Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gennyes göbök a torokban, duzzadt nyirokcsomó - mononukleózis? fórum

Gennyes göbök a torokban, duzzadt nyirokcsomó - mononukleózis? (beszélgetős fórum)


13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - 9ec83ec2fd)
2011. dec. 3. 23:04
Hááát, majd meglátod! Mindenesetre ha nem javulsz, akkor orr-fül-gégére menj, és kérj egy tenyésztést! Te háziorvosnál voltál?
2011. dec. 3. 20:18
Szia! Képzeld,elmentem orvoshoz (megint), és azt mondta a Dr.nő,hogy ez most nem baci,nem gennyes a torkom,semmi kóros elváltozást nem lát. Én tüsszögök, és mindig ki van száradva a torkom,és ugye a nyirokcsomóm megint fáj. Őrület hogy nem tudok ebből kikeveredni, pedig nem vagyok beteges!Kaptam C-vitamint,meg magne B6-ot,hát nem tudom. Mindenesetre köszönöm a válaszokat!:)
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - 9ec83ec2fd)
2011. dec. 2. 19:30
Kérj egy torok váladék tenyésztést! Az megmondja, hogy pontosan milyen baci, és mitől döglik meg. Az én fiam egyszer 3 hónapig köhögött, amikor maszek alapon megcsináltattam. Az volt a gond előtte, hogy "csak" egy hétig szedte az antibiotikumot, és tovább kellett a végén.
2011. dec. 2. 18:21
A vérvétel azt mutatta ki, hogy a fertőzésem bakteriális volt. Most hogy egy hete jól vagyok, ma megint elkezdett fájni a torkom! Ezt nem hiszem el!!!!!!!!!!
9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - 9ec83ec2fd)
2011. nov. 22. 20:44
Gondolom, a vérvétel sok mindenre választ ad!
2011. nov. 22. 18:20
Még nekem sem biztos hogy az van, csak találgatok, mert az orvos még a gyanúját sem vetette fel. És mikor rákérdeztem, hogy miért tagadt fel a bölcsességfogam, semmit nem szólt. A nyirokcsomóimat nyomkodta, és ugyan nagyobbak, de nem fájnak.És mikor kérdezte fáj-e és mondtam nem, tök furcsán nézett. Áh,lehet ezt már beképzelem.:-)Köszönöm hogy válaszoltatok nekem.
2011. nov. 22. 18:07

Ne aggódj, mindig a labor az első!

A mononukleózis a fiúknál erősebben jön elő, a lányok (az eddigi ismerőseink körében) úgy tűnt, hogy enyhébben vészelték át!

De természetesen más is lehet, de ne gondolj azért egyből rosszra!

6. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 5. - Globus)
2011. nov. 22. 17:34
Nincs mandulám,de ha az is (mert a mandulám helyén tüszők voltak még pénteken), akkor miért kellett laborba mennem? :-( És az orvos az ínyemre sem mondott semmit,és még soha nem voltam így. Magában a bölcsességfogam sokszor feldagad, de torokfájással együtt... :-(
2011. nov. 22. 17:30
tüszős mandulagyulladás.
2011. nov. 22. 17:29
Nekem még nem derült ki, hogy az van e vagy sem. Voltam vérvételen,várom az eredményt. Én 4 napig voltam lázas, de akkor sem érte el szerintem a testhőmérsékletem a 38 fokot sem. A közérzetem nem rossz, csak az ínyem fáj nagyon,vagyis a bölcsességfogaim mögötti íny. Ideges vagyok nagyon,mert már annyi mindent olvastam a neten, hogy semmi jóra nem tudok gondolni. :-(
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2011. nov. 19. 23:13
Ha mégis mononukleózis, arra általában nem adnak antibiotikumot, és legalább 3 hét a kifutása. Fiamnak is volt, nagyon rosszul volt vele, 39 fok fölötti lázzal.
2011. nov. 19. 21:48

És miért nem vagy az ügyeleten? Bocsi de ha ilyen szarul vagy 1 hét antibiotikum után a gáz...


Egyébként nyáron voltam a gyerekkel kórházban ott volt eg y kamasz lány ilyesmi tünetekkel bent tartották pár napig vénás antibiotikumra mononukleózis miatt..

2011. nov. 19. 20:18

Sziasztok! A tüneteim pont ma egy hete kezdődtek bal oldali torokfájással. Semmi nátha, semmi köhögés, csak bal oldalt szúró érzés. Másnap belázasodtam, harmadnap elmentem orvoshoz,és már aznap bevettem az általa előírt antibiotikumot (Fromilid), ami 5 nap után sem használt, így elmentem egy másik orvoshoz, aki Sumamedet írt fel. Ezt kell 3 napig szednem,és 4. nap ha nem múlik fül-orr-gégészetre kell mennem. Holnap veszem be a 3. szemet, de nagyon aggódom, mert az hagyján hogy meg vannak nagyobbodva a nyirokcsomóim,fájnak (a torkomat már alig érzem), de valamiért az alsó bölcsességfogam mögötti íny duzzadt meg többszörösére,és ez annyira fáj,hogy ettől nem tudok enni,beszélni. Nem tüsszögök,nem köhögök,csak ez a szúró fájdalom. És a legjobban tényleg az aggaszt,hogy vörösre dagadt az ínyem. Nem tudom, volt-e valaki hasonló helyzetben?

A válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook