Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idő egy masszázs tanfolyam elvégzése? fórum

Mennyi idő egy masszázs tanfolyam elvégzése? (beszélgetős fórum)


14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Jennyvagyok)
nov. 20. 06:33

Egyébként közel 15 évig dolgoztam olyan cégnél, ahol a gyógyhatású (nőgyógyászati, és reumatikus, ill. ízületi panaszokra) termálvízre alapozva fürdőt üzemeltettünk, és azon belül működött a gyógymasszázs is.

Mivel én készítettem a (megyei nagyvállalat) éves gazdálkodási tervét, az egyes tevékenységeket ismernem kellett (minimum elméleti síkon), hogy tudjam, milyen költségekkel kell számolni.

Azért bátorkodtam hozzászólni a témához.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Jennyvagyok)
nov. 20. 06:09

Ne haragudj a kifakadásomért, csak kezdem már unni, hogy az utóbbi hetekben (vannak, akik) szinte sportot űznek abból, hogy belekötnek a hozzászólásaimba, és még a kákán is csomót keresnek.


Ennek ismeretében ha újra olvasod mit írtál, igenis nagyon kemény "helyre-igazításként" értelmezhető a nekem címzett hozzászólásod.

De semmi gond, fátylat rá. Legyen szép napod. :))

12. jennyvagyok (válaszként erre: 8. - Jennyvagyok)
nov. 19. 18:04

Most visszaolvastam, hogy Úristen...🤭 Mit írtam?

Szerintem semmi bántó nincs benne.

Nekem ez a szakmám, és van benne tapasztalatom, szívesen segítek bárkinek.

11. jennyvagyok (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
nov. 19. 18:01

Igen, azért tettem fel a kérdéseket.

Ne haragudj, nem bántásnak szántam, nem is kioktatásnak, csak korrekciónak.

❤️🤗❤️

10. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Jennyvagyok)
nov. 19. 15:23

Tudok róla, miről írtam.

Mellesleg FI nem részletezte ki, melyiket akarja megtanulni. Úgyhogy ezt a kioktató hasz-edet akár el is hagyhattad volna, mert a helyes hsz részedről a következő volt!

9. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 19. 10:00

Attól függ, mit szeretnél tanulni? Gyógy vagy svédmasszázst?

Gyógymasszor beteg embereket gyógyít, csak rendelőben dolgozhat, szigorú előírások alapján. Ugyanúgy, mint pl egy természetgyógyász.

Svédmasszőr frissítő masszázst végez, egészséges embereket massziroz, ez lehet prevenció, vagy relaxációs célzattal. Mai életmód mellett erre is nagy igény van. Ezt kell eldöntened. Mit szeretnel, mi a célod vele, mennyit vagy hajlandó belefektetni a tudásba. Hol szeretnél dolgozni, rendelőben, egészségügyben, wellness területén, vagy szalonban?

8. jennyvagyok (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
nov. 19. 09:51
Ez a gyógymassázs. A svéd, azaz frissítő masszázs esetén ezeket nem kell megtanulni. Persze idovel, a gyakorlat során igy is megtanulja, akinek van hozzá affinitása.
7. globus (válaszként erre: 6. - Csillagszem38)
nov. 19. 09:28
Ó, csontkovácskodni bárki tud már. Asztalos, órás, akárki. Ha mentő viszi el a betegét, minek ment oda...
nov. 19. 09:22
Jujj... Én ezt csak vmi rakepzes keretében engednem, gyógytornász alapdiplomahoz kötném legalább.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Kerjan)
nov. 19. 08:25
Az ilyesmit nem is engedném "gyorstalpaló"-keretek között oktatni.
nov. 19. 07:56
A kollégém megcsinálta a gyógymasszőrt.2 év és elég komoly,nem úgy mint 3 hónapos gyorstalpaló.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 19. 06:12
Szerinted mennyi idő alatt tanulod meg, hogy ha valakinek itt fáj, ott fáj, akkor melyik izomzatot kell masszírozni, az hol fut, hova kapcsolódik: forgó-csonthoz, vagy éppen a gerinchez. És akkor azt melyik irányba, hogyan kell abból a görcsöt, a fájdalmat kimasszírozni.
nov. 18. 20:41

Manapság akár egy nap alatt megszerezheted a "tanusítványt" de szart sem ér,főleg ami online oktatás.

Ha komolyan szeretnéd csinálni mindenképp egy hosszabb és valóságosabbat végezz el,ha teheted gyógymasszőr legyél ,és utána jön még csak a java,sokat gyakorolni,erősíteni önmagadat,mert nem könnyű "hivatás" ez....

nov. 18. 20:11
mennyi idő egy masszázs tanfolyam elvégzése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook