Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Patkány, mint háziállat fórum

Patkány, mint háziállat (beszélgetős fórum)


2011. szept. 16. 18:25
hm? valaki?
2011. szept. 9. 19:57

Nekem mind a 4 fiú. Hatalmi harcok vannak. Az a legjobb megoldás, ha tesókat veszel. S egyneműeket, mert... sok pici patesz lesz. ..

A fiúk lomhábbak... kezesebbek. Bár ez is patkányfüggő. Más-más személyiség.

Olyanok mint a kutyák. Pisivel jelölnek. A fiúk pisisebbek....

2011. szept. 9. 19:54

Én mindenképp ketrecet ajánlok, jobban szellőzik. Nem kell naponta cserélni almot, az nagyon macera. Én ált. 3-4 naponta szoktam.

Mindenevők, de nem ehetnek bármit. Pl. a sok C vitamin tartalmú kaja tilos, mert az ő szervezetük megtermeli a C-t. Van kifejezetten patikaja, de emellett minden nap kell friss zöldség vagy gyümölcs.

Azt javaslom, mindenképp picit vegyél. Ha pesti vagy a Ricanta tenyészetet ajánlom. Megbízható.

2011. szept. 9. 19:51
Március óta vannak pateszaim. Immáron 4, ha bármi kérdésed van írj :)
11. Re87 (válaszként erre: 10. - Mönkhe)
2011. szept. 9. 19:43
Gyerkőc az van,meg macsekok is.Még 100szor meggondolom,de nagyon szeretnék egy párat:).
10. Mönkhe (válaszként erre: 9. - Re87)
2011. szept. 9. 18:24

De fiatal példányt vegyél, mert azt tudni kell azért hogy hosszú évekig nem jellemző hogy társak tudnak maradni. Nincs általános szerintem, de 2-3 év alatt összeomlik a keringésük. Ez a túltenyésztés miatt is van. Amikor veszed, figyeld meg előtte, milyen és mennyire figyel, ha túlságosan elvonult, akkor lehet autizmus jele is. Patkányoknál sűrűn van.

Hát mennyire macerás? Attól függ milyen a türelmed :))

Naponta kell almot cserélni, mert sokat vizelnek, meg jelölgetnek. Főleg a hímek. Erős vizeletszaguk lehet, ammóniás, csípős. A kaja nem nagy ügy, bármit megesznek. Magok kellenek (van kimondottan rágcsáló - és patkánymix) sok zöldség, alma, gyümölcs, szinte minden.Rágcsáló, gyorsan nő az a 4 foguk ami van, tehát valami koptató kell, a legjobb a száraz kenyér. Itatóba mindig fiss víz.

Amúgy nem annyira macerásak, inkább az, hogy tényleg igénylik a foglalkozást, nem csak a terráriumban lapulni egész nap.


Arra vigyázz ha kisgyerek van, lehet allergén egy rágcsáló. Te is lehetsz az, érdemes a vétel előtt megtapogatni kicsit, nem e vagy érzékeny a szőrére vagy vizeletére.

9. Re87 (válaszként erre: 8. - Mönkhe)
2011. szept. 9. 18:16

Szóval az úgy szerinted jó,ha két fiút veszek egymás mellé?Nem igazán akarok piciket,meg lányokat sem,mert azok kisebbek.

Ezenkívül mennyire macerásak?

8. Mönkhe (válaszként erre: 7. - Re87)
2011. szept. 9. 17:58
Lehet együtt őket, mert ők amúgy is kolóniában élnek, ritkán kapnak össze úgy, hogy sérülés lenne. Amikor kolóniákban vannak, van vezérük, Kán-juk :) , de pár darab együtt élő patkánynál nem jellemző hatalmi harc. Éjjel nagyon sokat szöszmötölnek, mert éjjeli állatok is. Zörögnek, rendezkednek, elég hangosak és zavaróak lehetnek. De ha tudsz pihenni így is, akkor lehet ott. Nálam is ott voltak, de nekem zajosak voltak, úgyhogy áttelepítettem őket. Amúgy hálásak és tényleg tele szeretettel!
7. Re87 (válaszként erre: 6. - Mönkhe)
2011. szept. 9. 17:54

Hímet lehet hímmel tartani?

Éjszaka mennyire mocorognak,érdemes hálószobában tartani őket?

6. Mönkhe (válaszként erre: 5. - Re87)
2011. szept. 9. 17:51
Hát biztos hogy nagyon jól választasz! Ők nem a házipatkány-tól származnak, hanem a Vándorpatkányoktól, rendkívül intelligen állatkák. Hihetetlen szelídek, és Ők meginsmerik a gazdájukat, névvel, hanggal azonosítják, gyorsan tanulnak, és érdekes mód, képesek jelzésekkel közölni mit szeretnének. Nekem ez a tapasztalatom. Nem szereti a magányt, folyamatos foglalkozást igényelnek, nem elégíti ki őket a futtató, meg a pörgő amit a terráriumba érdemes betenni. Viszont gyorsan szaporodnak, és nagyooon :))) Erre érdemes vigyázni :)
5. Re87 (válaszként erre: 3. - Mönkhe)
2011. szept. 9. 17:47
Szeretnék:)
2011. szept. 9. 17:45
Csak ajánlani tudom eszméletlen aranyosak,szelídek.
2011. szept. 9. 17:43
Szeretnél te is? Vagy már van? :P
2011. szept. 9. 17:42
Nekem sokáig voltak. :)Imádtam őket!! Okosak és nagyon szelídek.
1. Re87
2011. szept. 9. 17:42
Érdeklődnék....:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook