Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanások-Béltakarítás fórum

Pattanások-Béltakarítás (beszélgetős fórum)


13. d'moni
2012. máj. 3. 22:23
Béltisztításhoz a legjobb és legtermészetesebb "szer" az útifűmaghéj, azaz a psyllium. Elég reggel és este a joghurtba belekeverni pár kiskanállal és garantált a siker. Emellett rengeteg folyadékot is inni kell, mert így fejti ki a hatását. A psyllium folyadékkal érintkezve úgy fogja kitisztítani a beleket, hogy nyákossá válik és úgymond bele fog ragadni ami a belek redőiben maradt. Ha a kétszeri fogyasztás szorulást okozna, akkor csökkenteni kell napi egyszeri bevételre. Nem csak joghurttal lehet bevenni, bármivel ami neked szimpatikus, pl. üdítőbe is keverheted.
12. b5ef5132a9 (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2012. máj. 2. 20:13
És a gennyes is?
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - B5ef5132a9)
2012. máj. 2. 14:09
Rozaceának pont lehet a jele orcán jelentkező pattanás szerű tünet. Az időszakosság is jellemző rá. De ha te úgy érzed, hogy felesleges, akkor nem mész bőrgyógyászhoz.
2012. máj. 2. 13:51

Nincs vele baj, azóta minden rendben, nincs összefüggésben. Allergiateszten voltam, elvilrg mindenre allergiás vagyok. Nem ehetnék semmit. Számnál nem szokott lenni. rozaceára sem hasonlít, mert pattanás jellegű.

Ilyen időszakosan szokott romlani, javulni... de most eléggé feltűnő az orcámon.

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - B5ef5132a9)
2012. máj. 2. 13:40

Akkor lehet, hogy a meleg is közre játszott, mert pont egybe esik az idő.


Még ha ilyen is alapból a bőröd, akkor is érdemes utána járni, és nem csak házilag kúrálni. Én már bánom, hogy előbb nem kerekedtem fel. Ideig-óráig lehet, hogy jobb lesz, de aztán megint kiújul.


Lehet a háttérben góc (a műtött térdeddel nin baj?), élelmiszer intolerancia, rozacea hajlam, ha a szádnál azon az oldalon sok van, amelyik kezeddel a fogad mosod, akkor kontakt dermatitisz is. Nekem pl. a számnál a nagyja eltűnt, mióta kerülöm a fluort.


Keress rá Kádár Lászlóra, ő jó bőrgyógyász. Weltler Magdolna, ha még rendel, akkor ő csinál allergia tesztet, ami jó kiindulási alap lehet, de hosszú távon annál trükkösebbnek kell lenni, és sok mindenben nem kell hallgatni rá (minden hülye gyógyszert akar íratni, és riogat, hogy mi minden történik veled, ha nem szeded).

Amúgy a kórházbam nem tudom, még miket szűrnek, én egy laboreredményre várok, aztán majd remélhetőleg okosabb leszek.

8. b5ef5132a9 (válaszként erre: 5. - F7b0203e3a)
2012. máj. 2. 13:16

Amit tapasztaltam többet járok wcre, vizelet és széklet terén is...

Amugy viszonylag sokat iszok... a tea ami 1 liter + másfél liter víz.

7. b5ef5132a9 (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2012. máj. 2. 13:15

Múlt hét szerda, csütörtök.

Nem voltam vele orvosnál, mert alapból ilyen a bőrön,csak mocs még inkább ilyen lett, az egyik oldalon... a homlokom viszont szebb lett, csak most kinyomkodtam a mitesszereket, úgyhogy nem látszik, hogy szebb lenne.

2012. máj. 2. 13:04
Tudnátok ajánlani valami 1-1 napos méregtelenítést? Vagy ilyen nincs is ami működne?
2012. máj. 2. 13:01

Tényleg így van...a méregtelenítés során jönnek ki a pattanások. A szervezet 3 módon tudja kidobni a méreganyagokat...

1, izzadás

2, kiválasztás (vizelet)

3, pattanások...

Jó tanács....ha nem akarsz pattanásokat, akkor igyál több folyadékot....

4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. máj. 2. 12:46

Nagyon hasonló a problémám, nekem is csak egy oldalon van, és most épp nagyon-nagyon csúnya. Én a tejet, tejtermékeket iktatom most ki, és várom, hogy mi történik a következő pár hétben.


Mikor kezdted a kúrát? Mert az is lehet, hogy a meleg rátett egy lapáttal. Még akkor is, ha a probléma forrása belül van, a hőmérséklet számít.


Orvosnál voltál már vele?

3. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. máj. 2. 12:10
Igen, én is így tudom. A méregtelenítés első lépcsője, hogy a méreganyagok kijutnak a nyirokkeringésbe és átmenetileg minden rosszabb lesz. Néhány napnyi fejfájásra is számíthatsz
2012. máj. 2. 11:49
Igen! A barátnőm is csinált egy hasonló tisztítást, és neki is tele volt az arca. A pattanások által is jönnek ki a méreganyagok. El fog múlni, nyugi.
2012. máj. 2. 11:04

Pár napja kezdtem el egy béltakarítást csinálni, szedek Lepicolt, papaya-ananász kapszulát, s napi 1 liter jáva vagy zöld teát iszok. Meleltte semmi pékárú, csak saját magam által sütött teljes kiörléső, zablisztes, köleslisztes dolgokat eszek hébe hóba. Kevés cukor.


Az arcomon pattánás szerű gyulladások jelentek meg, melyek alapból ott szoktak lenni, de most nagyon felpuposodtak, begyulladtak. Nagyon nincs közepük, csak egypárak lehet kinyomni. S érdekes csak a bal orcámon lettek gyulladatbbak. S ez így amióta elkezdtem ezt a nagytakarítást. Ez lehet az oka? Miért? El fog múlni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook