Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elkötés fórum

Petevezeték elkötés (beszélgetős fórum)


1 2
2018. aug. 28. 18:09
sziasztok! most már sajnos csak külföldön lehet megcsinálni 40 év alatt és gyermektelenül, van erről valakinek tapasztalata? hova érdemes fordulni, melyik klinika jó, mennyibe kerül... köszi előre is!
2017. febr. 8. 12:11
Én pasiként abszolút ellenzem a nők elkötését . Amugy is a fogamzásgátlás összes gondját baját őrájuk pakolja a hagyományos macho-ősember szemlélet, legalább akkor ezt vegye már le egy normális, lovagias pasi a nők válláról . Harmincas, gyermektelen pasi vagyok és 3 éve boldog meddő ( vasectomia ) . Sztem ha egy pár nem akar (több) gyereket, akkor igenis a pasi feküdjön kés alá, ne a csajnak kelljen még ezt a terhet is viselni csak azért hogy a gróf úr szabadon lőhesse a tárat . Engem 2014 elején "csináltak meg " Bécsben . Abszolút nem fájdalmas és a szexuális életem is jobb. Azelőtt a ( mindenkori ) csajaimmal néha paráztam hogy pl elszakad az óvszer vagy más "baleset" történik, de azóta nincs ilyen para. Kb olyan mint amikor egy életveszélyes régi bányát bezárnak és a helyén megnyílik a vidámpark . Jelenleg ugyan nincs csajom, de eleve csak olyannal kezdek aki eleve örül hogy meddő a pasija .
53. brózsa (válaszként erre: 52. - CsengiBoti)
2016. máj. 25. 21:30

Köszönöm!

Nekünk sem véletlen a harmadik :)

52. CsengiBoti (válaszként erre: 51. - Brózsa)
2016. máj. 24. 19:48

:) Boldog babavárást :)


2013-ban,mikor a 3.kisfiam született,beadtam a kérvényt,hogy császármetszés esetén egyúttal csinálják meg az elkötést...Szerencsére simán szültem ;)

Akkor nem terveztünk még egy babát,de végül megszületett a negyedik kisfiunk is :) (aki nem "véletlenke" )


Viszont az tuti,hogy 5. babát már nem vállalunk,ennek több oka is van...

Csak lelkileg visel meg a tudat "kissé",de még nincs végső döntés most sem...

2016. máj. 23. 15:16

Pár éve ciszta miatt laparos műtétem volt.

Ott a szobatársam megkérdezte, hogy ha már "ott van" a doki, nem akartam elköttetni magam?

Mondom nem valószínű hogy szeretnék több gyereket (2 lányom van), de mi van ha mégis?

Nem bánom, hogy eszembe se jutott ez a dolog a műtét előtt, mert ősszel érkezik hozzánk a harmadik babánk :)

50. polivinilklorid (válaszként erre: 48. - Poszata01)
2016. máj. 21. 13:14
A hormon mentésre is van (vagy volt). Ha 3 évre a feltétel után is de terhes leszel. A garanciajeg kell hozzá, és minimum évente ellenőrizés, amit belestempliz az orvos.
49. polivinilklorid (válaszként erre: 47. - Anya4005)
2016. máj. 21. 13:12
Ez egy faxx volt. Kitallom: férfi volt.
48. poszata01 (válaszként erre: 41. - CsengiBoti)
2016. máj. 21. 09:36

2015. januárban tetettem fel, mostmár 1,5 éve lesz. Azt hiszem, 40e volt akkor. Több patikát is felhívtam a környéken, és ott rendeltem meg, ahol a legolcsóbb árat mondták.

A visszatérítést meg nem nagyon reklámozzák, az orvosom járt utána, és tőle tudom h a felét visszatérítik, HA az orvos leigazolja h az IUD okozta probléma miatt kell levenni.

47. anya4005 (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2016. máj. 20. 22:07
A párom elment dokihoz,hogy kössön csomót a cuccra,de a doki szó szerint nem volt hajlandó beszélni sem a dologról,mert még fiatal,bármi történhet,bla-bla-bla. Így utólag hálás vagyok (mert akkor most nem szuszogna a kis csomag az ágyban),de akkor ki voltam bukva,mert a azt javasolta,köttessük el az én petevezetékem...
46. Vancsa1977 (válaszként erre: 36. - Nikletty)
2016. máj. 20. 20:37
Pontosan!!!Az én férjem tuti nem menne bele!!!
45. Vancsa1977 (válaszként erre: 26. - Nikletty)
2016. máj. 20. 20:34

Hát ez az!!!

Van egy fiatal nő a két fiam ovijába,aki azért szült 3 gyereket,hogy harmadjára elköthessék ingyen,és nemrég is mondta,hogy ha nem tudná,hogy el van kötve akkor azt hinné,hogy terhes..Úgy érzi mintha mozogna benne gyerek.Néha én is érzek ilyet.Hogy szellem mozgás lenne-e nem tudom...

44. 67065d8ab8 (válaszként erre: 42. - CsengiBoti)
2016. máj. 20. 18:11
Szia. A sterilizàciót 3féle kèppen lehet megcsinálni. Az első amikor elköti. A második amikor közèpen elègeti a harmadik amikor a petefèszkek felöl elköti ès közte elvàgja. Ilyenkor egy idő után a megmaradt kis csonkok elhalnak és a műtèt visszafordíthatatlan. Viszont az első kèt műtèt esetenként helyreàllítható! Èn megprobàltam màrmint a doki de nem sikerült. Viszont van olyan ismerősöm akinek igen. Mindenkèpp alapos mèrlegelès utàn dönts.
43. pviki
2016. máj. 20. 17:36

Nekem egy betegség miatt volt egy koraszülésem, ahol nem tudták megmenteni a babát, (engem mentettek) aztán azt mondták, hogy ne vállaljak több gyereket. 5 év után találtam olyan orvost aki elvállalta, hogy végig kíséri a terhességem. 3 hónap kórházi bennfekvés, 3 naponta vérplazma csere, naponta maroknyi vérnyomáscsökkentő, vérhígító injekció mellett a 35 hétre született meg a kisfiam, egészségesen és én sem szenvedtem maradandó károsodást. Itt vetette fel az orvos, hogy császárnál megcsinálhatnánk az elkötést. Megbeszéltük a párommal és beleegyeztünk. 3 hónapos volt a fiam, amikor terhes lettem. ELKÖTÉS MELLETT! Azonnali abortusz. :( Majd elkötés megint.


Így maradt 3 terhességből 1 egészséges gyermekem. Anno azért döntöttem az elkötés mellett, mert nem akartam, hogy amikor eltelik majd pár év és megszépülnek a kórházban töltött hónapok, vágyódom majd egy kistestvérre, akkor nehogy meggyőzzem, magam, hogy nem is volt olyan rossz vagy annyira veszélyes. Pedig de. Az volt.


Ilyenkor nem szabad, hogy elvigyen a szív. Az észre kell hallgatni, hogy fel tudjam nevelni azt az egy egészséges gyermekem, aki velem maradt. Én ezért döntöttem így. :)

42. CsengiBoti (válaszként erre: 40. - 5c54c8b1c1)
2016. máj. 20. 15:11

uhhhh...ha belegondolok így -lassan- 41 éves fejjel,hogy 5-6 év múlva "regenerálódik"....jajjjjjj...


Viszont az én dokim tutira megy : nem 1,hanem 2-2 helyen végzi el a beavatkozást (átvágja-átégeti nem tudom pontosan...)

41. CsengiBoti (válaszként erre: 38. - Poszata01)
2016. máj. 20. 15:08

Én is emlékszem Rád :)

...és nekem is van miómám...2 is...mind2 kicsi előtt kiderült 1-1.


Jövő vasárnap megyek a dokimhoz,megkérdezem a véleményét a Mirenáról.Nekem már 20 éve ő az orvosom,annyi mindent megéltünk már együtt,hogy maximálisan adok a véleményére :)


Ez a visszatérítősdi már nem működik...de lehet,hogy tévedek...Vagy csak a teljes árra vonatkozóan nem működik???

Amikor Te feltetetted,mennyibe került és ez pontosan mikor volt?Csak kíváncsiság...


Hú,azért a 3 kicsivel nem lehet könnyű...nekem 2*2 van :D A nagyok 18 és 16 évesek,a kicsik pedig 3 éves és 11 hónaposak :)

(viszont már tudom,mit jelent a "kis gyerek,kis gond,nagy gyerek nagy gond" -minden szépségével és nehézségével együtt :) )

40. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 26. - Nikletty)
2016. máj. 20. 14:42
Nem cseszték el. A szervezet regenerálódott hosszabb idô után; ez lehet 3, de 6, vagy még több év is.
39. poszata01 (válaszként erre: 38. - Poszata01)
2016. máj. 20. 14:07
Akkor térítik vissza, ha 6 hónapon belül kell levenni, ez kimaradt.
38. poszata01 (válaszként erre: 21. - CsengiBoti)
2016. máj. 20. 14:06

Igen, az.


Sok ismerősöm van, aki panaszmentesen használja, és elégedett vele.

Én 2 éve orvost váltottam, akkor derült ki h van egy 1 cm-es miómám, olyan helyen h vérzészavart is okozhat.

Én is sok rosszat olvastam a Mirenáról, de persze csak miután fent volt már. :(

Nekem az orvosom nem is javasolta, mert azt mondta, birizgálná a miómát, és fokozná a vérzészavart. De mivel a többi általa elmített lehetőség sokkal kevésbé volt vonzó (elkötés, és Depo-Provera injekció), napi szinten gyógyszert szedni meg nem akartam, mégiscsak felrakattam.

Az első 1-2 ciklus szenvedés volt, de aztán kb. 6 hónap után beállt, és nem bántam meg.

Egyébként el kell tenned a blokkot, amikor vásároltad, és ha a Mirena gondot okoz, ÉS EMIATT le kell venni, akkor visszatérítik a fele árat.


Egyébiránt gratulálok a picikéhez!!! Emlékszem a nevedre, egy vetélős fórumból, még 2012-ben írogattam én is oda. Nekünk is kalandos út vezetett a 3. gyerekhez.


És akár elkötés, akár gyógyszer, akár spirál vagy bármi, ez nem változtat a tényen, miszerint szoknunk kell a gondolatot h "nem lesz több babánk". Mindazzal együtt, h fárasztó tud lenni a 3 gyerek (8-6-3 évesek most), valahol legbelül én is sajnálom, h nem lesz több. Lezárult a babavárás időszaka az életünkben, ezt tudomásul kell venni.

2016. máj. 20. 13:33

Köszi mindenkinek :)

Még nincs végleges döntés,de ha esetleg érdekel valakit :


A mai tv-ek alapján a következők a feltételek :


-legalább 3 élő gyermek VAGY

-betöltött 40 év


2*6 hónap várakozási (gondolkodási) idő a kérvény benyújtásától számítva

ez alól kivétel : esetleges szülészeti beavatkozás (császárnál elég egy szóbeli beleegyező nyilatkozat,és rögtön,ingyen megcsinálják)

illetve bármilyen más nőgyógyászati műtét...


Ha valaki kérvényezi,arra kell a házastárs aláírása is,miszerint ő is beleegyezik a műtétbe...


Ha vki pusztán emiatt fekszik műtőasztalra,akkor annak a költségeit saját magának kell állnia,ez kórházanként változó...Ahol én kérdeztem,ott 30-40e Ft,konkrétat egyelőre nem mondtak,de hallottam ennél sokkal magasabb összegekről is,amik már 100e felett vannak...

36. nikletty (válaszként erre: 29. - TamásTamás)
2016. máj. 20. 12:22

sajnos a pasik túl büszkék vagy mi...

nem akarnak sterilek lenni ők, a teremtés koronái

meg hát valahol, ha nő terhes lesz, valóban mi érezzük, minket ott lehet hagyni... tehát nem velük történik - se a terhesség, se az elhatl terhesség, sem az esetleges abortusz élménye, könnyebben engedik át ezt a felelősséget, nem neki fog fájna ha baleset van...


nálunk a kutya sem lett megműtve, mert a férjem sajnálta :D

2016. máj. 20. 11:56
Köttesse el magát mindkét fél. Az biztos, akkor is, ha az egyiknél hibáznak esetleg.
34. polivinilklorid (válaszként erre: 33. - 937a2a883a)
2016. máj. 20. 11:13
Mondjuk ha nem írná alá a kedves társam, elválnék.
33. 937a2a883a (válaszként erre: 32. - Polivinilklorid)
2016. máj. 20. 11:03
Millió százalék, hogy ott és akkor kötelező volt. Nem az ujjamból szoptam ki. :) A doki is mondta, meg anya is és láttam a papírt is. Sőt, apukám nem tudta, hogyan is működik, így nem akart belemenni, ezért húzodott a dolog.
32. polivinilklorid (válaszként erre: 31. - 937a2a883a)
2016. máj. 20. 10:18
A házastárs aláírása? Ne hiszem, ugy kötelező lett volna. Az abortusz kérvényen is van "apa aláírása", de nem kötelező. Szép is lenne...
31. 937a2a883a (válaszként erre: 25. - Mireille71)
2016. máj. 20. 05:47

Ezen meglepődtem.:) Mármint, hogy 37 évesen 2 gyerek után akarták megcsinálni. Mondjuk talán függ az októl is. Pl anyósomnàl 30 éve 2 császár után aztomatikusan megcsinálták mondván, hogy veszélyes lenne megint egy esetleges császár. Fodrászomnak 20 éve szintén így csinálták. Anyukámnak is meg szerette volna csináltatni már 40 éves kora előtt, de a doki mondta neki, hogy a(z) (akkori) jelenlegi törvények szerint a feltétel 40 éves kor vagy már meglévő 3 gyerek és a házastárs beleegyező aláírása. Tehát várt még pár évet, mert nem volt 40 éves, 3. gyereket meg nem akartak. Aztán megműtötték, aminek pontosan 10 éve. Nem tudom, hogy a mai törvények mik.


Elhiszem, hogy más a nők lelkivilága, de pl anyukám nem lelkizett rajta. Azt mondta, hogy tök mindegy hogyan alakul az élete, de eszébe sem jutna megint szülni, elég neki 2 gyerek. Akkor meg inkább az egyik leghatásosabb védekezési módszert választja és szerencsére ő nem azon irtó ritka kivételek egyike lett, akik mégis teherbe esnek. Legalábbis eddig nem lett gond, most meg már klimaxol.

30. 937a2a883a (válaszként erre: 26. - Nikletty)
2016. máj. 20. 05:31

Azért ez ritka. Sokkal kisebb az esélye, mint bármelyik más módszernél. Illetve anyukámnak ezt el is mondta a doki és a papíron is rajta volt, amit aláírt.


Amúgy személy szerint én nem ismerek olyat, aki beleesett abba a minimális százalékba és terhes lett.

29. TamásTamás (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2016. máj. 19. 23:59
Igen ez valóban jóval egyszerűbb.
28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - TamásTamás)
2016. máj. 19. 23:54
Na igen... a férfiak ilyenkor lapítanak... pedig tök egyszerű műtét náluk, míg a nőknél bonyolultabb.
27. TamásTamás (válaszként erre: 2. - Polivinilklorid)
2016. máj. 19. 23:39
Magyarországon még ez nem divat.
26. nikletty (válaszként erre: 10. - Vancsa1977)
2016. máj. 19. 22:29

én is tudok valakit aki elkötés után terhes lett, valamit elcsesztek...

nekem ez olyan fura, elkötnek altatásban, felébredek és elhiszem hogy soha többé nem kell védekezni?? S akkor meg örökké rettegsz - már aki már tényleg nem akar több gyereket el tudom képzelni.

Hát akkor bármi jobb - ami mellett nem retteg az ember

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook