Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen konyhabútort vegyek? fórum

Milyen konyhabútort vegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. beu79 (válaszként erre: 46. - Fanyűvő)
2010. okt. 27. 15:01

Szia


Nekem lenne szükségem segítségre. Lejjebb leírtam mi a problémám, de alapvetően annyi hogy azt mondták nekem, hogy ha MDF bútort csináltatok akkor az ajtók belseje mindenképp fehér lenne, bármilyen színt is választok a frontra. Ez igaz-e?Már többen írták hogy nem. Mi egy 50 m2-es panelban lakunk, és annak a konyhájáról lenne szó. 360.000-et modntak rá eddig, nem tudom ez reális -e, bár nyilván függ attól is milyenek az igények. A referenciamunkákakat én szívesen megnézném, hátha van az elképzeléseimhez hasonló, és akkor meg tudnéd mondani hoyg reális-e ez az ár. Ha tudnál segíteni megköszönném!

2010. okt. 27. 14:55
Üdv mindenkinek. Én asztalos vagyok, ha valakinek tudok segíteni csak szóljon. Ha szeretne mutatok referencia munkákat. Szép napot
45. zsutta (válaszként erre: 44. - Beu79)
2010. okt. 27. 13:19

attól függ, mekkora a konyhaszekrény. :)

egyébként nem vagyok képben a reális árakról, szerintem nézz körül különböző bútorboltokban, újságokban, kérdezz meg több asztalost is. elmehetsz egy barkácsboltba is, ott megkérdezheted milyen ajtófrontok vannak (különböző gyártóktól pl:........)milyen árban.

(ha van konkrét kérdésed, írj privit, megpróbálok segíteni. :) )

44. beu79 (válaszként erre: 43. - Zsutta)
2010. okt. 26. 18:31
NEm okoskodtál, köszönöm szépen ezt a választ is. A 360 az amúgy reális ár lehetne?
43. zsutta (válaszként erre: 36. - Beu79)
2010. okt. 26. 17:21

nem akarok okoskodni, de az MDF magát az alapot jelenti. tehát ha bútorról beszélünk, akkor készülhet farost lemezből és MDF lemezből, melyre kerülhet dekorit vagy furnér. a dekorit felületű azt jelenti, hogy 0,6 mm vastag műanyag réteg kerül a hordozóra, ami mintázatában akár megtévesztésig hasonlíthat a fára (de nem fa), míg a furnéros egy 0,4-2 mm vastag fa lap kerül. a furnéros bútorlap viszont min 5-6x drágább, mint a dekoritos.

viszont, gyártótól vagy asztalostól (és igényességétől) függ, hogy a hátoldala az ajtónak fehér szinű vagy olyan, mint a front.

42. beu79
2010. okt. 26. 12:39

Én már most 360.000-nél tartok, és még az ajtók is fehérek, így már kicsit nagyon sokallom.

Esetleg Győrben valaki aki td ajánlani konyhabútorost?

41. FHelga
2010. okt. 26. 12:31
Szia!nekünk most készül a bútor.Az anyag 250.000 fogantyúkkal és lábakkal együtt,Bár a miénknek a belseje csak az Mdf(asszem).
40. beu79
2010. okt. 26. 12:11

Köszönöm a válaszokat! Akkor jól gondoltam, hogy ez egy kicsit furcsa. Azt modnta hogy plusz 8500-ért a polcok ugyanolyan színűek lennének, de az ajtókat akkor sem.

Azt megkérdezhetem, hogy szerintetek mi a normális ár egy panle konyhabútorra?

2010. okt. 26. 12:07
Szia! Annak idején, amikor mi csináltattuk a konyhabútort, a miénk is olyan lett volna, hogy belülről fehér, de plusz pénzért lehetett olyat kérni, hogy belülről is vonják be, és így mikor kinyitod az ajtót belülről olyan színű, mint kívülről. Szóval nem igaz, hogy csak úgy lehet, mint ahogy a te konyhabútorosod mondja.
2010. okt. 26. 12:06
Nekünk is cseresznyeszín a konyhabútorunk,és belül is ugyanolyan színű,mint kívül,a polcok és az ajtók is.
37. fbab8271ce (válaszként erre: 36. - Beu79)
2010. okt. 26. 12:05
nálam az ajtó belül is ugyanolyan, mint kívül, barna. a polc belül fehér, de így pont jó
36. beu79
2010. okt. 26. 12:02

Sziasztok!


Már egy fórumban feltettem ugyanezt a kérdést, de gondoltam itt is leírom, hátha jobban észreveszi valaki, és tud nekem segíteni.

Ha MDF ajtókkal vagy MDF bútorunk lesz, nem tudom hogy a helyes, szóval akkor azt tényleg csak úgy lehet megoldani, hogy a látszó részek olyan színűek, amilyet szeretnék, de az ajtó belseje, a hátlapok és a polcok fehérek? Mert azt mondta a konyhabútorosunk, hogy a polcok színét kérhetném olyan színűre mint a bútor, de az ajtók belseje mindenképp csak fehér lehet. Ez igaz? Vagy ez a normális? Egyszóval ez mindig így van? Mert nekem ez egy kicsit furcsa, hogy kinyitok egy cseresznye színű ajtót, és belülről meg fehér.

És az hogy néz ki egyébként ha fehér az ajtók belseje? És mi a különbség az MDF és a nem MDF közt? A nem MDF belseje is csak fehér lehet? És melyik a szebb?

Köszönöm a választ!

35. beu79
2010. okt. 26. 12:01
MDF konyhabútor
34. beu79
2010. okt. 25. 22:54

Sziasztok!


Látom már régen írtak ide, de hátha valaki olvassa és tud válaszolni a kérdésemre.


Ha MDF ajtókkal vagy MDF bútorunk lesz, nem tudom hogy a helyes, szóval akkor azt tényleg csak úgy lehet megoldani, hogy a látszó részek olyan színűek, amilyet szeretnék, de az ajtó belseje, a hátlapok és a polcok fehérek? Mert azt mondta a konyhabútorosunk, hogy a polcok színét kérhetném olyan színűre mint a bútor, de az ajtók belseje mindenképp csak fehér lehet. Ez igaz? Vagy ez a normális? Egyszóval ez mindig így van? Mert nekem ez egy kicsit furcsa, hogy kinyitok egy cseresznye színű ajtót, és belülről meg fehér.

És az hogy néz ki egyébként ha fehér az ajtók belseje? És mi a különbség az MDF és a nem MDF közt? A nem MDF belseje is csak fehér lehet? És melyik a szebb?

Köszönöm a választ!

2010. júl. 1. 10:04

Szép napot mindenkinek.

Konyhabútor tervezéssel-gyártással-beépítéssel-konyhafelújítással-konyhagépek forgalmazásával foglalkozom immáron 20 éve. Bármi jellegű kérdésetekre bizton tudom a válaszokat,szívesen segítek.

Mosolygós napot.

2010. jún. 17. 15:35

Szia!


Szerintem azóta megálmodtad a konyhabútorodat, de, ha mégsem itt egy link, [link]

itt találsz néhány praktkus tanácsot a tervezéshez. konyhatervezési alapok


Én mindennap konyhákat tervezek és gyakorlatból tudom, nem árt az, ha az ember jó átgondolja, mit is akar


Ami pedig az asztalosokat illeti, hát, javaslom, hogy nagyon körültekintően járj el, mert sok kényelmetlenséged lehet belőle. Egy asztalosnál ugyanis minden bútor prototípus. Szinte mindig korrigálni kell a helyszínen, mert összeszerelve derülnek ki a hiányosságok. Az meg inkább barkácsolás... Csak olyan megbízható asztalost válassz, akinek nem csak a munkáit tudod megnézni, hanem beszélni is tudsz azokkal az emberekkel, akiknek dolgozott. Így kiderül, hogy az elszámolásban pontosak voltak-e, a végső ár annyi volt-e, mint amennyiben az elején megállapodtak, mert ezzel sok probléma van. Esetleg érdemes azt is megkérdezni, hogy tudta-e tartani a határidőket.


Sok sikert!


Edit

31. McKenzi (válaszként erre: 30. - Pircsi24)
2008. nov. 20. 22:08

Köszi, igazából az ajtók nekem is tetszenek, de túl unalmas az összeállítás.. Legközelebb szeretnék egy kicsit modernebb konyhát (teljesen beépített részt, konyhaszigetet v. bárpultot) persze ez még kicsit messze van.

Csak az ajtók vannak tömör fából, a szekrények nem.

A polcos rész meg fémből van és kihúzható, nagyon praktikus (azt hiszem rationellnek hívják, sajnos nem emlékszem, - ezek azok az elemek, amiket az asztalos által készített konyhába is be lehet illeszteni :)

30. Pircsi24 (válaszként erre: 28. - McKenzi)
2008. nov. 20. 20:22
Szép a bútor. A dobozok is tömör fából vannak?
29. emily32 (válaszként erre: 28. - McKenzi)
2008. nov. 20. 15:25
Így van!
28. McKenzi (válaszként erre: 25. - Emily32)
2008. nov. 20. 15:23
legközelebb már én se onnan fogok. Még 50 -100 ezret rászántunk volna akkor nagyon szép lenne, viszont nem bánom, mert el szeretnénk adni a lakásunkat és azt mondják alap hogy benne hagyja az ember a konyhát, viszont nem lehet drágábban árulni, tehát üresen is ugyanennyiért menne el a lakás..
27. McKenzi (válaszként erre: 24. - Pircsi24)
2008. nov. 20. 15:08

Felraktam egy képet, de annyira le lett kicsinyítve, hogy nem igazán adja vissza, olyan nagyon közeli meg nincs, majd csinálok

Egyébként elég sokat sötétedett már a három év alatt

2008. nov. 20. 14:49
munkalapot--bocs!
25. emily32 (válaszként erre: 23. - McKenzi)
2008. nov. 20. 14:49
Igen,ebben igazad van!Mi sem onnan vettük a munkapultot.
24. Pircsi24 (válaszként erre: 22. - McKenzi)
2008. nov. 20. 14:47
Tudnál nekem egy közeli fotót küldeni a tömörfa szekrényről? Arra vagyok kíváncsi tényleg az e, mert ekkora árkülönbség nagyon irreális.
2008. nov. 20. 14:37
Viszont a munkalapot érdemes máshonnan venni, három év alatt egészen elcsúnyult, megéri nagyobb összeget rászánni és minőségit venni. A konyha többi eleme ugyanolyan szép mint volt pedig víz és gőz is éri rendesen
22. McKenzi (válaszként erre: 20. - Pircsi24)
2008. nov. 20. 14:32

Már nem lehet kapni, (de most is vannak nagyon szépek) - világos bükk tömörfa konyha, ugyanezt furnérosan kb. 400.000 Ft-ra mondták az asztalosok, nekünk 250.000-ből jött ki mosogatóval forgó sarokelemmel és fiókos elemmel együtt.

Akkoriban (három éve, de talán még most is hasonló árak vannak) egy szekrény 5000 Ft, egy ajtó 10.000 Ft volt

2008. nov. 20. 14:00
Sztem is jó az Ikea.Mi is csináltatni szerettük volna asztalossal,de horribilis összegű ajánlatokat kaptunk....Az Ikea praktikus,árban is jó.Nagyon szép konyhái vannak.És ha megunod,lecserélheted a "dizájn"-t.
20. Pircsi24 (válaszként erre: 19. - McKenzi)
2008. nov. 20. 13:36
Konkrétan melyik ikeás bútort vettétek és hány százalékkal készítették volna el ugyanazt bútorlapból drágábban?
2008. nov. 20. 11:13
Szerintem is érdemes körbenézni néhány helyen és kiszámolni, hogy mennyibe kerülne. Mi ieából vettük de azért mert olcsóbbat és szebbet találtunk mint amit az asztalosok ajánlottak (asztalos dupla annyiból csinált volna lamináltosat)
18. csókica (válaszként erre: 17. - 0bc15d9cef)
2008. nov. 20. 11:03
Igen,mi is igy csináltuk,kérték tőlűnk a ckiccet,azt hiszem igy mondják,de hát én butorokat akartam nézni,nem pedig már egy kész tervvel állitok be,egy párszor igy jártunk!!)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook