Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték átjárhatóság, Hsg, Hycosy fórum

Petevezeték átjárhatóság, Hsg, Hycosy (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Effie
2021. dec. 22. 19:31

Sziasztok!

Kb egy hónapja voltam hycosy-n, én is szeretném megosztani a tapasztalataimat (és a doki is kimondottan kérte :)

Nem is értem, de egyáltalán nem paráztam rá, pedig máskor egy vérvétel előtt sem tudok aludni. Lehet, hogy azért, mert már napokkal előtte agykontollal elképzeltem, hogy szépen megy át mindkettőn a folyadék. :)

Lehet, hogy külön jó volt, hogy nem izgultam, így ellazultan mentem a vizsgálatra, és mondhatom, hogy semmivel sem volt kellemetlenebb, mint egy rákszűrés, vagy bármi más nőgyógyászati vizsgálat.

Előtte 3 napig betadinos kúpot kellett használni (14 darabos dobozból maradt egy pár... írj privibe, ha kell)

Érdemes a vizsgálat előtt elmenni pisilni, de talán szólnak is.

7. ciklusnapon mentem. Először ultrahanggal megnézték, hogy mi a helyzet, ez olyan volt, mint máskor. Aztán a csövet vezették át a méhszájon, de ebből nem sokat éreztem. Aztán valami ballont fújtak fel, ami minimálisan feszített, de lejjebb is engedték, úgyhogy ez is elmúlt. Aztán elkezdte a doki nyomni, nem is folyadék, hanem valami hab. Egy tévén nézhettem én is, hogy merre megy. Együtt drukkoltunk, az orvos a nővér meg én, hogy folyjon át a vezetéken. Nem akart először, még vissza is fordult, de aztán csak átment. Hurrá. Mindeközben semmi kellemetlent nem éreztem, pedig nem volt tiszta a vezeték, kellett neki vagy fél perc, mire átvergődött a cucc. Mire az egyiken átment, már a másikra elég volt ránézni, az is átment, úgyhogy hurrá, mindkettő átjárható!

Felírt még egy antibiotikumot, 3 napig kellett szedni, hogy biztosan ne legyen semmi fertőzés odabenn. Beszedtem szépen, nem is volt semmi gubanc utána sem.

Higgyétek el, lazán, nem kell ráparázni, mert egy megfeszült rendszer szerintem előbb fog fájni. Pedig tényleg rá tudok parázni én is az ilyesmire, de ehhez most úgy álltam hozzá, hogy minden simán fog menni, és úgy is lett. Lazulj rá Te is, és nem fog fájni! :) Annyira semmi nem volt, hogy kb. 3 évente elmennék rá, hogy kitakarítsa, ha lenne valami zselés lerakódás. :)

77. greek
2021. dec. 7. 21:54
Ma voltam ilyenen, hát fájni fájt, de nem tartott sokáig. A túlélhető kategória, a cél érdekében ki lehet bírni. Nekem átjárható volt mindkettő szerencsére.
2020. júl. 28. 10:18
Sziasztok! Én is szeretném megosztani a tapasztalataim a hycosy-val kapcsolatban, mert a vizsgálat előtt én is felkutattam a netet véleményekről, annyira féltem. Sajnos, nem tudom azt mondani, hogy kellemes lett volna, de ki lehet bírni. Az előkészületek, katéter felhelyezés, stb annyira nem gáz, olyan volt, mint az előtte lévő rákszűrés. Amikor engedik be a folyadékot, ott kezdődnek a görcsök, és ahogy átnyomta a petevezetőkön, na, az nagyon fájt-legalább is nekem. Rendes volt a doki, mert mondta, hogy megállhatunk bármikor, de végül végignyomta, akkor is amikor mondtam, hogy nagyon fáj. Valahol igaza volt, mert azt mondta, hogy már csak 3 mp-et kér és vége, de látnia kell, hogy mi a szitu. Olyan volt, mintha lett volna nála egy gomb amin beállíthatta volna, mennyire erős görcsöket érezzek, nagyon furi volt. Szóval, valóban erős menstruációs görcshöz volt hasonló az érzés, csak nem görnyedhettem össze. Volt egy kis hányinger és kivert a víz. Kaptam cataflamot a nővértől a vizsgálat után. A görcsök megmaradtak kb 30 percet és vert a víz továbbra is, menni nehezen tudtam. Estére éreztem ahogy a folyadék a hasüregben van, olyan érzés mintha sokat ittam volna de mégsem a gyomrom van felfújódva hanem a hasizmom. Másnap még megmaradt a kis feszülés, de jobban voltam. Arra gondoltam, ha kisbabát szeretnék ezen muszáj végigmenni, ez valamennyi erőt adott. Azt ajánlom, kísérővel menjetek, és egyedül tuti nem jutottam volna haza. Amúgy Dr. Szőnyi csinálta nekem a G1 intézetben. Remélem, hasznosak ezek az infók és nem elrettentésnek szántam, csak jótanácsként írtam a tapasztalatom. Hajrá, hősök vagyunk! :)
2020. jan. 29. 22:06
Sziasztok! Egy hete volt hycosy vizsgalatom, menstruációs görcshöz hasonló érzés bár ha em féltem volna volna ennyire elviselhetőbb lett volna. Sem utánna sem másnap nem volt fájdalom hozzáteszem átjárható mindkét petevezetékem. 4 éve sikertelen a próbálkozás pedig úgy néz ki minden rendben...van esély h a vizsgalat után sikerül? Már nem tudom miben reménykedjek.
2020. jan. 20. 08:38

Sziasztok!

Endometriozisom van, babát szeretnénk, a progeszteron szintem picit magas volt, meg az AMH volt közel az alacsony értékhatárhoz, de még benne van! Plusz van sajna 1 miómám is! A férjem eredményei jók! Február utolsó hetében csinálják a laparoszkópos petevezeték átfújást, hogy egyből tudjanak is korrigálni amit kell! Meg lássák, hogy mi van odabent!

Akinek volt, ébredés után milyen volt, és az utána lévő napok!

Válaszokat előre köszönöm!

2019. szept. 9. 14:00
Sziasztok! Tudna valaki abban segíteni hogy hol tudok letölteni aviva otthon végezhető tornagyakorlatokat?
72. Otan (válaszként erre: 71. - Ágio8405)
2019. febr. 5. 13:57
szia. Inszemináció sikerült nektek? Ha nem jön össze nekünk baba, márciusban megyünk. Most kicsit megijesztettél hogy ilyen fájdalmas :) Mondjuk nekem átjárhatósági is fájt mert jobb oldali zárt volt petevezetéknek. Utána volt laporoszkópiás műtétem és most mind a kettő szabad. Decemberben volt műtét. Most pár nap múlva Clostyt kezdek el szedni, de márciusban párhuzamosan inszemet is próbáljuk.
2019. jan. 31. 15:02
Tényleg nem kell félni, bár egyéni kinek mi milyen. Én is nagyon féltem a hycoytól de egyáltalán nem fájt közben kicsit feszitett, legrosszabb a fertötlenités volt amit azon a helyen tulzásba vittek bárki mást kérdeztem nem volt ennyi benti fertötlenités mint nekem anno. utána sem volt egy kósza görcsöm sem. Férjem elkísért mert sokan mondták hu de rosszul voltak utána, nekem semmi. Bezzeg az inszemináció na az szörnyű volt. pedig arra mindenki azt mondta hogy semmi meg utána mennek dolgozni, én épp ezért egyedül mentem hát azt a 10 km-t alig birtam haza vezetni. már görnyedve szálltam ki a kocsiból. napokig nem tudtam felegyenesedve járni. aznap délután a férjem szedett össze a fürdöszoba padlóról olyan rosszul lettem. Tehát egyéni kinek mire hogy reagál a szervezete. nekem a hycosy semmi nem volt az inszem meg egy rémálom.
70. halatska (válaszként erre: 69. - Mancer5)
2019. jan. 28. 12:50

Kedves Mancer! Meg tudnád írni nekem kérlek, hogy hol csináltattad a vizsgálatot? Megbízható és kedves orvost keresek.

Köszönöm szépen! Anita

2019. jan. 21. 16:03

Sziasztok! Nekem ma volt ultrahangos petevezeték átjárhatósági vizsgálatom (HyCoSy). Nagyon tartottam tőle, hála a riogatós kommenteknek, amiket mindenféle fórumokon lehet olvasni. (Nem kellett volna olvasgatni, de ki bírja ki ilyen helyzetben, hogy nem nézelődik?) Elhatároztam, hogy ha túl leszek rajta, leírom őszintén, hogy mire lehet számítani. A vizsgálat majdnem olyan, mint egy sima nőgyógyászati rákszűrés, annyi különbséggel, hogy pár perccel tovább tart. Egyáltalán nem fáj!! A katéter felhelyezését észre se vettem. A kontrasztanyag befecskendezését minimálisan éreztem, enyhe feszítő érzés volt. Összességében tehát a vizsgálat valóban fájdalommentes, ahogy ígérik.

Magánrendelésen voltam (azt hiszem, ezt a módszert csak privát helyeken csinálják), az orvos végig mondta, hogy mikor mi következik, az asszisztens többször kérdezte, hogy jól vagyok-e.

Szóval, hölgyeim, nincs mitől félni, akinek szükséges ez a vizsgálat, csináltassa meg, ne halogassa, nem kell tartani tőle, nem fáj!

68. Maya82
2017. febr. 20. 19:11
Sziasztok!Lenne egy talán buta kérdésem,nem tudom,nem értek hozzá.Csütörtökön volt hycosy vizsgálatom és sajnos azt mondták,hogy a jobb oldali petevezetőmben nem jelent meg a kontrasztanyag,a bal oldalinál az ismicus szakasznál megállt.Tehát nem átjárhatók :-( .Pénteken nem volt semmi tünetem,szombaton véricskéztem. Egy másik orvosom azt írta emailben,hogy ez még nem jelent 100%-os elzáródást.Szerintetek előfordúlhat olyan,hogy mégis csak átvosódott legalább az egyik petevezetőm mikor már nem vizsgáltak?Mikor mehetek még egy próba vizsgálatra,persze másik dokihoz?Bocsi a buta kérdésekért,de nagyon padlón vagyok és keresném a kiutakat,mert lombikot nagyon nem szeretnék.Üdv : Maya
2015. nov. 27. 12:54
Sziasztok! Volt valakinek hogy hycosy utan hamarabb jott meg? egyszeruen nem ertem...:(
66. Regii
2014. okt. 22. 08:46

Én Hycosyn voltam, de nekem is nagyon fájt, közbe is feszített végig, pedig nem volt elzáródás. Nem igazi fájdalom volt, hanem nagyon kellemetlen érzés, amit soha nem akarok megint átélni...

Utána pecsételtem 4 napig mára talán abbamaradt.

2014. okt. 21. 20:58

Sziasztok!

Én 1 hete voltam hsg-n, de nekem nagyon fájt. kb.15 perc volt az egész vizsgálat, és hála istennek átjárható mindkettő.:-) Nekem nem kellet bent maradnom a kórházban, egyből haza engedtek.Egy napig volt barna pecsételésem. Az orvosom azt mondta h ilyenkor nagyobb az esély a teherbeesésre, mert volt egy kis letapadás de átment rajta a kontrasztanyag.Most várom a fejleményeket.

64. Regii
2014. okt. 20. 15:42
Lányok! Normális ha hycosy után 3 nappal élénkpiros vérem van, pecsételésszerűen? Másnap nem volt mérem, következő nap barna pecsételés, ma meg élénkpiros...
63. Regii (válaszként erre: 62. - NLbaby)
2014. okt. 10. 10:43
Ahova megyek 30 ezer a hycosy, s ott elvileg nincs méhtükrözés. Már megvab az időpontom, ugyh már nem akarok keverni. Febr-ban nézték a méhem, szóval nem hiszem, hogy gond van vele.
62. NLbaby (válaszként erre: 61. - Regii)
2014. okt. 10. 10:35

En a hycosy-t office hiszteroszkopiaval egyutt csinaltattam. Nem volt kellemes erzes, de kibirhato.

A mehedet mar megvizsgaltak korabban? Mert ha nem, akkor en megcsinaltatnam a helyedben a hycosyval egyulesben a virtualis mehtukrozest is. Az, hogy egy hycosyert kifizetsz 50-55 ezret vagy egy hycosyert virtualis mehtukrozessel egyutt 60-at, szerintem nem nagy kulonbseg es akkor egyszerre megvan minden vizsgalat.

61. Regii
2014. okt. 10. 09:21

Nekem elvileg a méhemmel minden rendben van, a petevezeték most a kérdés, azért válaszottam a hycosy-t.

Neked milyen volt a hycosy? Nagyon durva?

60. NLbaby (válaszként erre: 59. - Regii)
2014. okt. 9. 20:17

A hagyomanyos hiszteroszkopia ( mehtukrozes) utan mondta az orvosom, aki mutott, hogy egyik petevezetom sincs elzarodva. Ezt mondjuk mar korabban is tudtam, mert csinaltattam elotte hycosyt is egy masik helyen, amire igy utolag nezve nem is lett volna szukseg.

Nem tudom mire van szukseged.

Ha a mehed rendben van es csak a petevezetoket kell lecsekkolni, akkor hycosy.

Ha mindkettore, akkor vagy a hiszteroszkopiat vagy a hycosy-t virtualis mehtukrozessel egyutt erdemes megcsinaltatni.

A sima hiszteroszkopia elonye, hogy azt szerintem tb-re is megcsinaljak, megfelelo indokkal persze.

Ha meg sajat zsebbol fizeted a vizsgalatot, akkor meg Ez mindenkinek a sajat dontese.

59. Regii
2014. okt. 9. 19:07

Én ezt akkor Hycosy helyett is elvégzik? Ezen is látni h van e elzáródás?

Te voltál már ilyenen?

58. NLbaby (válaszként erre: 57. - Regii)
2014. okt. 9. 16:56

[link]

Itt minden reszletesen le van irva.

57. Regii (válaszként erre: 56. - NLbaby)
2014. okt. 9. 15:49
És ezzel a méhtükrözéssel mit tudnak megállapitani?
56. NLbaby
2014. okt. 9. 15:47

Szerintem olyan helyre erdemes menni hycosy-ra ahol egyben (virtualis) mehtukrozest is csinalnak. Tobbnyire ugyanis meddoseg miatt van szukseg a hycosy vizsgalatra, de a meddosegnek igen sok oka lehet, nem csak az elzart petevezeto.

Egy tovabbi vizsgalat megsporolhato a virtualis megtukrozessel, ha meg nem volt korabban mehtukrozes (hiszteroszkopia).

Mehtukrozeskor is meg tudja mondani amugy a doki, a folyadek aramlasa alapjan, hogy a petevezetek atjarhato-e.

Szoval ha mar hycosy, akkor erdemes azt virtualis mehtukrozessel egyutt csinaltatni.

Vagy a klasszikus mehtukrozest valasztani, ami sokkal tobb informacioval szolgal es nem dragabb, mint egy hycosy.

55. Regii (válaszként erre: 54. - 2bca47abb6)
2014. okt. 9. 13:26

Köszi!

Volt aki azt mondta, h van rizikó h vkinek átszakadhat a méhe? Ez igaz lehet?

Az a kis gumi katéter ilyet tudna okozni?

54. 2bca47abb6 (válaszként erre: 53. - Regii)
2014. okt. 9. 11:02

A HYCOSY a legkíméletesebb és legrövidebb idő alatt kivitelezhető eljárás. Elvégzéséhez ultrahang berendezés és megfelelő kontrasztanyag szükséges, melyek láthatóvá teszik a méhüreget és a petevezetőket is. A vizsgálatot leginkább magánintézmények végzik, mivel a kórházak számára a speciális kontrasztanyag – relatíve magas ára miatt – nehezen hozzáférhető. A páciens szervezetét a három eljárás közül a legkevésbé a HYCOSY terheli.



Szerintem jobb mint a HSG.

53. Regii
2014. okt. 9. 08:58

Sziasztok lányok!

szerintetek a hycosy vizsgálatnak van vmi veszélye?

52. mackólány79 (válaszként erre: 51. - Kertivirág)
2014. okt. 3. 12:48

én biztos nem mennék olyan helyre vizsgálatra ahova nekem kell vinni a "hozzávalókat"

nekem is lesz Hycosy vizsgálatom, ha addig nem alakul másként, de miért nem a doki intézi ezeket?

2014. okt. 3. 11:34

Sziasztok!

10.09-én Hycosy vizsgálatom lenne, de a hozzá szükséges anyagot ( ECHOVIST) sehol sem tudom beszerezni.

Ti hol vettétek?

2014. júl. 10. 19:17
sziasztok! van itt valaki? két napja volt a hycosy vizsgálatom, minden rendben volt, nem is fájt, egyáltalán nem is tulajdonítottam nagy jelentőséget a vizsgálatnak. Ma viszont bicikliztem és elkezdtem kicsit vérezni. Szerintetek lehet ebből baj?! Mi jelezhet nagyobb problémát? Most egyébként enyhült, szinte elállt a vérzés.
2014. febr. 26. 20:36
Sziasztok! Még egy kérdés... Az átjárhatósági előtti napokon nektek kellett hüvelykúpot használni? A barátnőmnek felírt valamilyet a doki, hogy minden fertőzést tutira kizárjanak. Ez általános, vagy eseti?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook