Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték átjárhatóság, Hsg, Hycosy fórum

Petevezeték átjárhatóság, Hsg, Hycosy (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. duzsika (válaszként erre: 13. - Ba7da9cfc0)
2014. febr. 13. 09:46

Eperke neked is gratulálok!!! :)

A 30 elég jó ár, én csak drágábbakat találtam eddig. :(

Budapesten keresnék.

17. duzsika (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2014. febr. 13. 09:45
De jó! Nagy gratula! :))
16. geridina (válaszként erre: 1. - Duzsika)
2014. febr. 13. 09:43

Szia!


Engem riogattak, hogy mennyire fáj, és be is paráztam rendesen. Simán a nőgyógyász csinálta meg ambuláns keretek között, adtak egy kis bódítót.

Semmit, azaz semmit nem éreztem, pedig modnták, hogy mennyire fáj mikor nyomja be az anyagot.


Szerintem addig ne félj előre, míg nem érzel fájdalmat, csak a saját tapasztalatomból indulok ki. Gondolj arra, hogy neked sem fog fájni úgy mint nekem.

2014. febr. 13. 08:24
Szia! Nekem hsg-m volt novemberben, és nagyon fájt :) Azóta sokan mondták, hogy csak én vagyok béna, hogy fájt... Nálunk sem altatás, sem érzéstelenítés nem volt, sőt egy gyógyszert sem adtak se előtte se utána. Egy éjszakát kellett bent maradnom utána. Ez is változó, van aki délután mehetett is haza!
14. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 13. - Ba7da9cfc0)
2014. febr. 13. 07:14
Székesfehérváron csinálták.
2014. febr. 13. 07:12

Nekem hycosy volt és átjárható voltam. Nem monom, hogy nm fájt, de egyáltalán nem volt vészes. Max 15 perc volt öltözéssel együtt és már jöhettem is haza. Magán dokinál csináltattam, 30 e Ft volt. A ciklus 8 és 12 napja között kell csinálni. Nekem másnap nagyon feszített a hasam a folyadáktól. De ennyi.

Nekem nem hozott eredményt, mivel nem az volt a gond. Pár hónappal később egy terheléses cukorvizsgálaton kiderült az inzulinrezisztencia. A második diétás hónapban spontán babás lettem. Most 36 hetes vagyok :)

2014. febr. 13. 06:26

Sziasztok!

Nekem is volt már átjárhatósági vizsgálat, de meg nem mondom, hogy milyen. Kontrasztanyagot nyomtak belém, és eléggé fájdalmas volt. Nálam ez hozta meg a várva várt eredményt. Pont peteérés környékén csinálták, teherbe is estem utána rögtön:) (2 napon belül). Fizetnem sem kellett érte.

11. duzsika (válaszként erre: 10. - 40f26c89e8)
2014. febr. 12. 23:27

Igen, a Hycosy is nagyon fáj akkor. Egy barátnőm most volt, és neki sajnos mindkettő el van záródva, és annyira fájt neki, és hiába próbálták, át sem tudták nyomni.

Neked azért sikerült átnyomni?

2014. febr. 12. 23:26
nekem volt HSG,semmi altatást nem kaptam hozzá,fájt is nagyon,nekem el van záródva.Azt hiszem soha életemben nem fájt ennyire semmi.De valszeg a HyCoSy is fáj ha elzárt a petevezető
9. duzsika (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2014. febr. 12. 23:26

Szia Ági! Én úgy tudom, hogy a Hycosynál is át tudják nyomni az elzáródást. Ott is van kontrasztanyag, csak másféle.

Én azért gondoltam a Hycosyra, mert azt mondják, kevésbé is terheli meg a szervezetet, és kevésbé fájdalmas. Találtam 25-30 ezer körül, bár néha ezekre jönnek rá a trükkös plusz költségek. ;)

2014. febr. 12. 23:23
Az a baj az uh -assal hogy Tb alapon nem nagyon csinálják és kb 50 e Ft! Ha el ván zárolta akkor utána kell Hsg mert az feloldhatja az uh -os csak diagnosztizálja! Tehát ha gond van kidobtad az ablakon azt a pénzt! Inkább legyen Hsg de bódításban! Kevés helyen csináljàk már úgy de azért még lehet találni! János kórházban csinálja egy orvos aki a rózsa medical centerben rendel! Ha nekem muszáj lesz én csak úgy csináltatom meg!
7. duzsika (válaszként erre: 6. - Pipi57)
2014. febr. 12. 23:19
Köszönöm! :) Örülnék ha leírnád! Nem adom fel, nagyon jó úton haladok, tudom hogy rendben leszek. ;)
2014. febr. 12. 23:04

Mindenesetre szurkolok Neked.Nem szabad feladni,mert most már olyan nagy az orvostudomány ,hogy előbb utóbb ugyis összejön a baba.Véleményem szerint az uh-os ma már sokkal modernebb vizsgálat.

Nekem utána megcsinálták a hysteroscopiát és a laparoszkópiát egyidejüleg és ezután terhes lettem.Ha gondolod priviben leírom.

5. duzsika (válaszként erre: 4. - Pipi57)
2014. febr. 12. 22:55

Értem. Szegénykém, akkor nagyon pórul jártál ezzel a vizsgálattal. :(

Hycosyra gyúrok, mert tényleg rosszakat hallani a Hsg-ről. Bár ha elzáródás van, a Hycosy is fáj.

4. Pipi57 (válaszként erre: 3. - Duzsika)
2014. febr. 12. 22:51

Az a helyzet hogy nem volt elzáródva,és nem tudom miért volt fájdalmas ,de az biztos hogy embertelen körülmények között végezték .A lábamat is nekem kellett fognom.A két vizsgálat között 5 év telt el,/mert nekem közel 17 évre született a gyermekem/és ajánlotta az orvos hogy megkellene ismételni.

Mondanom sem kell, hogy nem ez hozta meg az eredményt.Ráadásul midig azt mondták, hogy minden oké nálam is és a férjemnél is.

3. duzsika (válaszként erre: 2. - Pipi57)
2014. febr. 12. 22:33

Köszönöm Pipi! El volt záródva neked, azért fájt olyan intenzíven?

A két átjárhatósági közt hány év telt el, hogy újra szükségesnek éreztétek?

2014. febr. 12. 22:29

Nekem igaz már nem mostanában végezték a HSG-T,de nekem egyáltalán nem volt kellemes.Egyszer Nyíregyházán ,és egyszer a Debreceni klinikán.Nem tudom hogy most milyen formában végzik,de akkor még csak bátorító injekciót sem adtak.Nagyon fájdalmas volt mindkét esetben.Én azt javaslom, hogy inkább az ultrahangos vizsgálatot válaszd ha lehetőséged van rá.

Sok sikert hozzá:)

2014. febr. 12. 22:23
Sziasztok! Sajnos nincs a témában még aktív, élő fórum. Átjárhatósági vizsgálatra készülök. Érdekelne hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, melyik intézményben csinálnak színvonalas átjárhatóságit, és milyen árakról tudtok. A Hycosy felé hajlok, (ultrahangos átjárhatósági), mert kíméletesebbnek mondják.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook