Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni kevés pénzből, gyerek mellett fórum

Fogyni kevés pénzből, gyerek mellett (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. máj. 14. 09:22

Nem tudom mennyire vagy kenyeres. De ha azt elhagyod mar sokat tettel a fogyasodert.

Ha vannak gyerekeid ,futkarozhatsz utanuk esz nelkul, a mozgas megoldva olcson.:))

De amugy egy kis otthoni edzes is tobb a semminel.

Koretekkel csinjan kell banni,semmi edesseg es sok viz,nem udito.


Ne kevesebbet egyel,csak mast. Valtoztatni kell az eletviteleden es akkor nem tunik keservesnek a dolog,hisz hozzaszoksz. Ne eheztesd magad,de mielott lefekszel mar 3 oraval ne egyel semmit.Ki lehet birni.

Aki azt mondja ,hogy lehet enni almat,teved. Szenhidratot tartalmaz,semmikeppen sem jo estere. Persze ez akkor all,ha szigoru dietat kovetsz,de mi ertelme dietazni,ha nem normalisan csinaljuk?

Egy alma kb 80 kcal,tenyleg jobb,mint a porkolt :) 10 perc kocogassal el is lehet tuntetni.


En mindig este fel 7-kor edzem, szemelyi edzotol tudom,hogy fontos minden nap,azonos idoben elvegezni az edzest ,en kisebb sulyokat hasznalok hozza,ettol latvanyosabb az eredmeny.


Imadom a labedzeseket, de mar ravettem magam a haspresre is, amit utalok.

64. inf3rno (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2015. febr. 28. 16:46
Szerintem annyira a lisztes rántás se gáz. Persze, gyors szénhidrát, de közel sem annyira rossz, mint a cukor vagy a kukorica szirup (inverz cukor, izoszörp, meg még ezer másik neve van, a bolti méz nagy része is az). A cukrot én is kiiktattam, csoki, kakaó, sütemények, kekszek mind ment a tiltólistára. Nyilván heti 1x elcsábulok, aztán eszek egy szelet sütit vagy pár kocka csokit, de ez még belefér, ha azt vesszük, hogy volt, hogy minden nap ettem édességet. Mondjuk én akkor is csak olyan 5kg-ot híztam 10 év alatt, mert edzegettem.
2015. febr. 28. 16:36

Egészségesen táplálkozni szerintem nem drágább, mint egészségtelenül. Egyszerűen mást kell venni. Pl egy zacskó keksz vagy egy csoki simán kerül 250ft-ba, azért meg már 1kg narancsot vagy almát kapsz. Jobban megéri inkább alapanyagot venni (akár a piacon), pl barna rizs, teljesőrlésű liszt, lencse, bab, egyéb zöldség, gyümölcs, és abból főzni, mint feldolgozott élelmiszert. A cukrot szintén ki kell iktatni, vagy helyettesíteni gyümölccsel és természetes édesítőszerrel (az már drágább mulatság). Nem kunszt, annyi, hogy mielőtt áttérsz rá, írj össze, próbálj ki egy csomó receptet, mert különben nem fog menni az átállás, és hamar beleunsz.


Én heti 3x futni szoktam, és utána tornászok. Egy-egy ilyen edzés olyan 1-2 óra közötti idő. Legalább ennyi kell a szinten tartáshoz és minimális fejlődéshez. Próbálkozz a saját tempódban. Fontos, hogy csinálj edzéstervet minden edzés előtt, amiben lefekteted, hogy mennyit futsz, hány fekvőtámaszt, felülést, stb... csinálsz meg. Így fel tudod mérni, hogy mennyit bírsz és legközelebb ahhoz tudod igazítani az edzést. Esetleg +5%-ot rátehetsz célnak, hogy folyamatosan fejlődjél is. Nekem az a tapasztalatom, hogyha nincs terved, akkor csak futkározol 5 percet, csinálsz 10 fekvőtámaszt, aztán megunod, és nem lesz semmi az egészből. Nem elég csak a motiváció, vagy ilyen hosszú távú célok, mint egy súly vagy egy zsír % érték, amit el szeretnél érni. Egy edzésnél konkrét célok kellenek, amiket azonnal tudsz teljesíteni, mondjuk 100 fekvő egy huzamban, vagy 10km egy óra alatt, stb...

62. kleeri
2015. febr. 28. 16:09

egyél többször keveset, és mozogj,

gyerek mellett is lehet tornázni, sőt ha már kicsit nagyobb, akár együtt is

61. 388b941089 (válaszként erre: 60. - Rozália)
2015. febr. 28. 16:04
De gyorsan reagáltál! :DDD
60. Rozália (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2015. febr. 28. 15:36

Megnéztem, nem azt írtam, hogy félek a hústól. Én egyszerűen nem vagyok húsos. És nem sűrítek liszttel. Ezt írtam?

Az meg, hogy most le kell-e mondani, vagy nem, az csak egy aprócska kötözködés részedről.

2015. febr. 15. 06:00
egyel sokszor keveset es keruld az edesseget!ja es igyal sok vizet.
58. Guruljka (válaszként erre: 56. - Mazsinka)
2014. szept. 9. 21:43

A rizs sem rossz benne. Régen meg kölest használtak, még a hurkába is. No az azért nagyon jó! :D Főleg, hogy a rizshez képest több vizet vesz fel, azaz kevesebb is elég belőle. (Legalább háromszoros vizet vesz fel a súlyához képest.)


Az nekem a fura, ahogy mindenfelé olvasgatok, hogy sokan ugyanazt eszik, mint addig, csak kevesebbet, és persze hogy éhesek.

Nem merik kipróbálni a szokatlan dolgokat, pedig úgy 100 éve még ezek általánosak voltak. Mint pl. a köles is.

57. latina
2014. szept. 9. 21:34
mindenki csak a kajálásról beszél...a mozgással mi a helyzet????
2014. szept. 9. 09:43
A töltött káposztával nincs semmi baj. Hús és káposzta. Én nem rántom be, rizs helyett pedig darált zabpelyhet teszek bele, hogy összefogja. A töltött paprikával is így járok el.
2014. szept. 9. 09:26

Sziasztok !

Csak jelzem, hogy valamely szinten szegény töltöttkáposzta sem ludas, mert a káposzta tele van egyrészt vitaminnal, ami kell, másrészt van olyan fogyókúra, ami majdnem ebből áll étkezésekre szétosztva. Nem kell hozzá kenyeret enni és mondjuk elég - mérettől függően - 2-3 gombóc és akkor nem hízol.

A cukorról meg annyit, hogy a napi két kávémban helyettesítőt használok évek óta, mikor elkezdtem, kb. 2 hónap alatt fogytam 6 kilót.

54. Guruljka (válaszként erre: 51. - Mazsinka)
2014. szept. 9. 04:50

Én simán és őszintén, nagyon is szeretek enni. Előfordul, hogy a frissen sült kacsa-vagy libatöpörtyűből többet eszem, mint ami az elméleti napi keretem, de ebből nem csinálok ügyet, mert nem fordul elő gyakran.


(Nem félek a hústól, de nem vagyok annyira oda érte. Amióta a fiam megint itthon van, gyakrabban veszek húst. Egyszerűen ízlés dolga a húsevés is.)


Nem mondanék le semmiről, amit általában szeretek, de a nagyobb mértékű rendszeres sütizés azért inkább a cukorfüggőség miatt van szerintem. Lehet legalább csökkenteni, de nekem sikerült szinte teljesen kiiktatni az édes dolgokat.

Nem használok helyettesítőt sem, az a cukormennyiség, amit én használok, az egy héten nincs két evőkanálnyi, annyi miatt meg nem költök drágább megoldásra.


A lisztes sűrű rántás, az bizony gáz, igen! :D

Én zabkorpával vagy kukoricaliszttel sűrítek, de ki fogom próbálni a megőrölt zabpelyhet.

2014. szept. 8. 17:03
Bírom egyébként azt is, amikor azt mondom valakinek, hogy minden nap húst eszek, vagy a hét öt-hat napján biztosan, s a válasz az, hogy azt anyagilag is bírni kell. Egész héten nem eszik csak kétszer húst, mert spórol, de jön a vasárnap, amikor egész csirkéktől roskadozik az asztal, mert hát vasárnap az zabanap, és akkor meg sem áll két-három comb alatt. Pl. a férjem is képes a vasárnapi ebédnél megenni vagy négy szelet bécsit, amit én négy ebédre ennék meg, ha odafigyelnék. De fő a spórolás, és hétköznap nem szabad húst enni, csak hétvégén duplán bepótolni. Hülyeség.
2014. szept. 8. 16:59
Szerintem reggelire egy nyírfacukorral készült zabsüti vagy zabkása ideális. Ebédre egyen az ember valami húst zöld körettel, salátával, párolt akármivel, ami nem krumpli. Nem kell kétpofára, de egy-két vékony szelet natúr hús azért nem egy nagy összeg. Vacsorára tojás, túró, zöldségek, egy tonhal konzerv, akármi. Közben egy-egy alma, vagy valami olcsóbb idény gyümölcs, és kész, ennyi. Megvan a nagy diéta.
51. Mazsinka (válaszként erre: 22. - Rozália)
2014. szept. 8. 16:56
Van itt egy pötty ellentmondás: le kell mondani dolgokról, de azért eszel, csak nem annyit. Akkor most lemondasz vagy nem mondasz le? Miért kell félni a hústól? Miért hiszi azt mindenki, hogy a hús a mumus??? A liszttel sűrített főzelék a gáz, nem a hús.
50. Mazsinka (válaszként erre: 26. - 388b941089)
2014. szept. 8. 16:53
Nyilván nem, de nekem az is röhejes, ha valaki diétázik, nem eszik semmi vackot, de a kávét "képtelen meginni cukor nélkül". Csak elhatározás kérdése, nem?
49. Mazsinka (válaszként erre: 31. - Pk86)
2014. szept. 8. 16:50
Egészségesebb lesz a hús a szójától? Nofene! A hús önmagában jó. A szója pedig kimondottan nem jó dolog, nem is kéne enni, nem hogy elrontani vele a jó husit.
48. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2014. szept. 8. 16:14
A fogyáshoz nem kell pénz. Sőt...
2014. szept. 8. 01:55

Én úgy csináltam a fogyásomat, hogy darált húst sem vettem, mert elég zsírosnak találom. Így jobb? :D


Ha tudod, mi a különbség a zabkorpa és a pehely közt, akkor jó, mert nem mindenki tudja. Te magad is azt írtad, hogy zabkorpa helyett le lehet darálni a pelyhet. Félreértettem.


A pehely tényleg pehely és nem liszt-jellegű, és tény, hogy a zabkorpa nálam is elég régóta hiányzik, mert nem futja rá. Szinte csak ételt sűríteni használom, ha van, bár sütni is lehetne is vele sok finomságot. A pelyhet még nem próbáltam ledarálva, kukoricalisztes habarással sűrítek. Már amit sűríteni kell, mert általában csak párolok.

A tejbezabot én is szeretem, és sokan megszerették, de az is tény viszont, hogy van, aki irtózik tőle, mert nyálkásnak találja. Ezzel nem lehet vitatkozni, ez egyéni ízléskérdése. Azért, ha valakinek ízlik, vagy felfedezi magának,akkor sokkal könnyebb dolga van.


A szójagranulátumnak a csomagolásán olvastam a leveskockát. Igaz, már elég régen volt, hogy vettem, kipróbálni, de nagyon nem tetszett meg.

(A szomszédasszony keverten készítette a töltött káposzta töltelékét, és nem vette észre a családja. Ő megkedvelte a szóját.)

A helybeli boltban drágább, mint amit írtál, nyilván más és más az ára helytől és bolttól függően.

A Bpesten élő lányomtól tudom, hogy itt én mennyire olcsón jutok csirkehúshoz. Jó, hogy a csontot is hús árában veszem meg, de akkor is csak 570 Ft...egy kilónyiból ketten kétszer ettünk, és még van belőle. Nyilván az étkezési szokások sem egyformák.


A fogyáshoz, ha nem kúraszerűen akarja az ember, akkor kicsit tényleg fel kell fedezni a régen jól bevált élelmiszereket, mert egészséges a köles és a hajdina is nagyon. A rizs és a krumpli sem elvetendő, bár én személy szerint keverem ezeket a sima zöldségkeverékekkel, az változatosabbá teszi.


Eleve nem vagyok édesszájú, a kókuszgolyó nem hiányzott, most sem hiányzik. De ezért is kérdeztem a fórumindítót, mekkora a gyermeke. A kicsiknek tényleg lehet ilyen kis csemegéket készíteni, ők még igénylik, és általában le is mozogják. Zabpehely használatával viszont nekik s egészségesebb, mert a zab vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag élelem, plusz még fehérje is akad benne.

46. pk86 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2014. szept. 7. 23:45

Nem írtam, hogy ugyanaz lenne a zabkorpa és a zapehely. Jól tudom mi a különbség. Viszont mivel a zabpehely egy egészséges, lassan felszívódó szénhidrát, attól, hogy nekem nem fél centis darabokra van belőle szükségem, hanem apróra ledarálva, még nem lesz egészségtelenebb. És mivel tippeket kért a fórumindító olcsó diétára, a zapehely egy nagyszerű alapanyag, csak nem mindenkinek jut eszébe variálni vele. Pedig így lehet belőle pl. nagyon finom áltejbegrízt készíteni, illetve túrógombócot, valamint a kókuszgolyó alapanyaga is lehet darált keksz helyett.

Attól, hogy te nem eszel darált húst, még lehet, hogy a fórumindító enne. A szója granulátumot vízzel kell bepuhítani, majd összekeverni a darált hússal és együtt befűszerezni, dehogy kell bele leveskocka...250g szója granulátumból minimum 1kg-nyi "darált húspótló" készíthető és kerül max. 300ft-ba, szóval szerintem az árán se álljunk le vitatkozni. Ráadásul zsírmentes és magas fehérjetartalma van.

Valahogy úgy érzem, nehezedre esik elfogadni, hogy lehet máshogy is csinálni, nem csak úgy, ahogy te.

Ez volt a nyitó hozzászólás:

"Szia!


Te hogyan csináltad?

Köszönöm, ha megosztod velem a tapasztalatodat.


Szép napot,

Zelka"

Én csak erre reagáltam.. Majd a fórumindító elolvassa az összes HSZ-t és annyit fogad meg belőle, amennyit szeretne.

45. csikil4ny (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2014. szept. 7. 20:11

Ha lehet belőle egyszerre csak kettőt sütni, mindjárt szimpatikus lesz. :)


Nahát, alig vagyok el egy kis időt s már ilyen kedves szavakról maradok le! :)


Zelka az én kislányom ahogy olvastad már 2 éves, januártól 18 kg-ot fogytam (volt miből, még hátravan 6), s ennél kevesebb pénzből már nem is lehet. Ha van kérdésed szívesen válaszolok!

2014. szept. 7. 19:56
Köszönöm a tapasztalatokat!A kisfiam 14 hónapos.
43. Guruljka (válaszként erre: 36. - Csikil4ny)
2014. szept. 7. 19:19
De a zabkeksz az jóóó! Néha kis cukor meg nem a patásördög. :D Ahogy Bofy mondaná. :D
42. 388b941089 (válaszként erre: 41. - A57bb3a158)
2014. szept. 7. 19:11

Köszönöm :*

(mindjárt kivágnak minket erről a fórumról..:D)

41. a57bb3a158 (válaszként erre: 40. - 388b941089)
2014. szept. 7. 18:46
Mint ahogy neked is mert szép és kedves nő vagy:)
40. 388b941089 (válaszként erre: 39. - A57bb3a158)
2014. szept. 7. 18:45
Huuuhuhuuuuu! :D
39. a57bb3a158 (válaszként erre: 38. - 388b941089)
2014. szept. 7. 18:44
Csak annak aki megérdemli:)
38. 388b941089 (válaszként erre: 37. - A57bb3a158)
2014. szept. 7. 18:41
Hű de udvarol itt valaki! :P
37. a57bb3a158 (válaszként erre: 36. - Csikil4ny)
2014. szept. 7. 18:38
Biztos szép vagy ha igy vigyázol mit eszel:)
36. csikil4ny (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2014. szept. 7. 18:36
Cukros izékét sem kap, csak gyümölcsöt. :) Egyedüli egészségtelen amit kap tőlem az a tejbegríz, azt is elég ritkán, a mamáék eleget tömik szeméttel. :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook