Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Térdben lévő porckopásra elég az injekciókúra? fórum

Térdben lévő porckopásra elég az injekciókúra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Epervirág)
2018. okt. 2. 19:09

Ha az enyém lenne, biztos nem engedném hozzájuk 1-2 hetente.

Kérném, hogy apuka máshol bonyolítsa le a láthatást.

39. epervirág (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2018. okt. 2. 19:06
Te is foglalkoznál vele ha mondjuk a te gyerekedet a saját gyerekènek tekintenè ès nem az unokájának.Ugy vágatja le a haját a gyereknek,hogy meg sem kèrdez.Mikor csecsemő volt minden nem kötelező oltást ugy adatatott be,hogy èn csak akkor tudtam meg amikor a gyerek már megkapta.Sőt minden szülöin ott van holott èn is megyek.Plusz most beteg a gyerek.Tegnap felhiv,hogy ezt meg azt ne felejtsük el vinni a gyereknek az oviba mondom neki beteg a gyerekek meg sem kèrdezte,higy van vagy mi van vele.csak ennyi: Jaj de kár mert 2/egymás utáni nao lemarad a tortázásrol mert 2 gyerek születès napját ünneplik az oviba.ja ès felülrá odadtam a telefont a gyereknek mert tudta,hogy a nagyanyjàval beszèlek.Erre mondja a kislanyomnak ,higy akkor miről is fog lemaradni mersze a lanyom kb negyed órát zokogott miatta annyit nem mondott,hogy az a lènyeg,hogy meggyogyuljon.Ugyhogy köszi,de sajnos nem tudom nagymamát èrtèkelni.
38. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Epervirág)
2018. okt. 2. 10:11

Vagy nem tud, vagy nem akar. Én sem fogok bukfencet vetni az unokának, focizni sem vele.


Túl sokat foglalkozol a rossz nagyival.

37. motor
2018. okt. 2. 09:35
Bocs hogy közbe szólok de nekem a jobb térdemet 2012 ben izotópot injekcióztak be De 2018.01 26 a bal térdem műtötték protézist tedtekbe és rosszabb.
36. epervirág (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2018. okt. 2. 08:33
Sajnos az a baj,hogy nem őszinte nèha elszolja magát igy tudom,hogy nagyon fájhat neki.Múltkor pèldául mondja nekem mert kertes házban laknak.Mondta neki a kislányom,hogy mama focizunk persze csak kicsit giladával erre mondta mama neki,hogy nem tudok mert fáj mama lába.Szóval szerintem rettenetesen fájhat neki mert a gumi labdába sem tud mama egy kicsit belerugni!
35. Guruljka (válaszként erre: 33. - Epervirág)
2018. okt. 1. 19:12
56.
34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Epervirág)
2018. okt. 1. 19:12

Köszönöm, kedves vagy.

Érdekes, hogy volt anyósod azt mondja, nem fáj, de ugyanakkor a műtétet meg ajánlották neki.

Lehet, tényleg most lenne a legjobb, mert még az izomzata jobban bírja, jobban gyógyulna. De ha ő nem akarja, nem tudsz mit tenni.

33. epervirág (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2018. okt. 1. 19:10
Igen igy már èrtem ez egy tragèdia.Hány èves volt amikor elhunyt?
32. epervirág (válaszként erre: 30. - Epervirág)
2018. okt. 1. 19:08
Bocsi vèletlenül elküldtem ugy,hogy nem irtam meg amit szerettem volna!!szóval a volt fèrjed is kapott ilyen injekciokat?A volt anyosom mindig azt mondja,hogy nem fáj annyira a lába ès jár gyogytornára is ami jó neki.Azt mondja nem szed fájdalom csillapitott sem amit nem nagyon hiszek el mert mèg a lèpcsön is alig tud lemenni.Gurujka fogadd őszinte rèszvètem.Nagyon sajnálom a fèrjed.
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Epervirág)
2018. okt. 1. 19:07
Nem, mert nem ez volt az elsődleges probléma. Illetve hogy fiatalkorában hogy kezelték, én nem tudom. Ő 35 éves volt, én 32, amikor összejöttünk. Addigra már több térdműtéte volt, az első 16 évesen, baleset után. A kopás nála az egyik műtét következménye volt, szóval az ő esete azért más.
30. epervirág (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. okt. 1. 19:04

Gurujka nem baj ha ennyi mindent kèrdezek töled??A volt fèrjed is kapott ilyen injekciot

😴

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Epervirág)
2018. okt. 1. 16:13

Olyat nem, de olyat igen, akit idősen műtöttek, és boldog volt az eredménnyel.

Illetve a férjemnél erős porckopás volt, nagyrészt emiatt volt mozgáskorlátozott, kerekesszékes. Ő vállalta volna a műtétet, de a csontozata már nem volt olyan állapotban, hogy beültethettek volna bármit is. A végén már az amputációban reménykedett, de elvitte egy szívroham. Ahhoz viszont részben a sok fájdalomcsillapító is hozzájárult.

28. epervirág (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2018. okt. 1. 16:07
Ismertèl olyat aki nem szánta rá magát a mütètre ès amiatt járáskèptelen lett?
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Epervirág)
2018. szept. 30. 14:16

Értem. Sajnálom, hogy így alakult.

Hagyd a mama térdét a csudába. A műtét segítene rajta, de nem akarja. Hát ennyi.

Így hamarabb lesz járásképtelen, de ez az ő dolga. Te megpróbáltad.

26. epervirág (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2018. szept. 30. 12:55
De ez igy van,decez nem ilyen egyszerű sajnos komoromiszumot kell kötnöm akár tetszik nekem akár nem.Az Apja 1 hónap után 2 napot tudott vele lenni mert kamionozik.Itt a mama a gáz nagyon.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Epervirág)
2018. szept. 29. 20:05

De nem vagy köteles minden egyes hétvégén elengedni.

Válóper után is minden második hétvégét szokta a bíróság is megítélni. Neked is járna, hogy a kislányoddal tölthesd a hétvégét, nem?

24. epervirág (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2018. szept. 27. 10:52
Azèrt mert a nagyszülei ès föleg az apja csak ott tud vele találkozni.mivel az apjaval hónapok óta nem vagyunk együtt.
23. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2018. szept. 26. 18:01
Akkor hogy van ott hétvégéken? Most az nem válasz, hogy jönnek érte, mert: miért engeded?
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2018. szept. 26. 17:59
De ha ezek szerint láthatásra viszik a kislányt, tényleg minden hétvégén? Neked nincs is hétvégéd a kicsivel? Nem is szokták így rendezni.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2018. szept. 26. 17:32
Akkor meg miért gond, hogy mit csinál a saját térdével?
20. epervirág (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. szept. 26. 09:09
Dehogy viszem el hozzá.Nekem már igy is annyi rosszat tett ellenem,hogy azt itt most fèl nap nem lenne elèg,hogy leirjam.Mikor èn voltam korházba nem,hogy nem hozták be a gyereket,de mèg beszèlni sem tudtam a gyerekkel mert oda nem adta neki a telefont.Föleg effig a gyereknek 8 fogát már tömtèk plusz 5 foga fent kirohadt sajnos ès mikor 2,5 èves volt emiatt a kislányom ( akkor közel sem volt ennyi rossz foga) akkor elmonta a doki,hogy semilyen cukrot nem ehet plusz cumisüvegböl nem kaphat gyümölcslevet.Vasárnap hozták a gyereket a volt aposommal( autóval jöttek) .mi volt a gyerek kezèbe cumis üveg őszibarack lèvel.Ja meg egy jó nagy zacskó gumicukrot adott,hogy egye a gyerek.Amugy meg azèrt szeret a gyerek kint lenni náluk mert mert ott minden meg van engedve mèg az is,hogy fakanállal üsse öket.
19. Hajnali madar (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2018. szept. 26. 08:31

Teljesen egyetértek Veled!

Nem is a gyógyszergyárak extraprofitját szeretném növelni, de vannak olyan módszerek, amikkel tényleges javulást lehet elérni.

Ilyen például az étkezési zselatinból készített krémek, melyeket akár saját magad is el tudsz készíteni otthon.

Igaz ennek az a hátulütője, hogy nem tudod gazdaságosan kikeverni, illetve sok pancsolással is jár.

De hatékony.

Igaz - mint ahogy írtam is - ez nem olyan, mint a gyógyszerek, hogy: Hamm, bekapom! és már nem is fáj semmim sem.

Ezekhez a gyógynövényes megoldásokhoz idő és türelem, illetve alapvető szemléletváltás szükséges.

De mint fentebb írtam, ha van rá időd és akaraterőd, érdemes!

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Epervirág)
2018. szept. 25. 23:36

De hát elviszed hozzá a kislányt hetente a téveszmék ellenére.


Most a mamát nem megérteni kellene, hanem a műtétre rábeszélni. Ha egyáltalán nem fog tudni járni, akkor végképp nem fog tudni foglalkozni a gyerekkel.

17. epervirág (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. szept. 25. 19:11
5 lesz decemberbe.Nem hinnèm,hogy meg fogja magát mütetni,neki a gyerek mindennèl fontosabb.Sajnos mamának vannak tèveszmèi ahogy már irtam ő ugy csinál mintha nem az unokàja lenne hanem a gyereke,de ez hosszú törtènet.
16. gizus58 (válaszként erre: 1. - Epervirág)
2018. szept. 25. 19:00
Az injekció csak átmeneti megoldás, átmeneti javulást hoz. Az elkopott porcot, semmi sem pótolja!! Sem kívülről sem belülről! Ha csak részleges kopása van lehet felszínpótló protézist betenni, de ha az összes porc elkopott akkor csak a TEP-teljes térdprotézis- segít!Most még lehet hogy tűri a fájdalmat, de majd ha csont a csonton jár nem fogja bírni,és lehet hogy afájdalom csillapítósem használ majd. Nem fog tudni ráállni!,vagy 2 métert arrébb menni!! Akkor csak a protézis a megoldás!Szedhet,bármit, adhatnak neki drága pénzen feltöltést a térdébe, hyaluronsavas feltöltést, de ezek csak elodázzák a műtétet.Sok pénzt el lehet költeni különféle csodaszerekre de vissza nem pótlódik ebben a korban már a porc!Csak rosszabb lesz.
15. Guruljka (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2018. szept. 25. 18:58

Majd tartjátok a kapcsolatot telefonon és messengeren.

Mekkora az a kicsi lány? Mert egy 3-4 éveske már nem felejt olyan hamar.

És ezzel még motiválni is lehet a mamát, essen át a műtéten minél hamarabb, és akkor gyorsabban gyógyul.

14. epervirág (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2018. szept. 25. 18:44
Hát nálunk biztos nem lakhatna amugy meg van fèrje.ahogy már irtam is a volt párom anyja soha nem is voltam igazán jobba vele,de ezt most nem rèszleteznèm.Amugy meg ők olyan 20-25 kilomèterre laknak tőlünk.Mármint èn most a szüleimnèl vagyok a kicsivel.
13. Amaunet (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2018. szept. 25. 18:39

Egyedül él? Nem megoldható, hogy a műtétet követően naponta látogassátok, segítsétek?

Esetleg nálatok lakhatna 2-3 hónapot?

12. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. szept. 25. 18:04
Igen! Hetven felüli volt szomszédomat műtötték, a 4. emeleten lakott, két hónap múlva már le és felment.:)))
11. epervirág (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. szept. 25. 17:46
Ő nem az anyukam.A volt párom anyja.nem szerintem attol fèl,hogy a kislányom tehát az unokája elszokna tőle.mert ha meg mütenèk akkor egy ideig nem tudná elvinni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook