Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata fórum

Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2012. aug. 12. 19:47
Még a kisgyerekekre visszatérve, érdekes téma szerintem, hogy evolúciós szempontból mi lehet az oka, hogy a kiskölyköknek nem kell a gyümölcs. Én nem ilyen voltam, de unokaöcsém és unokahúgom is ilyen. Vagy már ilyenkorra el vannak rontva?
250. BuksiCica (válaszként erre: 249. - Winny)
2012. aug. 12. 19:44

A só a paleo szerint is kell,Xéna itt valamit tévedett.

Mi vitt rá, a főzök fűszerezek életvitelre?

Csak mert egy paleós ilyet aztán már végképp nem mer megemlíteni, hogy nem eszik bolti se ezt se azt. Az lenne az utolsó csepp a pohárban, hogy végképp hülyének nézzenek. Legalább is nekem elég ciki.

249. winny
2012. aug. 12. 19:35

Számomra elfogadhatatlan,hogy őskori módon éljek.

Nem eszünk semmilyen készítményt.Főzök fűszerezek.A só nélkülözhetetlen!

248. Mariann63 (válaszként erre: 237. - Nissi)
2012. aug. 12. 18:53
Nem akarlak lelombozni benneteket, de a barna cukor semmivel se egészségesebb, mint a fehér.Sajnos.Ez olyan dolog, hogy sokan azt hiszik, hogy a barna kenyér is jobb nekik a fehérnél, pedig az is egykutya.
247. Mariann63 (válaszként erre: 235. - Nissi)
2012. aug. 12. 18:50

Lucerna, napraforgó, retek, hagymacsírát szoktam itthon csíráztatni, amikor télen nincs kéznél a kertből a saláta.A lucerna a legjobb ízű, pár nap alatt kész van.Nem nagy dolog, naponta 2× átöblítem vízzel.

A csírákban az a nagy dolog, hogy abban a pici kis növényben benne van az egész növény vitamin tartalma.Jó a hajra, körömre.A búzacsíra nekem kemény, ehetetlen volt, pedig akkor még nem is hallottam a paleoról.

246. Öregleány (válaszként erre: 236. - 117b1693d0)
2012. aug. 12. 16:00
Én csak egyszer próbálkoztam búzafűvel, de inkáb nem mondom, mi lett a vége....
245. Öregleány (válaszként erre: 225. - Mazsinka)
2012. aug. 12. 15:58

Nem állítom, hogy nem fog rászokni, de kevésbé fogjak kísérteni. Nem csak az ovi, bölcsi, suli a fő bűnös egyébként. Sokszor a nagyszülőkmkényezteteik agyon az unokákat, és igyekeznek megadni mindazt, amit e gyereiknek nem adtak meg. Egyébként én is eszem csokit, sőt gumicukrot és chipset is, ha megkívánom. A baj az, hogy sokan ezekkel próbálják ellensúlyozni a hibákat. Úgy gondolják, azzal mutatják ki a szeretetüket, ha ilyen dolgokat adnak a gyerekeknek. Tény, hogy ezek finomak, de a szeretet és törődést nem tudják pótolni.

Mivel az én gyerkőceim már nagyok, így van visszajelzés. Sokszor a gyerekeimet idegesíti, ha egy gyerek hisztizik a pláza közepén, mert nem kap meg valamit. Sorolhatnék még példákat, de tényleg köszönetet mondanak azért, hogy úgy neveltem őket, ahogy neveltem.

244. akác56
2012. aug. 12. 14:25
A melasz valóban tartalmaz némi ásványi anyagot, de ettől még csúnya, fekete, ragacsos, gusztustalan és igen, szennyeződést is tartalmaz!
243. 117b1693d0 (válaszként erre: 242. - Nissi)
2012. aug. 12. 14:01

Az az utolsó főzet után lesz csak kesernyés, mert akkor már kevesebb benne a cukor.


Most néztem meg. Ásványi anyagok vannak benne, nem is kevés.


Mondjuk, amivel szoktam még ízesíteni az a juharszirup, avokádószirup és a méz. Nyilván ezzekkel nem vagy csak korlátozott mértékben lehet süteményeket készíteni, de én egy ideje szinte teljesen leszoktam a süti készítésről.

242. Nissi (válaszként erre: 240. - Akác56)
2012. aug. 12. 13:58
Mitöl lenne szenyezettebb? A barna az eredeti, és kémiai uton fehéritik és finomitják. De természetes barna is cukor tehát csinján kell bánni vele. En a nádcukorról beszélek. A malesz meg nagyon egészséges-állitólag-tele van vassal. Sötétbarna szinte fekete szinü. De az ize katasztrofa.
241. 117b1693d0 (válaszként erre: 240. - Akác56)
2012. aug. 12. 13:09
A melasz mióta szennyeződés?
240. akác56 (válaszként erre: 237. - Nissi)
2012. aug. 12. 13:04
A barna cukor is ugyanannyi cukrot tartalmaz mint a fehér, csak szennyezettebb.
2012. aug. 12. 12:37

Úristen!!

Látom pörög a fórum, 2 nap alatt ennyi hozzászólás!!!?

NA, nekikezdek visszaolvasni!

238. 117b1693d0 (válaszként erre: 237. - Nissi)
2012. aug. 12. 12:35
Kb. 10% melasz van abban, amit én használok (nem pereg, hanem "mászik"). Ha valamit ér a melasz és egészséges, akkor annyival egészségesebb.
237. Nissi (válaszként erre: 234. - 117b1693d0)
2012. aug. 12. 12:29

En is tehén tejjel iszom:) A barna cukor tényleg nagyon finom olyan mint a deszert. Es elvileg annak kellene a legolcsobbnak lenni a nagyszemcsés barna cukornak ami az eredeti. Kérdeztem is akkor mi a fenének finomitják, fehéritik ha ez csak káros, plusz többe kerül igy a termék. Azért mert régen az volt az elökelö ami fehér azt hitték az a jó az angolok igy készitették és igy terjedt el a világban. Ma viszont rájöttek hogy a barna cukor egészségesebb mint a fehér és kétszer annyiba kerül mint a fehér pedig az elöállitása fele annyiba kerül:) Ez az üzlet:)

Mint régen csak a szegények ettek barna kenyeret. Gondolom mindenki olvasta a régi regényekben és csak a gazdagok asztalára jutott fehér kenyér. Azt hitték az az egészséges. Ma pont forditva van a barna kenyérért kell jó árat fizetni.

236. 117b1693d0 (válaszként erre: 235. - Nissi)
2012. aug. 12. 12:17
A búzafű talán mégiscsak más, mint maga a búzamag. Nekem a búzafű inkább "zöldség", mint a salátafélék.
235. Nissi (válaszként erre: 229. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 12:14

Én elöször a lugositással kezdtem foglalkozni. Többen mondták hogy a panaszaimat az is okozza hogy tul savas a szervezettem. Elolvastam lugositással kapcsolatos könyveket mint pl a PH Csoda. Ott szinte istenitik a csirákat. Hogy az egyik legegészségesebb ételfajta. Minél többet kell enni belöle. Van részletes leirás is hogy kell otthon csiráztatni. Mondjuk ennyire buzgó nem voltam de többször vettem csirákat és ettem salátához stb. Es láttam sokan veszik.

Plusz dicsérik a buzafü magot hogy milyen jó méregtelenitö, antioxidás és persze lugosit. Van aki issza én tablettába szedem. A hoxán is van rola forum. Es sokan dicsérik, fogytak töle, jobban érzik magukat stb. A paleo meg pont az ellenkezöjét mondja. Szóval, igy legyen okos az ember, mi jó mi nem.

234. 117b1693d0 (válaszként erre: 233. - Nissi)
2012. aug. 12. 12:12
Nos, én a teámat fél deci tejjel és 10g lágy barna cukorral iszom (elég nagy adag 3,5dl). Tulajdonképpen ez a desszertem. Nehezen megy letenni. Néha kihagyom a cukrot, de a tejet nem tudom magtejjel helyettesíteni, mert bár szinte mindet szeretem magában, az ízük teába pocsék.
233. Nissi (válaszként erre: 227. - Mazsinka)
2012. aug. 12. 11:58
En mondjuk tejet rakok a kávémba (nem vagyok paleos csak érdeklödö.) Egy ideig éltem angliában és ott a teát tejjel isszák. Ez is szokás kérdése. Elöször furcsa volt mostmár azt isszom cukor nélkül. Vagy gyümölcs teát, zöld teát. Abba szerintem amugy se kell cukor.
232. Nissi (válaszként erre: 229. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 11:51

Vegából lettél paleo:) Na jó nagy fordulat:)

De ebböl is látszik mindenkinek más válik be.

Ha jól olvasom mindenki egészségügyi problémák miatt váltott életmodot, ha nem is derült ki pontosan kinek mi a baja. Az biztos amig jól mennek a dolgok nem figyelünk oda és ha már megvannak a panaszok akkor könnyebb átálni mert az egészség, jó közérzet fontosabb mig akinek nincs panasza, nem tulsulyos nehezebb megállni hogy ne csusszon le ez vagy az még ha az eszivel tudja is hogy nem jó.

231. globus (válaszként erre: 227. - Mazsinka)
2012. aug. 12. 11:31

A cukor nagyon csalóka.

Még évekkel ezelőtt elhagytam először a kávéból. Pedig azelőtt elképzelhetetlen volt a keserű kávé. Miután megszoktam, a cukros kávé ihatatlan :)

Egy ideje teljesen mellőzöm a cukrot, de múltkor rám tukmáltak árubemutatón egy csésze tisztított vízzel készült teát (cukorral!), nem tudtam meginni, annyira édes volt. Körülöttem mindenki vidáman szürcsölt, és dicsérte.

230. akác56 (válaszként erre: 229. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 11:26
Minden mag gombás! - így a csíra is! Lehet, hogy a gombákat nem bírod!
229. 3d0696d927 (válaszként erre: 226. - Nissi)
2012. aug. 12. 10:55

Nem tudom, melyik csíra miért nem jó, az írás szerint egyik sem, én rosszul lettem a múltkor a mustármag csírától is, szóval lehet ebben valami... Amúgy vega korom óta nem ettem csírákat, de ez a mustármag becsábított! Nem kellett volna.


Ha nem lennék kényszer-paleo, akkor is így élnék, de sokkal gyakrabban bűnöznék, például marcipános csokolándival! :D A gabonától leginkább undorom van.

228. Mariann63 (válaszként erre: 227. - Mazsinka)
2012. aug. 12. 10:52
Én legutóbb a sült krumplinál voltam így.Belekóstoltam a fiúkéba, és nem az az íz jött, mint amire emlékeztem.Remélem, a bablevessel is így leszek, ha majd valamikor megkóstolom.
227. Mazsinka (válaszként erre: 226. - Nissi)
2012. aug. 12. 10:34
Én pont ugyanígy voltam tegnap a fantával, mint te, belenyaltam, de nagyon nem esett jól, át is öntöttem a férjem poharába. Ha másnál ezt olvastam korábban, mindig csak legyintettem, hogy na, persze, micsoda mártír...és tényleg így van, nem esik jól, ahogy a kávé sem cukorral, pedig korábban úgy ittam. Mondjuk, én a teát nem tudnám meginni cukor nélkül, ezért nem is iszom teát.Sokan bele sem gondolnak, hogy a cukros üdítővel mennyi fölösleges kalóriát döntenek le. Marad a víz.
226. Nissi (válaszként erre: 218. - 3d0696d927)
2012. aug. 12. 09:53

Köszi a leirást. Érdekes mert máshol meg azt olvastam hogy a csirák milyen egészségesek vagy akkor csak a hüvelyesek nem jók?

Az üditö ital már nekem se hiányzik. Minden szokás kérdése. Régen 2 kanál cukorral ittam a teát, kávét. Szép lassan leszoktam róla. Most már cukor nélkül iszom több mint egy éve. A multkor vendégségben voltam és megkináltak kávéval. Elfelejtettem mondani hogy nem kérek bele cukrot. Egy kis kanállal tett bele a hölgy, de isten bizony alig birtam meginni csak udvariasságból.Akkor gondolkodtam el hogy jé én régen nem is eggyel hanem kettövel ittam. Most meg már eggyel is ihatatlan. Atszokott a szervezetem.

Az üditö ivást is elhagytam, de szülinapkor valami összejövetelkor, társasággal azért ittam egy egy pohárral. Mondjuk havonta egyszer akkor még jól is esett. Legutóbb a szülinapon kértem egy pohár fantát, amit régen nagyon szerettem, és most már nem esett olyan jól. Legközelebb már összejövetelkor is vizet iszom. Már az a havi egy se esik jól. Beteg azért nem lettem töle. Na de a fekete erdö torta az finom volt, az lecsuszott azt tudnám gyakrabban is enni. :)

2012. aug. 12. 09:45

Látom, elég sokan bíznak maradéktalanul a nevelési elveikben. Szóval, ha nem adok neki kiskorában csokit, akkor később sem fog rászokni. Biztos ezt gondolta a szomszéd Józsi bácsi anyukája is, aki vasalt ingben járatta a fiát hétköznap, csak vajas kenyeret és egyéb úri ételt ehetett, s porban sosem játszhatott, hogy rendes ember váljon majd belőle, most meg néha a saját kak.jában fetreng, akkora alkoholista. A jó nevelés megtette a hatását.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a nevelés semmit sem ér, hanem azt, hogy attól, hogy nem adunk egy picinek gumicukrot, csokit, egyebet, attól még nagyobb korában simán rászokhat, hiszen ezekre a "finomságokra" nem nehéz rákapni, és sajnos a jó nevelés néha kevés.


Ettől függetlenül én sem szeretnék ilyet adni a leendő gyerekeimnek, aztán meg majd az élet alakítja.

224. 117b1693d0 (válaszként erre: 219. - Öregleány)
2012. aug. 12. 09:41
A probléma ennél összetettebb, mert nem csak a szülőkkel érintkezik egy gyerek. Manapság teljesen más impulzusok érnek egy kisgyereket, mint akár 10-15 évvel ezelőtt. Nem annyira könnyű ezek között jól ellavírozni szülőként. Sokan nem is tartják ezt fontosnak, ez is megnehezíti a többi szülő helyzetét például az oviban (ahová behordják a sok édességet puszta szeretetből).
223. Öregleány (válaszként erre: 220. - Mariann63)
2012. aug. 12. 09:31

Fincsi gyümik, nyami.:)

Mi azért időnként veszünk gumicukrot. Igaz nálunk jó nagyok már a gyerekek.

222. 3d0696d927 (válaszként erre: 221. - Öregleány)
2012. aug. 12. 09:31
Na, tessék! :)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook