Pánik (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2006. jan. 17. 15:18

hullámok kb. mint olaj a tűzre.

pl. hogy megbuktam nyelvvizsgán és ezért nem kaptam meg a diplomám az egyetemen

aztán hullám egy két férfi, az utóbbi időszakból, de a mostani állapot nem ettől alakult ki

19. 7e433abb8e (válaszként erre: 18. - Kisgé)
2006. jan. 17. 15:16

már megcsináltam azt a listát egy papírra, hogy mik azok a dolgok amelyeket hullámnak érzek a fejem felett, és mik azok amelyek padlóra tettek.


és van különbség a kettő között, mert a hullámok csapása a fej felett a mostaninak köszönhető..de ezt megelőzte a padlóra kerülés.

18. kisgé (válaszként erre: 4. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 15:14
Szerintem van, mikor az ember feje felett összecsapnak a hullámok és segítség nélkül nem megy. Menj el orvoshoz, ha így érzed, mert megkönnyíti a kievickélést az állapotból.
17. 7e433abb8e (válaszként erre: 13. - Ekka)
2006. jan. 17. 15:07

Kb. kéthetente vagyok ott hogy beveszek egyet.

Ennyi.

De korábban is szedtem ilyeneket, amikor a balesetem volt, akkor szó nélkül felírták, de az csak stresszoldó volt.

És én sokszor azt gondoltam, hogy megoldottam a szar helyzeteket. De már 1,5 éve többször is volt olyan, hogy úgy éreztem mégsem.

Ámítás volt, hogy mégis. Gondolom. Emberi tévedés vagy mi...aztán tetőztek a dolgok és azt hiszem először akkor mentem le ezzel a dokihoz, amikor visszjöttem ide -pest után- és mégsem úgy történtek dolgok, ahogyan szerettem volna.

5 hónap után, akkor mentem le, és akkor mondta ezt a szerezzek egy férfit dumát.

Hát szereztem, kettőt is. Az egyiket már írtam a másik meg elhagyott.

A harmadik is.

De ez utóbbi nem is izgat különösebben.

16. Ekka (válaszként erre: 15. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 15:05
Nyuszifül:) Ha gondolod szívesen segítek Neked, ha kérdéseid vannak tedd fel őket privátban. Rendi?
15. 7e433abb8e (válaszként erre: 12. - Jay)
2006. jan. 17. 15:03

Itt biztosan van valaki, akihez lehet menni, csak nem értem, hogy miért nem segít a háziorvos.

De korábban megyek le, mint a rendelési idő és beszélek előtte a másik dokival is.

Azért veszik ők ki a kartonomat.


Hát megírom azt is, hogy miután munka nélkül vagyok, olyan dokihoz nem tudok menni ahol fizetni kell a besélgetésért, bár még ezt sem tudom hogyan van.

Mert egy vasam sincs.

14. Ekka (válaszként erre: 12. - Jay)
2006. jan. 17. 15:02

Tudni tudnék, de ehhez nem ártana azt sem tudni, hogy Moncha merre lakik...:)))

Ahol én lakom van egy nagyon aranyos Dr.nő. Rá igazán lehet számítani.(mindenben)

13. Ekka (válaszként erre: 9. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 15:00
Azzal nem érsz el semmit, hogy probléma esetén nyugtatót, antidepresszáns gyógyszereket szedsz!! Ezzel csak rontasz a helyzeteden. Ezt vagy kúraszerűen szeded vagy sehogy!!!! Megharaplak, ha meghallom, hogy magadnak adagolod ezeket a bogyókat!!!!!
12. Jay (válaszként erre: 8. - Ekka)
2006. jan. 17. 15:00

Ekka olvastam valamelyi topikban, hogy az EÜ-ben dolgozol, nem tudnál címet szerezni a Monchának?

Hogy ne kelljen a házi dokihoz mennie.

11. 7e433abb8e (válaszként erre: 10. - Jay)
2006. jan. 17. 14:58

De u.az, mert nem ír másik orvos beutalót, mert nem hozzá tartozok.

Eddig mindig erre hivatkoztak.

10. Jay (válaszként erre: 6. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 14:57

Remélem nem ugyanaz az orvos!

Sürgősen másikhoz!

Amúgy pedig nem akarom mondani, hogy ilyenkor nem árt egy teljes fizikai kivizsgálás sem, vér, vizelet, stb.

Tudom, hogy nem akarsz menni de azért gondold meg.

2006. jan. 17. 14:55

1. ha iszok az átmenetileg lenyugtat, de csak fél napra, mert utána lefekszek aludni.

ezt elvetettem, idén egy dekát nem ittam

2. ha beveszek valami gyógyszert, gyenébb nyugtatót, világos xanax-ot, akkor átmenetileg 1 napra normális an mennek a dolgok, aztán másnap semmi nincs, kezdek örülni, aztán 3. nap megint szarul vagyok.

3. ha van valakim elmenekül

4. nincsenek barátaim, van még két ember akik azt mondták mindegy mi történik velem, szükség van rám, de nekik más az életük, mert van családjuk, nem mehetek mindig oda hogy ez a bajom, meg az

nincs olyan, aki tartósan marad, akivel meg tudom beszélni a dolgokat

5. és a legjobban az zavar, hogy a családom észrevette hogy mi a helyzet és beszélgetésre sem kapható.

8. Ekka (válaszként erre: 6. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 14:55
Ne pszihológushoz menj, hanem pszihiáterhez! (így látnod sem kell a házidokid) Hozzá nem kell beutaló. Ő majd "megvizsgál" és, ha úgy látja tovább, irányít a pszichológushoz ill. párhuzamosan, jársz hozzájuk.
7. Ekka (válaszként erre: 4. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 14:50

Orvoshoz menni mindig van értelme, ha nincs más kiút.. ebben az esetben már csak az orvos milyenségén van a hangsúly.

Az igazán jó orvos akar és tud is segíteni.

6. 7e433abb8e (válaszként erre: 5. - Jay)
2006. jan. 17. 14:49

Nekem akkor azt mondta, hogy szerezzek pasit. Biztos szexhiányom van.

"Mónika maga nagyon csinos, okos és független, nem értem mitől érzi magát rosszul"

Ezt mondta.

De ő tud beutalót írni, és csak ezért mennék, de a múltkor 1,5 éve ezt mondta. Hogy nem kell mennem sehova, ne gondolkozzak annyit, meg csináljam a dolgaimat.

Megpróbáltam de nem megy.

És a tipp, miszerint szexre van szükségem...ezt is megléptem, hát elmentem dugni. Szó szerint, mert azt másnak nem nevezném.

De nem oldott meg semmit átmenetileg sem.

5. Jay (válaszként erre: 4. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 14:44

Van. De ne állj meg a házidokinál, nem hiszem, hogy tud segíteni, szakember kell, ha annyira szarul vagy, akkor minimum pszichológus.

Na hagyd, hogy elküldjön a doki, ha úgy érzed, hogy már csak az orvosok tudnak segíteni, akkor ez már nem házidoki szintű probléma. (nekem mindenre azt mondja, hogy szedjek C vitamint, és igyak meleg teát, úgyhogy oda nem megyek.)

2006. jan. 17. 14:29

hát jönnöm kellett olvasnom itt is.

itt vagytok?


szerintetek van értelme orvoshoz menni?

mondjatok valamit. kivagyok :(

már korábban is elmentem, de akkor ugye egy szar dumával elzavartak, tény akkor nem is voltam ilyen állapotban mint most, de már akkor is éreztem hogy nem lesz jó semmi, mert a dolgok nem mentek stb. de ezt írtam.

most meg megyek, de nem tudom mi lesz így.

olyan bénának érzem magam.

2005. nov. 7. 18:50
Ja, még egy. Van olyan, mikor kémiai folyamatról van szó és van, mikor egyszerű rettegésről-azaz nem kell gyóhgyszerezni, csak kezelni akár barátilag- ami lehet egy rossz élmény következménye.
2005. nov. 7. 18:47

Szia csaj!


Szerintem jól tetted, hogy ezt a cikket feltetted. Én beszélgettem egy barátnőmmel, hogy milyen félelmeim voltak régen, meg milyen éjszakáim és bevallotta, hogy neki is van és eddig azt hitte, hogy csak neki. Aztán felvilágosítottam, hogy bizony pánikrohamai vannak és hogy nincs egyedül. Sokan nem tudják, hogy mi történik velük és szerintem is beszélni kell róla.

1. bige
2005. nov. 6. 21:41
Sziasztok!

Hurrogjatok le, ha úgy érzitek, hogy ne rontsak hangulatot / bár jó is kikerekedhet belőle /, vagy csak engem érint a téma. Azt tapasztalom, hogy ma már lehet róla beszélni, nem olyan ciki, az intelligensebb emberek már elfogadják, tudják, hogy nem egyszerűen hülye, bolond, aki valamilyen pszichés betegséggel küzd. Ma már az orvosok is tudják, hogy " egyszerű " kémia a pánikbetegség, a kiváltásában nagyon sokminden közrejátszhat. Nekem egy - a pajzsmirigyem durva félrekezeléséből fakadó - gyakorlatilag orvosi műhiba váltotta ki.
Évek óta tünetmentes vagyok, de sokmindenen keresztülmentem, tanultam, tapasztaltam.
Igazság szerint szívesen tanulnék pszichiáternek, ha megtehetném, mert úgy gondolom, hogy ezeket a betegségeket csak az tudja igazán gyógyítani, aki végigcsinálta. Bár sajnos nem találkoztam vele személyesen, de nekem nagyon szimpatikus Gábor S. Pál, akinek sok dalát ismerjük. az ő cikkét másolom be.
Hátha sikerül valakit megvígasztalni, bátorságot adni, ki tud nyílni, felszabadul, hogy nem kell rejtegetnie magát.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook