Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étkezési zselatin térdizületi porckopásra fórum

Étkezési zselatin térdizületi porckopásra (beszélgetős fórum)


1 2
32. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 23. 13:04
Különösen most nyáron, akár fagyi helyett is 1 szem zselatin, és tökéletes! Csak valami kis formákat kell találni.
31. Preda (válaszként erre: 30. - Skola)
2020. jún. 23. 11:58
Köszike,lehet igazad van. Mi mutatja ki legpontosabban,ha pl.kopásom van? MR?
30. Skola (válaszként erre: 29. - Preda)
2020. jún. 23. 10:36
Üdv! Voltál már valamilyen vizsgálaton? Ortopédián legalább? Állhat több dolog is a fájdalom mögött. Szerintem össze vissza beszedni mindent nem biztos, hogy túl jó ötlet.
29. Preda
2020. máj. 7. 20:28
Sziasztok,bocs,segítenétek? 48 lettem és pár hónapja nyilallást érzek az egyik térdemben. Sportolgatok kicsit,vagy 20 éve napi 30 perc szobabicikli,vagy kint 15 km bicikli,54 kg vagyok.Porcerő forte béres nem segített.Most Biotech Usa t szedek első doboz.ill háztartási zselatint joghurtba. Lehet,hogy kopást jelez a nyílallás? Ér valamit a boltban kapható zselatin,vagy csak a speckó,amiről írtok?köszi a valaszt előre is,eléggé aggodok...
28. Brigileo (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 13. 06:38

Lehetséges :)

Nekem az aerobic oktató mondta, oda jár a helyi védőnő és az egyik háziorvos, és ők is helyeseltek erre, csak emiatt mondtam :) Aztán lehet, tényleg nincs haszna, de ha legközelebb veszel, egy próbát megér. Végülis, étkezési zselatin mindkettő :)

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Brigileo)
2020. jan. 12. 22:46
Amit vettem az marha zselatin, de nincs rajta semmilyen bloom érték. Azt olvastam, hogy ez a keménységét jelzi és semmit nem jelent a beépülés során.
2020. jan. 12. 20:47
Kimaradt, hogy sertést kell venni :) Jobban beépül, mint a marha. Így jön ki a 240-es sertés zselatin.
2020. jan. 12. 20:46

Szia!

Nekem használt, viszont nem mindegy, hogy melyiket veszed. Van sertés és marhacsontból.

A 90, 180 és a 240 bloomos sertés a 200 és 250 –es szarvasmarha zselatin. Érdemesebb a nagyobb számú bloom-ot megvenni, tehát a 240-es sertés étkezési zselatin a legcélszerűbb a porckopásra.

24. soyle74 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 12. 18:40

Hmm, érdekes, mert pont a Proenzire mondta egy reumatológus, hogy szerinte nem ér semmit, csak üzlet, ezzel szemben pár éve az év gyógyhatású készítménye lett valamilyen versenyben, meg többen is dícsérik, hogy használ nekik.

Igaz nem feltétlenül egyformán hat mindenkire ugyanaz a gyógyszer, ill. gyógyhatású készítmény sem.

2020. jan. 12. 15:25
Egy zacskónyit én is megettem, nekem semmi, a barátnőmnek használt.
2020. jan. 12. 15:02

Decemberben a sok elfoglaltság miatt hanyagoltam a zselatint, és vettem Proenzi intensive kapszulát.

Vigyáztam a lépéseimnél, hogy ne kelljen forgatni a térdeimet. Ha oldalt feküdtem párnát tettem a térdeim közé, hogy ne legyenek nyomás alatt.

Azt gondolom, hogy a Proenzi és a kímélet meghozta az eredményt. Nem fáj már a lépcsőzés, szabadon mozgok.

Ez egy figyelmeztető jel volt. Többet kell törődnöm a csontjaimmal, ízületeimmel.

21. 55Judit (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 8. 13:30
Szívesen.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2019. dec. 8. 13:17
Köszönöm az ajánlás! Utána fogok nézni, olvasni.
19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 8. 10:19
Hány éves vagy? Privátban megírhatnád hol laksz és valójában ki vagy. Mert ha közel, szíven megtanítanám neked a meridián tornát. A neten már csak részleges videókat lehet találni róla, mert a Valaki által feltöltött teljes DVD-t szerzői jogok megsértése miatt törölték. Én még arról tanultam meg.
18. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 8. 10:15

Próbálgassad az állagot. Lényeg, hogy naponta fogyassz el valamilyen formában 15 gr.-ot.

Egyébként kipróbálhatod a meridián tornát is. Ízületi fájdalmakra napok alatt érezhető a hatása.

Nekem idős korom ellenére 3 nap alatt elmulasztotta a régi váll fájdalmamat, és minden ízületem lazább lett, nagyon könnyen mozgok. (312.hu)

17. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 8. 10:11

Ha olyan arányban használod a vizet és a zselatint mint írtam, nem egy puha zselét kapsz, hanem kissé keményebb, de jó aszpikot. Mindegy hogy készíted, a lényeg ne forrósítsd fel. Én a saját készítési módomat írtam, nekem így bevált. Én 180 bloomos nagy tisztaságú sertés zselatint használok, mert nekem ezt ajánlották. Másformával nincs tapasztalatom.

Még annyit, hogy kicsivel erőteljesebben kell ízesíteni a zselét mint ha mondjuk ételbe vagy vízbe tennéd, mert valamiért nem olyan ízes ha már zselé formában van.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2019. dec. 8. 09:56

Köszönöm!


Tegnap vettem 25dkg 100%-os marha zselatint.

Egy kis műanyag tálkában próbaadagot készítettem meggy aromával és édesítő szerrel.

Fontos az, hogy tűzhelyen kevergetve készüljön?

Mert én csak meleg vízzel öntöttem le és addig kevergettem míg teljesen fel nem oldódott.

Azt hiszem az arányokon még módosítanom kell, mert nem az a könnyed zselé lett belőle.:)

Ez a formázás, adagolás jó ötlet! Csak be kell nyúlni a hűtőbe és hámm, bekapni.:)

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 8. 09:39
Látod mit tesz az iskola? :)
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Pteri)
2019. dec. 8. 09:31

Egyébként logikus: megemészted és nem jut el az ìzületig, fizikai lehetetlenség.


Ezt nem gondolod komolyan te sem, ugye?

A többi megemésztett étel, hogy jut el a sejtjeinkbe? Na, zselatin is így működik, mint a többi étel, amit elfogyasztunk.

13. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 8. 08:38

Nem véletlenül olvastad, én is megerősítem hogy a zselatin nagyon jó, és olcsó megoldást jelent.

Én közel egy éve fogyasztok nagy tisztaságú étkezési zselatint a térdeim és a forgóm miatt. De a bőrre is hat, szebb a bőröm mint régebben amit mások is észrevesznek. Így közel 65 évesen ez nagy szó. :)


Nem szaporítom tovább a szót.Írom ahogy én csinálom:

4 dl vízbe egyenletesen szórok 30 gr. zselatint.Hamar felpuhul a víz tetején. Teszek hozzá 1 tk. sót, kevés erős pistát és folyamatos kevergetés mellett annyira melegítem fel, hogy elolvadjon a zselatin. Csak langyos lesz. Forralni tilos, mert úgy a hatóanyagok sérülhetnek és felesleges is mert langyosan feloldódik. Ekkor egy folpakkal bélelt formába öntöm. Hűtőbe teszem. Pár óra múlva olyan lesz az állaga mint egy kemény aszpik. Tányérra borítom, felkockázom. Ez 2 napi adag.


Készíthetsz bonbonformában gumicukrot is belőle, vagy bárhogy ízesítheted. Én sósan-csípősen szeretem, vacsora mellé szoktam fogyasztani, van hogy előbb is. :)


A hatásra hosszú ideig kell várni. Úgy, mint a kopás se egyik napról a másikra alakult ki. nekem használ. Egy sportoló ajánlotta annak idején, ő évek óta használja. Csak a nagy tisztaságú étkezési zselatint használjad, mert csak az a jó. Kilós kiszerelésben a legolcsóbb.


A zselatint térdre kenni felesleges, mert nem szívódik be. Nagyobb a molekulaszerkezete mint a bőré.


Hogy ne csak az én pozitív tapasztalatomat olvassad, mutatok még párat:

[link]

12. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 8. 08:08
Nem használ. Tanultam. Egyébként logikus: megemészted és nem jut el az ìzületig, fizikai lehetetlenség. Egy kolléganőmnek javasolta az orvos, a rendszeres kerékpározást. Azóta kerékpár függő lett, annyira komolyan vette. Viszont nemhogy a műtétet elkerülte, de teljesen tünetmentes lett, évek óta.
11. kisj (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 7. 21:19
A kopást nem lehet megállítani, csak lassítani.
10. kisj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 7. 21:18

Én használtam elég sokáig.

Nekem az égvilágon semmire nem volt jó.

Jövő héten kapok egy csinos csípő protit.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 7. 20:27

Szia!


Hasznos a zselatin, de ha szereted a kocsonyát, jobb, ha te főzöl magadnak.

Lehet csirkelábból, vagy sertés, marha körömből is. Leszűröd, műanyag dobozokba adagolod és vagy melegítve megiszod, vagy kanállal kocsonya állapotban.

Ami még a porcoknak jó, Új Zélandi zöldkagyló kivonat.

8. gigi> (válaszként erre: 4. - Habszivacska12)
2019. dec. 7. 20:00
Nem.Vagyis nem minden esetben. De talán többet segíthet,mint az otthoni zselatinos kezelés.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Kanella)
2019. dec. 7. 18:57

Köszönöm! A többi hozzászólónak is!


Úgy tudom, hogy nem őssejtekből, hanem a pácienstől levett vérből készül az injekció. Valamivel még serkentik és így közvetlenül az ízülethez bejuttatva sokkal hatékonyabb és a porctermelés elhalása akár meg is fordítható.


Ennek még pontosabban utána nézek. De mint minden, ez is árfüggő.


Természetesen glucozamint is használok majd. Biztosan hatékonyabb, mint a zselatin és az sem olcsó.

2019. dec. 7. 17:53
Nekem van ket ismerosom akik ezzel az injekcios dologgal jottek rendbe amit ugy hivnak ossejt kezeles.Ez egy uj ,nagyon hatekony es gyors eljaras nincs mellekhatasa, nem juttatnak a szervezetebe egy csomo sz@rt,szerintem erdemes utana nezni.A zselatin mint kollagen csak belsoleg hasznal,de erre itt nalunk glucosamin sulfatot adnak ami szuper, kb egy honap alatt rendbe teszi ugyanis ez a szer porcot es izuleti folyadekot termle.A sogorom terdet tokeletesen rendbe hozta.Magyarorszagon gyogyszertartban,bio boltokban kaphato.
2019. dec. 7. 17:33

Olvastam olyan lehetőségről, hogy a még csak kezdődő kopást meg lehet állítani, újraépíteni egy saját vérből készült injekcióval.

De eddig sem szeretnék eljutni.

Most ezt a fájdalmat kell kezelnem, aztán jobban oda fogok figyelni a futásra és étkezésre.

4. habszivacska12 (válaszként erre: 2. - Gigi>)
2019. dec. 7. 16:53
Végleges megoldást az se tud..
2019. dec. 7. 15:08
Én is hallottam , + néha egy körömpörkölt csússzon le (komolyan mondom)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook