Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panellakásba konyhabútor fórum

Panellakásba konyhabútor (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. delbuk (válaszként erre: 19. - Channa*)
2021. jan. 1. 18:13

Kb. ezt a kategoriat csereltuk le. Amig uj szep (ugy vettuk a lakast, hogy ilyesmi volt bent), de nagyon gyorsan kijonnek a hibak. Nem ennyire kicsi a konyhank, igy ketszer ennyi pakolohelyunk lett.

Nekem ez a butor pont az a kompromisszumos megoldas, amit nem szerettunk volna, mi masmilyenre vagytunk, es arra, hogy pl. a csoveket ne kelljen nezegetnem, es ne legyenek 20-30 centis resek a vegeken, hanem ott is hasznos pakolo hely legyen.

Nem evente cserelem le a konyham, de ez most az a kategoria volt, hogy teglaig visszabontottunk mindent, vezeteket csereltunk, halozatot bovitettunk... stb., irto nagy melo volt, ha ekkora munkaba belevagunk, akkor a szamunkra tokeleteset akarjuk, nem olyat, amt nezunk, hogy ja, hat lehetett volna jobb is.

Egyebkent en nem dolgozom senkinek ingyen, es nem is varom el senkitol, abszolut korrekt volt az asztalosunk, en elegedett voltam/vagyok a munkajaval. Iden a nappali butorokra mar nem tetszett az ajanlat, amit adott, igy megvettem az ikeas butort, de itt nem is arrol volt szo, hogy egy adott helyet kell kitolteni, szoval a koncepcio miatt igazibol mindegy volt a beszerzes helye.

27. timycat (válaszként erre: 26. - Timycat)
2021. jan. 1. 17:58
Wáá utálok telefonról írni... Szóval bocs az elütésért, szórend cseréért.
26. timycat (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. jan. 1. 17:57

Miért lenne az? Pláne ha benne élsz és nap mint nap nézni, használni kell. Az a pénzkidobás szerintem, amit kifizetsz és nem tökéletes, van az emberben egy rossz érzés emiatt. Az kidobott tényleg pénz.


Én szeretem szép, praktikus dolgokkal körbevenni magam, a kompromisszumot meg nem szeretem.


Az itthoni konyhánkat jobb ha nem tudod mennyibe került.

25. Channa* (válaszként erre: 23. - Timycat)
2021. jan. 1. 17:46

Ja, nem sértődtem meg, csak nem értem, hogy miért kell többszázezret kifizetni egy konyhabútorért, ha pl. egy nagyon pici panelkonyháról van szó.

Felesleges pénz kidobás...

24. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. jan. 1. 17:34
Természetesen nem neked, hanem a te hozzászólásod gondolatait folytatva, ahhoz kapcsolódóan. De gondolom olvassa az is, akinek most ez a gondja.
23. timycat (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. jan. 1. 17:33

Nem tudom miért kell ezen megsértődni. Én nem szeretem a kész bútort, mert az mindig kompromisszum. Még a bérbeadott lakásokba és egyedileg szabattam a bútorokat. Nem lett drágább, mint az készbútorok.


Ahogy írtam az IKEA-ból 750-ből n jöttem volna ki és toldás-foldást igénylő borzalom lett volna.

Ami most van az oda lett tervezve, fel lett extráva és 150-200ezerrel olcsóbb is lett.


Ha megnézed a bútort, akkor látod hogy az asztalosom ezért bagó pénzt kért.

22. Channa* (válaszként erre: 20. - Timycat)
2021. jan. 1. 17:28

Én meg felesleges rongyrázásnak tartom az ilyen bútorok állandó cseréjét, mert kiment a színe a divatból, mert új függönyt vettem, stb. indokokkal.


Én a fürdőmet sem szedetem szét évente, mert másik szappantartót vettem;)


És bár lehet, hogy barkács megoldás, de nem értem, hogy miért gondolod azt, hogy csak az a szakmunkás nem végez barkácsmegoldásokat, aki sokat kér.


Nekem pont megfelel a nekem ingyen dolgozó asztalos rokonom munkája, ahogy az ingyen dolgozó burkoló rokonomé is és az ingyen dolgozó villanyszerelőt meg sem említem;)


Elhiheted, hogy egy ikeában vett munkalap végének a levágása, illetve a főzőlap helyének a kivágása nem igényel különösebb szaktudást, bár ha a lapszabászaton rendelem meg, akkor 6 ezerből nem jött volna ki, csak 26 ezerből, amivel csak egy idegen ember/cég járt volna jól, így meg én.



Visszatérve a szakmákra: én meg ingyen szoktam varrni a rokonaimnak/ismerőseimnek, és én se barkács munkát adok ki a kezemből attól függetlenül, hogy a nadrág felhajtásért nem kérem el a 3 ezret, mert elvégeztem az iskolát és van már gyakorlatom is benne, bár nem gyárban szerzett. Igen, ingyen meló, de minőségi, nem összetákolt, stb.....

21. timycat (válaszként erre: 20. - Timycat)
2021. jan. 1. 17:25

Tettem fel képet az adatlapomra. Ilyet nem kapsz egy áruházban sem.

Mivel a lakásban nem él lakok, így munkálatok közbeni képek.

A képek akkor készültek, amikor még vissza volt villanyszerelési munka, ezért még nincs a helyén a beépített mikro illetve nincs lezárva a sor. Valamint az ár tartalmazta még az étkezőpultot, ami szintén nem látszik a képen.

20. timycat (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. jan. 1. 17:15
Én maximalista vagyok, nem szeretem a barkácsmegoldást, az utólag hozzápiszkálást, toldás-foldást, meg a sacc/kb jót. Ennek meg ára van.
19. Channa* (válaszként erre: 10. - Delbuk)
2021. jan. 1. 16:56

Mömax: [link]


Nem hiszem, hogy egy pici panel konyhába ez nem lenne megfelelő...

18. Channa* (válaszként erre: 9. - Timycat)
2021. jan. 1. 16:55

Lehet, hogy szerencsém volt, mert a lakásom annak idején nem volt tele csövekkel, derékszögű volt a konyhám és nekem nem is az apró méretű volt, hanem egy 2,5*2,5 méteres, így a készen vett konyhaszekrénysor 220 cm volt, mellette maradt 30 cm, ami lett a szemetes helye és falig ki lett egészítve a konyhapult.


Én mindig fehér konyhaszekrényt veszek, ez a jelenlegi lakásomba is így van, és amikor megvettük a beépíthető sütőt és főző lapot, akkor nem volt probléma, mert az RS-ben vettem egy beépített sütő szekrény elemet (fényes fehér (mint a szekrényem) melegentartó fiókkal)(12 ezer Ft.ért+ egy ikeás fehér munkalapot (ilyen volt előtte is) 6 eFt-ért és már kész is volt a konyhám az új bútorokkal. Ja, a mosogatógépet pedig úgy építettük be utólag, hogy kettes mosogatóm volt, aminek a felét megszűntettük, mellé lett egy munkalapos keret csinálva, amibe betoltuk a gépet.


Én tuti, hogy nem adnék többszáz ezret egy konyhabútorért, amikor ötöd annyiért is meg lehet venni.

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2021. jan. 1. 16:47
Ezt biztos nem nekem akartad írni;)
16. Channa* (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2021. jan. 1. 16:46
Én nem tudom, hogy milyen az ikea bútor, mert csak nézegetni szoktam, én RS-ben vettem konyhabútort, ami szerintem jó, de több ismerősömnek van ikeás konyhája és szerintem elégedettek vele.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jan. 1. 16:44

Persze maszeknál egyetlen kérdést kell legelőször tisztázni: ad-e róla számlát??? És természetesen a teljes összegről.

És hogy anno bejelentkezett-e ÁFA-alanynak, (adószáma hátulról vissza 3.-ik számjegye 1-es!), mert csak ebben az esetben tudtok a számlája alapján ÁFÁt vissza igényelni.

Ha ad számlát, de az a bizonyos szám nem 1-es, hanem 2-es, 3-as stb. akkor ti azzal nem sokra mentek.

Ha már a számla említésénél vakarja a fejét, és azt mondja, hogy akkor az egész többe kerül... újabb matek következik, mennyit is fizetnétek.

14. Borian (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2021. jan. 1. 16:38

Valóban vannak olyan bútorok, amelyek gyengébbek (p. a PAX gardróbok nyeklenek-csuklanak újabban), de a konyhabútor még mindig jó, sőt, az új METOD (amiért nagyon fújtam rájuk, mert emiatt nem tudtam egyszerű frontcserével felújítani a konyhámat) még praktikusabb, könnyebben szerelhető, többféle méret van, ezért jobban ki lehet használni a kis zugokat is.

Ráadásul, ha később cserélnéd az IKEA-nak kitűnő másodpaca van. Én gépek nélkül 250 ezerért eladtam a régi bútort, még licitáltak volna is rá.

13. timycat (válaszként erre: 12. - Ameszti2)
2021. jan. 1. 16:34

Rendes bútorlap. Mivel bérbeadásra lett szánva a lakás ezért nem a legextrább, de felsőközép kategória. Nekem jobban is tetszik mint a magasfényű.


Nagyon sokat lehet asztalos esetében is spórolni, pl fogantyúkon, szerelvényeken. Csak a fiókbehúzókra 50ezret költöttem, az extra nagy kamraszekrény önbehúzóval több mint 100ezer volt, azért ezek nélkül lehet élni, de így lett szép, modern, kényelmes, praktikus.

Ismerős bérli, vigyáz rá.

12. ameszti2 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2021. jan. 1. 16:29
A tiéd is bútorlap vagy más anyagból van?Azt olvastam az sokat számít.
11. Guruljka (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jan. 1. 16:07
Én azt hallottam a húgomtól, aki rendszeresen jár az Ikeában, hogy a minőség és az anyag egyre gyatrább, ők ezért már kevesebbet vásárolnak ott, mint régebben.
10. delbuk (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jan. 1. 16:04

A mienk ikeabol kb 4-500 ezerbol jott volna ki (hasonlo minoseg, hasonlo beepitettseg, tarolokapacitas...). Es azzal meg nekunk kellett volna szivni, hogy beszereljuk, es mivel nem a konyhankba lett szabva, valamennyi kompromisszummal jart volna.

100 ezerert jelenleg az ikeaban sem lehet teljes konyhabutort kapni, meg nem olyan jo minosegu verziobol sem. Az egyszerubbek is 250 korul kezdodnek, bar nyilvan erosen fugg a meretektol.

9. timycat (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jan. 1. 16:03

Én újítottam fel panelt, oda kész bútort nem veszel. Csövek mennek indokolatlan helyeken, a panelek nélkülöznek derékszöget, merőlegest, párhuzamosot.


Én tavaly kinéztem összeválogatható bútort 750ezer lett volna és még alakítani kellett volna a fentiek miatt. Ehelyett odahívtam egy asztalost és 5-600ból meglett,

szép mint egy álom, praktikus, IKEA meg az összes ilyen car a kanyarban nincs ahhoz képest.

2021. jan. 1. 15:59

Szerintem Napsugárnak van igaza.

Teljesen felesleges többszáz ezerért csináltatni, amikor pl. au Ikeában meg lehet venni kb. 100 ezerből, és azért az ikeás bútorok elég praktikusak is.

Vannak kész blokkok is, amikben benne van pl. a sütő és főzőlap helye, vagy elemenként is meg lehet venni azt, ami kell.


Én mindig készen veszek. Annak idején a panellakásunkba 80 eFt-be került a teljes szekrénysor, a tesóm csináltatott egy ugyan olyan konyhába, mint az enyém 600 eFt-ért.

Hát az enyém sokkal szebb volt, ráadásul az a mai napig szekrény (15 év után is, a tesóm meg már kicseréltette az ajtajait, mert úgy elkopott/tönkrement.


Tehát, én a helyedben körül néznék mielőtt asztalost hívnék...

7. ameszti2 (válaszként erre: 5. - Delbuk)
2021. jan. 1. 15:07
Szia.Nekem is Áfás lesz,mert ki akarom használni az új lakásfelújítási támogatást.Jövő héten jön az asztalos,de addig is kb jó lenne tudni mire számíthatok.Köszi
6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. jan. 1. 14:57
* semmi sem kerül = semmibe sem kerül :))
2021. jan. 1. 14:57

Mi tavaly nyar elejen csinaltattuk, 600 korul volt afaval. Asztal nem volt benne.

Viszont azota volt ketszer brutalis novekedes az anyagarban, most kb. masfelszer annyi lenne (mast akartunk csinaltatni, es akkor szembesultunk ezzel). A gepek kb. megalltak 500-ban (beepitheto suto, indukcios, mosogatogep, es elszivo).

2021. jan. 1. 14:56

Én is egy szobás garzonban lakom, és képzelheted milyen picike a konyha és mégis gyári bútorok vannak beszerelve. Az épület mind a 100!! lakásába. Egyforma a konyha mérete is, és az építéskor beszerelt bútorok is.

Persze ettől még találhatsz olcsó asztalost, de azért ezt a lehetőséget sem zárnám ki. Szétnézni, beszélni az üzletek eladóival, tudnak-e ebben segíteni... ez semmi sem kerül, csak egy kis időráfordítás.

2021. jan. 1. 14:42
Köszi.Azaz igazság a kevés hely miatt szeretnék csináltatni.Úgy talán jobban el tudom osztani mit hova.Jó lenne ha a bútor,praktikus lenne minden lehetőséget kihasználva és kb 500 ból kijönne.A gépek még így is kb annyi lesz megint.
2021. jan. 1. 14:36

Szerintem olcsóbban jössz ki, ha elemes konyhabútorokból összeválogatod magadnak ami kell. Azokat ugyanis szalagon gyártják, egy művelettel több száz db-ot, olcsóbban jön ki, mintha bárhol külön rendelsz.

Mérd le, hogy hova, mekkora fér el, járd végig a nagy üzleteket, kérj tőlük (méretekkel ellátott) prospektusokat... én így vásároltam elemes szobabútort anno. Az asztalos szaki mondta, hogy egyedileg legyártani sokkal többe kerül, mint ha nagyüzemi termelésből származót vásárolok.

2021. jan. 1. 13:56
Sziasztok.Konyhabútort szeretnék csináltatni.Semmi exta,panel lakás sima bútorlap konyhabútor,inkább a beépíthető gépre szeretnék többet költeni.Valaki esetleg a közelmúltban csináltatott ilyet?Mennyi lehet csak a bútor?Hátfal és egy asztal is lesz még.Köszi a segítséget.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook