Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babaápolási termékeket használtok újszülött csecsemőnél? fórum

Milyen babaápolási termékeket használtok újszülött csecsemőnél? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 14. 15:55

Újszülöttnél a doki által felírt dolgokat használtuk a gyerek 3 hónapos koráig.

Én utána váltottam popsikrémnél Sudocream-re, fürdetőnél Gabira. Samponból viszont a kezdetektől kezdve Babét használtunk.

2012. jan. 14. 14:00
Amit a háziorvos felírt, fél éves kora körül használtunk először Gabi termékeket.
26. daenerys28 (válaszként erre: 24. - Szabinasmile)
2012. jan. 14. 13:57

Folyékony persil sensitive, meg silan sensitive. Nekem ez a párosítás jött be a legjobban. Már az illatot tekintve :). Közelről van csak a ruháknak finom illata, ennyi elég is. Most mással mostam, émelygek is a szagától annyira intenzív...

Mosóhatásban az olcsóbb mosószerek is jók. Van még pár babás márka, próbáltam többet is, de vagy illatmentesek vagy az én orromnak nem tetszők voltak.

2012. jan. 9. 21:40

Én is a gyógyszertárit használom.

Mosáshoz a Dreftet, Gabi öblítőt vagy a dm-es saját márkás senstive öblítőt.

24. Szabinasmile (válaszként erre: 23. - Daenerys28)
2012. jan. 9. 21:04

Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen mosószert és öblítőt használsz? Nekem azt mondta a védőnő, hogy a Tomi folyékony mosószer tökéletes (azt használom már régóta a saját ruháinkhoz is) és, hogy öblítőt nem kell használni. Most mostam ki minden babacuccot, semmi illatuk :(

Úgyhogy inkább kipróbálnám az öblítőt, láttam van több fajta ami kimondottan babás

2012. jan. 6. 12:38

Az elején mi is csak gyógyszertári mosakodókrémet használtunk, majd Gabi krémes tusfürdőt, de mai napig vegyesen a mosakodókrémmel. Így nem szárad ki a bőre, viszont tisztább lesz, mert szerintem nagyobb babáknál már nem feltétlenül elég a krém. Izzadnak is, koszosak is lesznek kinn :). Újszülöttként kellett még hidratáló testápoló, mert túlhordtam a kislányomat és felázott a bőre a magzatvízben, majd le is hámlott. A gyerekorvos a Babét ajánlotta, használtuk is amíg el nem fogyott. A látogatóink mindig mondták, hogy milyen jó babaillata van, de szerintem nem a kozmetikumokat lehetett érezni, hanem a babaruhák illatát. Azokat pedig babáruhákhoz használható mosószerrel és öblítővel mostam. Tényleg nagyon jó volt az illatuk. És még mindig dicsérik a babaillatát (17 hónapos) :)).

Samponból J&J búzacsírásat használunk, nagyon jól tisztít és finom illata van. Popsikenőcsből meg úgyis kipróbál az ember többfélét és ami nekik beválik azt kell használni. Mást nem használunk, nem vagyok az agyonkencézés híve.

Amúgy nem kell feltétlenül mindenből bio-t venni, inkébb érdemes figyelni, hogy érzékeny-e valamire. Van, aki a bio-ra is érzékeny, más meg semmire. Egyik ismerősömék mindenből csak bio-t vesznek, kaja, kozmetikum, étrendkiegészítők, mégis állandóan beteg, allergiás meg ekcémás a kisfiú, szóval nem ezen múlik.

2012. jan. 5. 21:04

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani valami jó (bio) babakozmetikumot ami már újszülötteknél is nyugodtan alkalmazható?

Februárban fogok szülni és mondta a védőnő, hogy a gyerekorvos ír majd fel fürdetőt, popsikrémet, hintőport és babaolajat is, de nekem ezek egyáltalán nem szimpatikusak. Sok barátnőm szült mostanában, ezeket használják és semmi baba illata nincs a babáknak, azt nem mondom hogy büdik, de még kellemes illatuk sincs ezektől. Valami természeteset keresek, ami nem irritálja majd a bőrét. Bio bio baby. Ilyet találtam. Ismeri valaki?

Köszönöm előre is :)

21. borbelya (válaszként erre: 20. - Eperlevél)
2009. máj. 31. 08:31
Dettó! Bár az én kisfiam már 18 hónapos lassan.
2009. máj. 31. 08:29
Sziasztok! Én kezdetektől az orvos által felírtakat használom. Már 14 hónapos a fiam, de nem is áll szándékomban lecserélni őket.
2009. máj. 15. 21:06
A legjobb az orvos által felírt gyógyszertári popsikenőcs,fürdető krém,olaj.Ezek illatmentesek,nem allergizálnak,nem csípnek.Ha megvagyok fázva az orromat is gyógyszertári popsikenőccsel kenem,mert minden más krém csípi az orrom,de az nem.
18. K_Roni
2009. máj. 15. 15:45
Én kb 8 hónapos korig kizárólag gyógyszertárit használtam. A popsikrém és fürdető tovább is, de testápolónak a Gabit, samponnak pedig Niveat használok.
2009. máj. 15. 15:14
Gyogyszertarban lehet venni Babe termekeket, amik kifejezetten nagyon erzekeny borueknek vannak, igy ujszulotteken is hasznalhatoak. Van koszmo elleni samponuk is. Nem tul olcso, viszont nagyon sokaig eleg.
2009. máj. 13. 15:47
Én is az elején a gyógyszertári kencéket használtam. Olyan 2 hónapos kora körül tértem át a Gabi termékeire. Semmi baja tőluk a picinek, Meg mindegyiknek a hátulján rá van írva hogy hány hós kortól alkalmazható.
2009. máj. 13. 08:15
Egyszerű gyógyszertári készítményt, még a 8 éves gyereknél is, mert nem szárítjaki a bőrét és nem csíp.
2009. máj. 13. 08:06
Mi csakis az orvos által felírt gyógyszertári szereket.
2009. máj. 12. 22:19
Sziasztok! Én is az orvos által felírtakat használtam !
2009. máj. 10. 08:49
Mi is a gyógyszertárit használtuk mindenből/olaj,popsikrém,mosakodókrém/,de a mosakodókrémet egy idő után lecseréltük fürdetőkre/Gabi,J&J,Nivea stb/egyiktől sem volt semmi baja.
2009. máj. 10. 08:21
Amit az orvos ír fel.Gyógyszertári mosakodókrém,és popsikenőcs,ill . babaolaj,hintőpor.Más nem is nagyon kell.Ha pirosabb a popsi akkor Bepanten kenőcs.
2009. máj. 10. 06:38
Csak az orvos által felírt gyógyszertárit.
2009. máj. 9. 20:59
csak gyógyszertári kencéket
2009. máj. 9. 20:25
a kórházban j&j-t használtak, így én is. azonkívül bepanthent a popsira.
2009. máj. 9. 20:19
Én is az orvos által felírt gyógyszertári készítményeket használtam.
2009. máj. 9. 20:19
Tusfürdőből a J&J-t használtam, mert a kórházban is ezzel fürdették a kislányomat, és semmi baja nem volt a bőrének. Mikor az elfogyott, áttértünk a Nive@ra és a samponunk is, olajunk is az. Popsikrémből viszont a gyógyszertárit használjuk, az nagyon bevált.
2009. máj. 9. 20:18
csak a doktornö felírt:) mi azt használtuk
2009. máj. 9. 20:18
csak Sudocream-et tettem a fenekére, ha piros volt, meg Nivea babafürdetőt.
2009. máj. 9. 20:17
gyógyszertárit
2009. máj. 9. 20:15
Amit a doktornéni fel írt Neki!:)
2009. máj. 9. 20:15
Milyen babaápolási termékeket használtok újszülött csecsemőnél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook