Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pfeiffer-féle mirigyláz (mononukleózis) 4-5 éveseknél. Vannak-e tapasztalataid a lefolyásáról, utóhatásairól fórum

Pfeiffer-féle mirigyláz (mononukleózis) 4-5 éveseknél. Vannak-e tapasztalataid a lefolyásáról, utóhatásairól (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 15. 20:57

Szia! Bár én nem gyerkőcként, hanem 18 évesen kaptam el, talán segíthetek kicsit. Kezdetnek olyan tüneteim voltak mint a mumpsz, de nagyon durván, akkor kaptam valami gyulladáscsökkentőt. Az ügyeletes doki már akkor mononukleózisra tippelt. Aztán kivizsgáltak és bebizonyosodott. Gyakorlatilag az összes belső szervem megnagyobbodott, de nem fájt semmi, csak nagyon álmos voltam, 3 hónap álomkór, szerencse, hogy nyáron történt:)) Hetente 2x jártam vérvételre, mert magas volt a fehérvérsejt számom, ezt figyelgették. Ja és vasat kaptam, gondolom a megnagyobbodott lépem nem jól működött. Barátnőmnek is volt hasonló korúként, neki a vérnyomása is vacak volt nagyon. Utóhatása semmi nem lett szerencsére.


Remélem a gyerkőcöd hamarabb kigyógyul belőle, de én nem fogtam fel nagy betegségnek akkor, valahogy most se tűnik annak, hisz az első mumpsz szerű tünet után semmi fájdalmam nem volt.

2011. jan. 2. 14:32
Köszönöm mindkettőtöknek az információt!
2010. dec. 31. 16:38

Az én fiamnak volt 4 évesen ( most 27)

Nagyon beteg volt vele . 1 hétig.

2010. dec. 31. 08:03

Ez a csókbetegség.:)

Az egyik vendégem cukrász, állandóan fájt a gyomra, évekig járt dokihoz, de nem találták, hogy mi a baja.Eleinte azt hitték attól van, hogy a forró sütőt magához fogja, és vmi gyulladás alakult ki.

Szegény csajt már a családja is szinte hülyének nézte, mert a dokik annyira tehetetlenek voltak, hogy már ő maga kutakodott neten, hogy mi baja lehet. így akadt rá erre a betegségre, és kérte, hogy vizsgálják ki.Kivizsgálták, vmi nagyon egyszerű módon, a teszt pozitiv lett, így megnézték a párját is. neki is pozitiv lett, ezért mindketten kaptak gyógyszert, asszem 6 hétig szedték, aztán újabb kontroll. Az meg már negativ mindkettőnél. így azóta nincsenek gondjai a csajnak. nem fáj sehol, nincs utóhatása, semmi

2010. dec. 31. 07:58
Pfeiffer-féle mirigyláz (mononukleózis) 4-5 éveseknél. Vannak-e tapasztalataid a lefolyásáról, utóhatásairól

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook