Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden reggel arra ébredek, hogy száraz a torkom, a szám! Vajon hidegpárásítóra- vagy légtisztítóra lenne szükségem? fórum

Minden reggel arra ébredek, hogy száraz a torkom, a szám! Vajon hidegpárásítóra- vagy légtisztítóra lenne szükségem? (tudásbázis kérdés)

8. danina (válaszként erre: 2. - Ekka)
2011. dec. 20. 16:22

Mit értesz azon,hogy nagyon rossz a levegő?

Áporodott?Sűrűn szellőztess!Dohos?Keresd meg a forrását!Szekrény mögötti vizesedés,sarkakban megbújó penész okoz ilyen dohos szagot,az pedig felsőlégúti megbetegedést,amit említettél.

2011. dec. 20. 12:50
Ha ez új jelenség, és ha nem változott semmi a környezetedben, akkor a szervezeted változott. A veséd akkor valószínűleg "túlműködik", és "kiszedi" a vízháztartásból a folyadékot. Ez jele lehet például a kezdődő cukorbetegségnek, vagy valami hasonlónak. Erőss Antónia TV bemondónőnél is valahogy hasonlóan kezdődött a cukorbetegsége: [link]
2011. dec. 20. 10:58
Egy pohár vízre az ágy mellett. :)
5. Kanalasorvosság (válaszként erre: 1. - Ekka)
2011. dec. 19. 21:18

Szerintem járd körbe a dolgot alaposabban.

Egyrészt kérdés hogy hogyan alszol.

Ha kinyilik a szád és azon veszed a levegőt akkor lehet hogy ez az oka(mert mondjuk háton alszol, de oldalt is lehet). Ilyenkor a fűtés másodlagos hisz a nyitott szájtól, netán azon át való légzéstől szárad ki a szád.


Másik hogyha "csak" annyi a gond hogy már lefekvéskor sincs elég folyadék a szervezetedben. Pl az emésztés sok folyadékot kíván. Ha későn eszel és csak kevés folyadékot iszol... Már meg is van az ok.

Nálam is volt egy időben hogy éjszaka felébredtem száraz szájjal. Pár éjszakába beletelt de rájöttem hogy mennyitől nem szárad mki reggelig de azóta nem is kelek fel hogy WC-re menjek.


Persze ha iszonyat meleg van egész éjjel és izzadsz az más kérdés. De a megoldás itt is a pohár víz az ágy mellé.

A légcsőnek jó ha nedvesedik a száraz(!!) levegő de ha ki van száradva a szád az a testedtől jelzés hogy kevés benne a folyadék, amit nem old meg a párásító.

4. Ekka
2011. dec. 19. 21:03
Panel-távfűtés.
2011. dec. 19. 20:59
Elég ha a radiátorra, vagy konvektorra vizet raksz, azzal párásítasz. Milyen a fűtésetek táv, vagy gáz?
2. Ekka
2011. dec. 19. 20:57

Nagyon rossz a levegő nálunk, ráadásul hetek óta mindig valami felsőlégúti betegségem van.

Nem tudom, hogy mivel érnék többet, légtisztítóval v. párásítóval?:)

1. Ekka
2011. dec. 19. 20:56
Minden reggel arra ébredek, hogy száraz a torkom, a szám! Vajon hidegpárásítóra- vagy légtisztítóra lenne szükségem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook