Pánik (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2020. szept. 16. 16:32

Sziasztok!

Sokat fogok írni, de remélem valaki végig olvassa. Remélem tud valaki itt segíteni akár egy jó tanáccsal, akár csak azzal, hogy beszélgetünk. 21 éves vagyok. Egész tinikoromban depressziós voltam, persze ezt sose mutattam ki a barátaim felé, csak a családom tudta, hogy sokszor ideges vagyok, sírok, nem bírok reggel kikelni az ágyból, nem lehet sokszor hozzám szólni. Még sokszor öngyilkos gondolataim is voltak. Aztán ebből kijöttem valahogy, amikor elkezdtem az egyetemet, sikerült pozitívabban állnom mindenhez, de aztán 1 év múlva otthagytam, mert nem ment, elvégeztem egy OKJ-t, és most újra úgy döntöttem, hogy egyetemre megyek egy másik szakra. Igen, csakhogy nem tudom elkezdeni. Augusztus elején volt egy rosszullétem, nagyon magas volt a pulzusom (volt hogy 180ig felment) és a vérnyomásom. Azt hittem egyszeri, de azóta többször is előfordult. Végigjártam minden orvost, de nem találtak fizikai okot. Nem merek kimenni a házból, állandóan szorongok. Nem tudok aludni, mondjuk ez évek óta így van. Concort szedek a magas pulzusomra, meg Xanaxot esténként 0.25öst. Ataraxot írt ki helyette az orvos, de nem tudom be merjem e venni. Vitaminozok is. Nem bírok enni, kicsit több mint 1 hónap alatt fogytam 10 kilót. És úgy érzem senki nem ért meg, és mindenki mondja, hogy csak akarnod kell, és el tudsz menni az egyetemre, meg ki tudsz menni az utcára egyedül, de ez nagyon nem így van. Mert én akarom, én meg akarok gyógyulni, és teljes életet akarok érni. De zombinak érzem magam, és állandó félelemben élek. Mit tegyek? Még a mindennapi feladataimat is alig bírom ellátni. Voltam pszichiáternél, de az is úgy jött, hogy indulj el, ha rosszul leszel, akkor rosszul leszel. És akkor mi van? Hát a sírás fojtogatott ott is, hogy nem azt kapom amit vártam. Megyek még pszichológushoz, hátha az jobban meghallgat. Köszönöm aki végigolvasta, remélem itt kapok valami segítséget. - Szilvi

49. ZsK
2020. aug. 16. 13:24

Sziasztok!



28 éves nő vagyok, és több mint fél éve vagyok pánikbeteg. Még csak 2 hete mentem el pszichológushoz, és jövő héten megyek pszichiáterhez ezzel a problémával, mivel eddig próbáltam egyedül megoldani a dolgot de sajnos úgy tűnik, nem tudom. Tavaly nyáron volt egy nagy szerelmi csalódásom, és ki sem heverve azt, beleugrottam egy másik "kapcsolatba". Onnantól fogva nagyon rosszul lettem, tériszonyom lett, pánikrohamok törtek rám, de próbáltam úgy csinálni mintha ez semmi komoly nem lenne, és mindenki előtt rejtegettem de közben a probléma nem múlt el. A kapcsolat a másik sráccal véget ért, és jobb is lett a helyzet, de nem múlt el. Sokszor tört rám remegés, nem szerettem sok ember között lenni, és 2-3 hete napi szinten ekörül forognak a napjaim, hogy mikor leszek rosszul, és kényszergondolataim is vannak. Szeretnék megint olyan lenni mint tavaly nyár előtt, de egy éve nem vagyok boldog és jelenleg nem látom azt hogy az lehetnék valaha is. Félek saját magamtól, hogy nincs irányításom az életem, a testem és a gondolataim felett, mintha kihúzták volna a talpam alól a talajt. Ha valaki szeretne erről beszélgetni, írjon nyugodtan, jó lenne valakivel beszélni. Lehet írok másik fórumra is, most kezdek még csak komolyan harcolni ezek ellen az érzések ellen mert egyre rosszabb. Ha valakinek van még valami tanàcsa, ami bevált a rosszullétek, kényszergondolatok ellen azt szívesen meghallgatom. Sajnos most nagyon erre fókuszálok és erről szól minden napom/ gondolatom, és néha nagyon szomorú vagyok, annyira mint még soha.

2020. aug. 12. 18:15

sziasztok!


Régen nem.írt ide senki, de remélem olvassátok és tudtok tanácsot adni!


Szóval én nem vagyok pánikbeteg vagy... Ha egyedül vagyok egy idegen városban, egyszer csak van, hogy elkap egy megmagyarázhatatlan remegés és szívdobogás.

Imádok utazni, világot látni, de most az utóbbi időben nem is mertem elhagyni a várost. Vásárolni, munkába stb kimegyek, ilyenkor nincs baj, de ha egy idegen helyen vagyok, ez történik.


Tudom hogy nem ez lenne a megoldás, de ha utazás előtt egy szem 0,25 Frontint beveszek, ez blokkolja ezt az érzést, vagy akkor is rám tör a roszullét?


Köszönöm.

47. ejmi (válaszként erre: 45. - Elizabeth2)
2019. máj. 8. 20:56
Igen kell segítség, de kellesz hozzá Te is hogy meggyógyulj.
46. Amaunet (válaszként erre: 45. - Elizabeth2)
2019. máj. 8. 20:32

Szia!


Azt megfigyelted, hogy milyen szituációkban jön elő ez a kellemetlen érzés?

Hogy érzed magad a munkahelyeden, hogy csak munkanapokon jön elő a hányás?

2019. máj. 8. 20:13

Sziasztok !

Először is nem tudom hogy valóban pánikbeteg vagyok vagy csak hibbant , néhány nap múlva megyek pszihomókushoz .

Néhány hónapja kezdődött az egész egy ártalmatlannak tűnő vítusos fertőzéssel aminek az egyik tünete a hányás volt .

A betegség elmúlt a hányás viszont maradt , csak reggel csak egyszer csak munkanapokon .

Ezután néha néha magas volt a pulzusom amit erős szívdobogás kísért . Ekkor megijedtem hogy ez meg mi ...

Természetesen elmenten kardiológishoz , háziorvoshoz semmit sem találtak , a magas pulzusra betaloc 10mg ot kaptam . Nem igazán használt . Majd a háziorvostól isoptint kaptam mert szerinte is kevés a betaloc / a házi doki kardiológus is /

Ez sem valami jó mert néhány hete a hirtelen szívdobogás mellett iszonyatos félelem arc zsibbadás ájulás érzés hányinger fog el ... nem értem mi ez azt sem hogy ilyenkor mitől félek de akkor ez szörnyű . Kezdi rányomni a bélyegét a mindennapjaimra .

Ha bebizonyosodik a panikbetegség egy pszihológus elég a gyógyuláshoz ?

44. Nyamitörp (válaszként erre: 41. - Yísa)
2019. febr. 28. 22:41

Ez a videó jutott eszembe a hozzászólásodról:


[link]


Én nagyon szeretem. :)

43. epervirág (válaszként erre: 41. - Yísa)
2019. febr. 28. 20:28
Èn is pànikbeteg vagyok.Ès hidd el àjultam màr el pànik miatt.
2010. febr. 11. 16:18
AZ orvos azt mondta semmi baj a vérnyomásomal 140/70 aztmondta mert 80 kg vok azért kül már voltam kivizsgáláson egyszer 5 napig és semmi bajom azt mondta ne méregesem ? mert csak magamat idegesitem ténleg nee?
41. Yísa
2009. szept. 23. 18:39

Moncha és a többiek. Én is pánikbeteg vagyok, de sikerült felfognom, hogy mi is ez az állapot. Nem oan eccerű, mint ahogy gondoljátok. De ne menjetek orvoshoz, felesleges. A gyógyszerek nem oldanak meg semmit, csak tovább rontanak a helyzeten. Annyit kell csak csinálni, hogy ha jön a roham, ne figyeljetek rá, erősen próbáljatok mást csinálni. Ne akarjatok gyorsan elmenekülni egy helyről, vagy gyógyszerér szaladni. Semmi értelme. Arról van szó, hogy az ideg dolgozi. Az idegrendszeretek próbálja meggyógyítani magát. Ha pánikoltok az első tünetnél, még több tünet fog jönni. Semmi para. Ez az állapot majd le fog csengeni, de így kell átvészelni. Nem fogtok sosem elájulni, vagy meghalni. Legalábbis ettől az állapottól. Üljetek a seggeteken meg, és tűrjétek a rohamot. Hétről hétre jobb lesz.

Ha meg nem akartok küzdeni, akkor gyógyszereljetek életetek végéig. Csak segíteni akartam.

2007. dec. 7. 17:28
Figyu,emberek!Fogjunk össze a pánik ellen,én benne vagyok nyakig,de kijövök ,velemtartotok?Mindent udok róla,ismerem mint a tenyeremet!De nem birom legyőzni!Még nem
39. B75
2007. ápr. 14. 07:00

Sziasztok!Most írok ide először.

Pánikbeteg vagyok,az OPNI ambulanciájára jártam sokáig de mivel az most bezár(t)új orvosra lenne szükségem.(ha lehet nem magánrendelés)Tudtok esetleg valakit ajánlani?

Köszönöm ha válaszol valaki!

38. 448c12e989 (válaszként erre: 34. - *Gyöngy*)
2007. febr. 9. 17:14
Szia Gyöngy! Engem nagyon érdelel a nagyon-nagyon jó pszichológus nő, akit úgy hívnak: Kosánszky Emőke. Tudsz nekem egy telefonszammal segiteni? Melyik kerületben rendel? Köszönöm: Rachel
37. bige (válaszként erre: 36. - 7e433abb8e)
2006. jan. 22. 20:19
én úgy gondolom , hogy pont Te vagy az az ember, akinek fognia kéne a cókmókját és elmenni külföldre családhoz gyerekre vigyázni. tanulnád a nyelvet, lenne munkád, pénzed, elszakadnál otthonról. nem gondoltál még erre?
36. 7e433abb8e (válaszként erre: 35. - Kisgé)
2006. jan. 17. 22:46
Én is ebben látom a végleges megoldást, csak ebben. De a nullából kurva nehéz várat építeni. Főleg ha nincs segítség.
35. kisgé (válaszként erre: 29. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 16:53

A szuemem nekem is fájt, ez az idegkimerültség. Én erre stresszoldót kaptam. Tudom, hogy szar, hogy nemsikerült a nyelvvizsga, de melót addig is lehet találni, akármilyet. Az segítene rajtad, ha elköltözhetnél és saját életedet élnéd.

Egész egyszerűen kivagy és ezért vannak a tüneteid!

2006. jan. 17. 16:35

Sziasztok! Sajnos nincs időm végigolvasni a fórumot, majd holnap.

Én fél évig intenzíven jártam egy nagyon-nagyon jó pszichológus nőhöz szorongásos tünetekkel. Nagyon sokat épültem. A neve Kosánszky Emőke. Ha érdekel vkit a telefonszáma, megadom.

33. Jay
2006. jan. 17. 16:26

A halucinációról annyit, hogy én Atkins kezdéskor mindenhol csokit láttam. :))))


Na csak semmi poén, mert adott esetben ez még életveszélyes is lehet, és szerintem komolyan korlátoz, pl. vezetés, piros vagy zöld? Aztán bumm.

32. bige (válaszként erre: 31. - A77)
2006. jan. 17. 16:22
..bocs. én valóban csak a véleményemet mondtam el, nem a tapasztalatomat...
31. A77 (válaszként erre: 30. - Bige)
2006. jan. 17. 15:55
A hallucinációt okozhatja kimerültség, és hosszabb távon lévő alvászavar kimeríti az embert. Tapasztalatból mondhatom, hogy igenis van hallucináció nem alvástól.
30. bige (válaszként erre: 29. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 15:50

kevés alvástól nem hallucinál az ember. 2 dolgot tudok javasolni. / én pánikbeteg vagyok hozzáteszem / vagy menj el a sote-ra, vagy hétvégén a Krízis ambulanciára. simán fogadnak ott is. kár este is. direkt ezért vannak. egyik helyen sem kell fizetni

..de a bogyó az tényleg nagyon jó!

29. 7e433abb8e (válaszként erre: 26. - Bige)
2006. jan. 17. 15:44

Nem tudom mi számít tünetnek, meg mi nem. Azt tudom, hogy idén 2 éjszakát tudtam felkelés nélkül végig aludni. A többit nem. Izzadok. "nem merek" nekiállni dolgoknak, ez sűrűn. és nem csak fontos dolgokban, hanem pl. beüljek-e moziba egyedül...ilyeneknél is.

meg az utóbbi időben sokszor fáj a szemem is és olyan mintha gyengülne a látásom.

4-szer volt olyan hogy hallucináltam, de ez gondolom azért, mert keveset aludtam. mindenféle hangokat hallottam.

ezek vannak.

meg most újabban az, hogy nem tudok enni.

vagy ha eszek valamit, akkor hányingerem van.

28. 7e433abb8e (válaszként erre: 25. - Kisgé)
2006. jan. 17. 15:41

Ez is csak olaj volt a tűzre...ez nem érdekel annyira. Bár nem gyengén zavar, hogy a beleölt pénzből már eljutottam volna egy minimál valamire, hogy mondjuk el tudjak költözni innen.

És ezek után ugye nincs kezemben a papír.

27. bige
2006. jan. 17. 15:39
még annyit, hogy bármikor nyugodtan mehetsz a SOTE-ra is a Klinikáknál. Ott is van rendelés azt hiszem
26. bige
2006. jan. 17. 15:38

szia!


olvastam a régi naplódat. nem végig és nem rendszeresen, de voltak benne olyan dolgok, amik bizony azt engedik sejtetni, hogy nem nyugodt a légkör Számodra.

Ha úgy érzed, hogy feltétlenül szükséged van addigis valamilyen bogyós mankóra a dolgok elviseléséhez, amíg eljutsz valami normális dokihoz, akkor se a xanax-ot szedd! Ahhoz hozzá lehet szokni! én nagyon njó szívvel tudom javasolni Neked a Nervenpflege nevű gyógynövényes nyugtató tablettát. teljesen kibírható ára van / 1000Ft körül /, kúra szerűen beszedhetsz belőle 3x2-t, és ha úgy érzed 2 hét után simán egyik pillanatról másikra abbahagyhatod.

Milyen tüneteid vannak ? Sajnos a pszichiátria is olyan ága a tudománynak, amiben nem nagyon képeznek ki jó szakembereket. Értem, hogy nincs pénzed maszekhoz menni, de a körzetiekkel sajnos általában baj van. nekem ez a tapasztalatom. persze lehet, hogy találsz rendeset. ..De aki ilyen baromságokat mondd, azt mindenképpen kerüld nagy ívben!

25. kisgé (válaszként erre: 24. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 15:35
Akkor emiatt ne izgasd magad! Nekem is már 2 éve kezembe lehetne a papír, de nem akartam megszakadni. Emiatt ne készítsd ki magad! Elég a többi dolog!!
24. 7e433abb8e (válaszként erre: 22. - Kisgé)
2006. jan. 17. 15:30
Nem. Most járok a tanfolyamra...az megy, egyelőre. Legalábbis mennie kell. Állítólag nincs időhöz kötve, hogy mikor mutatom be a papírt, de összetojom magam, ha pl. 3 év múlva, és beközlik, hogy elszállt az öt év eredménye, meg az abszorválás.
23. 7e433abb8e (válaszként erre: 21. - Jay)
2006. jan. 17. 15:29

Is.

Ez is fent van a listámon.

22. kisgé (válaszként erre: 20. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 15:22

Nem sikerült a nyelvvizsga? De ettől még nem buktad a diplomád, ugye?


Igen, az otthoni légkör sokat nyom!!!

21. Jay (válaszként erre: 20. - 7e433abb8e)
2006. jan. 17. 15:20
Nem akarok túl személyes kérdést feltenni, de nem otthon van a probléma gyökere?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook