Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


370. Kata21*
2008. máj. 14. 10:18

Sziasztok!!Eni én sem fogytam a Pm-től hanem inkább én is híztam mint te csak én 10kg:( és nekem is fájt a szemem ami amugy most a műtét után sem múlt el!

Holnap megyek vissza kontrollra kiváncsi leszek milyenek lesznek az eredmények mivel nekem azt mondták hogy a műtét után semmiféle gyógyszert nem kell szednem!Lenne egy kérdésem Dettyhez vagy Bettyhez szóval:lányok!a kontroll miből áll??csak simán vérvétel vagy megint végig kell zongorázni az egész hülyeséget ugy mint amikor kiderült hogy PM-em van?Mert nekem akkor valami gép elé kellett becsüccsennem 7percig,aztán vérvétel aztán még 1 vizsgálat és a nap végén végre bekerültem a dokihoz!

Remélem csak simán vérvétel lesz mert nem akarok megint egész nap a dokinál ülni....ráadásul egyedül:(

369. eni35 (válaszként erre: 357. - Csadrienn1979)
2008. máj. 14. 07:53

a túlműködés okozza :hogy én is mindig ideges vagyok annyira hogy sokszor már felrobbanok.és ettől gyorsan is beszélek. az éjszakai nem alvás a legrosszabb mert nappal fáradt vagyok mint a dög és remegek állandóan mintha öreg lennék.

a szivem is összevissza kalimpál de én erre nem kaptam mint ti béta blokkolot. nem tudom ez mi? vagy ez a vérnyomás csökkentőt jelenti? a fülem is állandóan bedugul nem sokat hallok ezért és mintha belüről szét akarná nyomni a fejemet valami. a szememben is sokszor azt érzem hogy mintha pattognának az erek, pedig nem vagyok szemüveges és látok rendesen.

csak egyetlenegy dolog nem egyezik a tiétekkel a Fogyás! mert én folyamatosan csak Hízok és rengeteget! amióta van ez a betegségem össz 15 kg híztam. ennek a felét most az utolsó pár hónapokban, sőt ennek is a felét most két hete szedtem fel amióta szedem a gyógyszert. vagyis hirtelen megugrott a hízásom. nem tudom ti hogy csináljátok a fogyást, de ha biztosan tudnám hogy ettől fogyni fogok akkor elhúznám az időt a műtétig! de a magasvérnyomás is magában hizlal és hogy kevest mozgok a szivem miatt. régebben sokat bicikliztem és esetleg futottam. de most egykét lépéstől már lóg a nyelvem és majd kiugrik a szívem a helyéről.

368. eni35 (válaszként erre: 367. - Horniko)
2008. máj. 14. 07:26
félek tőle nem lesz ott senkim. mivel én messzebbre készülök műteni. itt helyben még csak nem is vizsgálják ezt a betegséget. az izotóp röntgen és az endokrinológus több mint 100 km-re van tőlünk. de én még ettől is messzebb készülődök. itthon nem is tetszik az ötlet mert így csak nehezen tudnak meglátogatni.
367. horniko (válaszként erre: 366. - Eni35)
2008. máj. 13. 15:25

Ha lesz ott hozzátartozód akkor biztosan segít felöltözni!Igaz nekem a párom ott volt de nem volt kedvem nagyon mozgolódni.Kata és Detty viszont azt írta hamar felöltözött. Engem du. 4 kor hoztak ki a műtőből és másnap reggelig nem kelhettem fel.Másnap reggel viszont egyedül öltöztem, zuhiztam!

Nem hiszem, hogy a spirál zavarni fogja őket, ne aggódj!

366. eni35 (válaszként erre: 362. - Horniko)
2008. máj. 12. 20:30

micsoda?? ezt komolyan mondod??? mi a jó francnak műtenek mesztelenül minket? felül vágnak a nyakunkon akkor meg minek kell levetkőzni teljesen. hát ez kurva jó! és még felöltözni se fogok bírni. ez meg még jobb! na most kezd elegem lenni az egészből!

a nőgyógyászati vizsgálatot is azért kérdeztem hogy nehogy észrevegyék és akadozzon nekik az a rohadt spirálom! ha már olyan kurvára megszenvedtem avval is mire felrakták! hogy rohadna már el az is ott ahol van!az egész kííínzásból már most elegem van! na most megint nem alszom az éjjel!

365. horniko (válaszként erre: 355. - Eni35)
2008. máj. 12. 20:15
Nekem sem látszott a nyakamon(Vagyis csak az látta, aki ért hozzá), hogy pm-em nagyobb mint kéne, bár nekem csak kicsit volt nagyobb, mint a normál.
364. horniko
2008. máj. 12. 20:11

Amint írjátok ti is szedtek vérnyomásra, illetve pulzusra gyógyszert.Én vérnyomáscsökkentőt vagy 4 évig szedtem folyamatosan a pm túlm. miatt, nem tudtam abbahagyni.Most hogy megműtöttek abba tudtam végre hagyni és tökéletes a vérnyomásom és a pulzusom is!Nagyon jó a tudat, hogy végre nem szedek szívgyógyszert!!

A tiroyin pedig még anyagilag is jobban megéri, bár a methothyrin sem volt valami drága.A patikában amikor először vettem tiroxint hülyén néztek rám, hogy ilyen keveset kártyával akarok fizetni...:)

363. horniko (válaszként erre: 350. - Boci75)
2008. máj. 12. 20:02
Nem volt a vérnyomásommal baj, viszonylag nyugodt leszel a nyugtatóktól!!Én este lefekvés előtt is kaptam.Másnap pedig lett volna időm izgulni, de mivel kaptam altatót és nyugtatót is nem paráztam.
362. horniko (válaszként erre: 349. - Eni35)
2008. máj. 12. 20:00

A bugyi csak azért lehetett rajtam, mert megjött..Egyébként az sem lehetett volna.Utána meztelenül vagy a takaró alatt, amíg össze nem szeded magad annyira, hogy felöltözz.Hidd el nem fog zavarni, hogy meztelen vagy és a felöltözést is inkább halogatod, majd csakhogy ne kelljen eleinte nagyon megmozdulnod.

Nőgyógyászatilag nem vizsgáltak meg.

361. boci75 (válaszként erre: 354. - Betty-Győr)
2008. máj. 12. 19:40
Betty! Irigyellek is már benneteket, hogy már túl vagytok rajta, remélem 1 hónap múlva már én is úgy gondolom, hogy ezen kár volt ennyit izgulni, de most még kész vagyok.
360. boci75
2008. máj. 12. 19:37
Adri! Nekem is már olyan nagy, hogy kivülről is lehet látni. Állítólag 8x nagyobb, mint a normál és ugye van benne egy nagy forró göb. Nekem érezhető tűneteim nem voltak, "csak" a pulzusomat nyomta meg nagyon, 120 volt, de mióta szedem a metothirynt és a Betaloc Zok-t, azóta teljesen helyre állt.
359. boci75 (válaszként erre: 356. - Maci75)
2008. máj. 12. 19:34
Maci! Kitartást, és könnyű és gyors gyógyulást! Várom nagyon a beszámolódat.
358. csadrienn1979 (válaszként erre: 355. - Eni35)
2008. máj. 12. 19:34
eni! ha elmész kontrolra, és nem mozdulnak az értékeid, akkor az orvos biztos megemeli az adagot! VAlószínű szükség lesz rá, de addig mindenképpen úgy szedd, ahogy ő mondta!
357. csadrienn1979 (válaszként erre: 355. - Eni35)
2008. máj. 12. 19:27
meg van nagyobbodva, látszik kívülröl is, de messziről nem annyira, én látom a képeken is, bár nem pont ezeken, amiket feltöltöttem. Meg van nagyobbodva, ezért működik túl, gondolom. Nekem is vannak alvászavaraim, fáradt és punnyadt vagyok sokszor, ideges és robbanékony, az elején 120 volt a pulzusom nyugalmi állapotban, kézremegésem, füldobogásom volt, 12 kg-ot lefogytam szinte 1,5 hónap alatt. Sokszor meg kell magam "erőszakolnom", hogy ez az egész ne a gyerekeken csattanjon. Amikor szeptemberben kiújúlt, még szinte ájulásos rosszulléteim is voltak. Tehát az összes klinikai tünetet produkáltam. Remélem, ha megműtenek, minden újra a régi lesz, és nem leszek ilyen házsártos.
356. maci75
2008. máj. 12. 18:58

sziasztok ez a műtét előtti utolsó bejegyzésem.

holnap reggel megyek 8-ra a kórházba és szerdán megműtenek. Tett egy gyenge igéretet a sebész, hogy lehet, hogy már pénteken hazaengednek, bárcsak úgy lenne. Ha visszajövök leírom élményeimet, tapasztalataimat.

Kösz az eddig elhangzott infókat:

Maci

355. eni35 (válaszként erre: 351. - Csadrienn1979)
2008. máj. 12. 18:31

szia Adri!

2 hete szedem a gyógyszert. még 2hét és kontrol. nekem hideg göb van már régóta. először nem működött túl, nem csinált gondot. ezért nem mentem el műtétre, mert marhára félek. mint mindenki! de evvel azt értem el hogy most már nagyonis túlműködik és már minden bajom van tőle.a magasvérnyomástól kezdve egészen az alvászavarig! amitől állandóan fáradt vagyok.nézegettem a képeidet és ezért csodálkoztam rajta hogy neked nem látszik a nyakadon a csomó. akkor neked csak magától működik túl? mert az enyémen nagyon látszik. nemrég csináltattam személyi képet hát megijedtem tőle. akkora volt.

2008. máj. 12. 18:17

Volt egy idő, amikor kifogytunk a műtétre várókból, és hiányoztak az új emberek. Most megjöttetek, és úgyanúgy izgultok, mint mi mindannyian műtét előtt. :D

Valószínűleg nagyjából átolvastátok a fórumot, és sokminden infót megkaptatok. Nekünk, akik túlvagyunk rajt, kicsit mosolyogtató dolog a félelmetek, mert mindegyikünk azt mondta műtét után, hogy nem is volt nagy szám, holott mi is féltünk.

Ottmaradni biztos nem fogtok, mert szerintem ez ma már rutinműtét. Hiszen itt is mennyien megfordulunk. A pajzsmirigy betegségei szerteágazóak, így az eredmények is változóak lehetnek.

Kitartást mindegyikőtöknek. Legfőképp macinak, hiszen Te vagy a soros!!!! Veled leszünk, és várjuk a beszámolót!

2008. máj. 12. 18:04

boci!

CSak pozitívan!

NEM fogunk ott maradni!!!

:) ;)

352. csadrienn1979 (válaszként erre: 345. - Horniko)
2008. máj. 12. 18:01
Köszi horniko, én is ebben bízom! Csak mióta gyerekek vannak, minden olyan más, és már csak miattuk is félti magát az ember. Próbálom kiverni a fejemből!
351. csadrienn1979 (válaszként erre: 339. - Eni35)
2008. máj. 12. 17:58

Szia eni!

Igen, azóta szedem a gyógyszert, ilyen "kis" mennyiségben, vagyis kb. három hete, már csak napi 4-et. Nem mindenkinek egyformán reagál rá a szervezete, bár ha ugyan olyan jó a te vérképed is, mint az enyém, akkor azért a 3×1, az szerintem is kevés. Mióta szeded?

Azt gondolom, hogy az enyémben nincs göb, "csupán" meg van nagyobbodva, mert nekem nem mondták, hogy göb lenne benne, és a szcintigráfiás vizsgálati lapomra is az van írva, hogy mindkét lebeny megnagyobbodott, és jelentősen fokozott , extrém magas a pajzsmirigy összbeütésszáma. A kép viszont, amit a gép kirajzolt olyan, hogy mindkét oldali pm lebeny közepe legsötétebb piros, aztán van egy kis sárga sáv, és a széle kék. Mit gondoltok? Göb van a közepén? Én nem tudom. Nem értek hozzá, de most ha megyek vissza, meg fogom kérdezni. Viszont mégis csak azt hiszem, hogy nincs göböm.

350. boci75
2008. máj. 12. 16:36

Adri! Úgy látom neked is hasonló gondolatok jutnak eszedbe a műtéttel kapcsolatban :(


Attól kérdezném, akit már műtöttek, hogy a vérnyomásotokkal nem volt gond műtét előtt? attól félek, hogy az egekbe fog szökni, mert úgy fogok izgulni. és mikor megkaptátok a nyugtató bogyót, akkor hogy éreztétek magatokat?

349. eni35 (válaszként erre: 347. - Horniko)
2008. máj. 12. 14:56

tényleg egy szál bugyiban műtöttek? még pizsama nadrág se lehetett rajtad? és utána ki öltöztet fel? vagy csak úgy mesztelen fogok hemperegni a kórteremben?

téged már műtöttek arra lennék még kíváncsi hogy műtét előtt nőgyógyászatilag is megvizsgáltak?

348. eni35 (válaszként erre: 344. - Horniko)
2008. máj. 12. 14:51

az endoszkópos technikáról én is csak a konzilium.hu oldalon olvastam. érdeklődtem erről egypár városban de sajnos azt mondták csak hagyományos műtét van. ezt mondjuk nem értem mert az epe műtétnél is óriásit fejlődött a technika még a legkissebb kórházban is már csak max 2 cm vágnak. csak pont a pajzsmirigyműtétnél ilyen elmaradottak?! vagyis persze van maszek kórházban biztos jó sok lovéért!

ezért kérdeztelek titeket hátha valaki többet tud mondani nekem.

347. horniko
2008. máj. 12. 13:02
Igen az altatást külön orvos és nővér felügyeli.Ahol találsz sebészt ott szerintem ők szereznek neked altatóorvost.Én a műtét előtti nap este 9 kor beszéltem vele.Kb 15 perc volt megvizsgált és kérdezett pár dolgot.
346. horniko
2008. máj. 12. 13:00

Eni!

Vért nem kaptam, és még senki nem írta, hogy kapott volna.

Én még vérhigítót is kaptam a rögképződés megelőzése végett(ezt otthon is adtam magamnak 10 napig a hasamba), de még így sem vesztettem túl sok vért.

345. horniko
2008. máj. 12. 12:56
Ott maradni Adri biztosan nem fogsz!!!Ezt verd ki a fejedből!!!
344. horniko
2008. máj. 12. 12:48
Az endoszkópos technikáról a konzilium.hu-n olvastam.Az akkor jó, ha csak pici göböt kell kiszedni, totáli, vagy majdnem teljes pm műtéthez nem jó.Asszem..
343. horniko
2008. máj. 12. 12:46

A metothyrint nekem is a háziorvos írta fel.És évekig nem küldött endokrinológushoz...

És szerintem nem ártott volna, mert nem kezelt valami szakszerűen..

342. horniko
2008. máj. 12. 12:45

Képek:

Ha a nevemre(vagy Kata, v. Betty nevére) kattintasz a hozzászólás száma mellett, ott az adatlapom, ott vannak a képek.(Asszem más még nem rakott fel képet)

341. horniko
2008. máj. 12. 12:43

A műtétem története bővebben a 188. hozzászólásban van.

Vasárnap feküdtem be, csüt engedtek haza.Szerdán du szedték ki a kapcsokat, csöveket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook