Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzügy, logisztika vagy külgazdasági szakirány? fórum

Pénzügy, logisztika vagy külgazdasági szakirány? (beszélgetős fórum)

2012. máj. 4. 20:01
Köszönöm. Esetleg még valaki? Véleményekre lennék még kiváncsi. :)
2012. máj. 3. 18:03
Logisztikát javaslom.
2012. máj. 3. 18:01
Köszönöm szépen! A gond már csak az, hogy 10-en valahány emberből eddig egyedül jelentkeztem külgazdaságira... szerintem nem fog indulni. :(
2012. máj. 3. 12:54
Írásod alapján egyértelműen a külker, szerintem azzal többre is mész, és ez is log. Pü nagyon száraz. Sok sikert! :)
2012. máj. 3. 09:08
Külgazdaság, ha külföldön akarsz dolgozni.
2012. máj. 2. 22:08

logisztikát.

egyrészt mert nekem az jön be,másrészt mert ez olyan sokrétű. sok helyen el tudsz vele helyezkedni, beszerző, gyártástervező, készletgazdálkodótól elkezdve fuvarszervező,csomagolási szakértő stb és ehhez kell a nyelv.

2012. máj. 2. 21:39

Gazdálkodási és menedzsment szakos hallgató vagyok, másodéves. Most kell, a következő 2 hétben szakirányt választani. A következők közül választanék: pénzügy, logisztika vagy külgazdasági.

Jövőre Ausztriában szeretnék egyetemre járni (Erasmus-szal, mivel közel van a határ, az ottani egyetem, folytatom itthon is egyéni tanrenddel), és a későbbiekben külföldön szeretnék dolgozni. Szeretem a nyelveket, felsőfokúm van németből, beszélek angolul és egy kicsit spanyolul is (amit a nyáron fejleszteni szeretnék). Úgy érzem, pénzügynél ez az egész elcsépelt lenne, ráadásul pénzüggyel nehezebben is helyezkednék el külföldön, nem? Egyébként pénzügyből is jó vagyok és sosem okozott gondot (eddig nagyon jó tanárunk volt belőle, akit nemrég sajnos kirúgtak, így ki tudja, kit kapunk jövőre).

A logisztikába diákmunkák révén kis betekintést nyertem és sokkal jobban tetszik. Viszont keresztapám, akinek fuvarozó cégei vannak, azt mondja, menjek pénzügyre, mert pénzüggyel tudok logisztikában is dolgozni, de logisztikával pénzügyben nem! Így legszimpatikusabb a külgazdasági lett, egyrészt a nyelvek miatt, másrészt abban sok a logisztika és a pénzügy is így nyitva hagynám a "kapukat" a későbbi elhelyezkedés terén.

Ti mit tanácsolnátok? Ha külföldön akarok elhelyezkedni, nyelveket akarok használni, tanulni, és nem akarok túl monoton munkát (mivel a pénzügyet annak tartom, pl egy bankban?!), melyik lenne a legjobb szakirány? Szeretek szervezni, intézkedni, ezért akarok később logisztikán belül dolgozni. De az a szakirány nagyon "gagyi" sokak szerint.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook