Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pasik, akik 1-2-3 gyerek mellett sem akarnak nősülni. fórum

Pasik, akik 1-2-3 gyerek mellett sem akarnak nősülni. (beszélgetős fórum)

1 2
2011. jan. 29. 08:51

Sziasztok :)

Hátha valaki még olvassa....

Megtört a jég, január 22-én összeházasodtunk :)

Van remény 8-9 év után is :D

31. FGSlin
2010. szept. 8. 14:44

Hat ez valoban nagyon jo kerdes, es igen, leteznek ilyen pasik. Az en meglatasom az, es tapasztalatbol is irom, hogy:

- a pasi fel a lekotottsegtol, nem biztos a kapcsolataban, akar van gyerek, akar nincs, s ugy gondolja, igy majd egyszer konnyebb lesz az elvalas

- nem szereti elegge a not, nem akarja teljes egeszeben felvallalni, mint a hozza tartozo "reszt" (ez igy hulyen hangzik, de ez van)

- fel a felelossegtol


Vannak nok, akik szinten nem akarnak hazasodni, de szerintem rajuk nem eppen jellemzoek a fennt felsorolt okok.


Volt egy baratnom, akinek rengeteg pasija volt, persze a kezet egyik sem kerte meg, s a baratnom mindig azt mondta, hogy o sosem hazasodna meg. Ez addig tartot, mig jott egy pasi, aki megkerte a kezet es perszehogy igent mondott. Szerintem ritka az a no, aki ha megkerik a kezet, nemet mondjon.


Margora: Nekem mar megkertek a kezem 10 evvel ezelott, igent mondtam, jegyben jartam, de megsem lett belole hazassag, mert meguntam a pasit, gyuru volt, de egyuttelni az anyukaval akart. Meg mindig beszelunk, barati maradt a kapcsolat. Mostani baratnojet hazavitte anyukahoz, gyerekuk is szuletett, persze nap mint nap uzi oket. (Ezt a noveretol tudom.) Na, pont erre nem lett volna szuksegem.

A kovetkezo kapcsolatomnak szinten a hetedik ev elejen lett vege. Egyutteles volt, gyuru nem, es kihalt minden. Szinten meg mindig baratok vagyunk.

Megbeszeltuk, igy volt a legjobb mindenkinek. Inkabb legyunk jo baratok, mint rossz tarsai egymasnak.

Most kinnt dolgozom kulfoldon. Majdnem harom eve van egy un. hetvegi kapcsolatom. A pasi 170km-re lakik tolem, 38 eves, es a szuleivel el. Eszeben nincs komolyra forditani a kapcsolatot, nemmeg megkerni a kezem, igy jo neki, hetkozben az anyja, hetvegen en tartom el. De mar nem sokaig, mert unom a helyzetet. Es a korom mar epp ott van, hogy olyan pasit kell talalnom, aki partnert keres es nem potanyat. :)

Szoval ti is csak olyannak mondjatok majd igent, aki nem potanyat keres, mert elobb-utobb ugyis eszreveszitek, hogy ki vagytok hasznalva, es kileptek a kapcsolatbol.


Kellemes napot! :)

30. McKenzi (válaszként erre: 29. - McKenzi)
2009. jún. 24. 15:29
arról nem is beszélve, hogy egy év múlva nincs hová menniük - a szükséglakás bérleti díja még mindig kisebb mint az albérlet díja.
29. McKenzi (válaszként erre: 27. - Sundance)
2009. jún. 24. 15:27
mert akkor maradhattak volna a házban és nem kellene még az albérletre is külön költeni.
2009. jún. 24. 12:32
Sziasztok! Én 6 évig voltam férjnél és elváltam. A mostani páromnak szültem egy gyönyörű kislányt nem házasodtunk össze, ő nem akarta de igazán már én sem, persze ha el akarna venni hozzá mennék :) de szerintem a papír nem fontos, ezt tapasztalatból mondom. Papír nélkül is lehet valaki boldog sőt még boldogabb!!!! Ma már nem szégyen ha valaki nem feleség. A gyerek meg szerintünk nagyobb kapocs mint egy házasság, ja és ha házasság nélkül még veled van biztos szeret, mert egy házasságból nehezebben lép ki az ember.......
27. sundance (válaszként erre: 25. - McKenzi)
2009. jún. 24. 12:20
Az esküvő miatt miért lennének jobb anyagi helyzetben?
26. McKenzi (válaszként erre: 24. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:20

:) rokonoméknál is minden rendben volt 12 évig!


De ezt mindenkinek látnia kell, kivülről egy kapcsolatba sem lehet belelátni.

25. McKenzi (válaszként erre: 23. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:19
Valójában ez a fő baj, igen - ők nagyon fiatalon jöttek össze, és úgy, hogy semmijük nem volt, mindent együtt értek el. Mondjuk anyagilag sokkal jobb helyzetben lennének, ha lett volna esküvő.
24. sundance (válaszként erre: 21. - B2076ec79b)
2009. jún. 24. 11:58
Nem hinném, hogy erőltetned kéne! Ha boldogok vagytok anélkül is, akkor minden rendben.
23. sundance (válaszként erre: 20. - McKenzi)
2009. jún. 24. 11:55
Húha!!! Hát úgy látom itt nem az a baj, hogy élettársi viszony vagy házasság.... Itt a rokonod elmebeteg pasija a gond! Hát kifogott egy selejtet. Kívánom neki, hogy mielőbb rendeződjön az élete!
22. rexona
2009. jún. 24. 11:51

Mi már több mint 8 éve vagyunk együtt, de szó nem esik a házasságról.

Ilyan fickót fogtam ki.

21. b2076ec79b (válaszként erre: 18. - Sundance)
2009. jún. 24. 11:50

persze erre már én gondoltam, hogy mi lenne ha...

De erőszakoljam rá magam? Én nem akarom ezt tenni és valószínűleg minél jobban erőltetném a dolgot annál sz*rabb lenne a most normálisan működő kapcsolat.

Szóval persze bebiztosítja magát az ember egy házassággal, de ha az egyik fél nem akar, akkor nem nagyon van mit tenni.....

20. McKenzi (válaszként erre: 19. - Sundance)
2009. jún. 24. 11:43

Igen ezekkel csak azután szembesült a lány, hogy elmenekültek otthonról. Büntetőper is folyik a verés miatt.

A ház közös vagyonból van, ráadásul a törlesztőt is a nő fizeti, plusz egy fillért sem kap a gyerekre.

A férfi nem vállalná és nem is vállalhatná a gyerekeket mivel alkoholista és papírja van róla, hogy van amikor nem vonható felelősségre a tetteiért. Ráadásul agresszív, ha iszik.

Mielőtt inni kezdett nekem akkor sem volt szimpatikus, de hát nem is az én szerelmem volt.. Visszagondolva a rokonom tényleg boldog volt, a bajok akkor kezdődtek, mikor a férfi inni kezdett.

19. sundance (válaszként erre: 17. - McKenzi)
2009. jún. 24. 11:39

Az apai elismerő nyilatkozat, csak a gyermekelhelyezés szempontjából fontos. Bár Magyarországon az esetek döntő többségében úgyis az anyánál helyezik el a gyerekeket.

Bármilyen pert el lehet húzni évekig, akár egy válópert is! Egyébként ha házasok lettek volna és lakás a férj különvagyonából származik, akkor is mennie kellett volna. Legfeljebb a gyerekeket hagyhatatta volna nála, de ezt most is megteheti, ha az apa vállalja őket.

18. sundance (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2009. jún. 24. 11:35
Persze! Semmi gond azzal, hogy nem vagytok összeházasodva. Anélkül is lehet nagyon szép egy kapcsolat. A gondok csak akkor szoktak jelentkezni, ha befuccsol a kapcsolat. Természetesen senkinek nem kívánok ilyet!
17. McKenzi (válaszként erre: 15. - Sundance)
2009. jún. 24. 11:34
volt apai nyilatkozat, ez miben segíthet nekik? Nekem a lány azt mondta, hogy a volt élettársa megteheti, hogy addig elhúzza a pert amíg csak tudja, ők meg egy év múlva már nem tudnak hová menni
2009. jún. 24. 11:20

Én 8 éve élek a párommal, van két gyerekünk és nem akar házasodni, én meg nem erőltetem.

Igazából nem engem nem akar elvenni, hanem egyszerűen nem akar megnősülni. Egy ideig nekem is fontos volt, hogy összházasodjunk, de mára már annyira nem érdekel ez a dolog. Nem mondom, hogy tiltakoznék ellene, de elfogadom, hogy ő nem akar.

Szerintem attól még ugyanolyan biztos alapokon nyugszik a kapcsolatunk...

15. sundance (válaszként erre: 14. - McKenzi)
2009. jún. 24. 11:14
Hát igen. Felszámolják a vagyont, semmi más. A gyerekek szempontjából ez annyiban releváns, hogy volt-e apai elismerő nyilatkozat, vagy az anyjuk nevén vannak.
14. McKenzi (válaszként erre: 12. - Sundance)
2009. jún. 23. 22:33
ja azt hogy válik idézőjelbe akartam tenni, mert valóban egy polgári perről van szó, de gyakorlatilag különválnak - 16 év után.
13. McKenzi (válaszként erre: 12. - Sundance)
2009. jún. 23. 22:31

Igen, tényleg így van. Így, hogy nem házasodtak össze rosszabbul jártak végül a gyerekek - mert most ők lettek "hajléktalanok". Ha a lány nem tudja megoldani egy év múlva a lakhatásukat, akkor a mostaninál is nagyobb bajba kerülnek...


Sajnos a rokonom nem tudta miért fontos a házasság (az ő esetük előtt én sem, nem is foglalkoztatott a kérdés) az gondolta csak egy papír, nem fontos.

12. sundance (válaszként erre: 11. - McKenzi)
2009. jún. 23. 22:07

Akkor ez egy tulajdonjogi vita. Semmi köze a "családvédelmi törvényekhez" mármint a családjoghoz. A házasságot a családjog szabályozza, az élettársi jogviszonyt pedig a Ptk., és ezt is polgárjogi társaságnak fogja fel. Tulajdonképpen felszámolni egy élettársi kapcsolatot, hasonlít mintha felszámolnánk egy kft-t. Elosztják a vagyont. Itt nincs válás!

Szerintem nagyon meg kell gondolni, ha valaki az élettársi viszonyt választja. Mert nagyon szép, hogy "papír nélkül is szeretjük egymást", és addig minden működik is, amíg így van. De, ha balul üt ki a dolog, akkor jön a siránkozás, mert sokan megütik magukat. Jogi szempontból az élettársi jogviszony egy átláthatatlan katyvasz. A családjog nem ismeri el, nem is szabályozza.

11. McKenzi (válaszként erre: 9. - Sundance)
2009. jún. 23. 20:34

Rokonommal épp válik élettársi kapcsolatból, 16 év után. A férfi az utóbbi években lett alkoholista, a lány évekig próbált rajta-rajtuk segíteni, de nem sikerült. Egyszer nagyon durván megverte, aznap már nem mentek haza, mert elhelyezték őket egy szükséglakásba. Azóta a férfi él a házban, aminek a törlesztőjét a nő fizeti, ők meg a két gyerekkel egy fizetésből nyomorognak.

Az ügyvédje (több ügyvédnél is volt) azt mondja nem tehetnek semmit, ha házasok lennének, a férfinek kellett volna mennie. A pasinak meg nem érdeke a gyors válás, így akár hat évig is elhúzódhat, jelenleg még egy évet maradhatnak a szükséglakásban - aminek természetesen van bérleti díja is.

2009. jún. 23. 20:14
Sziasztok.Szerintem nem a papír a lényeg.Mi 6 évig éltümk együtt,majd összeházasodtunk.Nem változott semmi.Úgyanúgy szeretjük egymást mint elötte,se jobban,se kevésbé.
9. sundance (válaszként erre: 8. - McKenzi)
2009. jún. 23. 19:58

"akkor a gyerekeket a családvédelmi törvények védték volna" TE MIRŐL BESZÉLSZ????

A magyar jog nem tesz különbséget házasságban született és házasságon kívül született gyerekek között!

8. McKenzi (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2009. jún. 23. 18:52

ismerősömék is feleslegesnek tartották, talán ritka az ami velük történt, nem tudom. Senki nem úgy indul neki, hogy el fog romlani egyszer.

Nekik jobb lett volna ha össze vannak házasodva, mert akkor a gyerekeket a családvédelmi törvények védték volna.

2009. jún. 23. 18:46

Mert nem házasságpárti..?

Ha volt már valaha nős, akkor talán azért fél.

Ha a szülei elváltak, vagy sok tönkrement házasságról tud a környezetében, akkor lehet, hogy azért.

2009. jún. 23. 18:40
Mert nem tartja fontosnak az esküvőt, és teljesen igaza van. Semmi értelme. Mi sem fogunk összeházasodni, pedig a szeretjük egymást, de feleslegesnek tartjuk.
2009. jún. 23. 18:35

De ha nem szereti a nőt, akkor miért van még vele? Ennyi erővel tovább is állhatna, és találhatna egy olyan nőt, akivel biztos lábakon állna a kapcsolata, és tán' még el is venné.


Az idő, a kötődés? áhh...

2009. jún. 23. 17:35
Szerintem is, ahol már van gyerek, pláne több és még mindig fél elkötelezni magát a férfi, ott a kapcsolat nem nyuszik a részéről igazából biztos alapokon... Olyankor azért a nő is elgondolkodhatna a párja hozzáállásán.
2009. jún. 23. 17:34

De miért kell házasságban élni?Azért mert gyerek van?

én nő vagyok,van gyerekem is,de eszem ágában sincs házasodni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook