Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pesterzsébet - oda szeretnénk esetleg költözni, milyen ott lakni? fórum

Pesterzsébet - oda szeretnénk esetleg költözni, milyen ott lakni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
41. Derya (válaszként erre: 38. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 11:45
Havannára semmiképpen. bár már az se a régi, azt olvastam valahol. vagyis, hogy nem annyira gáz, mint régen volt. régen = 90-es években
40. Derya (válaszként erre: 38. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 11:44
Annyira nem ismerem Lőrincet, de én nem mennék oda. hacsak nem a kertes házas részekre, de a közlekedés onnan nem valami jó. külső kerület, sokáig tart a belvárosba beérni.
39. Derya (válaszként erre: 37. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 11:43

említeni sok mindent említenek az emberek, de sok esetben a fele sem igaz.

ha a dzsumbuj lakosságát Pesterzsébetre telepítették volna, akkor azt pontosan hova is telepítették?

melyik részre, részekre?

hol olvasta ezt az illető, vagy honnan veszi?

ki fizette ezekete a lakásokat, mert kizártnak gondolom, hogy az önkormányzatnak lenne annyi saját bérlakása a kerületben, amekkor a dzsumbuj teljes lakosságának kellett....

és hogy azt egy másik kerület lakosainak adnák oda....

és egyáltalán, semmi konkrétumot nem mondanak ezzel kapcsolatban itt, akik felhozták ezt a témát, csak úgy bedobják a témát, hogy felkapják a fejüket egyesek.

az nem zárható ki, hogy pár családot Pesterzsébeten helyeztek volna el, de hogy a teljes dzsumbuj lakosságát, azt én nem hiszem el, sőt, egyenesen kizártnak tartom.

38. CsillagTM (válaszként erre: 35. - Derya)
2011. aug. 23. 11:31
Lőrincnek csak a Havanna része para, nem?
37. CsillagTM (válaszként erre: 34. - Derya)
2011. aug. 23. 11:31
hát, azóta egy kollégám is hasonlókat mondott (pl. ő is említette az áttelepítéseket)...
36. Derya (válaszként erre: 28. - Kukla)
2011. aug. 23. 10:03

ez nagyon erős túlzás.

persze az igaz, hogy ott is van bűnözés, de ennyire korántsem durva.

ahogy Sort is írta, éjszaka is nyugiban lehet hazamenni, amit némely más kerületben például egyedül meg se próbálnám....

vagyis hogy még gondolatban sem. :-)

35. Derya (válaszként erre: 29. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 10:02

szerintem 10 perc séta nem számít messzének, és a Mediterrán lakóparkból 10 perc alatt simán a buszmegállókig el lehet érni.

Lőrincet szerintem is felejtsd el, de nyilván vannak annak a kerületnek is jobb részei.

34. Derya (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 09:56

jó, nem parás.

én is kíváncsi lennék, hogy akik itt el vannak borzadva, vajon milyen konkrét tapasztalattal rendelkeznek. :-)

33. Derya (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2011. aug. 23. 09:51
Honnan veszel ilyeneket?
32. Derya (válaszként erre: 13. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 09:50
ha eddig Csepelen laktál, annál Erzsébet jobb.
31. CsillagTM (válaszként erre: 28. - Kukla)
2011. aug. 23. 09:49
frankó...köszi neked is az infókat!
30. CsillagTM (válaszként erre: 23. - Panini)
2011. aug. 23. 09:48
na, mi most Csepelen lakunk:) mondjuk nem ért atrocitás az elmúlt 13 hónapban, mióta itt élünk, de tény, h nem túl erős a biztonságérzetem..
29. CsillagTM (válaszként erre: 17. - Sort)
2011. aug. 23. 09:45

hú, nagyon részletesen írtál, köszönöm!


viszont eléggé ráparáztam, lévén rajtad kívül mindenki nagyon durván óv a kerülettől. inkább utazom napi 2*15 perccel többet, mint hogy nonstop féltsem a gyerekeim/a férjem/magam...


írod, hogy a jobb részei eléggé kiesnek a forgalom szempontjából, nehéz bejutni onnan. akkor viszont már tényleg okosabb egy szintén messze lévő, de jobb hírű helyen lakást/házat venni, nem?


a XVIII. kerületben a Havannáról hallottam, de annak a környékétől eltekintve nem jó hely??


akkor te melyik kerületeket javaslod? (számokkal, mert a neveikről nem tudom beazonosítani őket:) nem vagyok pesti, és lélekben soha nem is leszek:))

28. kukla
2011. aug. 23. 07:08

Én laktam Erzsébeten és Soroksáron is (az is inkább még Erzsébetnek számított)...nem a legjobb környék.

Az egyik barátnőm a 123, 99-es vonalán a Magyar utcánál lakik, ami még nem is olyan rossz környék első pillantásra, de ott minden naposak a támadások (nem vernek halálra, csak elveszik mindened, ami nálad van).Sőt annak a megállónak a közelében volt egy idős néni, akihez betörtek és helyben is hagyták, illetve megkínozták szegénykémet.(Ez mind kimarad a híradóból)

Szintén arra felé késelt meg 3-4 nap barnított fiú egy 40éves család apát, mert nem akarta odaadni a pénzét.

Pesterzsébet Központ arról híres, hogy minden fajta illegális szerhez hozzá lehet jutni könnyedén, így arra felé is "rossz arcok járnak".

Az egyik helyi jobb hírű általánosba jártam, ami a legjobban számított a környéken, mégis a legtöbb iskolához képest sehol sincsen, az óvikról nem is beszélve...mostanra már a fal a legfehérebb..és amikor nyolcadikos voltam 2003-ban is igen gyakran verték egymást a diákok péppé...sajnos egy nap barnított fiúnak aprócska lányként én voltam a fix. kereseti lehetősége, addig vert amíg oda nem adtam neki mindent, amit akart (és ezt mind az iskolai szünetbe a terembe, de mivel mindenki félt, én is, hogy elkap haza felé menet és jobban megagyal, így hallgattam)..


Összegzésképpen:

1.a közlekedés nem olyan jó

2.napközben is veszélyes, mert pofátlanul kirabolnak az utcán és a rendőrség tehetetlen a jogszabályok miatt vagy mert egyszerűen beletörődtek, hogy ez van

3.este még annál is veszélyesebb

4.ha lesznek gyerekeid, akkor messzebb kell iskolába vinni őket, már ha nem szeretnéd,hogy gyenge színvonalon oktassák vagy bevigyék a rosszba, esetleg kiverjék belőle a pénzét

5.magyarul SOHA ne költözz oda, Soroksár detto, illetve Újtelep még jobb környéknek számít, de ott a Hősök terénél életveszély Pesterzsébet a köbön

27. tixtina (válaszként erre: 25. - Jstefan)
2011. aug. 22. 23:36

Ja,értem,leesett-:PPP

A Gubacsiról átköltöztették a jó népet!Hallottam róla.

Nem tudom,a bérlőink nem panaszkodtak eddig:D

26. tixtina (válaszként erre: 25. - Jstefan)
2011. aug. 22. 23:33

Ne ismerem a Gubacsi út-Illatos út környékét,de nem áll szándékomban megismerni.

Azt tudom,ahol a házunk van ,jó környék,és a szomszédok is meg vannak elégedve,meg a torna tanárom,aki szintén ott lakik ,két utcával lejjebb.Wekerle telep,valóban drága,de elhiheted,hogy a közbiztonság itt sincs a csúcson:DD

25. jstefan (válaszként erre: 24. - Tixtina)
2011. aug. 22. 23:24
Nagyon rég járhattál Pesterzsébeten este,vagy éjjel.A dzsumbuj a IX.ker Gubacsi út-Illatos út-Kén utcai hírhedt épületeit 3 éve kezdték lebontani a TV beszámolt róla mint szenzációs /eredménytelen/ választási kampányfogás ,csak a XX.-ik kerületi társasházakban lakókat nem kérdezték meg hogy az onnan elköltöztetett lakosság beilleszkedett-e a lakóközösségükbe, és miből élnek.A Wekerle lakótelep a környék legdrágább és legjobb lakókörnyezete.Ha most augusztus 19.-én este elmentél volna a Kossuth Lajos utcába a kerületi rendezvényre ledöbbentél volna ,mert a lakosság kicserélődött, a régiek elköltöztek az újak hatványozottan hatványozódnak.
24. tixtina (válaszként erre: 17. - Sort)
2011. aug. 22. 23:00

Hallomásból írnak össze mindent-fogalmuk sincs,milyen ott lakni-

Egy keveset laktam ott a szüleimmel,szép emlékek kötnek oda-de hamar különváltunk-Wekerlén maradtam:DD

23. panini (válaszként erre: 17. - Sort)
2011. aug. 22. 22:42

Pedig így van, ahogy jstefan írta.

Pesterzsébetre és Csepelre költöztették a dzsuneglből az embereket.

Persze nem a mediterrán lakóparkba, de ha azt nézzük, hogy ovi-suli....

22. 1675f7fe54 (válaszként erre: 21. - Csigabaga)
2011. aug. 22. 22:16
mindkettő gáz...
2011. aug. 22. 22:10
Szerintem kellemes hely Erzsébet. Csepellel pl össze sem hasonlítható.
20. Sort (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2011. aug. 22. 22:05
En irtam, a mediterran nyugisabb, csndesebb, feherebb. Sok a fiatal, kisgyermekes, szoval ilyen szempontbol jo. Csak a kozlekedes. Ha van kocsi, akkor ok.
2011. aug. 22. 22:03
Óborzalom
2011. aug. 22. 22:02

jaj...eléggé megijesztetek. de persze köszönöm, jobb előre tudni a dolgokat!


arról nem írt senki, úh megint megkérdem: a Mediterrán lakópark környéke se jó? v arrafelé is parás?

17. Sort
2011. aug. 22. 22:02

En nem vagyok reti neger, meg nem reti sem. 5 evig laktam Pesterzsebeten. (Halkan megkerdeznem; melyikotok el vagy elt ott??) Rendszeresen jartam haza ejszakankent busszal is meg kerekparral es gyalog is idonkent. Konkretan ejszakara gondolok, 1-2 ora korul. Soha nem ert atrocitas, pedig vegigmnetem nem egyszer a hirhedt Gubacsi uton is. Persze a rib@ncok mindig kerdeztek, nincs-e kedvem, de egyebkent e kutya nem szolt hozzam. Ellenben a kolleganomet Obudan kirangattak a kocsijabol, a masiket meg Angyalfoldon loptak el. Szoval ez igencsak relativ, mindenhol benne van a pakliban.


Kedves jstefan; erdekelne a forrasod, csak mert ilyen koltoztetgetes a komcsi idokben volt szokas utoljara, legfeljebb akkor pateroltak ki egy egy tarsasgot a rendszervaltas ota, ha a putri eletveszelyes lett es bontasra iteltetett. Ilyenrol en a 9. keruletben az utobbi evekben nem halottam.


Ezzel egyutt Pesterzsebet kozbiztonsaga tenyleg nem e legkiemelkedobb, ha a statisztikakat nezzuk. Viszont, uj vagy ujszeru lakasba akartok koltozni, ezt tudom egy masik forumrol, es ezekben jobbara van zart parkolo vagy teremgarazs, illetve biztonsagi kamera az epuletben es biztonsagi ajto a lakasokon. A betorok jellemzoen nem ezeken a helyeken probalkoznak, inkabb a csaladi hazakban vagy a panelekben.


A mediterran szep helyen van, teljesen ujepitesu lakoterulet, kovetkezeskepp jobbara feherember vette meg a lakasokat, raadasul mivel nem kozponti fekvesu, atmeno dakmoatforgalom sincs igazan. Viszont kicsit minden messze van, negyed ora seta Pesterzsebet kozpont, ahol ugye a bankok, posta, okmanyiroda, uzletek, bolcsi, ovi, suli vannak. Kozlekedes sem a legjobb onnan, fel kell setalni Pesterzsebet felso HEV allomasig, ami olyan 6-12 perc lehet, attol fuggoen melyik reszen laksz a mediterrannak. Innen a 23-as busz bevisz a Boraraos terig, az olyan 20 perc maximum. Ejszakai jarat is ugyanazon az utvonalon jar, a 923-as busz. (A HEV csak Vagohidig megy es rem lassu, mert a palya ritka szar es tele van lassujelekkel).

Ha meg akarod uszni kevesebb gyaloglasbol, a 66-os busz megalloja kozelebb van, de az a Hatar utra megy, onnan metro, szoval eleg nagy kerulo. A mediterranhoz csak egy busz megy le, a 109-es, de az eleg ritkan jar, foleg hetvegen.

Nyaron ez meg nem is zavaro, de telen minden nap ennyit maszkalni sotetben es kutyahidegeben, meggondolando, plane kisegyerekkel.


A Kossuth es az Ady is kozponti fekvesu, innen a kozlekedes mar jo a belvaros (23, 23 E buszok), Kispest (66, 148 buszok), Csepel (35, 148 buszok) fele. Inenn kozvetlen jarat van a Tescoba, es az Auchanba is el lehet jutni viszonylag egyszeruen. (23, 66 vagy 148-as busz a Martirok utjaig, onnan meg a 154-es, ha jol emlekszem). Ezek mellett a szupermarketek mellet pedig van minden, Media Markt, Kika, Brico Store. A nagybevasarlas tehat nem gond, de vannak kisebb boltok is, a Kossuth Lajos utcaban egy pekseg, de van egy az Ady Endre es a Topanka keresztezodosenel is. Itt minden max. 10 perces setaval elerheto. Viszont kevesbe kertvarosias, kisse zajosabb es forgalmasabb. En 3 evet az Adyban laktam, a Sissy lakopark elso utemeben epult hazban.


Orvosom nekem a Virag Benedek utcaban volt, mert elotte az Also Hataruton laktam. En nagyon elegedett voltam vele, a tobbi haziorvost nyilvan nem ismerem. (Amugy sem vagyok egy nagy orvoshoz jaro) A fogorvosok jok a szakrendeloben (ami egyebkent az Ady Endre utcaban van, nekem konkretan szembe volt), persze csodakat a kozgyogyban itt sem kell varni, de hat, olcsot vagy jot. Traumatologiailag meg ugyanugy a Merenyihez tartozik.


Nekem nincs gyerekem, igy ovi-suli ugyben nem vagyok otthon, ott vannak a kozelben, tobb is, lehet valogatni, ennyit tudok mondani.


Zoldterulet; lenn a mediterrannal ott a Duna-part, a kozpontban szigetszeuen van egy ket fas beultetes, a kerulet delkeleti reszen meg ott az erdo.


Osszegezve; nyilvan nem egy tip-top kerulet, de ez meglatszik az ingatlanarakban is. Igy megfizetheto, es ezzel egyutt meg elheto hely. Csepelnel mindenkeppen jobb.


Pestszentlorinc; hat, hogy mennyire dakotamentes, ara csak ket szot mondok; Havanna lakotelep. Kozlekedesi kapcsolatai a Hatar utra vagy Kokire vezetnek, aki elzotykolodik a tomott levegotlen metroban 15-20 percet a belvarossig, annak jo. Pestszentimre; mar nagyon kint van, kocsi nelkul horror a bejaras a belvarosba.

Kispest; meg esetleg ott korulnezhettek, dakota ott is van es kevesebb az uj epites meg van nehany lepukkant gyartelep, ez nem eppen emeli a szinvonalt.

Amit semikeppen sem javaslok kisgyerekhez; Terezvaros, Erzsebetvaros (nyugdijas keruletek), Jozsefvaros, Ferencvaros, Kobanya (no comment).


Ha penztarcatok megengedi, Angyalfoldon erdemes korulnezni, az pl. mindenkeppen jobb mint Erzsebet, de mivel nepszeru dragabb is kicsit. Ujpest es Zuglo megernek egy probat, hatha talatok olyat ami nincs nagyon a hatarban es megfizetheto.

Rakosborzaszton inkabb befektetesi celbol erdemes vasrolni, ha egyszer 2193-ban elkeszul a 4. metro masodik szakasza, esetleg ki is bovitik Rakospalotaig, akkor az megnyomja majd az ingatlanarakat. Csak addig marad a reggeli zotykolodes a tomott 7-esen.

Matyasfold, Arpadfold; ha be tudtok jarni kocsival akkor jo, egyebkent horror a bejutas a belvarosba, hacsak nem laksz a HEV mellett. Viszont szep es csendes kornyek mind a ketto.


Abbol a penzbol amibol Ti akartok vasarolni Budan nem nagyon fogtok talani, esetleg Tetenyben. Onnan akkor lehet jol bejarni, ha vasutallomas mellett laktok.


Hat hirtelen ennyi.

16. panini
2011. aug. 22. 21:42

Én ott nőttem fel. 10-15 éve még jó kis hely volt, manapság viszont tényleg nagyon durva.

A helyedben máshol nézelődnék.

2011. aug. 22. 21:18

Nekünk a központ mellett van egy nagy házunk.

Ott elég jó a közbiztonság-rendőrségtől pár utcasarokra.Az elég jó környék:D

14. jstefan (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2011. aug. 22. 20:50
Pesterzsébeten nagyon rossz a közbiztonság.A IX.-ik kerületből a hírhedt dzsumbujból az összes lakót Pesterzsébetre költöztették,ezért nagymértékben megnőttek a rablások,lakásbetörések,autófeltörések.Az elkövetők többnyire fiatalkorúak akik a gyermekeket is kirabolják.Természetesen akik ehhez a népcsoporthoz tartoznak azok szépnek ,és jónak látnak mindent, ők azt fogják írni hogy minden jó és szép.
13. CsillagTM (válaszként erre: 12. - 1c173974e8)
2011. aug. 22. 19:40

itt csak egy képet találtam..akkor ez már nem Pest? és hogy lehet innen bejutni Pestre? és milyen ez a hely?


Pesterzsébetnek a Mediterrán lakópark környéki területe se jó?

12. 1c173974e8 (válaszként erre: 9. - CsillagTM)
2011. aug. 22. 17:06

Pesterzsébet mellett. Egy kacskaringós erdős úton jössz be a kis városunkba:D

Itt van egy pár kép: [link]

Most nézem lesz ovi centrumunk is:D [link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook