Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pofon egy két éves kisfiúnak... fórum

Pofon egy két éves kisfiúnak... (beszélgetős fórum)


155. aa35c27f5c (válaszként erre: 153. - Ff36256613)
2010. júl. 9. 20:07
Sajnos nem. De akkor sem kellene, ha valóban én lennék az...Eléggé megkeseredett egy állatfajból származhatsz :\
154. Vigyorex6 (válaszként erre: 149. - Pethoevi)
2010. júl. 9. 20:05

:))) Ez érdekel engem is...

Vannak átfedések, de alapból minden gyerek más egyéniség és ugyanígy minden apa és anya, tehát minden kapcsolat, ebből kifolyólag nincsenek aranyszabályok. Ez olyan, mint amikor valaki megírja a jó házasság titkát egy vastag könyvben :D

153. ff36256613 (válaszként erre: 152. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 9. 19:52
Gondolom te vagy a másik, akit szentté kell avatni...
152. aa35c27f5c (válaszként erre: 151. - Ff36256613)
2010. júl. 9. 19:50
Szerintem nem kellene ilyen hangnemben írni...Én elhiszem, hogy nem bántja. Nem egy olyan családot ismerek. És, hogy őszinte legyek, szerintem akik így beszélnek az ilyen emberekről, azok egyszerűen csak irigylik, hogy így is meg lehet oldani...
151. ff36256613 (válaszként erre: 148. - Egypt)
2010. júl. 9. 19:44
Jaj, ne mondd már nekem, hogy te sosem, és nem is fogod egy újjal sem bántani a kisfiadat, mert itt rögtön szentté avatlak:(
150. cukifalat (válaszként erre: 149. - Pethoevi)
2010. júl. 9. 18:06

ez engem is érdekel!


légyszi-légyszi!

149. pethoevi (válaszként erre: 147. - Egypt)
2010. júl. 9. 17:41
Kérlek,írd le,h hogyan kell akkor tiszteletre nevelni a gyereket!Konkrétumot szeretnék!Engem ez komolyan érdekel,nem cseszegetni szeretnélek,hanem tanulni!!!Köszi!:-)
148. egypt (válaszként erre: 143. - Ff36256613)
2010. júl. 9. 14:29
Arról, hogy ez nem helyes, és máshogy kellett volna megoldani a problémát.
147. egypt (válaszként erre: 142. - Pethoevi)
2010. júl. 9. 14:28

Nem azt mondtam, hogy nem kell büntetni, hanem hogy nem veréssel! Persze hogy kell nevelni, nagyon fontos, muszáj, hogy megtanulja, hol vannak a korlátai. (Egyébként tanár vagyok, tudom, milyenek a mai gyerekek.)

A fenekére lehet sózni, persze (amúgy törvény tiltja, tehát jogilag nem lehet), csak ezzel nem teszel neki jót. Csak magadnak, mert kiadod a mérged. Na és mit érsz el vele? Még jobban ordít, és biztos vagyok benne, hogy ez nem tartja vissza attól, hogy legközelebb megcsinálja ugyanazt. Ha Pláne egy ilyen pici gyerek esetében...

Nekem nem kell kivívnom a tiszteletet, mert úgy neveltem a gyerekem, hogy eleve tisztel engem. Ha ezen görcsölni kell, akkor már régen rossz.

2010. júl. 9. 13:21

ja és ezt a gyerekneveléses műsort mi a lányommal közösen nézzük :) nagyon tetszik neki...

mindig megbeszélgetjük közben h pl a kisfiú miért került büntetésbe...

már mondja előre h azért kapott büntit mert hisztizett?...

2010. júl. 9. 13:17

szerintem nincs rosz gyerek csak eleven , aki probálozik...

nekem gyerekként "mindent" lehetett, hisztiztem is rendesen mert határokra-korlátokra vágytam!

nálunk én vagyok a szígorú, mégis azt mondja a lánykám h csak anya joo... pedig soha nem bántja az apja... inkább tőllem kap ha olyat tesz...

hiszti:

nekem is a kiállítás ill buntetésbe ülés jött be, de! leginkább a megelőzés. nagyon nagyon észnél kell lenni és mielött kirobbannna a hiszti elterelni... nagyon nehéz, nekem se jön össze mindig.

ha rákezdi én képes vagyok otthagyni az utcán is ( ha tudom nem tud autóutra rohanni...) , tudja h hisztis gyerek nekem nem kell... viszon amint abbahagyja ( mondja magátol h anya már megnyugodtam:) ) megbeszéljük a történteket...


szerintem se szabad ráhagyni a gyerekre minent, abbol joo nem származik....

az én arcom égne ha arra mennék majd az oviba érte h kivan közösítve, meg van szégyenítve mert rug-harap-verekszik minenkivel és nem kezelhető....

ehhez az kell h a szülő megtudja fogni a gyereket, ha popsira csapással akkor azzal, de a gyereknek tiszteletben kell tartania a szülőt!

nem agyonverésről beszélek és nem is terrolizálásra gondolok, én ugy gondolom h következetességgel kell nevelni , soha be nem csapni ha ígérünk..stb


engem is szoltak már meg h azért fogad szót a lánykám mert fél tőllem, szerintem pedig azért mert tudja h minek mi a következménye....

kedvenc mondásom:

nem hülye a gyerek csak kicsi....

sokkal többmindent megértenek mint mi azt hinnénk...


mindenkinek más jön be mert minden gyerkőc más és más...

144. anikko (válaszként erre: 143. - Ff36256613)
2010. júl. 9. 11:46
Egyet értek!
2010. júl. 9. 10:43

Hát, az ellentábor most akár meg is kövezhet, de én akkor is azt mondom: szerintem, hazudik az a szülő, aki azt állítja, még sosem csapott a gyereke kezére/fenekére...

Akkor meg miről beszélünk?!

142. pethoevi (válaszként erre: 141. - Egypt)
2010. júl. 9. 10:03

Lehet,h nem jó,de ha megnézed,h mi felé tart a világ az által,h a gyereket nem szabad büntetni sehogyan sem,akkor elgondolkoztató.Ezek a gyerekek verik a tanárokat az iskolában,mert nem tanultak tiszteletet...Annyira szabadon nevelünk,h közben nem vesszük észre,h nincsenek határok,aztán meg panaszkodunk...

Itt nem arról van szó,h hazamegyek és ha rossz napom volt elverem a gyereket,rajta töltöm ki a mérgemet.Igenis,ha olyat csinál,akkor a fenekére lehet sózni.Egy 2 évesnek hiába mondod szép szóval.A dac korszak erről szó!Ez a lényege!

Mesélj,te hogyan vívod ki a tiszteletet a gyermekedtől!Én komolyan szeretnék tanulni!

141. egypt (válaszként erre: 137. - C75565e593)
2010. júl. 9. 09:48

Nemcsak egy kétévest, egyáltalán nem szabad gyereket megütni sehogy sem. Teljesen helytelen. Akkor is, ha nem lesz tőle semmi baja, nem ez a lényeg, egyszerűen hibás módszer. Visszaélsz a testi fölényeddel. Hatásos lehet persze, de szörnyű dolog, ha a gyereket valaki csak megfélemlítéssel tudja nevelni. Nem így kell tekintélyt szerezni magunknak és nem így kell elérni, hogy hallgasson ránk. Ha csak így megy, az a saját kudarcunk.

Persze itt most nem erről volt szó, mindenkivel előfordulhat, hogy hiába határozta el magát korábban, tehetetlenségében rácsap a gyerek kezére vagy fenekére, de attól ez még nem jó.

140. aa35c27f5c (válaszként erre: 134. - Anyiii)
2010. júl. 9. 05:06
Mikor még csak kislányom volt, akkor szüleimmel éltünk együtt, ugye apuka nélkül. Anyukám egyszerűen kezelhetetlen volt unoka szempontjából. Ha én nemet mondtam, rohant a nagyihoz, aki persze, hogy megengedte neki azt, amit én nem...Hogy a fenébe ne zavarodna össze így egy kisgyerek. Fogalma nem lesz, mit szabad és mit nem. Kisfiamnál sokkal következetesebb voltam, ott (míg fel nem épült a házunk), addig anyós boldogított, de ebből a szempontból örülök, hogy marhára nem értékeli, hogy unokái vannak, mert ő szó szerint belesz.rt mindenbe. Tényleg a családtagoknál kell kezdeni, mert addig szerintem hiába is próbálkozol kicsikédnél!
139. spinneli (válaszként erre: 138. - C75565e593)
2010. júl. 8. 23:57
Szerintem minimum belső vérzést, és mániás depressziót.
2010. júl. 8. 23:53

Inkább a fenekére kell csapni, vagy a kezére de a fejét hagyjátok, mert a szeme is megsérülhet...

kb 16 éves voltam anyu pofon vágott csak úgy, mert ki borítottam..azóta a bal szememmel csak ennyit a pofonról....a szem az nagyon érzékeny...és egy 2 évesnél ki tudja mit okoz egy ártatlan pofonka...

2010. júl. 8. 23:47

ma néztem egy műsort, és erről beszélt egy gyermek orvos...egy 2 éves gyereket még nem szabad pofozni.....

Egy pofontól...nem fog rendet tanulni..sem tisztelet...

Csak türelemmel és szeretettel lehet neveli...

ja és nem gondolom,hogy rossz szülő vagy....de szerintem mielőtt cselekszel...számolj el magadban 10ig...és tutira nem fogsz ideges lenni...

Sok sikert!

136. egypt (válaszként erre: 134. - Anyiii)
2010. júl. 8. 23:34
Egy dologgal nem értek egyet, és a gyerekpszichológusok sem: a gyerek nem egy kis felnőtt. A gyerek egy tökéletes gyerek, és így kell hozzá viszonyulni.
135. anyiii
2010. júl. 8. 23:31

Nagyon köszönöm még egyszer mindenkinek, hogy írt, természetesen továbbra is várok bármilyen véleményt, ötletet, nem fogok "eltűnni".

A mosolygós tábla nálunk is biztos elkészül majd ha elég idős lesz hozzá a banditánk:)


Most megyek végre a kádba, jó éjt mindenkinek!

134. anyiii
2010. júl. 8. 23:27

Sziasztok!


Sajnos csak most jutott időm jönni és elolvasni a fejleményeket.

Köszönöm mindenkinek!

És köszönöm, hogy amíg nem voltam, "megvédtetek":)

Próbálok reagálni mindenre:

- részben azért estem kétségbe, mert én is tudom, ha tőlem ezt látja, még ha visszakapásról van is szó, utánozni fog.

- következetesség. Csak most jöttem rá, ahogy olvaslak titeket, hogy nem is voltam igazán következetes eddig. Mert nagyon sok mindent próbáltam, de azt hiszem túl rövid ideig, nem vártam ki a megfelelő időt, hogy képes legyen tanulni a történtekből. Nagyon nehéz lesz változtatni, mert gyakorlatilag 3 másik emberrel (férjem, anyósom, sógornőm) együtt nevelem a fiam és legelőször őket kell meggyőznöm. De muszáj nekik is belátniuk, hogy ez így nem mehet tovább.

- a bocsánatkérés a fiamnál még a puszi és/vagy simogatásban jelenik meg, keveset beszél még. De sokszor magától adja a puszit, igazából néha úgy látom, hogy kezdi úgy felfogni, hogy: csíphetek, mert a puszival úgyis meggyógyítom... Szóval ebben is változtatni kell.

- mindig úgy kezelem őt, mint egy kis felnőttet, tiszteletben tartom az egyéniségét, bizonyos határig az akaratát, úgyhogy ezzel nincs gond:) Úgy is beszélek vele, mint "társammal", persze leegyszerűsítve:)

- szörnyülködve olvasom, hogy miket láttok az oviban...borzalom:(


Azt hiszem megmutatom ezt a fórumot a páromnak. Őt kell úgyis legfőképp meggyőznöm és jó lesz ha látja a tapasztalatokat. Neki nem is mertem elárulni még mi történt... Ő abszolút nem képes elfogadni az ilyesmit, de remélem belátja, hogy már kezd túlzás lenni ami van, mert már nem egyéves a haramiánk, már megérti az összefüggéseket. Vele együtt akarom kiválasztani, hogy mi is legyen a megoldás.

133. clari06
2010. júl. 8. 15:31
Sziasztok,igen igen eze mind jó.Nem azt mondtam hoyg nem kell fegyelmezni a gyerekeket hanem azt ha lehet kerüljük a testi fenyítést.Ki kell találni a gyereknek olyan büntit ami az ő kis viselkedésénél bejön ez gyerekfüggő,a szülőnek kell okosabnak lennie.íés például nálam az is bevált ha én bántottam meg a gyereket ugyanugy én is bocsánatot kértem...Nemszabad ugy nevelni őket hogy a tulajdonunk,ők is érző kis emberkék.Mindig arra kell gomndolni nekünk az hogy esne,mi lenne a reakcionk.Persze ezt nem mindig lehet iylen tudatosan követni de legtöbbször meg kell probálni...Pusza mindnekinek..Clari
2010. júl. 8. 14:46
Azt elfelejtettem leírni ha véletlen vagy dühében megüt akkor rögtön bocsánatot kér és adja a puszit.Ő is megtanulta hogy ha bánt az fáj.De majd szeptembertől jön az ovi és kiderül mi lesz.
131. Niki1 (válaszként erre: 130. - Kriszti020)
2010. júl. 8. 14:37

Nálunk a két nagynak (14 és 17 évesek) is a kezére volt csapva ha máskéépen nem ment. De nem vált kárukra, ugyanúgy szeretnek a fiam még 2 évvel ezelőtt is bújt mostmár ciki 14 éves. A nagylányom még most is ölelget. A pici meg újabban nekem is átöleli a nyakam és szorít adja a puszikat, de úgy hogy majd kinyomja a fogsorom. Nagyon jól esik. Ha meg valami rosszat csinál annyit mondok fáj anyának és jön ad puszit.

Annak idején én is kikaptam, ha megérdemeltem, akkor nagyon rosszul esett, de normális 3 gyerekes felnőtt lett belőlem, aki családcentrikus és nagyon szereti a szüleit, ha tehetjük mindig megyünk hozzájuk.

2010. júl. 8. 14:32
Hát tudjátok néha én is rávertem a gyerekem pelusára kezére de semmi baja nem lett belőle.Mára már megbántam és szégyenlem is mivel néha hamarabb csaptam mint kellett volna.Most két és fél éves de az idejét se tudom mikor kapott utoljára a pelusra.De még ha hihetetlen is annyira szeret hogy képes percekig fogni a nyakam és csókolgat folyamatosan és már levegőt se kapok mert úgy ölelget.Én ezt majom szeretetnek szoktam hívni.Egy szó mint száz ha nem rendszeresen van verve a gyerek és nem úgy hogy utána két hétig lila akkor egy egy kis fenékre csapástól nem lesz baja.Hozzá kell tennem mi soha nem kaptunk de felnőtt fejjel azt mondom néha egy jó időben kiosztott pofon nekünk se ártott volna meg.
129. Niki1 (válaszként erre: 128. - Zsanci79)
2010. júl. 8. 14:15

Szia! Egyetértek Veled. A gyerekek feszegetik a határokat. Az én fiam 19 hós múlt, de már egy jó ideje próbálkozik. Most talán már kezd alakulni. De mindig bepróbálkozik ugyanazokkal a dolgokkal amit tudja, hogy nem lehet. Ma szintén felmászott a cipősszekrényre és levette a napszemüvegem, nem is lett volna gond ha nem töri le az egyik szárát. Sajnos nálunk semmi nem marad éppségben ami a kezébe kerül. Mindent megvizsgál és szétszed. Imád szerelni. Én meg őt imádom.

De szerintem semmi szükség egy két éves gyereknek pszichológura. Majd rájön az illető is ha lesz gyereke. Csak sajnos olyanok törnek pálcát mások felett akik még nem élték át az anyaságot és a gyereknevelést.

128. zsanci79 (válaszként erre: 43. - C75565e593)
2010. júl. 8. 14:00

Jaj, megyek is szakemberhez, mert a 20 hónaposom feszegeti a határait,mert ebbe a korszakba ért, és harapja az anyját. Hozzáteszem, mást nem.

Kezelni még nem tudom, nem hat rá, ha rászólok, mióta kinyitja az ajtókat, az sem hatásos, hogy 1 percre becsukom a szobába, mert ez eddig hatott.

Akkor most "defektes" a gyerekem? Milyen röhejes.....Sok szakember jól megélne ebből....Okos, és ezért feszegeti a határokat, mint minden ilyen korú gyermek általában, olyan nincs hogy ilyen nincs. És ez a harapdálás nem mindennapos, sőt, ritka, de van, és elég bosszantó tud lenni. Nekem a kezem még nem szaladt el, de megemeltem már, viszont a hangomat hallotta már rendesen. Utána szégyenlem is magam, de nemtehetek róla, hogy szép szóra nekem nem igazán engedelmeskedik mikor olyan napja van. Hozzáteszem ez akkor szokott lenni mikor üvölt, visít, tiszta ideg.

Majd ha földreszállt angyal lesz a gyermeked, akkor oszd meg ezt ha ilyen tapasztalatod lesz, de addig ne mondd azt, hogy más gyereke deviáns könyörgöm... aki pálcát tör mások felett, az visszakapja ám az élettől.....

127. Niki1
2010. júl. 8. 13:59
Köszönöm. Én is megnéztelek, nagyon édes a kisfiad. Jó későn szültél, de nem látszol annyi idősnek mint ami ki van írva.
126. ff36256613 (válaszként erre: 125. - Niki1)
2010. júl. 8. 13:56
Igen, közben megnéztem a naplódat is:)szépek a gyerkőcök, gratulálok!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook