Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Petónia és harangvirág magokat hogy kell ültetni? Segítségeteket kérem! fórum

Petónia és harangvirág magokat hogy kell ültetni? Segítségeteket kérem! (tudásbázis kérdés)


9. pista55 (válaszként erre: 8. - **ducika**)
2010. márc. 7. 21:15
Amíg ki nem kelnek a magok. addig tartsd állandóan nedvesen! Felülről nyugodtan öntözheted, sőt még jobb is, mert nem sárban lesznek a magok. Le is takarhatod papírral, vagy valamivel, de figyelj oda amikor kel, mert a papir alatt gyorsan elnyúlik. Nem tudom pontosan mennyi idő kell a keléshez, de 3 hét biztosan. A hőmérséklettől függ.
8. **ducika** (válaszként erre: 7. - Pista55)
2010. márc. 7. 20:49

Kedves pista55!

Köszönöm a választ,az az igazság hogy fodros petónia magot vettem ami nagyvirágú-akkor kemény fába vágtam a fejszém-

Búzadara? Érdekes,na ezt kipróbálom!!!!

Elég sokat szeretnék csinálni,mivel rengeteg ablakom van és mindet kiszeretném díszíteni.

Azt még meg tudod mondani,hogy amikor még csak a magok vannak a földben,akkor hogyan öntözzem,alulról vagy felülről,és milyen időközönként?Köszönöm!

7. pista55 (válaszként erre: 2. - **ducika**)
2010. márc. 7. 18:39

Szia!

Harangvirágot még nem, de petúniát már ültettem.

Milyen fajtát szeretnél? A hagyományos kisvirágú fajta gyorsabban kel és igénytelenebb, de a nagyvirágú sokára kel ki. Én az ilyen apró magogat úgy szoktam vetni, hogy összekeverem búzadarával és így arányosabban el lehet vetni. Gondolom nem sokat akarsz vetni. Én mindenképp palántát nevelnék. Mondjuk egy balkon ládába teszel földet, szépen elsímítod, és a grízzel összekevert magot szép arányosan rászórod. Aztán fél cm. földel betakarod és meglocsolod. Aztán ha már akkora, hogy át lehet palántázni, átpalántálod, vagy pohárba, vagy a helyére.

Ha nagy virágút vetsz, abból csak május végére lesz valami, de inkább június elején. Vigyázni kell, hogy minél több fényt kapjon, mert külömben felnyúlik.

Szóval nem biztos, hogy megéri vele foglalkozni, mert olyan szépeket soha nem nevelsz mint amilyeneket a piacon kapsz.

6. **ducika** (válaszként erre: 5. - 2104cc91e8)
2010. márc. 7. 17:51

Szia!

Köszönöm a választ,és ezt mikor csináljátok? Mármint melyik hónapban? Akkor nem kell szórakozni tejfölös poharakkal? És mikor beszórod akkor,meglocsolod? És utána hogyan kell locsolni,amíg még nem látszanak a virágok?

Bocsi a sok hülye kérdésért ,de nem csináltam még ilyesmit!

2010. márc. 7. 17:45

Mi csak simán beleszórjuk (mintha sóznánk) egy csíkban az erkélyláda szélébe és idővel kikel:)

Nem palántázunk, helyére vetjük a magot.

4. **ducika** (válaszként erre: 3. - Judit6006)
2010. márc. 7. 17:42

Szia!

Ha rá lett volna írva ,nem kérdezném :)))

Neten is néztem ,de pontos leírást sehol nem találtam sajnos.

2010. márc. 7. 17:39
A tasakjára mindent rá szoktak írni.Ott nem nézted?
2010. márc. 7. 17:33

Sziasztok!

Balkon ládába szeretném nyáron őket,de nem tudom hogyan ,mennyit,mibe kell tennem hogy csírázzanak.

2010. márc. 7. 17:32
Petónia és harangvirág magokat hogy kell ültetni? Segítségeteket kérem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook