Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pesterzsébet - oda szeretnénk esetleg költözni, milyen ott lakni? fórum

Pesterzsébet - oda szeretnénk esetleg költözni, milyen ott lakni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
71. panini (válaszként erre: 69. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 17:14
jó hely, szerintem is! :)
70. Suhi (válaszként erre: 69. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 16:59
na látod, az jó hely:) jó a piac:D
69. CsillagTM (válaszként erre: 65. - Panini)
2011. aug. 23. 16:40
a végén Dunaharasztiba költözünk :D
2011. aug. 23. 16:34

Gyere Wekerlére,szupi hely:))Parkosított övezet-gyönyörű:)))semmi pénzért nem mennék máshova:DD

Igaz,itt bele kell nyúlni a pénztárcába,ha kertes házat szeretne az ember:P

67. 1c173974e8 (válaszként erre: 50. - 51b2bacbe3)
2011. aug. 23. 16:22
Már megbocsájtsd de én Imrén születtem sőt az egész famíliám még a párom is, kis koromban viszont úgy döntöttek a szüleim hogy a 7. kerületbe költöznek na már most nagyon szerettem ott élni mindenhova eljutottam, de sajnos asztmás lettem nagyon sok féle allergiám is lett. Aztán szegény mamám megbetegedett és ki jöttem hozzá hogy ápoljam 20 évesen és időközben meghalt szegény, de mióta itt lakok nincs sem asztma sem allergia sem pedig migrénes fejfájásom. Én biztos nem szagolom a szmogot mert itt legalább megszűri a nagy erdő a levegőt és itt nem jár kamion. De ez az én véleményem. Másfelől bkv-al 45 perc a belváros:)
66. 1c173974e8 (válaszként erre: 49. - Clau26)
2011. aug. 23. 16:17
És miért?
65. panini (válaszként erre: 60. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 15:59

Én a 19-es vonalán laktam.

Mindig bosszantott, hogy a Dunaharasztin élő barátnőm hamarabb bejutott a hévvel, mint én a 19-es, 23-as kombinációval :)

64. panini (válaszként erre: 54. - Derya)
2011. aug. 23. 15:57

Nem azt mondtam, hogy csak Erzsébetre.


És azt is írtam, hogy biztos nem a Mediterrán lakópark és környékére.

Viszont az egyik közel eső általánosban tanítok és ott majd' minden osztályba jutott :))

63. Derya (válaszként erre: 60. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 15:57

nem tudom, hogy ők hol laknak, mert nem válaszoltak rá, amikor rákérdeztem....

45 perc alatt be lehet érni a belvárosba, mondjuk nem tudom, hogy konkrétan hol a munkahelyed. :-)

szubjektív egyébként, is, hogy ki hol érzi jól magát.

menj a Várba lakni, ha van rá pénzed és találsz eladó lakást. az szuper hely, bár erről is írta valaki, hogy rossz hely. :-)

jó választást kívánok. :-)

2011. aug. 23. 15:55
Jesszus kalács, a VIII. ker nem rossz?! Valaki ezt írta...
61. 51b2bacbe3 (válaszként erre: 55. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 15:54

Konkrétan pályaudvar mellé nyilván nem költöznék, de mikor arra bringáztunk, semmi bajt nem láttam a környékkel.

Sulit tekintve nagyon jó német nyelvű sulik vannak. (nézz esetleg meg országos helyezéseket az általános iskolákról) Óvodák szintén: Pajkos u., Ringló u.

Hát rábeszélni senkit nem akarnék természetesen, ráadásul kinek mi a jó. Az tuti, hogy ha megkérdezik, hol laksz, nem mindegy, h a XI.ker vagy Havanna (és itt nem Kubára gondolok...)

60. CsillagTM (válaszként erre: 58. - Derya)
2011. aug. 23. 15:52

azért az jelent vmit, h az első n hozzászólás 100%-a durván negatív volt, nem? v gondolod, h ők nem laknak ott?


értem én, h nem olyan rossz...sajnos sok az elvárás. be lehessen érni a belvárosba, munkahelyre max. 45p alatt, legyen zöld terület, biztonság, legyen a nm ár 300e Ft alatt...hát igen.

59. csgybzs (válaszként erre: 57. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 15:47

A VIII. ker már régen nem rossz...


Ferencváros esetleg?

58. Derya (válaszként erre: 57. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 15:45

nem vagyok szőrszálhasogató. azt írtátok többen, hogy oda költöztették a dzsumbujt, ami nem igaz, és többen kiemeltek 2-3 bűncselekményt, gyilkosságot, mintha más kerületekben ilyen nem történne meg.

erzsébet budapesti viszonylatban jó helynek számít, olcsó kerület lakásvásárlás szempontjából, itt többen mondták, hogy nincs zöld terület, amivel szintén nem értek egyet. max lehet, hogy nem ismerik eléggé a kerületet és nem tudják hol vannak a parkok. :-)

a te általad említett részek nagyon jók mind közlekedés, mind közbiztonság szempontjából.

egyébként már a VIII. ker sem a régi, idézőjelben. ezt úgy értem, hogy nem olyan rémes, mint régen volt.

te nem ismered pestet, így jogos, hogy félsz tőle és minden rosszat megjegyzel.

nem költöznék a VIII. kerületbe, mert én csak kertesbe költöznék, de most ez sem időszerű. :-)

57. CsillagTM (válaszként erre: 54. - Derya)
2011. aug. 23. 15:38

ne hari, de sztem most kicsit szőrszálhasogató vagy...


bűntelen kerület tényleg nincs, ebben igazad van, de azért te se költöznél a nyolcker belsejébe, nem? az ember próbál kockázatot minimalizálni...

56. CsillagTM (válaszként erre: 48. - Clau26)
2011. aug. 23. 15:26
merrefelé laktok? és mennyire mászkáltok elfelé a kp-ból?
55. CsillagTM (válaszként erre: 50. - 51b2bacbe3)
2011. aug. 23. 15:25

a bűnügyi statisztikák és az emberek véleménye alapján írtam ezt a pár kerületet, eléggé egybevágtak.


a vár környékén sztem sok szép rész van, meg parkok.


én laktam a XI. kerben 5 évig (igaz, koliban), tényleg szép meg jó, az SZTK-t is ismerem. de biztos annak is vannak parás részei, pl. a Kelenföldi pu. felé, nem?


milyen jó ovik, sulik vannak?

54. Derya (válaszként erre: 53. - Panini)
2011. aug. 23. 15:14

a te stílusodban nem kívánok visszavágni, ezért egyszerűen csak idekopizom a te általad linkelt cikk néhány sorát:

"A családokat Budapest különböző részein helyezték el. Csepel, Pesterzsébet, Kőbánya, illetve Ferencvárosban többek között a Haller és a Gát utca fogadta be őket."

szóval, ha azt állítjátok, hogy a dzsumbuj lakóit erzsébetre telepítették, az egyszerűen hazugság!

most akkor licitáljuk egymásra?

én meg 38 évig laktam ott. :-)

bűntények mindenhol történnek, bűntelen város, kerület nincsen.

53. panini (válaszként erre: 39. - Derya)
2011. aug. 23. 15:09

Mielőtt okoskodsz, inkább nézz utána a témának.


pl innen vesszük:


[link]


Akkor még egyszer leírom, mert itt páran említették, hogy semmi tapasztalatom nincs: 24 évig éltem ott és a mai napig ott dolgozom.


Két konkrét példa pedig:

- kb 5 éve történt a Wesselényi utca környékén, hogy egy kisebb család kint lebzselt a háza előtt, mi pedig ott sétáltunk hazafelé a párommal. Az egyik "kislány" a családból úgy gondolta jó poén kővel dobálni a járókelőket. 8 napon túli sérülésem lett.


- a másik, hogy a fodrászom a Kossuth L. utcába van. Világos nappal kulcsra kell zárni az üzletet, mert megjelennek csapatostul, aztán nézelődnek....

52. Derya (válaszként erre: 51. - Clau26)
2011. aug. 23. 15:03
írtak olyanok is. :-)
51. Clau26
2011. aug. 23. 15:01
légyszi rijon már ayz ide aki ott is lakik..én ott laktam és októbertől megint ott fogok..annyira nem lehet szar ha 1 két szintes családi házat,zöldövezetet cserélek le erszébetért..
50. 51b2bacbe3 (válaszként erre: 45. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 15:00

Az I. és II. ker.-t nem ajánlom, az I. ker - amennyire tudom - a Vár környéke, hát abba mi a jó? Semmiképp, az nagyon bent van. A III. ker.-t azért nem annyira ajánlom, mert se nem szép, se nem tiszta, a lakóközösség sem az igazi. A XVI., XVII., XVIII., XXII. szerintem irtózatosan kint van, onnan bejárni nem jó, gyerekkel lehet ,h elzártan éreznéd magad.

A XII. biztos jó, az ellen nem hallottam semmi rosszat, sőt.

A XI. tuti, hogy jó, mindent el tudsz intézni a kerületben, biztos hallottad, h az orvosi szakrendelő központ is itt nagyon szuper, nem rég újították fel, nagyon jól működnek a dolgok, időpontra érkezel, és nem kell várnod. Jó hely, ami a lényeg, hogy élhető kerület. A gyerekeknek az iskola szempontjából nagyon jó (jó hírű iskolák vannak, ez fontos). Senki ne értse félre, de sok igényes ember lakik itt, ami fontos dolog.

49. Clau26 (válaszként erre: 7. - 1c173974e8)
2011. aug. 23. 15:00
Én utálom pestimrét..
48. Clau26 (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 14:59
az tök jó környék..mondom ezt egy 20hónapos kislánnyal,imád ő is ott lenni..nemzetiség arra felé alig van viszont ovoda bölcsi,suli mind a közelbe és van élet..nem kihalt a hely de mégis csendes..a legjobb hely szerintem erzsébet központ..mert a kintebbi részeire már nem költöznék de a központ nagyon jó
47. Clau26
2011. aug. 23. 14:57
Nekem a sétáló utcától 2utcányira van lakásom és imádom Pesterzsébetet...van kb 6játszótér a közelbe,mindenki kedves,közvetlen,bevásárlási lehetőség a közelbe,minden ott van egy köpésre..jelenleg a páromnál lakunk nagy kertes ház,elit környék...és ennek ellenére azt mondom..erzsébet szászor jobb..
46. Derya (válaszként erre: 45. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 14:36
I., II., XII., ha van sok pénzed, de azt írtad, hogy annyira sok azért nincsen. :-)
45. CsillagTM (válaszként erre: 43. - 51b2bacbe3)
2011. aug. 23. 13:44

ezekről hallottam jót:


1,2, (3), 11, (12), 16, (17), (18), 22


ez kb. helytálló?

44. CsillagTM (válaszként erre: 39. - Derya)
2011. aug. 23. 13:43
mint láthattad, itt is írták, illetve mint említettem, kollégám is mondta, aki ismeri a környéket.
43. 51b2bacbe3 (válaszként erre: 29. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 12:26

A XI. kerületbe költözzetek.

Igényfüggő.

De hát inkább költözz kisebb lakásba, akár egy panelba, minthogy ezekre a helyekre..

2011. aug. 23. 11:48
Lőrincen is vannak jobb részek,meg rosszak-de ez majd minden Pesti kerületre érvényes:D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook