Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata fórum

Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata

161. Mariann63 (válaszként erre: 147. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:53

Nekem semmiről nem kell lemondanom végre.Hát pont ezt írtam.Eddig le kellett, ha diétáztam.Most ehetek kedvemre sütit, gyümölcsöt és semmit nem kell számolgatnom.

Egyáltalán nem vagyok keserű ember.Aki ismer, tudja.Boldogan élek a családomban, kisfiammal.Miből gondolod, hogy keserű lennék?

160. Mazsinka (válaszként erre: 156. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:53
Folyton ezzel a mértékkel jössz. Én napi max. két szelet húst eszem, az sok?
159. Trinitas (válaszként erre: 155. - Mariann63)
2012. aug. 11. 19:51

ezt írtam:


"Hátőőőő. . ha az ember egy évben egyszer eszik bejglit és nem süt egyébként süteményt"


nem süt egyébként süteményt.. bármit.. na akkor persze, megéri :))


Dehát ez meg mégis hogy? Meg mér'? :)

158. Mariann63 (válaszként erre: 144. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:50
Én kipróbáltam, azért mondom.Nem csak úgy gondolom.
157. Mazsinka (válaszként erre: 155. - Mariann63)
2012. aug. 11. 19:50
Pedig úgy volt, hogy mértékletesek, s lám, karácsonyból se elég egy...:D
156. Trinitas (válaszként erre: 152. - 3d0696d927)
2012. aug. 11. 19:49

Így van. Szeretem mindkettőt és nem vagyok abban biztos, hogy totál le kéne mondanom róluk.. Annak idején is fogyasztottunk húst, csak közel nem ennyit pl.

Az emberiségnek mértéket kellene tartania. Én igyekszem is egyébként alap esetben csak most várandósan muszáj a húst előnyben részesítenem..

155. Mariann63 (válaszként erre: 139. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:49
Az emberek zöme évente karácsonykor süt beiglit.Nálatok hányszor van?:))
154. takter (válaszként erre: 135. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 11. 19:47

Nem kell elájulni semmitől, Isten ments!

Csupán leírtam az én történetemet ami 1 a rengetegből.

Tudod minden múlandó. A fiatalság, de sajnos az egészség is. Bizony a csinos hátsónk is lehet egyszer nagy és lapos,akármilyen hihetetlen most és eljöhet az az idő mikor örülünk, hogy vonszolni tudjuk. Bár nekem nem a hátsóm volt a problémám, hisz sportoltam, s figyeltem arra mit eszek.

Nem olvastál figyelmesen, nem zabáltam mértéktelenül, s főleg nem ettem 5-6 kanál cukrot, s mégis az én mértékletes, mondhatni "sovány" étkezésem és aktív mozgásom mellett is beütött a "mennykő" elég brutálisan gyógyíthatatlannak ítélt betegség, majd betegségek formájában.

Nem kell mindenkinek paleósnak lenni, én elfogadom azt is, ha valakinek nem tetszik valamiért, hisz mindenki úgy éli az életét ahogy saját legjobb tudása szerint tudja. Ezt viszont cserében én is elvárom!

Pár kérdés volt eddig, ellenvélemény, a paleósok igyekeztek elmondani a tapasztalataikat,nem mindenki ért ezzel egyet, ez eddig rendben van. De ismeretlenül gúnyolódni, vádaskodni, vagy személyeskedni már nem a táplálkozás témaköre, s ez talán jobban minősít valakit, mint az, hogy mit és hogyan eszik.

153. Mariann63 (válaszként erre: 129. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:46
Régebben, ha egész napos strandolás volt pl. nem győztem szendvicseket gyártani.most eszem egy szalonnás, kolbászos, hagymás rántottát 2 tojásból, hozzá savanyúság, és elmegyek a strandra.Nem lesegetem a pizzát, lángost, fagyit, mint eddig.Ez nagyon kényelmes érzés.Viszek magammal vizet,azzal elvagyok.Mert a paleos étkezés mellett nem kell annyi folyadék, mint a hagyományosnál.
2012. aug. 11. 19:44
Melyik Marha? Ès te mit eszel? húst ès gabonàt? Akkor?
151. Trinitas (válaszként erre: 150. - Mazsinka)
2012. aug. 11. 19:43

Na. Hát én is erről beszélek! :D


Senki nem lehet biztos abban, másoknak mi a jó.. max abban, hogy saját magának mi..

150. Mazsinka (válaszként erre: 143. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:42

A paleo nem azért egészséges, mert én annak tartom. Ki vagyok én, hogy ezt megmondjam?


Tégy belátásod szerint.

149. Trinitas (válaszként erre: 145. - 3d0696d927)
2012. aug. 11. 19:40
Amúgy szerinted mit eszik az a szerencsétlen marha? Fényt?
148. Trinitas (válaszként erre: 145. - 3d0696d927)
2012. aug. 11. 19:40
Nem, de a tiédet sem kell feltétlenül "benyalni"..
147. Trinitas (válaszként erre: 140. - Mariann63)
2012. aug. 11. 19:39
ez kicsit keserűnek tűnt.. talán nézz magadba, lehet azért hirdeted ennyire a saját meglátásaid mert nehezen viseled, hogy másnak nem kell lemondania dolgokról.. Nem szép dolog a rosszindulat.
146. Mariann63 (válaszként erre: 107. - Rizsa31)
2012. aug. 11. 19:38
Szoktam olvasni egy fórumon, hogy a hétvégeken 2-3 féle édességet sütnek, tepsiszámra.A bodzaszörpbe 2kg!! cukrot tesznek.Aztán meg csodálkoznak, hogy cukrosak, magas a vérnyomás és szedik a gyógyszereket.Ezen kéne elgondolkodni.
145. 3d0696d927 (válaszként erre: 127. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:38
A lószart legelőket! Hol làtsz te mèg legelőt?! Búzaföldeknel kell a terület, hogy jusson csiríz a tànyèrba! Egyetlen grammal nem eszem több húst, mint egy àtlag bàrki! Nem kell feltètlen benyalni a zöldek ideológiàjàt!
144. Trinitas (válaszként erre: 141. - Mariann63)
2012. aug. 11. 19:37
Te ezt gondolod más meg mást.. :D Szerintem meg csak a jósiten tudja az nagy igazságot, tehát neked is marad a személyes igazságod meg nekem is :)
143. Trinitas (válaszként erre: 138. - Mazsinka)
2012. aug. 11. 19:36

Te is egészségesnek tartod a paleo-s ételeket akkor ezt most magadnak is írtad, ugye?


Valószínű az kezdi el aki úgy érzi ezekről le tud mondani. 15 hete diétázom, kb húst eszem zöldséggel, gyümölccsel.. de nem egyhuzamban mert ebédre néha rizs is belefér vagy nagy ritkán krumpli. És tejtermékeket is eszem.. mikor meg nem, akkor jön a hiányérzet egy idő után. Tehát én ezekről nem akarok lemondani.. ahogy a kenyérről sem.


A kenyér hizlal, ez tény. De szerintem nem egészségtelen, számomra legalábbis nem az. És finom is :)


Meg a csoki is finom meg a kakaó.. És mivel nincs intoleranciám, érzékenységem, allergiám sem semmilyen betegségem, nehogy már lemondjak arról amit szeretek! :) Majd ha lesz valami bajom akkor.

Ja, és hízásra sem vagyok hajlamos, csak várandósan, most muszáj a kenyeret kerülnöm mert a szervezetem nagyon tud raktározni a hormomok hatására.

142. Mariann63 (válaszként erre: 104. - Rizsa31)
2012. aug. 11. 19:35
Ha paleosan táplálkoznál, nem kívánnád állandóan az édességet.Én egyféle meggyes-almás piskótát sütök 3-4 hetente, darált dió kell bele, 8 ek.Annyira még telik.Viszont nem költök üdítőkre,élénkítőitalokra, gyári kekszekre, édességekre, tésztára,tejtermékekre.Amit tudok, nyáron a kertben megtermelek.Viszont felvágottak helyett házi májpástétomot,tojáskrémet,avokádókrémet, fasírtot készítek.Egy fillérrel se drágább, mint a bolti májas, pl. abban 18 % máj van, és a többi számomra ehetetlen dolog.Uborkával, lencipóval eszem.
141. Mariann63 (válaszként erre: 94. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:28
Ha a húsok miatt savasodnánk, én már a föld alatt lennék a 10 évi atkins után.Nem savasodunk tőle, és a koleszterinünk se lesz magas a tojástól.Megmérettem,a koleszterinszintem a mérhető tartomány legajján volt legutóbb.
140. Mariann63 (válaszként erre: 93. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:26
Nem tudom, mennyi idős vagy.Majd akkor keresel valami megoldást, amikor lesz jó pár betegséged, nyavalyád.Netán cukros leszel, refluxos, magas vérnyomásos, rosszul működő pajzsmiriggyel.Mert a hagyományos táplálkozással ezek jönnek majd.
139. Trinitas (válaszként erre: 136. - Mariann63)
2012. aug. 11. 19:25

Hátőőőő.. ha az ember egy évben egyszer eszik bejglit és nem süt egyébként süteményt akkor tényleg nem drága :DD


Ebből remélem kiérződött az irónia..

138. Mazsinka (válaszként erre: 133. - Trinitas)
2012. aug. 11. 19:25

"De az én saját véleményem az, hogy egészségesebbnek tartom a gabonát a húsnál..."


Nem akarlak megsérteni, de egyes ételek nem attól lesznek egészségesek, mert annak "tartjuk" őket. Attól, hogy pl. én finomnak tartom a disznósajtot, az még nem biztos, hogy az is.


"bármennyire is istenítitek"

Nekem szántad, de én nem istenítem, csak elfogadom, hiszek benne, és igyekszem betartani, nem megy maradéktalanul.


"Te megtaláltad a számodra megfelelőt és jól érzed magad tőle.. de ettől még nem találtál rá a mindenki számára megfelelő életmódra."


Én még egy embertől sem hallottam, aki elkezdte, és csinálja, hogy nem tetszik neki, rosszul érzi magát tőle, esetleg többet árt, mint használ. Számtalan gyógyulástörténet inspirál. Talán olvastad őket?


Lehet, ha te is kipróbálnád, még jobban éreznéd magad, mint most, de amíg nem csináltad huzamosabb ideig, addig nem is tudhatod.


Én paleo előtt sem hittem a kenyér nagyszerűségében, ha diétázni akartam, rögtön azt hagytam el, na meg a tésztát, lisztet, és olvadtak le a kilók. A hús-zöldség-gyümölcs kombóval is fogytam akár 20 kilót, tehát működik.

137. Mariann63 (válaszként erre: 92. - Rizsa31)
2012. aug. 11. 19:23
Nézz bele a normál kenyeres naplómba.1 évig sütöttem a családomnak a teljes kiőrlésű kenyereket, sütiket.Vettem a fáradtságot, még a kekszet is itthon készítem el.De ettől egészséges nem lesz senki.Sajnos.
136. Mariann63 (válaszként erre: 92. - Rizsa31)
2012. aug. 11. 19:20

A beiglit amúgy is 1 évben egy alkalommal szoktak sütni.Azt még maglisztből is ki lehet bírni.

Kimásoltam ide egy paleos beigli hozzávalóit:

Hozzávalók: (2 közepes rúdhoz) 20 dkg mandulaliszt 2,5 dkg kókuszliszt 2,5 dkg gesztenyeliszt 10 dkg darált mandula 2 tojás 8 dkg tisztított vaj (növelhetjük 10 dkg-ra is) 2 e.k. kókuszkrém Késhegynyi szódabikarbóna Pici só

Tehát 20 deka mandulalisztet ír.Egyébként a helyi bioboltban 1700Ft. fél kiló mandulaliszt.Tehát ebből 20 deka 680Ft, mellé a többi, azok minimálisak.Mi ebben a luxus?Egy cukrászdai sütemény is 2-300.-ft, és az olcsó helyen van.

Egy kicsit utána kéne olvasni a dolgoknak...

135. 6bd83f61cd (válaszként erre: 72. - Takter)
2012. aug. 11. 19:17

Én egyszerűen nem tudok elájulni a csodás beszámolóktól. Tök nagy eredménynek mutatják fel sokan, hogy fogytam ennyit meg annyit, ilyen-olyan bajaimtól megszabadultam, pedig még egészen át sem tértem a paleora, csak... Hát, a mértéktelen zabálás, mindenhez két szelet kenyér megy napi 5-10 ek. cukorhoz képest nem nagy szám javulást elérni, és nem feltétlen kell ehhez paleo, valami kevésbé trendi noname ésszerűség is elég.

Persze mindent latolva nem rossz dolog, bármilyen trend is legyen, ha sok emberre van hatással és egészségesebben élnek tőle.

134. Mariann63 (válaszként erre: 84. - Rizsa31)
2012. aug. 11. 19:10

10 évig atkinseztem, nem egybefüggően, de sokat.Soha nem múlt el az ehetnékem, állandóan számolgathattam a Ch-t,és a zero-6 liszt(Ch csökkentett liszt, 6g/100 g) is olyan drága, mint pl. a mandulaliszt.

Ja, és csak egyre több nyavalyám lett közben.Néha lefogytam vele, és a lelkem is eladtam volna egy kis gyümölcsért.

133. Trinitas (válaszként erre: 130. - Mazsinka)
2012. aug. 11. 19:09

De értem és nem is írtam sosem, hogy rosszul csináljátok, sőt írtam, hogy ha nektek ez vált be akkor bizony az szuper.


De az én saját véleményem az, hogy egészségesebbnek tartom a gabonát a húsnál.. én mindkettőt szeretem és eszem is, illetve néhány hete a kenyérféléket kerülöm. De nem akarok erről lemondani végleg és nem is gondolom úgy, hogy egészségtelenül táplálkoznék mert eszek mindenfélét.. én tudok mértéket tartani és egészséges vagyok.

És ne is akarjon senki meggyőzni, hogy nekem nem így a jó.


De azt azért hozzáteszem, bármennyire is istenítitek, számomra ez is csak egy divatéletmód, évente számtalan elmélet születik, hogy is kéne táplálkoznunk, de szerintem nem vagyunk egyformák így mindenki táplálkozzon úgy ahogy számára jó. Te megtaláltad a számodra megfelelőt és jól érzed magad tőle.. de ettől még nem találtál rá a mindenki számára megfelelő életmódra. Ne gondoljatok többet erről mint ami..

132. Mariann63 (válaszként erre: 83. - Rizsa31)
2012. aug. 11. 19:07

Elolvastad a sütirecepteket?Az én sütis paleos naplómban nem kevés van.

A sütikbe kb 10 deka kell ebből a lisztből.De nem feltétlenül kell megvenni.Én szoktam sütni édességet néhanapján, de még soha nem vettem drága liszteket.Darált dió, mandula is megteszi.

Szerintem azt kell nézni, mit tudok megcsinálni és hogyan, nem azt, hogy mit nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook