Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pedagógusok! Járt már valakinél tanfelügyelet? fórum

Pedagógusok! Járt már valakinél tanfelügyelet? (beszélgetős fórum)


17. adfa0d8bdb (válaszként erre: 16. - Klarika5)
2016. febr. 10. 10:55
Erre voltam kíváncsi, hogy a százalékos eredményt mennyi idő után tudják meg.
2016. febr. 10. 10:22
Nem, bár lehet következtetni az óra utáni megbeszélés hangulatából, kérdéseiből. A százalékos eredményre néha 1 hónapot is várni kell. Bár lehet, hogy most felgyorsítják.
2016. febr. 10. 08:46
Aki átesett már minősítésen, még aznap megmondják az eredményt? (Ált. iskolai tanár esetében)
14. adfa0d8bdb (válaszként erre: 12. - Fzsuzska)
2015. nov. 2. 12:25

Nem, váratlanul biztosan nem.


2 hónappal előtte jelezte az O.H levélben az időpontot.

13. klarika5 (válaszként erre: 12. - Fzsuzska)
2015. nov. 2. 10:22
Én nem hallottam olyanról, hogy váratlanul érkeztek volna. Napokkal előtte közlik a pedagógussal, hogy melyik nap melyik órájában látogatnak. A portfóliós látogatás előtt meg bekérik a tematikus tervet, a tartandó óra vázlatát,előre közlik a pf.-val kapcsolatos észrevételeiket, meg a kérdéseket, amelyekre szeretnének választ kapni.Ezzel szerintem semmi baj.
2015. nov. 2. 08:39
A tanfelügyelők mindig bejelentik ha jönnek? Tehát nem jöhetnek váratlanul. Azt már tudom hogy nem csak minősítés esetén...
2015. okt. 30. 22:03

Régen szakfelügyelő volt a státuszuk, aztán szaktanácsadó, de egyik sem működött, hisz igazából a pedagógia nagy része nem egy objektívan mérhető valami.Szubjektív megközelítéssel bírálatot mondani meg nagyon merész dolog.

A problémára: pár nappal előtte kiküldik a kérdéseket a beadott portfólióval kapcsolatban.

Akik jelentkeznek erre a feladatra, legyenek óvónők/tanárok - általában maguk is végeznek tudományos munkát, felkészítésen vesznek részt, tehát képesek megítélni a megfigyelt pedagógus kvalitásait.

2015. okt. 29. 09:49

Ja, még jobban járhat egy tanárral, mert az óvónők élesebben kritizálják egymást.( És a tanár is a tanárt)


Aki azt írta, hogy magyaros-fizikás és fordítva: a pedagógiai munkát nézik, nem azt, hogy az egyenletet, vagy a verselemzést.

9. adfa0d8bdb (válaszként erre: 8. - Fincsi5)
2015. okt. 29. 08:47
Értem. Köszönöm. :)
8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Adfa0d8bdb)
2015. okt. 29. 08:34
Nem ilyen durva, csak leírja amit tapasztalt. Ha nem tetszik neki, emiatt nem küldik el / legalábbis régen nem /, a vezető óvónő dolga, hogy mit tesz. Ő is bent van, azért nem az atyaúristen, csak egy hatalmi státusz a szakfelügyelő. :))
7. adfa0d8bdb (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. okt. 29. 08:14

Azt nem vitatom, ha megfelelő szakember jön, annak van értelme.

De nevetségesnek tartom, hogy egy olyan tanárt aki 20-30 éve a pályán van, óvónő bíráljon és fordítva.

És ha épp nem tetszik neki amit lát? Visszaadhatja az ember a diplomáját x év(tized) után és elmegy a L..l-be kasszázni? Vicc!

2015. okt. 29. 07:46

Régebben természete volt a 3-4 havonkénti látogatás. Mikor szűnt ez meg?

Ha valakit nem bírt a szakfelügyelő, akkor nem egy foglalkozásra, hanem egy egész délelőttre beült.

Ha a gyerekekre koncentrál a rokonod, nem lehet gond.:)

5. adfa0d8bdb (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2015. okt. 29. 06:45
Igen, ez eléggé vicces! :)
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2015. okt. 28. 21:13
nevetséges az egész....mivel nincs elég emberük minden szakterületre, ezért akár magyartanár is mehet fizika órát nézni és véleményt mondani!!!
3. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2015. okt. 28. 20:08
Szívesen végighospitáltam volna az óramegbeszélést. :)
2015. okt. 28. 19:58
Én épp ma kaptam levelet az OH-tól, hogy az előzetes értesítés ellenére mégsem férek be a 2015-ös ellenőrzésbe. Így hát bizonytalan időre elhalasztották. Valójában szeretnék inkább már túl lenni rajta.
2015. okt. 28. 18:19

Sziasztok! Tapasztalatokra lennék kíváncsi. A családunkban 2 pedagógus is van. Mindketten kaptak az Oktatási Hivataltól értesítést, megvan a dátum is, mikor jönnének.

Egyetlen ismerősünk van túl ezen, ott viszont érdekes a tapasztalat. Óvópedagógus ment általános iskolai tanárt nézni és fordított esetről is hallottam már.

Tudni lehet előre, ki megy? Azt közlik előre?

Várom a választ, hátha valaki hasznos információval tud szolgálni. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook