Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Poros panel, légtisztító fórum

Poros panel, légtisztító (beszélgetős fórum)


16. janszi (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. jan. 30. 08:28

Azt is érdemes lehet megfontolni,hogy amennyi por "keletkezik" napról napra,annyit szív be az ember,még jó hogy allergiás lesz egy idő után.Beltérben a huzat vagy nyomás-különbség miatt szokott kívülről bejönni a sok por,ipari por is lehet,az uralkodó szélirány felőli oldalt nem lenne rossz szigetelni-tömíteni,így elzárva a bejutás lehetőségét,már ha nem bent keletkezik a por egy-egy szőnyeg tiprásából--mert sajnos ez is opció.Vak sötétben zseblámpa fényben szokott látszani a szálló por legjobban,ami mindenképp leülepszik ha nincs megforgatva az egész beltéri levegő egy vizes vagy pollen szűrővel.Az elektronikus légtisztítók naponta eldugulnak,kívülről törölgetve nem jön le a por a belső feltapadt részekről,be lehet fújni kompresszorral vagy bicigli pompával(régiesen:),akkor látszik mit beszélek.

Szóval bármilyen drága is egy légtisztító,ha eldugul-telítődik,akkor off a jó hatásfoknak(max porszívóval inzultálva javul a helyzet).

15. globus (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. jan. 29. 18:54
Laktam ilyenben és olyanban is. Tapasztalat szerint nem több, hanem másmilyen jellegű a por panelben. Fehér szöszös, amivel könnyen elbánik az akkus porszívó is, viszont naponta újratermeli magát. Érdemes a sima felületeken is inkább porszívózni, mint partvissal söprögetni. Fogalmam sincs, mi ez, honnan jön... színe alapján nem ruházatból. Falusi házban olyan igazi utca pora van, piszkos, de ha letörlöm, pár napig oké.
14. Liza8
2021. jan. 29. 18:47
Köszönöm. Szétnézek majd. Egyelőre mégsem vettem meg amit kinéztem. Még gondolkodom rajta.
2021. jan. 26. 08:53
Szintén panel, szintén sok por, 1.emelet.Megelégeltem.1 hónapja vettem egy "DAIKIN mck75jvm" levegőtisztítót.Mindent tud.Árukeresőn érdemes keresni, mert nem olcsó.DE..rengeteg olcsót vettünk már,ami kár volt.Ezzel kellett volna kezdeni.
2021. jan. 25. 12:55

Heavenfresh légtisztítónk van.

Elvileg szűri: por .bakt. ,pollen,füst, vegyszerek illékony vegyületek,vírusok,szagok.7 féle szűrővel.


Port nem észrevehetően szűr szerintem.Nyugodtan törölhetem minden nap :))(ha akarom)

Szagok füst nagyon is!

Csendes ,kellemes friss levegő érzetet ad:)

11. delbuk
2021. jan. 25. 12:31

Igy, hogy itthon vagyunk, nalunk is rengeteg por van, pedig parkos reszen lakunk (csuszozsalus haz, felig panel, felig tegla). Naponta korbeszaladunk porszivoval, de igy is. 🤷🏽‍♀️

Legtisztitonk volt, semmit nem ert ra, pedig elegge felsokategorias volt.

10. Liza8 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. jan. 24. 14:09
Köszönöm. Rendeltem egy ionos légtisztítót. Remélem hatásos lesz nalam is.
9. Channa* (válaszként erre: 6. - Liza8)
2021. jan. 24. 13:04

Azt gondolom, hogy a por mennyiségét kissé eltúlzod, de mint allergiásnak, neked az is rengetegnek számít, így értem a problémádat.


Szerencsére mi nem vagyunk allergiások a porra, és nálunk nagyon kevés felület van, amin lerakódhat a por (kevés nyitott polc), nálam valóban elegendő a heti egyszeri portörlés, de a te esetedben lehet, hogy többször kellene az allergiád miatt!


Az unokatesóm, akit említettem, ő naponta törölgette végig a házat. Egyszer nedvessel majd száraztörlőkendővel.


Az igazság az, hogy így is csak csökkentette a pormennyiséget, teljesen megszabadulni nem tudott tőle, csak azzal a herkentyűvel, amit írtam.


Lehet, hogy nem ózonizátor volt, csak én emlékszem erre...

2021. jan. 24. 12:19
Az ionos légtisztító nem káros az egészségre? Na persze a sok por sem egészséges.
7. vigyefene (válaszként erre: 6. - Liza8)
2021. jan. 24. 12:10

A padló alól a por nem tud feljönni. Alatta valószínűleg ragasztó van, nem szögek.

A szekrénybe a kis résen, csak kevés tud bemenni, tehát egy keskeny csík poros.

A fürdő egy érdekes hely. Ha besüt oda a nap, akkor a napsugárban látható nagyon sok por, ami nélküle nem látható.

Másik. WC-papírból, nagyon sok por keletkezik, ami látható az alatta lévő felületen.

Mivel ilyenkor az ablakok zártak, kintről nagyon kevés tud bejönni.

2021. jan. 24. 11:58
Első emeleten laskom. A ház nem közvetlenül a fő út mellett van és van egy kis füves, fás rész is az ablak előtt. A konyhában, fürdőben a szellőző előtti rácsot takarítani szoktam. A szellőző inkabb kifele szívja a port, mint befelé fújná, nem? Laminált padlóm van és radiátor. A szekrények ajtaja között persze van egy kis rés és ott be tud menni a por. Már arra gondoltam, de lehet ettől nem lehet, hogy a laminált padlót amikor letették nem takarítottak alatta össze.
5. vigyefene (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. jan. 24. 11:48

Ilyenkor télen a párásító nagyon fontos, ugyanakkor a por jobban tapad a felületekre.

Azon csodálkozom, h a szekrényekbe hogy tud olyan sok bemenni.

Vagy nyitott polcok?

4. vigyefene (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. jan. 24. 11:37

Egész biztos vagyok benne hogy a légtisztító kiszűrne valamennyi port a levegőből, de azzal kapcsolatban tanácsot adni nem tudok.

A szőnyegen nem lehet úgy látni a port mint pl. polcokon/parkettán, de a por mennyisége ugyanaz.

Milyen fűtésed van? Gondolom radiátor, ami nem termel port.

3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Liza8)
2021. jan. 24. 11:36

A szőnyeg több porhoz és atkahoz vezet, mert valamennyi mindig megul benne, az egyéb padlót meg fel lehet mosni.

A szellőzoket kellene kitisztítani első körben.

2021. jan. 24. 11:25

Hol van ez a panel?

Fura, mert én eddig azt tapasztaltam, hogy a panelban kevesebb a por, mint a tégla lakásokban.


Igaz, én csak 6. és 7. emeleten laktam panelban, a tégla lakásaink viszont első (jelenlegi) és második emeletiek.


Egyik unokatesóm gyerekei allergiások és annak idején vett ózonizátort vagy mit, és kevesebb volt a por onnantól a házában, azaz nem kellett naponta nedves és szárazkendővel végig törölnie a teljes házat, és megszűntek a gyerekek panaszai otthon.

2021. jan. 24. 11:02

Sziasztok!

Körülbelül másfél éve költöztem egy panel lakásba. Iszonyatos sok a por. Eddig téglalakásban éltem, de ott nem volt ennyi. Szőnyeg nincs és gondolom ezért még porosabb minden. Természetes, hogy az ember hetente kiporszívóz, port töröl, de itt a szekrények belseje, az àgynemű tartó is belül poros. Hetente pakolhatnám ki a konyhaszekrényt, hogy kitöröljem a polcokat, letöröljem az edényeket. Kérdezném azoktól akik panelben laknak, hogy ez a rengeteg por mennyire jellemző ezekben a lakásokban. Ráadasul por, poratka allergiám is van.

Vajon egy légtisztítóval kevesebb lenne e a por? Párásítom van, de a por nem lett attól kevesebb, igaz csak este kapcsolom be.

A légtisztítóval kapcsolatos tapasztakatokról is szívesen olvasnék, mert a komolyabbak elég borsos áron vannak és feleslegesen nem költenék rá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook