Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS, túlstimulált petefészek, többes terhesség, redukció fórum

PCOS, túlstimulált petefészek, többes terhesség, redukció (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS, túlstimulált petefészek, többes terhesség, redukció

2010. dec. 6. 15:32

őszintén ,tiszta szívből sajnálom!

Légy erős,és talpra kell állni!

21. Kexem
2010. dec. 6. 15:02

Kedves Olvasóim!


Azt kértétek számoljak be a történtekről. Sajnos a 18. hét végén elfolyt az egyik baba magzatvize, így meg kellett szűntetni a terhességet. Az okát egyenlőre nem tudjuk, valószínűleg gyulladás okozta. Reméltem, hogy happy end lesz a történet vége és erőt tudok önteni másokba. Ilyen az élet...

20. Zsanetta (válaszként erre: 19. - Kexem)
2010. nov. 23. 13:52
A további legjobbakat és remélem minden a legnagyobb rendben lesz veletek
19. Kexem
2010. nov. 23. 13:51

Kedves Hozzászólók!


Nagyon szépen köszönöm a sok hozzászólást, jókívánságot, jelet, amit tőletek kaptam az elmúlt napokban.

Igyekszem továbbra is köztetek lenni és az eseményekről "tudósítani".

Jelenleg mindhárman jól vagyunk, 17 hetesek a babák. Kezdenek egyre inkább mozgolódni. Rengeteget kell kórházba járnunk, most magas lett az AFP-m, ami miatt újabb ultrahangok következnek. Az Uhkat nem bánom, mert így legalább gyakran láthatom őket:) Jövő héten 4D-ben is megnézhetjük őket:)


Majd még jelentkezem

2010. nov. 16. 15:32
Nagyon rossz lehetett neked ás nagyon nehéz döntést kellett hoznod,de kívánom nektek hogy legyetek boldogok és egészségesek most az a legfontosabb és gondolj arra lesz két gyönyörű kisbabád:)
17. kevian
2010. nov. 16. 06:21

Koncentrálj a babákra akik a pocakodban maradtak, s talán így könnyebb lesz! Nekik lesz elegendő helyük, s boldogan ficánkolhatnak a pocidban.

Kérlek folytasd a naplódat, hogy drukkolhassunk a továbbiakhoz!

16. Akvamarin (válaszként erre: 14. - Macifül)
2010. nov. 15. 11:11

Szia!

Persze,megkeresem,amint lesz rá lehetőségem.

Elküldöm priviben.

2010. nov. 15. 08:33
Nehéz döntésen vagy túl, de szerintem jól döntöttél.Remélem beszámolsz majd a fejleményekről, kívácsiak vagyunk hogyan alakul majd a jövőtök a gyerkőcökkel. Remélem minden jól alakul a jövőben Veletek!
14. Macifül (válaszként erre: 11. - Akvamarin)
2010. nov. 13. 22:33
Engem érdekelne. Elküldenéd a linket?
2010. nov. 13. 08:52

Bár az a 3. baba,szegénykém angyalka lett,de hidd el jól döntöttél.

Pihenj nagyon sokat ,mert most ez a legfontosabb és próbáld meg ez feldolgozni.

Mert gondolom a lelked azért érzi a fájdalmat.

12. Bcicus
2010. nov. 13. 00:38

Sajnálom a 3. babád, de jól döntöttél. És ha mondhtaom nagyon nagy szerencséd van, hogy a hyprstimut megúsztad, mert az 3as ikerterheséggel az életedbe került volna.

Nekem is volt tavaly mert nem megfelelően kezeltek majdnem belehaltam, pedig terhes sem voltam. 1,5 hét intenzív osztály élet és halál között. Volt emelkedett hcg-m, de vissza esett valszeg a sok gyógyszertől, meg a kihült majd belázasodott szervezetemtől.

Sok boldogságot.

2010. nov. 13. 00:23

Elég közelről néztem végig egy hasonló esetet pár éve,mert az egyik szomszédom is 3 babával esett teherbe stimuláció után.Aki egyébként regisztrált itt a Hoxán is.

Ők nem redukáltattak,ki is hordta mind a három babát,igaz,csak a 28. hétig,mert koraszülöttek voltak.Mint később beigazolódott,nem a többes terhesség miatt,mert a véletlenül bepottyant negyedik babát,akit szintén bevállaltak 9 hónappal az ikrek után,szintén csak a 35. hétig tudta hordani.Tehát ez nála lehet valami hajlam,hogy korán kitágul,és megreped a magzatburok.

Az ikrek is egészségesek lettek,bár volt néhány nehéz hónap az elején.

A másik nézőpont,ami miatt még hozzászólok:olvastam róla,és egy dokumentumfilmben is említették,hogy a babák emlékeznek a magzatkori dolgokra.Tudják,ha mellettük meghal a testvérük,később hiányolják,esetleg megpróbálják "felrázni" vissza az életbe.Konkrét esetet írtak le,ikerterhességnél az egyik baba elhalt,és a megszülető,cseperedő kisded furcsa szokására lettek figyelmesek a szülők,majd az orvosok.A gyerek odament tárgyakhoz,és két kézzel,minden ok nélkül elkezdte rázni azokat.Már nem tudom,hogy jöttek rá,de azt állították,hogy a meg nem született testvére miatt csinálja,őt akarta mozgásra bírni.

Egy cikkben azt olvastam,hogy a gyerekek valahogy emlékeznek még arra is,hogy ha lombikprogrammal fogantak,mi történt a többiekkel,hányan mentek a fagyasztóba,stb.Erről linket is tudok keresni,ha valakit érdekel.

Az ismerősöm egébként azt mondta,hogy nem is aszülők dönthetnek redukció esetén,melyik babát válasszák ki,hanem az elhelyezkedésük alapján döntenek az orvosok.Mindig a legalsó,vagyis a "C" magzatot választják ki.

Végül kedves Kexem:nagyon sajnálom,hogy ilyen fájdalmas döntésre kényszerített az élet,kívánom,hogy mihamarabb kiheverd az egészet,és egészséges babáknak tudj életet adni.

Üdv.

2010. nov. 12. 19:23

Gratulálok a babákhoz,sok erőt kívánok!

A munkatársam is picike,hormonkezelést kapott hogy teherbe essen és 3babát hordott ki,nála szerencsére nem lett gond,egészséges 13éves gyerekek.A barátnőm is PCO-s,öt éve diagnosztizálták ő most 32hetes kismama,spontán teherbeesésből,gyógyszerek nélkül.Vannak még jó dolgok az életben!

2010. nov. 12. 19:00
Igazán megérdemled, hogy egészséges babáid legyenek. Biztosan elhalványul ez a rossz emlék, ha látod majd növekedni a két szép, egészséges gyermekedet. Kívánok neked minden jót!
2010. nov. 12. 18:53

Folynak a könnyeim,mert hihetetlenül nehéz feladat lehetett ez neked,dönteni egy olyan utat ami ,rossz.

De jól döntöttél,inkább 2 egészséges mint akár 3 beteg.

Kívánok neked a legszebb pillanatokat amiket ezek a babák nyújthatnak.

Én nem tudtam volna elvetetni ,most ezt mondom,mert 12.hét..... miért várnak eddig??

Kitartást nektek!

2010. nov. 12. 17:48

Hosszú és rögös volt az utad idáig. Kivánok Neked szép napokat a terhességed idejére, és két szép, egészséges babócát!


Szivesen olvasnám a naplód, ha folytatnád :).

2010. nov. 12. 17:47
Az egyik ismerősöm külföldön szinte ugyanezt a procedúrát csinálta végig 4 évvel ezelőtt, nála is 3 embrióból vettek el egyet. Két gyönyörű, okos kisfia született! Kívánok neked sok erőt és egészséget a terhességhez!
2010. nov. 12. 17:36
Hát én is csak gratulálni tudok neked,hogy belementél ebbe!!Sok sikert a továbbiakban,és szép egészséges babákat!!!:):)
2010. nov. 12. 17:21
Nagyon nehéz lehetett ezt átélni. Kívánok neked egy nyugodt szép terhességet és a végén 2 egészséges kisbabát!
2010. nov. 12. 16:31
Nagyon sajnálom ami eddig veled történt, remélem minden jól fog végződni és jön egy kis boldogság is számotokra!
2010. nov. 12. 16:22

Hasonló helyzetben járok én is, bár én csak odáig jutottam el, hogy 7 tüszőm repedt meg, de baba 1 sem lett, most műteni fognak, kiégetik a cisztákat. Hiába szedtem a metformint nekem se lett peteérésem, így a stimu mellett döntöttünk, ami ugye nem egy leányálom.


Elnézést, hogy magammal kezdtem.


Sajnálom, hogy el kellett venni a 3. babát, de meg lehet érteni, hisz a másik 2 baba életéről volt szó, vagyis 3 baba életéről, te mindent megtettél és ő is megérti odafent. ő a ti angyalkátok.

2010. nov. 12. 16:08
Négy problémával szeretnék foglalkozni ebben a cikkben, amelyek:
1. A PCOS vagyis policisztás ovárium szindróma hatása a teherbeesés esélyeire.
2. A hormonkezelés miatt kialakult túlstimulált petefészek
3. Többes ikerterhesség (esetemben 4)
4. Embrioredukció (vagyis részleges terhességmegszakítás)

Ugrás a teljes írásra: PCOS, túlstimulált petefészek, többes terhesség, redukció

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook