Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porckopásos térdnek szerintetek mi a jobb fórum

Porckopásos térdnek szerintetek mi a jobb (beszélgetős fórum)


2018. máj. 25. 06:41

Amit írtam, a "Glükozamin-szulfát" kapszulát kb. a felénél járok a 3 hós kúrának, épp tegnap tettem meg az idén az első igazán nagy, nagyobb gyalogtúrámat, és ma reggel jöttem rá, hogy inkább izomlázam lett, mint hogy a porckorongom csikorogna.


Mielőtt elkezdtem szedni, már ott tartottam, hogy egy 15-20 perces gyaloglást is minimum 30 perc alatt tettem meg, tegnap összesen bő 2,0 órát jöttem-mentem-gyalogoltam. Nem azt mondom, ahol padot találtam, egy kicsit megpihentem, de ezek szerint inkább az izmoknak kellett a pihenés, és nem a térdnek!!

2018. máj. 24. 18:03

Köszönöm szépen mégegyszer a hozzászólásokat.

Tegnap múlt el a térdfájdalmam.

A terápia : vettem diclacot, többet használtam, mint az előírás és szedtem Algopyrint, napi 1 szemet kb 2 hétig.

Mostmár nem fáj ha gyalogolok, sőt tudok sietni, szaladni, táncot is kipróbáltam, - de azért nem a tánc nehézsége volt a legnagyobb problémám.

Ha kicsit kevesebb melóm lesz, el fogok menni orvoshoz.

Mégegyszer köszönöm a segitséget, azért rettenets volt ez a két hét.

2018. máj. 24. 18:03

Köszönöm szépen mégegyszer a hozzászólásokat.

Tegnap múlt el a térdfájdalmam.

A terápia : vettem diclacot, többet használtam, mint az előírás és szedtem Algopyrint, napi 1 szemet kb 2 hétig.

Mostmár nem fáj ha gyalogolok, sőt tudok sietni, szaladni, táncot is kipróbáltam, - de azért nem a tánc nehézsége volt a legnagyobb problémám.

Ha kicsit kevesebb melóm lesz, el fogok menni orvoshoz.

Mégegyszer köszönöm a segitséget, azért rettenets volt ez a két hét.

2018. máj. 7. 21:03

Csatlakozom a porcerősítőt (pl. Porcerő) javaslók táborához, és én is azt mondom, hogy ami nem esik jól, azt ne csináld. Szóval ha a meleg esik jól, ne jegeld.

Nekem pl. jól esik a bringázás is.

11. kisj (válaszként erre: 7. - L.luiselotte)
2018. máj. 6. 08:41

Soha ne tegyél olyan borogatást a térdedre ami nem esik jól neki. A borogatás erre egyébként sem sokat ér.

A krémeket érdemes végigpróbálni, mert mindenkinek más válik be. (nekem történetesen a diclac)

A reumára vissza kellene menned, mert a kezelésekkel lehet időről-időre karbantartani a dolgot, na és persze a mozgással, esetleg gyógytornával.

Na és persze érdemes porcépítőket is szedni. Van aki a zselatinra esküszik. (ez legalább filléres dolog, ellentétben a többi porcépítő tablettával)

10. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - L.luiselotte)
2018. máj. 6. 07:10
Ez a kúra amit elkezdtem 3 hónapos, és 3 hete csinálom. Azt mondtam 2 hónapot végig csinálok belőle, ha még akkor sem érzek semmi javulást, a 3.-ik dobozzal már nem fogom megvenni. De azért bízom benne, hogy használni fog.
2018. máj. 5. 19:51

Amikor meg van dagadva jegelem 10 percig,tehat hutobol kivett borso,egy szalveta,ra a jegeles.

Bapha5ban 2x lehet 10mpercet,nekem egy gyogytornasz mondta.

2018. máj. 5. 19:45

Nekem az egyik volt munkatársnőm mondta, hogy az anyukájának egy bizonyos márkájú zöldkagyló tabletta segített, de azt hiszem kb. egy hónap után vagy 3 hónap után érezte a hatását. Nem olcsó, de állítólag többet is kipróbáltak és ez vált be. (Naturpharma a gyártó neve.)

Egy másik munkatársnőm meg a kovaföldet dícsérte.

(Bioboltban dolgoztam illetve nagykereskedésben, nem reklámnak szántam a hozzászólásom)

7. l.luiselotte (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. máj. 5. 19:29

nekem nyáron rosszabb, mindig akkor jönnek elő a panaszok. kaptam már 2 évben 10X elektromos kezelést az jó volt, de nem tartott sokáig a hatása.

Most különben hideg borogatást tettem a térdemre ( netes tanács ) egyáltlán nem esik jó, jobb a hősugárzó és a konyhában a sütő melege, ha megérint.

2018. máj. 5. 15:38

Nekem a gyógynövényes csajom szinte ugyanilyen okból fájó térdekre a: "Glükozamin-szulfát" kapszulát adta. Azt mondta, 3 hónapos kúra, és visszaépül a csontok közé az évek során elhasznált porcos akármi. Napi 2 szem, nem több, nem kevesebb. Most már 3 hét óta szedem, egyelőre nem igazán érzek változást.


Amikor tél volt, hideg volt, úgy éreztem, hogy enyhébb napokon jobb, tehát a melegedés hatására javul. De most itt a 30 fok, és ha ez igaz lenne, akkor most én lennék a világ legboldogabb kenguruja, de nem így van! Vagyis se hideg, se meleg, egyik sem használ igazán.

2018. máj. 5. 14:49
Köszönöm mindketőtök tanmácsát, kipróbálom, mert nagyon fáj
2018. máj. 5. 14:35
2-3 hónapos kuraval a porcero nevű étrend kiegészítő vagy ezzel azonos hatóanyagú készítmény nagOn jó.
2018. máj. 5. 14:32

folytatom : porckopásos fájó térdnek mi a jobb: a hidegvizes borogatás vagy a meleg ?


Régi karambol miatt nagyon fáj a jobb térdem, házilag is kellene valamit csinálni vele. A gyógyszertárban kapható krémek ( pl Diclac ) tul sokat nem érnek.

Algopyrint szedek, az használ, de nem szeretném túlzásba vinni. ASz nagyon jó a térdemnek ha fűtés vagy hősugárzó közelében van, de olvasom, hogy jegelni vizesborogatni kellene.

Volt már valakinek hasonló problémája ?

2. 240a440c77 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2018. máj. 5. 14:30
Talán egy mágneses talpbetét jó lehet. :)
2018. máj. 5. 14:29
Porckopásos térdnek szerintetek mi a jobb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook