Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCO gyanús vagyok! Akik jártasak ebben a témában, kérem segítsenek! fórum

PCO gyanús vagyok! Akik jártasak ebben a témában, kérem segítsenek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
27. Sibetti (válaszként erre: 26. - Nadáné)
2013. márc. 1. 19:05
Dehogynem! Csak félek, hogy nem lesz-e baj, ha esetleg azelőtt esek teherbe, hogy elkezdjük kezelni a betegséget.
26. Nadáné (válaszként erre: 25. - Sibetti)
2013. márc. 1. 18:53

Miért akarsz védekezni?

Nem a baba a cél?

2013. márc. 1. 18:16

Most jutott eszembe!

Ha együtt vagyok a párommal védekezzünk? Vagy úgy sincs rá esély, hogy terhes legyek...

24. Sibetti (válaszként erre: 23. - Nadáné)
2013. márc. 1. 17:59

Hát akkor még nem voltak cisztáim. Most vannak. Nem vagyok biztos benne, hogy ez ugyanaz,mint akkor.

De értem miér írod, anno nekem is voltak ilyen gondolataim.

23. Nadáné (válaszként erre: 22. - Sibetti)
2013. márc. 1. 14:43

Biztos, hogy nem úgy fog végződni....Bízz magatokban.

Te legalább már tudod, hogy teherbe tudsz esni. :/

Én még ezt sem tudom. :(((

22. Sibetti (válaszként erre: 21. - Nadáné)
2013. márc. 1. 14:03

Még jó, hogy lesz.

Nekem mondta a dokim, hogy valszeg ez volt az oka annak, hogy az előző terhességem 1,5 év alatt jött össze. Így most már ezt is tudjuk a következőre nem kell majd ennyit várnunk. És remélem nem úgy fog végződni mint az előző! :(

21. Nadáné (válaszként erre: 20. - Sibetti)
2013. márc. 1. 13:59

Hát igen. Annyira nem tudom az olyan anyukákat sajnálni, hogy óó én nem ezt vagy nem azt szerettem volna. Nem kívánség műsor ez. :)

Mások meg mit meg nem tennének, hogy babájuk legyen. :)

De nem baj, nekünk is lesz, hidd el! :))

20. Sibetti (válaszként erre: 19. - Nadáné)
2013. márc. 1. 13:45

Az uh-t értettem a pm-et nem! :)

Mik vannak..

Szerintem aki hipp-hopp teherbe esik és van egy probléma mentes terhessége, nem is tudja mennyire szerencsés.

És akkor az a legnagyobb problémájuk,hogy fiút szeretett volna, de lány lesz.

Kész!

19. Nadáné (válaszként erre: 18. - Sibetti)
2013. márc. 1. 13:21

Pajzsmirigy (pm) ultrahang (uh). :))

A göb...hát azt én se tudom pontosan...kis dudor. De szerencsére nekem még nem okoz problémát, legalábbis nem érzékelem.

18. Sibetti (válaszként erre: 17. - Nadáné)
2013. márc. 1. 13:13

Nekem most lesz a vv. és ezek szerint nekem 3 pontos lesz, mert lesz egy 0 perces, egy 60 perces és egy 120 perces.

Mi az a pm uh? És mi az a göb?

Jézusom!

17. Nadáné (válaszként erre: 16. - Sibetti)
2013. márc. 1. 13:00

Ne kérj azért bocsánatot, mert 1: nem tudod hogy működik, 2 pedig, hogy felajánlottam, hogy nagyon szívesen segítek, amiben csak tudok. :)

Szőrösödést úgy kell érteni, hogy pl. comb, has.

Igen, én már ennek is örülök, hogy legalább tudom, hogy mi a baj, és elkezdtük a kezelést. Ja én emellett járok még biorezonanciás kezelésre és reflexológiás talpmasszázsra. Ez utóbbi nagyon nem kellemes, de a babáért mindent. :)


Nekem is cukorterheléses vv-em volt. Nekem 2 pontos volt, Neked?

A 2 pontos azt jelenti, hogy éhgyomorra vesznek vért, aztán megitatják a cukros lötyit (2dl víz+75g cukor), majd 2 óra múlva ismét vérvétel. A 3 pontosnál is ez van, de ott a 2 között 60 percnél is van vv.

Utána más nem volt. Amikor megvoltak az eredményeim, visszamentem az endo dokihoz, és megállapította az ir-t.

Nekem előtte volt még különböző hormonos vv.

Majd volt még egy pm uh-om is, ahol kiderült, h van egy 2,5 cm-es göböm.

3 hónap múlva kell mennem újabb uh-ra. Ha ekkora marad vagy kisebb, akkor nincs gond. Ha nagyobb lesz, akkor biopsziát kell csináltatni. :(

De bízok benne, ha nem fog nőni.

2013. márc. 1. 12:45

Hasi elhízásom az van. Gyakorlatilag oda rakódik minden. Ezt most úgy képzeld el, hogy 160 cm vagyok és tegnap voltam 62,7 kg.

Szőrösödés? Ez most mit jelent? Az arcomon nem szőrösödöm. A lábamon nem tudom mennyivel van több, mint más nőnek! :)

Mensim tavaly már szépen beállt,előtte kínlódtam. De ezt a dokim ráfogta,hogy a fogi.tabi befejezése miatt kavarodott be. Peteérésem csak volt, ha teherbe estem...

Bár én már nem tudok semmit. :(


De legalább már annyival előrébb vagy,hogy tudják mi a baj, és kezelik. Most már biztos minden renden lesz.

Neked is terheléses cukor? Utána még volt valamilyen vizsgálat?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de nem tudok mástól kérdezni.

15. Nadáné (válaszként erre: 14. - Sibetti)
2013. márc. 1. 12:00

Van rendesen mensid és pé-d?

Van esetleg hasi elhízásod? Szőrösödés?


Igen, ha ott vannak a ciszták, akkor az pco.

PCO=policisztás ovárium=sok kis apró cisztás petefészek


Általában az ir okozza a pco-t, de van, amikor jelentkezik a pco ir nélkül is, és olyan is van, h vki ir-es, de nem pco-s.

Nekem sajnos kijutott mindkettő. De már megtanultam, és elfogadtam, hogy ez nem gyógyítható, de kezelhető. Ez tulajdonképpen nem is egy betegség, hanem egy állapot, amivel meg kell tanulni együtt élni.

Én a kalóriát nem számolom, csak a ch-t.

Most már nagyon bízok benne, hogy helyrehozza a hormonjaimat a megemelt met.

14. Sibetti (válaszként erre: 13. - Nadáné)
2013. márc. 1. 11:55

Jajj,értem!

Tehát akkor a ciszták egyértelműen már PCO-ra utalnak? És ha a vv kimutatja,hogy ir-m is van, akkor van PCOS.

A diéta meg a mozgás nem lesz gáz. Már fogytam egyszer 10 kg-ot napi 1200 kcal és 120gch adagokkal meg heti 3-4 tornával. Ebből sajnos a terhesség alatt feljött 4 kg, de már lement 2 kg.

Remélem, nem kell majd sokat szenvedni, hogy megint terhes legyek.

13. Nadáné (válaszként erre: 12. - Sibetti)
2013. márc. 1. 11:44

Nos!

A vv nem a pco-t erősíti meg, hanem az ir-t.

Ha a nődoki cisztákat látott a petefészkedben, akkor az már pco sajnos.

Igen, engem november vége óta kezelne vele.

Sok változás még nincs, mert nekem nagyon pici adaggal kezdte a gyógyszert az endo doki.

500mg-ot kaptam esténként, de nem igazán volt változás. Azt mondta, h most az a cél, h fogyjak, illetve azért haladunk ilyen kis lépésekben, hogy rájöjjünk, melyik láncszem a hibás.

Az ir, 3-as kezeléssel kordában tartható, mint azt már írták előttem is.

gyógyszer+diéta+mozgás

A diétát a doki határozza meg. Alapja a szénhidrát.

Nekem 120g-os szénhidrát (ch) diétát írt elő.

Ez azt jelenti, hogy egy nap ennyit ehetek meg.

Vezetek erről egy naplót, ha érdekel, jelentkez és nagyon szívesen beengedlek. :)

A cukrot és a fehér lisztet teljes egészben el kell felejteni.

Én durum tésztát szoktam enni, illetve basmati rizst (tecsóban szoktuk venni, tecsós márkás).

Krumplit se nagyon lehet, csak esetleg mértékkel, ha nagyon muszáj.

Valamint teljes kiörlésű tönkölybúza kenyeret szoktam enni.

Vasárnap kaptam kenyérsütő gépet. Elhatároztam, hogy mostantól magamnak fogom sütni a kenyeret. :)

Abban legalább tudom, hogy mi van. :)


Kérdezz nyugodtan. Már lassan diplomázhatnék a témából. :)))

12. Sibetti (válaszként erre: 11. - Nadáné)
2013. márc. 1. 11:33

Szia!


Épp tegnap este jutottál eszembe, mert emlékeztem rá, hogy Nálad is ez a gond.

Bár még nálam nem lett kimutatva.Épp most kaptam időpontot 13-ra a terheléses cukor és inzulin vizsgálatra. Jó buli lesz... :)

Téged akkor már kezelnek is ezzel? Mi a következő lépés, ha a vérvétel megerősíti a PCO(S)-t?

11. Nadáné (válaszként erre: 10. - Sibetti)
2013. márc. 1. 11:10

Szia itt is! :)

Örülök, hogy indítottad ezt a fórumot. Már én is gondolkodtam rajta. A régi fórumokba olyan nehéz bekapcsolódni. :/

Én is pco-s és ir-es vagyok.

Ha bármiben tudok segíteni, szólj! :))

10. Sibetti (válaszként erre: 7. - Zsuzzsanna)
2013. febr. 28. 08:31
Igen,nekem is fognak inzulint is nézni!
9. Zebra25 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2013. febr. 27. 23:45
Ezt jó alaposan ki kell vizsgálni. Kell a terhelés, LH, FSH, pajzsmirigyek és sok sok vizsgálat és igen a D vitamin. ma már bebizonyították, hogy a cukorbetegség és az inzulinrezisztencia kialakulása összefüggésbe hozható a D3 vitamin hiánnyal. De talán most már nem is D 3 vitamint hanem D hormon lett a neve? pont 1 hete láttam róla egy riportot.
2013. febr. 27. 21:58
Barátnőm is pco-s!Babát szeretett volna.Neki először csináltak egy csomó vérvételt,hormonmeghatározások,stb.Az inzulinja nem volt rendben,metformint kellett szednie.A pajzsmirigye kicsit alulműködött,azt is rendbe tették gyógyszerrel.A petefészkein 2 cm cisztakéreg volt...Peteérés serkentő gyógyszer nem segített.Megműtötték,leégették a cisztákat.Peteérés serkentő gyógyszer ezután sem használt.Elkezdte kapni a peteérés serkentő injekciókat,így nagy nehezen megérett egy tüsző.Kapott tüszőrepesztőt,gyorsan hazaküldték a párjához,két hét múlva pozitív lett a terhességi tesztje:) A 12.hétig még kellett szednie a metformint és sárgatesthormont.Terhességi cukorbetegség sem alakult ki,minden rendben zajlott a terhesség alatt,egészséges babát szült:)
7. Zsuzzsanna (válaszként erre: 4. - Sibetti)
2013. febr. 27. 21:56
Mint Nálad. A nődokinál. :( De a terheléses vércukornál remélem, nem csak a glükózt nézték, hanem az inzulint is! Mert a PCO sok esetben együtt jár az inzulinrezisztenciával. Kezelni kell, mert ez az idős kori cukorbetegség "előszele". :(
2013. febr. 27. 21:34

Itt egy másik, jó régi fórum, ahol sokmindent megtudhatsz:

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

Fontos, hogy kapj gyógyszert is a diéta mellé.


Ez pl. nálam a fogigátló miatt alakult ki pluszba pajzsmirigy alulműködéssel. Ezt is nézesd meg, mert együtt jár...

5. Sibetti (válaszként erre: 2. - Gesztenye78)
2013. febr. 27. 21:29
Köszi, bízom benne, hogy jó kezekben vagyok. Ez a doki nagyon alaposnak tűnik.
4. Sibetti (válaszként erre: 3. - Zsuzzsanna)
2013. febr. 27. 21:29
Nálad, hogy derült ez ki?
3. Zsuzzsanna (válaszként erre: 2. - Gesztenye78)
2013. febr. 27. 21:27

D-vitaminhiány??? Sose hallottam erről... Pedig én is PCO+IR-es vagyok...

Diéta, gyógyszer és mozgás, és nem lesz gond! ;)

2013. febr. 27. 21:22
Ez azért nem alakul ki olyan gyorsan. A PCO alattomos betegség, de ha kezelik, nincs vele nagy gond. D vitamin szintet is nézess, mert szinte mindig D vitamin hiány áll a hátterében. Ami vicces, mert egy havi adag pár száz forint és mindent rendbe tesz. Az külön jó pont a dokidtól, hogy elküldött terheléses vizsgálatra, a legtöbben nem teszik meg. Egy jó endokrinológus és nőgyógyász karban fog tartani, ne félj. :)
2013. febr. 27. 21:19

Mi is ez pontosan?

December végén volt egy terhességmegszakításom a 13 héten, mert a babáról kiderült, hogy több betegsége is van.

Ma mentem vissza kontrollra, ahol a dokim cisztákat talált a petefészkemben. Továbbküldött terheléses cukorvizsgálatra.

Ami most nagyon zavar, (csak ott persze még nem jutott eszembe megkérdezni), hogy az előző dokim is szinte mindig nézett hüvelyi uh-ot. Akkor ez még nem volt? Vagy csak most alakult ki?


Szóval várom az ebben a témában jártas sorstársak élményeit, tapasztalatait, segítségét!


Előre is köszönöm!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook