb, hogy azonnal segítséget kaphasson a kismama.

2009. szept. 22. 15:04

Szia Hné80!


Nem tudom más priviben válaszolt-e, igazából pontosat nem tudok neked mondani, de kb egy idős terhesek lehetünk, mert nekem 4-én kellett volna megjönnie...


én ma voltam dokinál, már van szívhangja


az bizony tényleg úgy van, h amíg nincs szívhang addig nem hívják terhességnek...


várd meg a dokidat, biztos jobban meg fog vizsgálni, meg elmondja, hogy mi van!


amúgy engem sem küldtek vérvételre, meg sehova, csak felnyúlt, azt mondta, h tojás nagyságú a méhem, zárt méhszáj, aztán UH, ott megnézte a szívhangot, aztán adott gyógyszert, mert az előző terhességem vetéléssel végződött és hogy most ne legyen ez, majd 3 hét múlva kell vissza mennem, és ha akkor minden rendbem van, akkor küld vérvételre, meg vizeletre, meg ilyesmire...


ha jól számoltam, akkor múlt hét hétfőn voltál a dokinál akkor még nem is kellett szíhvhangnak lennie, mert a hét végére indult be!!!!


szal nem tudok mást mondani, csak hogy várj, tudom nagyon rossz, és lassan mennek a napok, de jobb várni:D

én ezt most tapasztaltam meg:)


sok sikert aztán írd meg, hogy mi volt!!!

68. Hné80
2009. szept. 16. 15:46

Sziasztok!


Nekem szept. 6.-án kellett volna megjönnie, de semmi:) 11-én reggel teszteltem Gabriellel, 2 csíkos lett ugyan, de a második nagyon halvány! Szombat reggel csináltam még 1 tesztet, másfajtával, az is pozitív lett:) Felbátorodva rögtön hívtam a nőgyógyászomat, akinél csak aszisztenst értem el és közölte 25-ig szabin van a doki...

Addig nem akartam várni, így most hétfőn kerestem egy másik magándokit, ami nagy kár volt! Akkor ideget ültetett belém, hogy azóta máson sem jár az agyam csak negatív dolgokon:(

Szóval felfektetett, már akkor közölte korán jöttem, mondtam nem baj, lássuk...

Hüvelyit csinált, alig találta, mondjuk rángatva elég nehéz azzal a műszerrel bármit is látni!

Nagy nehezen meglátta a kicsiny zsákocskát, amit ő 4mm-nek ítélt meg (én laikus is láttam, hogy nem is a körvonalak szélétől mérte). Felöltözhettem, leültetett és a gépbe elkezdett irogatni, amit közben hangosan kommentált : 4mm-es petezsáknak tűnő.... tehessék esélye 90%... Akkor mi az ott????? Azt mondta addig nem terhesség, míg nincs szívhang, hát itt taccsra vágott:(

Fotót nem kaptam, sehova nem küldött (vérvétel stb.)csak idegeskedést még pár napig ja és szegényebb lettem 5000 ft-al.....


Képeimhez feltettem az ott lefényképezett ultrahangot, légyszi vki ért hozzá elemezze nekem:)


Előre is köszönöm!

67. pemete (válaszként erre: 66. - Kicsine)
2009. szept. 10. 15:00
Gratulálok:) Sok boldogságot nektek!
2009. szept. 10. 13:58
Sziasztok! Nekem először az tünt fel hogy nem jött meg már 7 hete a menszeszem, elmentem a nőgyógyászhoz, aki megnézett ultrahanggal, akkor azt mondta rá hogy cisztikus képlet majd felszívódik, de azért elküldött tehességi tesztre, mert nem hitte le nekem hogy két pozítív tesztet csináltam már, mindegy a tehességi vizsgálatnak is pozitív lett az eredménye, és akkor azt mondta a doki hogy menejk vissza két hét múlva Uh-rs, az pont most volt szept. 10. Ma elmentem és a doki azt mondta most pontosan 7 hetes és két napos és egészségesnek néz ki. Ezt a babát én is meg a párom is nagyon várta már, és most mind a ketten nagyon örülünk ennek a babának.
2009. szept. 7. 15:05
Szia ! Én mind a két terhességemnél 7 hetesen mentem, szerintem az ideális volt.
64. Kedveske (válaszként erre: 62. - Baba_88)
2009. szept. 7. 13:09
Szerintem is ez az ideális időpont, én mindkét terhességemnél ekkor mentem dokihoz, és szépen látszott már a magzat.
63. mimmo33 (válaszként erre: 62. - Baba_88)
2009. szept. 7. 12:37

Szia!

Először is gratulálok!


Lehet, hogy azért ment el a baba, de nem biztos;)

Nekem a második terhességem, ment el ilyen korán. Nekem is csinált akkor rákszűrést, UH-t, de az UH-n pl nem látszott egyértelműen a terhesség, csak a megvastagodott méhnyálkahártya:(

6-7 héten szerintem már elmehetsz orvoshoz. Főleg így hogy már volt vetélésed, meg azért is hogy megbizonyosodjon róla, hogy jó helyen van a baba;)

2009. szept. 7. 12:31

sziasztok!


nem tudom mostanában látogatja-e vki ezt a fórumot, de azért írok...


Én jelenleg az 5. hét környékén vagyok, volt már egy terhességem majdnem egy évvel ezelőtt, de sajnos elvetéltem...


Akkor sokan azt mondták, hogy azért, mert túl korán mentem dokihoz, kb az 5. héten... hüvelyi UH-t csinált, meg méhnyak rákszűrést csinált. szerintetek is lehet benne vmi?


mikor menjek el dokihoz(másikhoz)? én úgy a 8. hét környékén akarok, szerintetek az ideális?


köszi a válaszokat

2009. aug. 28. 08:46

Sziasztok!

5 hetes terhes voltam, amikor hüvelyi ultrahangra mentem, ami teljesen jól láthatóan kimutatja a terhességet.

Most a második babámat várom,és nagyon rosszul viselem :( Állandóan hányingerem van, rossz a közérzetem, éhes vagyok, de enni nem tudok. A lányomnál semmi ilyesmi nem volt.

2009. júl. 10. 20:33
Ja Gombóc! Meg a műtéti hegek fájnak a hasamban. De nagyon vigyázz, mert a fájdalomtól elkesztesz tágulni. Mondtad dokinak?
2009. júl. 10. 20:31

sziasztok!


Gombóc! Nekem szerdán látták 5 hetesen, de jövő szerdán újra kell mennem, mert 6 hetesen van szívhang :) Én mindezeket tudtam, és mégis elmentem, mert annyira akartuk látni, hogy ott van, és jó helyen van. Nekem nagyon fájt a hasam, és ment a hasam. Kaptam aktív szenet, és elmúlt. Meg rettenetesen puffadt voltam 4 hetesen.Ám mostanra semmi bajunk, csak nincs étvágyam.Ja és hülyeség ha az öregek azt mondják most még nem nő a melled...ugyanis én nem megyek bele a menyasszonyiruhámba. Illetve pont belemegyek, de 4 hét van még addig :) Lehet másikat kell választanom :)

2009. febr. 20. 10:24
NOs végülis a kimaradás után két héttel látszik az uh-n...bár fájdogál a hasam...remélem minden ok lesz. MIndenkinek jó babavárást, egészséget!
2009. febr. 11. 11:11
Köszönöm szépen a tanácsokat. Úgy döntöttem,h holnap is csinálok egy tesztet, ha az is pozitiv lesz,akkor megyek a dokihoz.
2009. febr. 11. 10:25
A kimaradástól számított 11. napon még nem látszott semmi, pénteken újra kell mennem. Ezek szerint az 5 heteske még nem minden esetben látható??
55. Gombócartúr27 (válaszként erre: 54. - E5f926c705)
2009. febr. 11. 10:02

Szia!

Elég valószínű a terhesség. Nekem is pozitív lett 3 teszt is, a 3.-at az uh után csináltam, mert még nem látott semmit a doki. de az is + lett...Remélem azért ott az a picike...mivel dec. 31én jött meg utoljára, febr. 9én már mentem a dokihoz és még nem látott semmit, ezért nem látom értelmét még uhra menni Neked, mert lehet még nem látnák, esetleg már 1hét múlva. a kimaradástól számított 2-3 hét múlva látható ezt olvastam, nem a saját véleményem. lehet hogy butaságot írtam...

2009. febr. 11. 08:56

Sziasztok!

Én nagyon tanácstalan vagyok ebben a témában. Nem tervezünk még babát. Február 6án kellett volna megjönnie a mensziszemnek, de ma 11-e van és még semmi. Ma reggel csináltam egy tesztet, ahol megjelent egy vastag piros csík és egy halvány csík. Később megnéztem ,akkor már csak a vastag csíkot lehetett látni. Menjek el orvoshoz?

Csak UH-val lehet megállapítani a terhességet? Vagy van más módszer is rá. Mert ha terhes is vagyok,akkor sem vagyok még 6 hetes, pedig nekem tudni kellene , h most mi van, mert akkor nem kezdem el ezt a félévet a suliban, vagy kikérem az egyéni tanrendet és azt meg péntekig le kell adni.

Amúgy nincs semmi arra utaló jel,h terhes lennék, esetleg az,h reggelente hányingerem van és nagyon fáradékony vagyok.

53. kingi7
2008. nov. 20. 18:37
Szerdán csinált hüvelyi ultrahangot-1 hete- a doki, amin azt állapította meg, hogy meg van vastagodva a nyálkahártya és bármikor menstruálhatok... csinálok még egy tesztet holnap, aztán ha az is pozitív egy hét műlva doki :) most mennyi idős lehet? Honnét számolják?
52. cikicakk (válaszként erre: 50. - Kingi7)
2008. nov. 20. 17:42
Ha nem vérzel, nem görcsölsz, jobb ha vársz még 2 hetet, így megúszod a hüvelyi ultrahangot.6 hetesen már látszik az embrio, és a szive is dobog.
51. pemete (válaszként erre: 50. - Kingi7)
2008. nov. 20. 17:33
Látod bármi lehet:) Az orvos is tévedhet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook