Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzéhes nő rámászott apámra. Hogy lehet megszabadulni tőle? fórum

Pénzéhes nő rámászott apámra. Hogy lehet megszabadulni tőle? (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Forrest2010)
2021. szept. 30. 11:41

A 82 éves örüljön, hogy még él? Szerinted.

Neki nem lehetnek vágyai, elképzelései?

Várja a halált és örüljön, ha a kedves családtagok közül valaki majd rányitja az ajtót?

28. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Libikóka)
2021. szept. 30. 11:39

A második mondatoddal tökéletesen egyetértek.

DE: Nálam az veri ki a biztosítékot, ha meg akarják határozni a "leendő örökösök", hogy a papa-mama mit csináljon/ne csináljon a pénzével, mert akkor nekik kevesebb marad.

27. forrest2010 (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2021. szept. 30. 11:39
... mert szerinted ? a 82 évesnek mi kell még ?! a gondoskodáson kívül ?! hamá a kedves szomszédasszony " szemet vetett " a vagyonára ?! hadd vigye !
26. libikóka (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2021. szept. 30. 11:35

Nem fogunk egyetérteni ,,de nem is baj.Igaz is amit írsz / írtatok ha szó szerint veszzük igen azt csinál vele amit akar.

De az hogy más röhögjön a markába szegény öreget kihasználva ,,,annál még az is jobb ha klotyópapírnak használja a pénzét.

25. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Auróra2010)
2021. szept. 30. 11:30
A családtagoknak sem árt egy pszichiátriai vizsgálat, aki az idős rokon halálát és vagyonát várják.
24. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Auróra2010)
2021. szept. 30. 11:29

Rokonait, családját senki nem választhatja meg.

Azért mert valaki a rokonom, nem jogosítja fel arra, hogy az általam megszerzett vagyonnal ne rendelkezhessek még életemben szabadon, mert akkor neki nem lesz mit örökölnie.

23. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Libikóka)
2021. szept. 30. 11:27

A magára úgy is értendő, hogy azt csinál a pénzével és vagyonával amit akar.

A család nézzen magába, hogyan kerülhetett a papa olyan helyzetbe, hogy inkább egy nyerészkedő idegennek adná a vagyonát.

2021. szept. 30. 11:25

Mindenki saját magából indul ki, de azért a rokonság nem arról szól, hogy az egy életben felhalmozott vagyont idegeneknek kótyavetyélje el bárki, saját vérszerinti családját kisemmizve, persze csak ha nem forog fenn az érdemtelenség a fiatalabb generáció vonatkozásában.


P.Pankának: van aki vagyont gyűjt, van aki élményt, ki-ki a vérmérséklete szerint. De a nagyon kirívó durva eseteket nem kell hagyni azzal az álságos indokkal, hogy öregségére mindenki azt csinál a vagyonával, amit akar, ilyenkor azért nem árt egy pszichátriai vizsgálat.

21. libikóka (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2021. szept. 30. 11:20

Apukád és mindenki megérdemli hogy ha van mit magára költeni tegye éljen vele,ne legyen gyámság meg átiratás stb.

Te is azt írtad verte volna el Magára,,,,nem azt hogy szórja egy megtévesztő nyerészkedő idegennek.Mert Fi szerint még magán is spórolt már a bácsi..!!

2021. szept. 30. 11:00
Én is felnőtt ember vagyok, és tutira nem állnék jót magamért, ha bármelyik rokonom gyámság alá akarna vetetni csak azért, mert kölcsönadtam a saját pénzemből bárkinek. Ahogy a lakásomat sem íratom senkire, csak arra, akire akarom. Tényleg bosszantó lehet, de az öreg azt csinál a saját vagyonával, amit akar. Soha eszem ágában sem volt megmondani a szüleimnek, hogy mire költsenek. Hiába örököltem édesapámtól egy fél házat. Azt kívánom, bárcsak inkább lett volna ideje a végig gürizett élete végén annak a háznak az árát elverni csak magára. Megérdemelte volna.
19. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2021. szept. 30. 10:46
Én is így gondolom.
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Forrest2010)
2021. szept. 30. 10:44
A férfié mindkét lakás, ő dolgozott meg érte, de azért érezze megtiszteltetve magát, ha egyáltalán használati jogot kap?
17. 621bb5db60 (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2021. szept. 30. 10:43
Nem értem, miért gondolod rögtön, hogy azért félti a FI az apját a szomszédtól, mert az örökségét félti. Még az apja életében kisemmizheti a szomszéd. Az én nagyanyámat anno az egyik "barátnője" akarta csőbe húzni. A mamám fejét teletömte azzal, h a sokat érő hatalmas belvárosi lakása csak pár milliót ér, jobban jár ha eladja neki, mert később csak még kevesebbet fog érni. Majdnem sikerült is a banya terve, de még időben kiderült, mikor mamám elszólta magát, hogy eladja a lakást és hozzánk költözik, mert az árából másik lakást nem tudna venni. Mi meg csak kammilláztunk, hogy mi van. Aztán szüleim közbeléptek, helyretették a barátnőt és mamám még tíz évig boldogan élt a lakásában. Szerinted mi lett volna, ha szüleim hagyják, hogy elkótyavetyélje a lakását? Fedél nélkül marad. (Persze jöhetett volna hozzánk, nem arról van szó.) De miért hagyja az ember h a kedves papa vagy a mama, egy vagyont adjon egy idegennek pár kedves szóért.
16. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Semleges)
2021. szept. 30. 10:17
... én még nem is haszonélvezetet , hanem csak használati jogot tartanék + magamnak ! ilyen idős fejjel !!!! ... / az emberek között rengeteg az olyan , akire 1 fakanalat nem bíznék rá ! / még a haszonélvezet is több jogot hagy ! aminek következményeit nem kellene a gyerekére hagyni , mert ott is érheti kellemetlen meglepetés a gyerekét ! azt költöztet be , akit akar ...
15. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2021. szept. 30. 10:12
... azért úgy őszintén !!! a középkorú szomszédasszony tevékenysége kicsit sem csípi a szemed ?! ... hogy feji az öreget ?! ... nem az ? aki inkább ácsingózik arra a" vagyonra " ?!
14. semleges (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2021. szept. 30. 09:27

Igazad van ebben. De én is azt mondom, hogy szólni kell a papának, azért ne mindent a kedves szomszéd asszonyra írasson. Két lakás a mai világban? Az unokának nem kellene az nulláról indulnia, és ezt veszélybe látja az FI. Maradjon már a családban legalább egy lakás. Nincs igaza? Hagyja elúszni az örökségét, csak mert a papát az ujja köré csavarja a számító de nagyon kedves, minden hájjal megkent szomszéd asszony?:) Egyébként a szomszédasszony nem hülye:)

Hát aki ezt szó nélkül hagyja meg is érdemli.

2021. szept. 30. 09:22
Mond hogy csődbe mentetek....😁
2021. szept. 30. 09:22

Megvallom őszintén én sem lennék nyugodt. Láttunk már olyat, hogy kiénekelték a vagyont is, a lakást is, pénzt is. Észnél kell lenni.

Apukád nem tudja a nevetekre íratni a 2 lakását és ő a haszonélvező? Vagy legalább az egyiket? Csak hát ez szülhet még közöttetek konfliktust, mert mondhatja, hogy arra költi amire akarja, ne szólj bele. Sok kedves szomszédasszony és szomszéd ember van ám.

2021. szept. 30. 09:21
Nem a legelegánsabb megoldás, de ha a papa nem hagy fel a pazarlással és anyagilag, pénzügyileg megbizhatatlan ,gondolok arra, hogy olyan kölcsönügyletekbe keveredik, amiből rendszeresen nem kapja vissza az összeget - itt kilátásba lehet helyezni, hogy gondnokság alá lesz helyeztetve bíróság által. Az ilyen pereket általában meg is nyerik. Az uj ptk már bevezette a vagon kezelő intézményét, ezen is el lehet gondolkodni.
10. aszparagusz (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2021. szept. 30. 09:17

Örökség akkor van, amikor az örökhagyó meghal.

Addig azt csinál a vagyonával, amit akar.

Undorító, hogy sokan már akkor az örökségre ácsingóznak, amikor a leendő örökhagyó még él.

2021. szept. 30. 09:16

A család azért is van szerintem ,ha látjuk hogy a másik fejjel rohan a falnak akkor azért megpróbáljon valamit tenni.Mindegyikünknek vannak rossz döntései, ,,ki tenné/ tehetné meg ha nem a család hogy figyelmeztet és óv.

Itt nem a mindenáron beleavatkozásra gondolok.

Szóval hagyni és elgondolni hogy ott ül az a szomszédasszony és aranytojást tojó "kakasnak" képzeli apámat(nyújtson bármi " kedvességet")HÁtt,,,,,

8. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Papája)
2021. szept. 30. 09:15

Semmi köze hozzá, hogy az apja mire-kire költi a pénzét.

Milyen jogi lépéseket tehet?

Az apja nincs gyámság alatt.

2021. szept. 30. 09:07

Ha félted az örökséged, akkor beszélj erről apukáddal. Tegyél érte, hogy ne tudja elvenni tőled és a gyerekedtől, amit örökölnétek.

Amúgy meg az ő vagyona, ő dönti el, hogy mire szórja el. Ha arra, hogy egy középkorú nő kedves legyen vele, akkor arra. Hiába van két lakása, ami feltehetően egy élet kemény munkájába került, nem tudja magával vinni. Ennyi idősen mire költse az ember az összekuporgatott pénzét, ha nem a boldogságra. Még akkor is, ha az csak egy számító szomszédasszony figyelmessége.

2021. szept. 30. 09:01
Csajozik? 😄 Beszélhetsz apáddal, hogy vigyázzon magára, járjon nyitott szemmel, ne hagyja magát kihasználni. Ennyit tehetsz. Ennél jobban ne avatkozz bele szerintem.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 08:44

Hát nekem még sosem fizette ki se anyám, se nagymamám amit vásároltam nekik. Igaz, nem is fogadnám el soha.

Szerintem amúgy semmit nem tudsz tenni, apudnak saját joga olyan hülyét csinálni magából, amilyet akar, az hogy téged ez zavar, hát...

2021. szept. 30. 08:41

Megértelek,,,ilyen pénzes dologban ugyan nem volt részem,de azt tapasztaltam hogy férfiak(egy része nyilván) ,bizony befűzhetők még ebben a korban is:)

Más megoldást én sem látok,,menni kell szomszédolnod.

Persze baromi kellemetlen,,,,de inkább legyen az ,,mint hogy folytatódjon.

Azt nem írom hogy apáddal beszélj ,mert ő nyilván nem így látja ,vagy inkább nem így érzi:))

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 08:38

Apáddal is beszélgess el, de nagyon komolyan. Nyilván jólesnek neki a szomszédasszony hízelgő szavai, de nyisd fel a szemét.

Amennyiben ez nem működik tehetsz jogi lépéseket is.

A szomszédasszonyt meg fenyegesd meg mindennel.

2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 08:04
Esetleg meglátogatni a szomszédasszonyt és elbeszélgetni vele?
2021. szept. 30. 07:44

Apám 82 éves, bottal is alig tud járni már. Nem vagyunk vagyonosok, de megvan mindene, és relatíve jó nyudíjat kap. Egyedül él, anyám 8 éve elhunyt. Apám mindig segített engem meg a lányomat, persze mindketten dolgozunk rendesen, nem vagyunk rászorulva.

Az utóbbi időben észrevettem, hogy amikor vásárolok neki "elfelejti" kifizetni, ahogy eddig tette. Egy forintot sem ad az unokájának. Semmit nem vesz magának sem, hirtelen nagyon spórolós lett. Ezt még így betudtam volna a korának, ha a múlt héten össze nem futok nála a szomszédasszonyával, akinek épp pénzt adott "kölcsön". Gyorsan összeállt a kép a fentebb felsorolt változásokról. Apa is mondta, hogy néha szokott nekik kölcsönadni de csak kisebb összeget. Később bevallotta, hogy "jóba akart lenni vele" az asszony. Egyértelmű a célja.

Felháborító az egész dolog, hogy egy középkorú nő így kihasznál egy naiv idős embert. Félek, hogy ráveszi még valami durvábbra is, esetleg aláírat vele valamit. 2 lakása van apámnak.

Nincs ötletem, hogy lehetne leszerelni?

Nem kell félreérteni, nem az hiányzik hogy nekünk adjon, átlagon felüli jövedelmem van. De azért nehogymár egy vadidegen így kihasználja! Apa is feszült, ideges, mert gondolom valahol tudja, hogy nem helyes amit tesz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook