Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


16123. eper2 (válaszként erre: 16103. - Andi74)
2019. jan. 23. 19:02

Szia Andi74

Nagyon szépen köszönöm, számomra nagyon értékes az infó. 45 éves vagyok és donor petesejttel fogok próbálkozni és szerintem be fogom iktatni ezt a plusz ellenőrzést. A Reprofithoz készülök, csak még laborleletekre várunk.

16122. Angel1974 (válaszként erre: 16119. - RosaGina)
2019. jan. 23. 17:46

Szerintem errol nem adnak informaciot.

De nem.gondolom hiszen nem egy donor van..lehet hogy van egy bevezetett protokol de ahogy nalunk sem kap mindenki egyforma stimut ugy szerintem ők sem..

16121. Csillag. 79 (válaszként erre: 16115. - Andi74)
2019. jan. 23. 17:24
Szia mi november 19 én volt a beültetés 1 lett beültetve és 6 fagyasztva a többi 4 nem osztodott a magyar dokival közösen döntöttünk el hogy egy lesz beültetve a többi fagyasztva lett. Most 13 hetes vagyok és remélem hogy minden rendben lesz továbbra is. Sok sok sikert kívánok neked.
16120. adeafb5fc9
2019. jan. 23. 17:12

Megvolt a kassai túra. Körülmények tökéletesek, koordinátor irtó kedves - hozhatok-e kávé,tea, üditő -.

Protokoll is elkészült, ezt nem vágom,már tudják ki lehet az optimális donor?! Spermium vizsgálat ott történt, meg is vártuk az eredményt, arról is a helyszínen tájékoztattak. Transzfer várható időpontját is belőtték, de a donorról jövőhéten lesz tájékoztatás. Hogy is van ez?

16119. RosaGina
2019. jan. 23. 16:53
A reprofit vajon a donoroknál is egyen stimut alkalmaz?
16118. babuka2017 (válaszként erre: 16117. - Andi74)
2019. jan. 23. 16:28
Nem tudom, hogy milyen dózisokra gondolsz. Írjad meg esetleg privát üzenetben. Ott tudok majd én is véleményt írni a mi orvosunkról.
16117. Andi74 (válaszként erre: 16116. - Babuka2017)
2019. jan. 23. 16:24

Köszönöm! :) hát igen, a lényeg végülis a beültethető, mi kértük a genetikai tesztet, a múltkor is, és most is. Tegnap volt a donornál a leszívás, elvileg 9-et vettek le, amiből 7 volt érett, és 6 termékenyült meg mára. Hétfőre kiderül, hány éri el az 5-dik napot és mennyi mehet a tesztre..


Megkérdezhetem, hogy Te a magyar orvosnál vagy-e a Reprofitban? Mi sajnos annak idején nem hozzá kerültünk, mert rá akkor nagyon sokat kellett volna várni, de most szeretném majd megkérdezni, hogy átmehetnénk-e hozzá a mostani körre.. egyáltalán nem voltam meggyőződve az első doktornővel (Petra Kneslova) kapcsolatban.. szerintem soha rá se nézett az eredményeimre úgy csinált a terápis tervet. A magyar orvos nagyon meg volt lepődve aztán (az embriótranszfernél ő volt ott) hogy miylen dózisokat kaptam, csak csóválta a fejét, és mondta, hogy nem érti miért olyan adagokat kaptam amiket.. :/

16116. babuka2017 (válaszként erre: 16115. - Andi74)
2019. jan. 23. 16:00

Csak a szerencsén múlik, hogy kinek mennyi és milyen petesejt jut.

Régebben olvastam a reprofit angol honlapján, hogy donorpetesejtes ciklusonként 2,5 db jó (nem tesztelt, azaz csak ránézésre jó) blaszto az átlag. Vannak azért nem kevesen, akiknek ennél azért több 5 napos beültetésre alkalmas (nem tesztelt) embriójuk lett. A minőséget illetően pedig nem tudni, hogy mi a jobb. A 2 db, ami ránézésre tényleg jó vagy az 5 db, ami kevésbé. PGS-tesztet csak nagyon kevesen kérnek, mert a reprofit ezt nem javasolja. Ha valaki ragaszkodik hozzá, akkor persze megcsinálják. Pedig az lenne tulajdonképpen a legérdekesebb adat, hogy 1-1 donoros ciklusból hány euploid embrió lesz átlagosan.

Ami a mi estünkre igaz a reprofitban, hogy a donorpetesejtes 5 napos lefagyasztott blasztók legalább fele aneuploid, azaz nem beültethető a PGS-teszt után.

16115. Andi74
2019. jan. 23. 15:44
Sziasztok! Biztos volt már ez is sokszor téma- csak kicsit lassan haladok a visszaolvasásokkal, olyan hosszú a fórum szerencsére ,-).. Csak szerettem volna kérdezni, hogy ki hány embriót kapott vissza az ötödik napon.. nekem olyan fura, hogy múltkor is csak 2 lett- ha sima lombiknál nézzük, és azt vesszük alapul, hogy a petesejt fiatal, egézséges nőtől van (és az apa anyaga is elvileg teljesen jó)akkor a legtöbbeknél tizen embriók sikerülnek, nem kettő.. én eléggé híve vagyok az összeesküvéselméleteknek, így sajnos nem lennék meglepve, ha nem mindent kapnánk vissza.. :/ túl nagy biznisz ez ahhoz, hogy a garantáltnál többet adjanak, úgy, hogy helyette a "többletet" eladhatnák másnak, vagy ha nekem nem sikerül, új kört kell úgyis csináljak megint csak többezer euróért.. De lehet csak nekünk sikerült kevés, szóval ha volt aki többet kapott vissza, az talán megdöntené az elméletem :D
16114. RosaGina (válaszként erre: 16108. - Csillag. 79)
2019. jan. 23. 13:58
Az én fejem is sokat fájt a leállás környékén. Tűrtem többnyire. Igyál rengeteg vizet, és kitartás, nem tart örökké, el fog múlni.
16113. Excaliburné (válaszként erre: 16112. - Csillag. 79)
2019. jan. 23. 12:45

Csillag inkább reggel-este vedd be.Én is így szedem a mai napig.

A sok magnézium egyszerre ugyanis hasmenést tud okozni...

Magne B6-ot én nem szedtem, mert nekem borzasztó nagy étvágyat csinált🙄Bármit meg tudtam volna enni tőle😂😂

Nem lesz semmi gond, de megértem az aggodalmad a genetikai előtt.🤞🍀🙏

Linda

16112. Csillag. 79 (válaszként erre: 16109. - Excaliburné)
2019. jan. 23. 12:32
Akkor a Magnerotot 500 ast szedhetnem reggel delbe? Nem mertem a magne b6 ot szedtem elég sokáig a beültetés tol idáig tegnaptól azt abba hagytam más tüneteim nincs csak keményedik a hasam alja ezért panikoltok szinte mindentől főleg hogy hétfőn uh kombinalt teszt. Puszi mindenkinek
16111. Csillag. 79 (válaszként erre: 16110. - Bogárandi)
2019. jan. 23. 12:28
Az Estrofem tablettát már teljesen elhagytam az Utrogestant használom meg reggel este vajon az baj? Delbe már nem használom. Mától már csak este teszem az Utrogestant a reggelit ki hagynám. Szedtem a magne b6 ot. Elég sokáig de csak reggel egyet a Femibionnal eggyut. Ma vettem Magnerotot de nem mertem be venni reggel csak a Femibiont hétfőn megyek kombinált uh rá nagyon izgulok. Köszönöm szépen a választ aranyos vagy
16110. bogárandi (válaszként erre: 16108. - Csillag. 79)
2019. jan. 23. 12:07

Szia!

En is pont ma olvastam utana haskemenyedesnek.. azt irjak,ha mas tunetek nem kiserik es csak par percig tart,akkor semmi gond..nyulnak a mehszalagok meg ilyenek..szedsz magneziumot? Az ellazitja a mehet..

A gyogyszerekrol leállást elkezdted mar? Nekem akkor fajt hetekig a fejem..

16109. Excaliburné (válaszként erre: 16108. - Csillag. 79)
2019. jan. 23. 12:05

Szia Csillag,


Haskeményedésre a magnézium jó.

Mennyit szedsz most?

Kb.napi 2x500 mg magnézium kellene.


A migrénes fejfájás hosszú hetekig kínzott engem is.😕

Kék Panadolt lehet bevenni, de nagyrészt tűrtem hősiesen.

Kitartást!

Linda

2019. jan. 23. 11:54
Sziasztok lányok! Lenne egy kérdésem 13 hétbe léptem pár napja elégé keményedik a hasam. Húzódik is nagyon hétfőn megyek ultrahangra elégé parázok! Nagyon sokat fáj a fejem is. Sok sikert kívánok mindenkinek!
16107. babuka2017 (válaszként erre: 16106. - RosaGina)
2019. jan. 23. 10:39

Rohan az idő. Már 19. hét....lassan itt a szülés :)


Catwalk, egypiytpang gratulálok! Jó egészséget és sok örömöt kívánok a kisfiútokkal!


Azt azért elmondanám, hogy nálunk a 22 és 24 éves donor petesejtjei csak 3 illetve 4 blasztocisztát produkáltak. Nem volt indokolt, de a második donornál kértünk MACS-ot és PICSI-t is. Ennek ellenére szarabb lett a végerdmény a PGS vizsgálatok után a reprofitben, mint nálatok a reprogenesisben, ahol a petesejteid már 36 évesek voltak.

16106. RosaGina (válaszként erre: 16096. - Andi74)
2019. jan. 23. 08:40

Szia!

Mi saját sejtes lombikoztunk, de sok sikertelenség után pont azért mentünk ki Brnoba, hogy ők kiszűrjék a töredezett DNS-ű spemiumokat (MACS) és a beteg embriókat (PGS).

Ennek a fórumnak köszönhetem, hogy egyáltalán hallottam erről a lehetőségről, és hogy mennyivel fejlettebb eljárások léteznek odakinn, mint nálunk.


Eper2 - ez egyáltalán nem alap vizsgálat! Magyarországon pl nem is elérhető. Amikor az öt napos embrió felszakítja a burkát, és elkezdi kipréselni magát a lukon, akkor az első sejtek, amik kibújnak a placenta stb sejtjei. A biológus lézerrel levág ebből a részből 5-6 sejtet, és ezt az 5-6 sejtet küldik el a laborba vizsgálatra. Amíg a vizsgálat tart, az embriók le vannak fagyasztva. 5-6 hét múlva elkészül az eredmény, és ekkor az egészséges embriót felolvasztják és visszaültetik.

Mi 36 évesek voltunk, és 4 embrióból 2 volt egészséges. Igaz, mondjuk, hogy nálunk a férjem eredménye elég gyatra sajnos.


A vizsgálat elvégzéséhez az szükséges, hogy legyen jó pár embrió, ami eljut az 5. napra, és hatching blasztocita lesz (megkezdi a kibújást) . Fiatal donornál, sok petesejt esetén, azt gondolom ez nem probléma.


A reprogenesisben a PGS 1400 EUR 4 embrióra, minden további embrió bevizsgáltatása 400 EUR. A MACS 300 EUR a PCSI pedig 200 EUR. A fagyasztás 300 EUR két embrióra minden további embrió 50 EUR.



Életünk legjobb döntése volt, hogy kimentünk, és a MACS és PGS mellett döntöttünk!! Az első kinti lombikom sikerült, 19 hetes vagyok.

16105. Adelus (válaszként erre: 16104. - PiciLány33)
2019. jan. 23. 07:11

Szia!

A Reprofitnál most 400 eurót láttam.

2019. jan. 23. 06:42
sziasztok! meg tudnàtok mondani hogy a fagyasztott embrió transzfer milyen költségekkel jàr? a fagyasztás àràn kívül mennyit kell alkalmankènt fizetni ? köszi előre is
16103. Andi74
2019. jan. 22. 23:17
Persze annyit az alábbi hozzászólásomhoz még, hogy a három beteg embrióból kettő saját petesejtből volt (44 évesen) nem donorpetesejttel, szóval nyilván a donorral milliószor jobbak az esélyek!! Ahogy írtam ami végülis a donoros petesejttel volt probléma a mi esetünkben, annak az esélye 1:5o ezerhez volt, szóval hát nem túl gyakori!! de ha ezt a minimális esélyt is ki lehet szűrni, szerintem megér plusz párszáz eurót, ha belefér még a keretbe. Csak hogy ne negatívnak tűnjön amit írni akartam, vagy ijesztgetésnek bárkinek is!
16102. Andi74 (válaszként erre: 16099. - Eper2)
2019. jan. 22. 22:32
Talán még annyit, hogy mi már három beteg embriót szűrtünk ki a módszer segítségével: a saját lombikból két embrió jött össze, az egyik Down-os lett volna, a másiknál pedig nagyon sok kromoszóma duplázódás-hiány volt, vagyis ez az embrió valószínáleg elhalt volna pár nap vagy hét után úgyis, de ugye pl. a Down-os babánál nem derült volna ki, csak jó esetben a 12.dik héten vagy később. Furcsállom, hogy Brnoban is szinte le akartak beszélni, mikor mi kértük a vizsgálatot, azt mondták teljesen felesleges.. aztán amikor küldték az eredményt, akkor egy szót se szóltak, hogy ja, bocsi, mégse volt felesleges.. Brnonak ez nem nagyon éri meg talán, mert ott nincs ilyen bevizsgálási intézet, Prágába kellett felküldeniük a mintákat, szóval talán nekik ez nem olyan nagy biznisz.. De amikor mondtuk ,hogy mi mindenképp szeretnénk, megcsinálták aztán szó nélkül, szóval nem volt semmi gond vagy probléma belőle, onanntól kezdve eszerint csinálták a protokollt. Úgyhogy működi kez abszolút, csak vaalmiért nem propagálják maguktól..
16101. Andi74 (válaszként erre: 16098. - Eper2)
2019. jan. 22. 22:19
Szia! persze! igen, pont ez a megtévesztő, hogy úgy állítják be, mintha ilyen probléma már nem lehetne- nem tudom miért, pedig persze kisebb eséllyel (ha a donorlány tényleg makkegézséges stb)de akkor is előfordulhat sok minden. Főleg mivel van számos olyan genetikai hiba, ami kortól és minden mástól is akár független, "csak" egy osztódási hiba a megtermékenyülés során. A leggyakoribb ugye pl. a Down akár, ami idősebb korban persze sokkal gyakoribb, de teljesen fiataloknál is akár előfordulhat, vagy ami pl, nálunk a hiba lett, a Cri du chat szindróma (A szindrómáért az 5. kromoszóma rövid karján található törés a felelős, a kromoszómának egy darabja törlődik, hiányzik egy véletlen mutációnak köszönhetően, a A betegség születéskori gyakorisága 1:50 000-hez, de nálunk pl bejött ugye :-7) Mi Brno-ba járunk, a Reprofitba, itt az első embrió bevizsgálása ha jól emlékszem 4oo euró, az összes többi 35o Euro. Szóval szerintem bőven megéri.. Máshol nagyon más lehet az ár, mi előtte pl. Prágában voltunk a saját lombikkal az IVF Cube-nál, ott csak csomagár volt, minimum 4- max 7 embriót vizsgáltak be, ha jól emlékszem 2ooo euróért. az idő kicsit sok, 4-6 hetet kell várni az eredményre, de megspórolja az ember a 12-dik hétig való összes idegeskedést és midnen bizonytalanságot.. így aztán ugye csak fagyasztott embrióbeültetés lehet ezután, de ezáltal meg legalább nem kell a ciklust összehangolni a donorral előzetesen stb. Szóval sok szempontból talán egyszerűbb is..
16100. judit68 (válaszként erre: 16027. - Vegana)
2019. jan. 22. 22:19

Kedves Vegana,

Nagyon-nagyon köszönöm válaszodat- már nem is reméltem, hogy vki reagál a kérdésemre! :(

Megkérdezhetem, hogy melyik klinikára jártok? Áttanulmányoztam őket, és ha tényleg úgy van ahogy írják, akkor azért van egy-két eljárás amiért az ember őket választaná!! (ráadásul nálunk már a korom miatt csak Ciprus jöhet szóba :( )

Arról is tudnál esetleg pár szót írni, hogy a donor választás ott hogy történik?

Válaszodat hálásan köszönöm előre is!

16099. eper2 (válaszként erre: 16098. - Eper2)
2019. jan. 22. 21:18
és, hogy mennyiben bonyolultabb az eljárás?
16098. eper2 (válaszként erre: 16096. - Andi74)
2019. jan. 22. 21:16

Szia Andi74! Tök jó kérdés. Én még csak most kezdem körbejárni ezt az egész folyamatot és megmondom őszintén, úgy képzeltem, hogy a beültetésre felkészített embriók már nem lehetnek betegek, mert valahogy ezt kiszűrik. Ezek szerint azért ez nem így van, hanem ez egy külön szolgáltatás és egy kicsit más procedúra. Meg szabadna kérdeznem, hogy mennyi + költséggel jár?


Nagyon Köszönöm!

16097. 40ba40a2fc (válaszként erre: 16096. - Andi74)
2019. jan. 22. 21:09

Szio

Itt a fórumban volt már erről szò többször is.

Mi is kértük a tesztelést! Pont ezért amit leírtàl!

De jo hogy írtad mert igy legalább frissül az infó 😉🍀azoknak akik gondolkoznak rajta!

16096. Andi74
2019. jan. 22. 20:55

Szép estét Mindenkinek! A beültetés előtti genetiaki teszttel kapcsolatban szerettem volna írni, mert erről nem olvastam itt még sokat, bár igaz, nemrég kezdtem csak a fórum olvasását.

Sikertelen beültetés után mi ma indítottuk a második kört, férjem ma volt kint, én nem, mert mi kértük a genetikai tesztet, így majd fagyasztott embrióból lesz beültetés. Szóval számomra érdekes, hogy nem nagyon olvastam itt, hogy sokan kérnék a beültetés előtti genetikai tesztet. Mi szerencsére múltkor is kértük, és így a kapott két embrióból egy ki is esett, pedig azt mondták, felesleges a gentikai teszt donoros beültetésnél, mert a donor fiatal, egézséges stb. Mi ragaszkodtunk hozzá (korábbi saját lombikos tapasztalatból) így megcsinálták, és szerencsére így kiszűrték a beteg embriót. Kíváncsi vagyok, most hány embriót kapunk, és hány lesz egézséges, mert ugye a legtöbb vetélés genetikai hiba miatt szokott végülis történni, illetve emiatt halnak el az embriók pár nap vagy hét után. Ezért csodálkozom, hogy nem annyira sokan kérik ezt, pedig szerintem sok vetélést meg lehetne ezzel előzni. A mi esetünk is mutatja, hogy hiába a fiatal, egézséges donor,és a nagyon jó eredményű anyag az apától, genetikai hiba akkor is lehet, a teszttel pedig megelőzhető lenne sok vetélés, abortusz, vagy egy beteg kihordás, megszülése. Csak azért szerettem volna ezt megírni, mert szerintem sokan nem is tudnak erről a lehetőségről, pedig nem drága és nagyon hasznos lehet, ha valaki esetleg még gondolkodna ezen, vagy előtte áll a folymaatnak, hogy tudjon erről a lehetőségről.

16095. Excaliburné (válaszként erre: 16093. - Aprózsa)
2019. jan. 22. 09:08

Szia Niki,

Sajnos jól gondolod kevés esély van rá, hogy feljebb fog mozdulni.

Szívből sajnálom😢😢

A hivatalos 14.napon azért menj el megnézetni a HCG-t vagy ezt most küldd el az intézetnek.

Linda

16094. 45-Napsugár (válaszként erre: 16078. - Egypitypang)
2019. jan. 22. 08:48

Drága Egypitypang !

Szívből gratulálok a csodaszép kisfiatokhoz !! Sok örömet,boldogságot kívánok !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook