Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


28079. Mancs75 (válaszként erre: 28045. - B8311)
2021. júl. 20. 14:50
Köszönöm, kedves vagy😘
28078. Mancs75 (válaszként erre: 28044. - F6wqtq)
2021. júl. 20. 14:50
Persze, sokféle ok lehet. Nálam valóban van enyhe Th1 túlsúly, arra szedtem korábban a Medrolt, igaz, nem annyival előtte kezdtem, mint kellett volna, mert a beültetés ideje nagyon közel volt ahhoz, amikor megkaptam az NK, Th1 eredményét. Szóval azért csak szedtem a Medrolt, viszont akkor nem volt megtapadás. A cukorral is van gondom, utólag viszont azt kell, hogy mondjam, nem biztos, hogy csak a Medrol vitte fel akkor az értékeimet, ugyanis ugyanezeket a magas számokat a mostani beültetés előtt - amikor már szoros kontroll alatt voltam és naponta többször szúrtam magam és mértem az értékeimet - ugyanúgy tudtam magamtól produkálni. :( Az igaz mondjuk, hogy tavasszal átestem a Covidon, és állítólag annak is van vércukrot emelő hatása. Illetve aztán a terhesség is drasztikusan elkezdte emelni az értékeimet, úgyhogy hamar inzulint kellett szúrnom, amit pedig szerettem volna elkerülni. Így most megint ott tartok, hogy bármit is mondtam korábban, ha kell, bevállalom újra a Medrolt, annyira nem nagy adagban javasolták. Az orvos amúgy azt mondta, hogy az én 8-10-ig kilengő cukor értékeim annyira azért nem magasak, ettől simán lehet beágyazódás stb, ill. a magas cukornak sincs olyan hatása, hogy az embrió megállna a fejlődésben. Szóval vagy a Th1 túlsúlyra tippelek, vagy a hisztamin intoleranciára, hogy gondot okozott. Vagy simán az embrió nem volt egészséges, ez is könnyen előfordulhat...
28077. Mancs75 (válaszként erre: 28043. - ValaMalDoran)
2021. júl. 20. 14:38
Persze, ez igaz.
28076. poll (válaszként erre: 28025. - Mancs75)
2021. júl. 20. 14:23

Jajj Mancs, ezer eve nem olvastam, erre ilyen hirekbe botlok :( :( :( Tudom, most barmit mondanék, nem segít. Nagy ölelés <3


Progival kapcsolatban.. nekem is 4-0-4 volt utrobol, de en sűrűn nézettem es talán ET+7nél picit csokkenni kezdett, azonnal pánik es napi 1 prolutex szurit betettem saját szakállra. Amit figyelembe kell venni, hogy nem mindegyik tipus hasznosul mindenkinek ugyanugy, de ez mindennel igy van, van aki algoflexre eskuszik fejfájás esetén, van aki rubophenre..

28075. ValaMalDoran (válaszként erre: 28074. - Kr76)
2021. júl. 20. 13:33
Egyáltalán nem biztos. De ha gondolod, nezesd meg
28074. kr76 (válaszként erre: 28073. - ValaMalDoran)
2021. júl. 20. 13:27

sajnálom :(

nekem volt már egy vetélésem akkor természetes úton lettem terhes 7. héten elvetéltem sajnos

bízunk a donor petesejtben

akkor ha jól értem lehetséges hogy több progi kell majd ??

28073. ValaMalDoran (válaszként erre: 28071. - Kr76)
2021. júl. 20. 13:25
Barátnőmnek pont ez volt a protokollban. Csak a 9. héten megállt a fejlődésben a baba. De neki ez már a második vetelese volt. Viszont annyira elég volt a progi,hogy csak a 12. heti uh-n derült ki a baj.
28072. ValaMalDoran (válaszként erre: 28069. - Tivike1)
2021. júl. 20. 13:21
Nagyon sajnálom és drukkolok annak az egynek!
28071. kr76
2021. júl. 20. 13:20

ja és nekem a protol szerint napi 3 estofem, 4-0-4 utrogestan , és napi 1 clexan injekció

ezek mentek beülti előtt is és most is.... szerintetek ez kevés ?

28070. kr76 (válaszként erre: 28066. - Tivike1)
2021. júl. 20. 13:16

Szia, sajnálom.

tudom hogy nem nyugtat meg de mi ugyanígy jártunk a múlt héten,

hétfőn volt a beülti...akkor volt 4 jó embrió, abból a legjobbat ültették be 3 at tovább vittek tovább 6. napig hátha lesz fagyasztható,,,, majd másnap közölték hogy nincs , vagyis nem maradt embrink fagyasztásra. nekünk is csak az az egy van amit beültettek.és én is remélem hogy ez egy kis picike nagyon erős és maradni akar nálunk :)

pár nap és tesztelek most vagyok ET+ 8 nap

28069. Tivike1 (válaszként erre: 28068. - ValaMalDoran)
2021. júl. 20. 13:05
Dehogynem és ez lett a vége..
28068. ValaMalDoran (válaszként erre: 28066. - Tivike1)
2021. júl. 20. 12:51
Oo, nagyon sajnálom. Nem úgy volt, hogy tegnap mennek négyen a fagyoba és ma csatlakozik hozzájuk 2 vagy nem?
28067. ValaMalDoran (válaszként erre: 28065. - Tivike1)
2021. júl. 20. 12:50
Nagyon kevés az a progi,amit szedned kell, én ellenoriztetnem. Van, ahová tudsz azonnal időpontot foglalni?
28066. Tivike1
2021. júl. 20. 12:43

Azért a tegnapi beültetés feletti örömömre:

Mára minden embriónk megállt a fejlődésben,nincs fagyasztható😔😔😔

Remélem ez az egyke nagyon erős🤞🍀

28065. Tivike1 (válaszként erre: 28064. - ValaMalDoran)
2021. júl. 20. 12:40

Szerinted emeljek még?

Vagy csináltassak pár nap múlva vérvételt és utána esetleg?

28064. ValaMalDoran (válaszként erre: 28063. - Varrolany)
2021. júl. 20. 12:18
Szerintem jobban jársz a szurival. Pár nap múlva esetleg újabb mérés, és akkor még mehet utro is,ha kevés.
28063. Varrolany
2021. júl. 20. 12:08

Nekem holnap lesz a beültetés és tegnap 23,20 lett a progiszintem. Plusz egy prolutexet javasoltak vagy +2 utrot.

De a ti receptjeitek alapján nem vagy vagy hanem +utro + prolutex. Már indulás előtt nem fogok tudni még egy tesztet csináltatni, csak reménykedek hogy elég lesz ez az emelés... 🤔

28062. Gen
2021. júl. 20. 12:06
Sziasztok! Van valaki aki sandimmunt hasznàl Prednisone-nal és milyen dózisban? Köszönöm!
28061. kr76
2021. júl. 20. 12:05
én tényleg nem értem ha ez a progeszteron ugye ennyire fontos, mert hogy nagyon fontos, akkor miért nem teszik be a protokollba....ezen nagyon sok múlik,,,akkor tényleg nem értem miért nem nézetnek velünk maguktól a klinikán maguktól beülti előtt és után...
28060. Tivike1 (válaszként erre: 28059. - Tivike1)
2021. júl. 20. 11:50
Ez tegnapi,beültetés előtti.
28059. Tivike1 (válaszként erre: 28058. - ValaMalDoran)
2021. júl. 20. 11:49

Pont most lett az eredmény:54

Szóltak,hogy este is szúrják prolutexet.

28058. ValaMalDoran (válaszként erre: 28057. - Tivike1)
2021. júl. 20. 11:44
Ma voltál vervetelen? Melyik cégnél voltál?
28057. Tivike1 (válaszként erre: 28056. - ValaMalDoran)
2021. júl. 20. 11:39

Elgondolkodtató.Most már kicsit aggódom.Én reggel csak egy prolutex és este 200 mg exeltis.Ráadásul még mindig nem kaptam meg a progeszteron eredményt.

Szerintetek?

2021. júl. 20. 11:31
Ahogy ezt a hosszas felsorolást olvastam, nagyon elgondolkodtam. Ha tényleg a többszörösét használták itt többen is a klinika által javasoltmak, annak nem kellene megjelennie a protokollban? Vegulis ha így sikerült a beültetés és megmaradt a terhesség, az borzasztóan sok nőnek segítene. El vagyok keseredve... Lehet hogy így nem is fog sikerülni...
28055. LIA7 (válaszként erre: 28035. - Mancs75)
2021. júl. 20. 09:55

Sziasztok,


Nagyon sajnálom Mancs, drukkoltam neked!


Én talán úgy tudok segíteni, hogy bemásolom, hogy korábban miket olvastam progi ügyben:



„Érdemes valóban progeszteron-szintet nézetni beültetést megelőző napon, mert ha 80 alatt van, nem érdemes berakatni az embriót. Nagyon szomorú, hogy ezt sem a csehektől tudom, hanem az itthoni meddőségis dokimtól..”


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Szia EvEtkete! A progi sokszor volt itt téma, utána is olvastam, szerintem is kb ezek a tartományok talán az ideálisak:


Deda írta: "Beulti elott 5 nappal 1 ng/ml alatt legyen kulonben nincs megtapadas! Beulti napjan 30 ng/ml! (1ng=3,18nmol; 30ng=95,4nmol).


Ezt pedig Beus írta: "Beultetes elott nekem 30 nmol korul volt de az a lenyeg h 60nmol alatt legyen. Utana igyekeztem feltornazni 100nmol ra es tartani azt a szintet."


Szóval a beültetés napján még ne legyen magas a progi, mert az gátolhatja a megtapadást. Utána viszont érdemes nézetni, ha kell akkor hozzápótolni a protokoll szerinti adaghoz.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


„Emma receptje:


2*4 utro=800mg


3*1 prog. exeltis=600mg


1prolutex=25mg


Ezen kívül Medrol+lipid+Clexane kombó ment


De! Ezt nem beszéltem meg orvossal,az itteni lányok tanácsára hagyatkoztam,amikor et+7.nap barnázni kezdtem. Ekkor már nem volt vesztenivalóm és a protokollban szereplő 2*4utrót egészítettem ki a többivel. Utólag visszanézve mindig nagyon alacsony volt a progim és volt előtte 4 sikertelen próbálkozásunk. Biztos nemcsak ez hozta meg a sikert, de sztem eléggé hozzájárult. Ezen kívül Medrol+lipid+Clexane kombó ment


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Karolka receptje: Napi 2x4 Utrogestant használok + 3x1 200 mg progesteron exeltist


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Valaki ez irta: 1400 mg progival kezdtem ,(4-0-4 Utro és 3x1 progesterone exeltis), amit barnázáskor 1600 mg-ra emeltek/tem. Plusz kétnaponta most Prolutex.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Valaki ezt írta:


Én proluxet használtam(napi 1) -ez injekció+ utrogestant(2*4),hüvelybe +3*progeszteron exeltis szájon át. Ez összesen 1400mg körüli progeszteron/nap volt.


Ezt az adagot nem a Reprofit javasolta, hanem az itteni lányok és bejött. Összességében én is a 3frontos támogatást javaslom, mint RosaGina 335 oldal


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Beülti után 2-3 nappal nézess új progit és ha nem elég akkor még mindig kérhetsz pótlást szerintem!


Nekem 4-1-4 utro ment! Nagyon drukkolok holnap!:)


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


En napi 1500mg+a prolut toltam es volt aki ennek majd a duplajat....nekem is 800 volt a protokoll de azzal epp az also hatart suroltam igy 3 naponta nezettem es addig emeltem amig nem volt elfogadhato az érték.



Végülis nekem is 1600 plusz a prolutex


Reggel 800, este 800 delben prolutex.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


progit elhanyagoljak, én a duplájára emeltem vagyis az itthoni dokim.


Napi 800mg helyett 1600 plusz prolutex szuri. 136 old


Ahogy mások már mondták előttem, egy is elég is sikerhez! Progira figyelj, ha nem tudod még, hogy hogy reagálsz rá, érdemes ránézetni pénteken és ha kevesebb, mint 50-70 nemtudom100 nmol, akkor kellene még pluszban bevinni prolutexet, vagy valami jól hasznosulót.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Ma reggel megkaptam a HCG eredményem, FET+14 nap 3591.


Progeszteron 45,91 nmol/L. Brno szerint ez ok, de az itthoni doki azt mondja, szedjek még napi 2x1 Progeszteron exeltist.


A TSH-m viszont felugrott 2,8-ra. Ezzel sztem kezdeni kell vmit.


Sajnos az Estrofem nagyon elviszi a TSH értékét, állítólag a beágyazódás időszakában fontosabb, hogy 1 körül legyen. Én a fél Letroxot egészre emeltem emiatt.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


beölti előtt a progeszteront szokták a lányok (és néha dokik is) nézetni. Egyesek szerint az 50-60 nmol/l közötti progeszteron (25-60?) beültetéskor a jó. De ettől eltérővel is fogantak babák persz.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Szia! Üdv köztünk :-) és hajrá, drukkolunk nagyon. Azt hiszem, a fórumozók nevében is kijelenthetem, hogy mi itt majd' mindnyájan a szép kövér progi adag hívei vagyunk. A progeszteront nem lehet túladagolni, viszont ha alacsony a szintje, az akadálya lehet a beágyazódásnak, úgyhogy ki szoktuk kicsit pótolni az egyen protokollban előírt 4-0-4 Utrogestan adagot Prolutexszel, Progesteron Exeltis-szel. Csak arra ügyelj, hogy ha egyszer elkezdtél mellé szedni valamit, akkor azt a 12-13. hétig szedned kell, illetve érdemes még pontosan 12 óránként felhelyezni az Utrot, illetve pontosan 8 óránként szedni, amit 3x1 adagban szedsz, és amit 1x1 adagban, azt pontosan 24 óránként. Nyugodtan oszd meg Timmermann doktor úrral az aggályaid szerintem, engem is ő kezel, és nagyon képben van, tudja, mit érdemes ilyenkor felírni.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

28054. Kiscica19 (válaszként erre: 28052. - ValaMalDoran)
2021. júl. 20. 08:57
Jogos. Egyetértek veled! 😊
28053. ValaMalDoran (válaszként erre: 28049. - Varrolany)
2021. júl. 20. 08:03
Nem 30 feletti?
28052. ValaMalDoran (válaszként erre: 28051. - Kiscica19)
2021. júl. 20. 08:03
Igen, olvastam itt is, korábban,hogy a kintiek nem ragaszkodnak a vervetelhez. De pl ahol én vagyok,ott meg kérték. Igen, nem biztos,hogy ugyanaz a színt vérben,mint helyileg. De másképp meg nem lehet ellenőrizni... És ha tünetek nélkül is lehet kevés a progi, az meg veszélyes is lehet.
28051. Kiscica19 (válaszként erre: 28031. - ValaMalDoran)
2021. júl. 20. 07:50

Igen, a hüvelyi progeszteron pótlás mellé az injekciót javasolják, effektívebb, mint a hüvelyi+szájon át történő pótlás. A vérben egyenletesebb szintet tart fenn, kisebb az ingadozás, és így talán az esély nagyobb arra, hogy megmarad a baba. Főleg 40 fölött adják ezt a Cyclogest+Prolutex kombót.

Sokan a vérvételt sem tartják fontosnak, mert ugye az is mást mutat a vérből, mint ami helyileg a méhben van/lehet.

Ezért is fontos a hüvelyi pótlásnál jól felszívódó és jól hasznosuló formát választani. Szerintem jelenleg a Cyclogest az. Nem reklám, nem nekik dolgozok. 😘

28050. Kiscica19 (válaszként erre: 28029. - Mancs75)
2021. júl. 20. 07:40

Maximálisan megértelek! ❤️❤️❤️

Az utolsó lombiknál már én sem mondtam senkinek. Államiban voltunk, sokat tanultam belőle, de az sem sikerült.

Gondoltam ha “nyerünk a lottón” egy donor petesejtesre befizetek, addig meg ágyban párnák közt próbálkozunk, az esélytelenek nyugalmával. Mert az elengedés sajnos nagyon nem megy. De azt felfogtam hogy sajátsejtesre már nincs reális esélyem.

Sajnos az Utrogestan tényleg nem a legkorszerűbb készítmény, ezt még az államiban is mondták/tudták, a felszívódásában és így a hasznosulásban van óriási különbség, az injekció meg azért kell, mert rögtön a véráramba kerül, és ott egy viszonylag egyenletes alapszintet tart fenn.

Nekem így napi 800 mg Cyclogest hüvelykúp és 50 mg Prolutex szuri ment.

Emellett nyílván lehetett az embrió genetikailag beteg, mint ahogy egy bevizsgált is előfordulhat, hogy nem tapad meg. Tényleg őszintén sajnálom, hogy nem sikerült, mert régóta szurkolok neked nagyon! És nem mondom, hogy tudom mit érzel, mert nem tudom, én még a megtapadásig sem jutottam el. De a fájdalmat ismerem. És a tehetetlenség reménytelen dühét is.

Tudom ez most a legkevésbé sem vigasztal, és ezt is totál megértem. Nagyon nehéz út ez…

Én, ha minden jól megy, befekszem a harkányi kórházba egy gyógykezelésre, mert a testem mellett a lelkemre is ráfér a rehabilitáció. És van az a pont mikor már kell segítség a léleknek is. Nekem most jött el.

Erőt kívánok és ölellek szeretettel! ❤️❤️❤️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook