Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Phalaenopsis locsolása, hogyan? fórum

Phalaenopsis locsolása, hogyan? (beszélgetős fórum)


11. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Lara anyuja)
2011. jún. 7. 10:55
Hát, kannából öntök rá valamennyit, hogy a teteje teljesen vizes legyen, úgyis lefolyik. Aztán a tálból ki lehet önteni.
2011. jún. 7. 10:40
Köszönöm! Lila színű, krém színnel erezett. Ez életem első orchideája :-)
2011. jún. 6. 15:04
Kb. annyi, ha ontok a tetejére, lefolyik a tálikába, az félig vagy teli van, az már mindegy, de én általában másnap ki szokom onteni alóla, ahogy már írtam! A Tied milyen színu?
8. Lara anyuja (válaszként erre: 6. - Szilvamama)
2011. jún. 6. 07:44
A kevés víz az mennyi? Kb. 1 kávéscsészényi? Ne haragudjatok, hogy ilyen alapvető dolgokat kérdeek, de nem szeretném, ha elpusztulna ez a gyönyörűség!
7. cherry41 (válaszként erre: 6. - Szilvamama)
2011. jún. 5. 20:20
Én is így szokom locsolni és másnap a tálikájukbol kiontom a vizet, hogy ne álljon benne. Most kb. egy hónapja 2 hetente tápozom is orchideatáppál, azóta mintha gyorsabban nonének a levelei és újabb virágok nyílnak ki, nekem a 4bol most 3 nyílik és a 4.en is van virágszár. Nagyon szépek!
2011. jún. 5. 16:27
Én hetente 1x öntök kevés vizet a tetejére, alatta tál van, abba folyik bele. Azt nem szabad hagyni, hogy a léggyökerek összeszáradjanak.
2011. jún. 5. 13:09
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, sokat segítettetek, nem ígérem, hogy még nem fogok kérdezni :-)
4. sonysony (válaszként erre: 1. - Lara anyuja)
2011. jún. 5. 12:58

Nem ajánlatos sok vízbe állítani, mert kimossa az összes tápanyagot a talajból. Úgy szoktam, hogy az edénykét kb 3-4 cm-es vízbe állítom.

Időnként ebbe a vízbe teszek tápanyagot. Kb 5 éve van 4 ilyen, rendszeresen virágzó növénycsodám ....

2011. jún. 5. 12:56

Meg azt is mondták, ha még látod, hogy párás a cserép belső oldala akkor nem kell öntözni.

Plusz még nekem van a tálkája alatt 1 még nagyobb tálka és abban mindig van víz, hadd párologjon neki.

2011. jún. 5. 12:54

Szia! Nekem azt mondták, hogy nem kell időre meghatározni, hogy mikor kell locsolni, hanem amikor látom, hogy kezd szürkülni a gyökere akkor.

Én mindig ráöntöm a vizet, vagy a tápoldatot, hagyom hadd folyjon át rajta, és egy darabig még alatta hagyom ami kifolyik, hadd szívjon még fel annyit amennyi neki kell.

2011. jún. 5. 12:49

Sziasztok!

Kaptam a páromtól egy gyönyörű orchideát, és kicsit utána néztem, hogyan kell gondozni.

"Locsolni elég havonta kétszer, ekkor állítsuk bele egy tál vízbe a cserepét, hogy az ültető közeg átnedvesedjen, de permetezni naponta kell." A kérdésem a következő: csak a cserép alja érjen a vízbe és így szívja fel azt a mennyiséget, amire szüksége van, avagy annyi vízbe kell beletenni, ami ellepi az átlátszó edénykéjét és pár perc után kivenni belőle?

Remélem érthető a kérdésem :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook